Täismahla teeb magusaks viljades sisalduv suhkur

Annika Poldre
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ajakirjanikest degusteerijate kirjelduse järgi osutus õuna-viinamarjamahl üllatavalt hapukaks ja apelsinimahl väga tavaliseks. Kuna kodumaiste tootjate apelsini- ja tomatimahlade maitsed on väga sarnased, tehakse valik soodsama hinna järgi.
Ajakirjanikest degusteerijate kirjelduse järgi osutus õuna-viinamarjamahl üllatavalt hapukaks ja apelsinimahl väga tavaliseks. Kuna kodumaiste tootjate apelsini- ja tomatimahlade maitsed on väga sarnased, tehakse valik soodsama hinna järgi. Foto: Urmas Luik

Tallinna tehnikaülikooli doktorant, toidu- ja fermentatsioonitehnoloogia arenduskeskuse teaduri Rain Kuldjärve sõnutsi kipuvad inimesed arvama, et pakendatud 100protsendilisele mahlale lisatakse magusama maitse saamiseks suhkrut. “See ei pea paika,” väitis Kuldjärv.

Toiduteadur selgitas, et poes müüdavatele täismahladele ei ole seaduste kohaselt lubatud juurde panna lisaaineid (v.a laimi- ja sidrunimahlale) ja suhkrutooteid (v.a astelpajumahlale).

“See tähendab, et mahlas olev magusus tuleb ainuüksi viljades juba looduslikult olemasolevast fruktoosist, glükoosist ja sahharoosist,” selgitas teadur. Küll võib suhkrut ja teisi lisaaineid leida mahlajoogist, nektarist või smuutist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles