Noored selgitasid tennisemeistreid

Pärnu tennisekooli kasvandik, 16aastane Anu Sieberk võitis koduhallis linna meistritiitli nii omaealiste kui aasta vanemate neidude konkurentsis. Foto: Tõnis Kukk

Linna noorte tennise sisemeistrivõistlustel osales viies vanuseklassi kokku ligi 150 valgepallurit, pjedestaalikohti jagus Pärnu kõigi nelja tennisekeskuse kasvandikele.

Vastses tennisehallis toimunud meistrivõistluste edukaim sportlane oli neidude kahes vanuseklassis kõik vastased alistanud Anu Sieberk Pärnu tennisekoolist.

Paikuse põhikooli viimases klassis õppiv Sieberk võitis 16aastaste finaalis 6:2, 3:6, 6:1 treeningukaaslase Merilin Tipu.

Kolmanda auhinna pälvis Häli Telve Kesklinna tennisekoolist.

Kaks aastat vanemate turniiril puhta töö teinud Sieberki järel astus pjedestaali teisele astmele Sigrid Tuisk, pronksmedali vääriliselt hinnati Kairi Karpa mängu. Mõlemad neiud harjutavad Kesklinna tennisekoolis.

"Mängin tennist seitse päeva nädalas ja seni pole veel kordagi treeningutest tüdinud," kõneles kahekordne Pärnu noortemeister Pärnu Postimehele.

"Õnneks on meie koolis tasemel noormehi, kellega saan piisavalt harjutada," lisas tenniseneiu.

Kuni 18aastaste noormeeste esikolmikusse mahtusid vaid Kesklinna tennisekooli õpilased. Finaalis alistas Kersten Eero 6:3, 6:2, Priit Tennokese, kolmanda koha sai Reiko Lume.

16aastaste poiste põnevas esikohaheitluses sai Kaarel Kotkas (Kesklinna tennisekool) 6:3, 4:6, 6:1 jagu koduhallis mänginud Stanislav Voronovskist, kolmanda koha medal riputati Pavel Mishtshenko (Pärnu TK) kaela.

Kaks aastat nooremate finaalis alistas Pärnu tennisekooli õpilane Madis Sprenk 6:3, 6:2 Rein Holteri kasvandiku Erik Aunapuu.

Kolmanda koha heitlusest väljus võitjana Aunapuu treeningukaaslane Mikk Raud.

14aastaste tüdrukute võitjaks kuulutati Merilin Tipp Pärnu tennisekoolist, Sigrid Västra ja Elena Reimets Kesklinna koolist pidid leppima vastavalt teise ja kolmanda kohaga.

12aastaste poiste esikolmikusse mahtusid Erik Aunapuu, Mikk Raud ja Martin Aua (Kesklinna TK), samavanuste tütarlaste pjedestaalile tõusis esimesena Anastasia Sorokina (Holteri kool), teine oli Stella Pervunin (Kesklinna TK) ja kolmas Kristin Parts (Kalevi TK).

Kuni 10aastased poisid ja tüdrukud selgitasid meistritiitli kompleksvõistlusel, mis koosnes hüppenööriga aja peale hüppamisest, palliga täpsusviskest ja minitennisest.

Kolme ala kokkuvõttes sai esikoha Sandra Savvest, teine oli Laura Pere (mõlemad Kesklinna tennisekoolist) ja kolmanda auhinna teenis Renar Trummal Holteri tennisekoolist.

"Noorte sisemeistrivõistlus õnnestus üle ootuste hästi," märkis Pärnu tennisekooli direktor Erika Sonntak võistluste lõpubanketil. "Eriti tore oli, et kõige nooremad, alles paar kuud tennist õppinud lapsed mängisid suure hasardiga."