Murdmaasuusahooaeg käib nii kodus kui võõrsil täistuuridel

Jõulu klubi tulevikulootus Alvar Johannes Alev võistleb sel nädalal Kasahstanis kuni 23aastaste maailmameistrivõistlustel kolmel distantsil. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Meie noormehed Alvar Johannes Alev ja Taavi Valter Taveter saavad sel nädalal oma võimeid proovile panna rahvusvahelises konkurentsis, kodus viibivad suusasõbrad võtsid omavahel mõõtu Jõulumäel.

Eile hommikul selgusid Kasahstanis Almatõs kuni 23aastaste MMi medaliomanikud vabatehnikasõidus 15 kilomeetri distantsil. Maailmameistriks krooniti Florian Notz Saksamaalt ajaga 35.55,3, hõbemedali sai Simen Hegestad Norrast, kes kaotas võitjale 9,5 sekundiga, ja pronksmedalile tuli Adrien Backscheider Prantsusmaalt (+26,7). Eesti mehi oli stardis kaks: Otepää Karupesa tiimi sportlane, olümpiavõitja Andrus Veerpalu poeg Andreas lõpetas sõidu 44. kohal (+3.23,1) ja Pärnumaa Jõulu klubi tulevikulootus Alvar Johannes Alev sai 46. tulemuse. (+3:33,4).