Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
SEB Tallinna maraton.
SEB Tallinna maraton. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Mitu rekordit (19 500 jooksjat, Martin Medari Guinnessi rekord 3.04 korvpalli põrgatades maraton läbida) löönud SEB Tallinna maratoni distantsidel jooksid silmapaistvalt pärnumaalasedki, kellest vähemalt kaks mahtus koguni esikolmikusse.

Noortejooksus, mille distantsiks kirjutati ehk veidi ülepakutult neli kilomeetrit, tuli teiseks Eesti maaülikooli spordiklubi esindav vändralane Jan Õiglane ajaga 10.21,4. Kaks minutit hiljem finišeerinud sõudja Joosep Laos sai 1585 selle distantsi lõpetanu seas samuti kõrge 22. koha.

Kümne kilomeetri distantsi võitis Pärnu Altiuse kasvandik, nüüd Tallinnas elav ja Hispaaniast Jane Salumäelt treeninguõpetusi saav maratoonar Roman Fosti. Hiljuti Pekingi MMil maratonis 20. koha saanud ja Rio olümpia pääsme lunastanud Fosti ütles, et Tallinna suurel jooksupeol esimesena lõpetamine oli tema üks unistusi, mis nüüd täitus.