Võidupüha maratoni võitis Kristo Reinsalu

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Tänavuse Pärnumaa võidupüha maratoni võitis Kristo Reinsalu Harumaalt
Tänavuse Pärnumaa võidupüha maratoni võitis Kristo Reinsalu Harumaalt Foto: Raido Keskküla

22. juunil toimunud Pärnumaa võidupüha maraton tõi kokku 680 eri eas spordisõpra. Torist Eesti sõjameeste mälestuskiriku juurest  startinud maratoniraja läbis 151 jooksjat, poolmaratoni distantsi võttis jalge alla 258 osalejat. Rüütli platsil toimunud lastejooksudel pani oma võimed proovile 271 väikest sportlast.

Eesti sõjameeste Pärnumaa ühenduse välja pandud unikaalse rändkarika sai aastaks enda valdusesse ülekaalukalt ajaga 2:46.56 võitnud esimene võidupüha maratoni võitja Kristo Reinsalu. Teine koht kuulus Sander Hannusele,  kes sai kirja aja 2:48.27. Kolmandana resultaadiga 2:57.43  finišeeris Jaanus Pedak, vahendas Pärnu Kahe Silla klubi.

Naiste arvestuses kaitses taaskord esikohta üldarvestuses üheksandana lõpetanud Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja  Maris Tamm (3:13.00). Teisena ajaga 3:14.43 ületas finišijoone mullune hõbe Mari Boikov ja kolmandana Klarika Kuusk tulemusega 3:25.14.