Roman Fosti tegi Hiina maratonil tubli tulemuse

Roman Fosti.
Roman Fosti. Foto: PP

Pärnu Altiuse kergejõustikuklubis spordimehe teed alustanud Roman Fosti sai Hiinas Shanghai maratonil Eesti tänavuse hooaja tippmargiga 2:19.38 üheksanda koha.

Maratoni võitis rajarekordi 2:07.14ga keenialane Paul Lonyangata. Teise koha sai Lõuna-Aafrika Vabariigist pärit Stephen Mokoka (2:07.40) ja kolmas oli Etioopia 19aastane staier Tola Shura Kitata (2:08.53). Ka naiste arvestuses läks võit Keeniasse, ajaga 2:26.23 triumfeeris Rael Nguriatukei Kiyara.

Fosti ise oma tulemusega rahule ei jäänud. “Siia saabudes tõmbasid lihased pingesse, millest enne starti päris jagu ei saanudki,” rääkis jooksumees. “Kuigi alustasin hea tundega ja lihasedki olid head, siis 25. kilomeetril tõmbus kogu alakeha pingesse. Lihaslõtvust ei olnud ja nii ma punnisin lõpuni.”