Enduromehed võitsid neli pjedestaalikohta

Paikuse enduroäss Toivo Nikopensius teenis Jõesuus seenioride esikoha.
Paikuse enduroäss Toivo Nikopensius teenis Jõesuus seenioride esikoha. Foto: Tõnis Kukk

Pärnumaa võidusõitjad teenisid Tori Jõesuu rajal endurosprindi Balti ja Eesti meistrivõistluste kolmandal etapil kaks esimest, ühe teise ja ühe kolmanda koha.

Jõesuu ümbruse metsades kulgenud 25 kilomeetri pikkusele ringile startis Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest ligi 100 motosportlast ja paremus selgitati üheksas masinaklassis. Kokku tuli võistlejatel läbida neli ringi, igal tiirul võeti aega ühel krossikatsel ja ühel ekstreemtestil.

Pärnumaa sportlastele oli edukaim üle 40aastaste seenioride klass, kus Paikuse klubi enduroäss Toivo Nikopensius pani oma paremuse taas maksma, ja teise koha sõitis välja Egon Üpraus Pärnu klubist Stingray Extreme. Esikuue hulka mahtusid veel Andrus Aave, leedukas Danielius ˇostautas ja põhjanaabrid Timo Koivula ning Mika Luomala.