Suve algust tähistatakse tänavu tagasihoidlikult

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Enne jaanipäeva, mil rohi on kõrgeks kasvanud, on paljud noored Pärnusse suve algust tähistama tulnud. Sel aastal festivali “Tere, Pärnu suvi!” aga ei toimu.
Enne jaanipäeva, mil rohi on kõrgeks kasvanud, on paljud noored Pärnusse suve algust tähistama tulnud. Sel aastal festivali “Tere, Pärnu suvi!” aga ei toimu. Foto: Ants Liigus

Rohkem kui 30 aastat toimunud suvepidu “Tere, Pärnu suvi!” jääb sel aastal ära, suve algust tähistatakse lipuheiskamise ja õhtuse tasuta vabaõhukontserdiga.


Aastaid suurt suve alguse pidu “Tere, Pärnu suvi!” korraldanud Erdi Naber kinnitas, et tänavu festival kohalikke ega välisartiste Pärnusse ei too.



Siiski on kuuldused pika ajalooga ettevõtmise surmast Naberi sõnutsi liialdatud. “Tere, Pärnu suvi!” plaanib võtta aastase puhkuse ega ole välistatud, et üritusega jätkatakse tuleval suvel.



“Otsus tänavune festival vahele jätta langetati juba möödunud suvel,” ütles Naber, kuid ei täpsustanud, kas põhjus peitus mulluses kasinas külastajate arvus või muus.



Esineb Pärnu linnaorkester


Linnavalitsus heiskab pühapäeval, 21. juunil kell 16.30 rannas suvepealinna lipu ja korraldab kell 17 Ammende villa aias suve avakontserdi. Kontserdil esineb Pärnu linnaorkester Jüri Alperteni juhatusel. 22. juuni õhtul on Niidu aasal ja Raeküla rannas jaanituli.



Jaanitulede kõrval on nädalavahetuse ja võidupüha-jaanipäeva kõige rahvarohkem üritus ansambli Fix, Birgit Õigemeele ja Margus Vaheri kontsert laupäeval, 20. juunil Vallikäärus. Tunduvalt rohkem suvekülalisi on Pärnu oodata sellele järgneval nädalavahetusel, mil toimuvad hansapäevad, koertenäitus ja vanade autode kokkutulek.



Linnapea Mart Viisitamm tõdes, et praegune majandusseis sunnib hoolega raha lugema ja valikuid tegema. Selle asemel et korraldada ärajääva “Tere, Pärnu suve!” asemel mõni noortekontsert, tuleb linnavalitsusel nappi reservfondi tõsisemateks asjadeks hoida.



Pärnu visioon kipub kahvatuma


1978. aastal, mil suve avaüritusi Pärnus suurejoonelisemalt tegema hakati, korraldas neid kohalik täitevkomitee. Viit päeva täitsid esinemised ja konkursid, restoranides olid erimenüüs Eesti toidud, kõik õhtud lõppesid Vallikäärus.



Festivalile “Pärnaõis 78” kirjutati seitse uut laulu Pärnust, esimene peopäev lõppes ilutulestiku, viimane tule- ja vee-show’ga.



Pärnu Kommunisti teatel oli rahvast nagu murdu ja tants kestis südaööni. Sealjuures oldi peol peredega ja enamikul vanematest olid lapsed kaasas.



Kui Mart Viisitamm 2005. aastal linnapeaks sai, rääkis ta, et Pärnu elu ei tohi koosneda ainult suvest. 2007. aastal avas ansambel Bedwetters Rüütli platsil sügishooaja. Seal oli rohkem rahvast, kui sel suvel Ammende villa aeda võib koguneda.



“Linnavalitsus peab ka kõige raskemal ajal leidma raha, et suve algust tähistada,” ütles riigikogu liige, kunagine Pärnu linnapea Väino Linde. “See on tore, kui erafirmad midagi korraldavad, aga linnal peab olema oma kontseptsioon. Praegu ei ole Pärnul eestvedajat, kes teaks traditsioone ja mõtleks visiooni peale.”



Linde linnavalitsus tuli 1996. aastal suvepealinna ideele, mille Ungari linn Siófok hiljem meilt üle võttis. Suvepealinna tiitel anti Pärnule esimest korda üle 6. juunil Tallinna vanalinna päevade lõpetamisel, päev hiljem oli massiüritus Pärnu Vallikäärus.



Linde ei usu, et praegu elatakse Eestis vaesemalt kui 2006. aastal. “Pärnu peaks olema pereturismi linn, igasuguseid läbuüritusi pole vaja. Selle nimel tuleb järjepidevat tööd teha,” rääkis ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles