Kaks Watergate’i regati võitu tuli Pärnusse

Neljapäeval Pärnu lahelt startinud 16. Watergate’i regati laevastik jõudis reede hilisõhtuks finišisse Rohukülas. Paar tundi enne starti otsustas regati korralduskomitee lühendada võistlusmaad, sest ilmateated lubasid vaikseid tuuli.

Kõige suuremate jahtlaevade ORC teise grupi arvestuses (distants 190 meremiili) kuulus kolmikvõit Pärnu meeskondadele. Esikoha võitis Katariina II (kapten Aivar Tuulberg), teiseks tuli Sugar 2 (Mihkel Kosk) ja kolmanda auhinna vääriliselt seilas My Car (Erki Melts). 140 miili pikkusel võidupurjetamisel oli ORC kolmandas grupis parim Tallinna kalevlaste Jazz (Risto Riim), võitjale järgnesid Adele klubist Baltsail (Aleksander Zolotov) ja pealinna purjetajate Vesikaar (Tanel Tamm). ORC neljandas grupis võidutses Haapsalu meeste Edasi (Koit Pauts), teiseks tuli saarlaste Lagle II (Ülari Velviste) ja kolmanda koha sai Pärnu jahtklubi noortetiim jahil Pille-Riin (Johannes Puusepp).

Viiendas grupis, kus jahid võistlesid LYSi valemi järgi, tuli esimeseks pärnakate Georg (Sven Feofanov), teine oli Noblessneri klubi lipu all seilav Mia (Jaanus Talp) ja kolmandaks tuli Pärnu meeskond jahil Mia Mia (Priit Vasar).