Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Poolakas Karol Jablonski võitis Rootsis oma kümnenda MM-tiitli.
Poolakas Karol Jablonski võitis Rootsis oma kümnenda MM-tiitli. Foto: Erakogu

Rootsis Norrköpingi külje all Glani järvel lõppenud DN-klassi jääpurjetamise maailmameistrivõistlustel tuli seitsme sõidu kokkuvõttes kullale poolakas Karol Jablonski, hõbeda teenis võitja kaasmaalane Michal Burczynski ja pronksi sai Vaiko Vooremaa Haapasalust.

Argo Vooremaa lõpetas regati kaheksandal kohal, pärnakas Jaan Akermann oli 21. ja Hardi Laurits Tartu klubist Merikotkas sai 29. tulemuse. Kuldgrupis võistles MMi parimate kohtade eest 53 sportlast.

Hõbegrupi võitis Marek Lentsius Tartust  ja kolmas oli Kevin Grass Saaremaa merispordiseltsist. Rene Riim (Saaremaa)  oli kuues, Rasmus Maalinn (Pärnu) sai 19.,  Jürgen Kukk (Tartu) 31.,  Karl-Robert Trink (Pärnu) 39. ja Toivo Aardemaa (Haapsalu) 44. koha. Pronkslaevastikus lõpetas 16. kohal Valdo Pärtel Haapsalust.