Kalurid kohendavad krooniaegseid võrke

Silvia Paluoja
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rannametsa sadamas parandavad osaühingu Merikuld kutselised kalurid (vasakult) Jaak Aas ja Enn Holland ning end lihtsalt abiliseks nimetanud Kalju Allikas räimepüügihooaja järel võrke, et olla uueks hooajaks valmis.
Rannametsa sadamas parandavad osaühingu Merikuld kutselised kalurid (vasakult) Jaak Aas ja Enn Holland ning end lihtsalt abiliseks nimetanud Kalju Allikas räimepüügihooaja järel võrke, et olla uueks hooajaks valmis. Foto: Urmas Luik

“Kaks kuud juba parandame siin võrke, et järgmisel aastal jälle räimepüüki minna,” seletab osaühingu Merikuld kalur Jaak Aas sõnakalt ja lappab koos kaaslastega võrku.

Aasa jutu järgi oli sel aastal meri tormine, uusi võrke ei jõua rannakalurid aga enam ehitada, sest kala hind on maas. Nii tulebki neil ajada läbi vanade võrkudega, millest osa on kui mitte rubla-, siis krooniaegsed.

Räimekilo eest teenib rahvuskala merest väljatooja 15–20 senti, ostja maksab värske räime kilost poolteist eurot ja vahe pistab tasku vahendaja.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles