Taliujujad tõid Läti võistluselt medaleid

Henri Kaarma naasis Lätist nelja “Jelgava hülge” auhinnaga.
Henri Kaarma naasis Lätist nelja “Jelgava hülge” auhinnaga. Foto: Kalev Saar

Rahvusvahelise taliujumise assotsiatsiooni (IWSA) hooaja kalenderplaani esimesel võistlusel “Jelgava hüljes” startis Lielupe jõel 80 sportlast seitsmest riigist ja arvestust peeti kümnes vanuseklassis.

Esimese ala, 4x25 meetri teateujumise võitis kohaliku klubi tiim. Eesti võistkond, kuhu kuulusid Irena Rosenberg, Aivar Rosenberg, Ergo Tamm ja Pärnus pärit Henri Kaarma sai teise koha. Seejärel võisteldi viiekraadises jõevees 25 meetri rinnuli- ja 50 meetri vabaltujumises ning maratonis.

Eesti ujujatest võitsid Henri Kaarma ja Ergo Tamm Jelgavas neli, Irena ja Aivar Rosenberg kolm ning Malle Elvet kaks medalit. Pärnu sportlastest tulid Daniel ja Artur Tikkebär Lätist kahe ning Margus Mironov ühe aurahaga.