Purjetajad tõid Muhu väinast kulda, hõbedat ja pronksi

PIRET SALMISTU
Temperi kapten Harri Murd on mitmekümne aasta jooksul võitnud Muhu väina regattidel palju auhindu, seekord pidi tema tiim leppima neljanda tulemusega. Foto: Meisi Volt/Postimees

Seitse päeva kestnud 58. Muhu väina regatil teenisid Pärnu jahtklubi lipu all seilavad meeskonnad ORC II grupis nii esimese, teise kui kolmanda koha auhinna.

Nädal tagasi Tallinnas startinud ja laupäeva pärastlõunal Pärnu lahel lühirajasõiduga kulmineerunud maratonregatil selgitati paremus seitsmes arvestuses. Kokku osales Baltimaade suurimal, 300 meremiili pikkusel avamerevõistlusel 114 jahti ligi 700 purjetajaga

ORC I grupis tuli regativõitjaks Tiit Vihuli meeskond jahil Olympic, järgnesid Jaak Jõgi juhitud Forte ja Eero Panga Reval Café. Lady Birdil purjetanud pärnakad eesotsas noore roolimehe Johannes Puusepaga lõpetasid regati kuuendal positsioonil ja Kristjan Mugra Tuule sai kaheksanda koha.