Pärnu võrkpalliklubi tuli Eesti karikavõitjaks

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Pärnu võrkpalliklubi meeskond tuli Eesti karikavõitjaks.
Pärnu võrkpalliklubi meeskond tuli Eesti karikavõitjaks. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Aastase vaheaja järel tuli Eesti karikavõitjaks Pärnu võrkpalliklubi, kes mängis Tartus toimunud esikohamängus üle tiitlikaitsja TTÜ. Võitja selgitamiseks läks vaja nelja geimi.

Mängu alustas paremini Pärnu meeskond, kes oli esimeseks tehniliseks mõtlemisajaks 8:4 eduseisus. TTÜ suutis geimi keskpaigaks tabloole 16:16 viiginumbrid tuua ja omakorda 17:16 juhtima asuda. Otsustavatele punktidele vastu minnes oli mänguseis 20:20 tasakaalus, kuid pealinna meeskond vormistas 24:20 eduseisu 25:21 geimivõiduks, vahendas volley.ee.

Teises geimiski sai paremini minema kuurortlinna võistkond, juhtides 4:2 ja 10:6. Tiitlikaitsja mängis Kirill Krasnevski kahe serviässa toel kaotusseisu siiski kiirelt tagasi (10:10). Seisult 14:14 pääses Pärnu võistond 18:14 ja 21:16 juhtima, kuid Krasnevski vastas teise eduka serviseeriaga, mis vedas ülikoolimeeskonna 22:21 eduseisu. Põnevalt kulgenud geimi TTÜ-l võita siiski ei õnnestunud, kui Mihkel Tanila rünnak Pärnu võistkonna blokki tagas 25:23 resultaadiga geimivõidu pärnakatele.

Kolmandas geimis hoidsid initsiatiivi algusest lõpuni Pärnu võrkpallurid, juhtides 8:6, 11:7 ja 16:14. Geimivõit saavutati lõpuks numbritega 25:18.  Neljandas geimis vahetus Pärnu esinduse 13:10 eduseis kiiresti 13:13 viigiks, misjärel võrdseid numbreid tablool enam ei nähtud. Pärnu kasvatas eduseisu viiepunktiliseks (21:16) ja Hindrek Pulga edukas ründelöök seisuks 25:20 tõi aastase vaheaja järel Eesti karikavõidu Pärnu meeskonnale.

Hindrek Pulk panustas võitu 19 ja Tamar Nassar kasuteguri +10 juures 12 punkti. Jaanus Nõmmsalu lisas 11 ja Timo Tammemaa 10 silma. Daniel Maciel tõi TTÜ resultatiivseimana 19 punkti. Kirill Krasnevski assisteeris 15 ja Siim Ennemuist 10 punktiga. Võitjad kogusid sulustamise abil ülikoolimeeskonnast kuus punkti enam (14-8). Samuti oldi edukamad rünnakuefektiivsuses (49%-42%) ja pallingu vastuvõtul (60%-49%).