Alvar Johannes Alev käis Soomes poodiumil

Enn Hallik
, sporditoimetaja
Alvar Johannes Alev.
Alvar Johannes Alev. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Pärnumaa Jõulu suusaklubi liige Alvar Johannes Alev on teel rahvusvahelisse tippseltskonda. Soomes Kontiolahtis FISi võistlusel sai ta 10 kilomeetri klassikadistantsil sadakonna lõpetanu seas kolmanda koha.

Ette jäid Sotši taliolümpia 50 kilomeetri pronks venelane Ilja Tšernoussov ja Soome meistrivõistlustelt medaleid teeninud Kari Varis, kellele Alev kaotas vastavalt minuti ja viie sekundi ning 20 sekundiga. Alev oli selles sõidus ainus eestlane, soomlaste kõrval osales palju kunagise NSV Liidu vabariikide suusatajaid.

Tugevalt sõitis Alev Itaalias FISi maratonisarja kuuluval Livigno maratonilgi, kus lõpetas pikamaaässade seas 41. kohaga. Sõideti 35 kilomeetrit kuuekilomeetrisel ringil, raja kõrval oli kõikjal must maa.