Raio Piiroja võistles Saaremaa kolme päeva jooksul

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Raio Piiroja võistles Saaremaa kolme päeva jooksul.
Raio Piiroja võistles Saaremaa kolme päeva jooksul. Foto: jalgpall.ee

Reedest pühapäevani Saaremaal toimunud 41. kolme päeva jooksul sai Raio Piiroja üldarvestuses 58. koha.

„Eesmärk oli lõpetada,“ tunnistas oma esimese jooksuvõistluse teinud Raio Piiroja portaalile jalgpall.ee. „Raske oli ja viimase päeva eel mõtlesin, kas tulengi enam starti, sest keha jaksab, aga jalgadega on asfaldil jooksmisega probleeme.“

Kolme päeva jooksul läbitakse eri päevadel 10 kilomeetri, 16,125 ja 16 kilomeetri pikkune distants ehk täismaraton 42,125 kilomeetrit. Raio Piiroja sai lõpptulemuseks aja 2:48.30,0.

Piiroja läbis 10 kilomeetrit ajaga 37.48,4, 16,125 kilomeetrit ajaga 1:05.06,8 ja 16 kilomeetrit ajaga 1:05.35. „Tahtsin kilomeetri joosta alla nelja minuti,“ rääkis ta. „Esimesel päeval tuli 3.45, teisel 4.00 ja pühapäeval ka sinna kanti. Sain hakkama, sest mootor peab vastu. Saaks rohkem trenni teha, ma ju praktiliselt ei tee midagi.“

Kuressaare linnas ja selle ümbruses ning Sõrve teedel jookstud võistluse põhidistantsi lõpetas 431 jooksjat. Jooksu võitnud Ilja Nikolajev läbis võistlusmaa 2:20.43,7ga.