Juhtkiri: Volikogus tekkis opositsioon?

Arvamustoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu Postimees.
Pärnu Postimees. Foto: PP

Pärast seda kui Pärnu linnavolikogus keskfraktsioon lagunes, pole volikogus enam opositsiooni. Tegelikult polnud seda õieti varemgi ja Keskerakonna Pärnu piirkonna esimees Kadri Simson on omadele ette heitnud, et opositsiooni rolli täidab Pärnus rohkem Pärnu Postimees.

Nüüd võib Isamaa ja Res Publica Liidu liikme Krista Nõmme ja Reformierakonna liikme Peeter Saunpere käitumisest järeldada, et kõik linnavolinikud pole linnavalitsuse käitumisega rahul. Kui linnapea isegi võimuliidu liikme järelepärimisele ei vasta, on see märk tema hoolimatusest ja liigsest enesekindlusest.

Linnapea Toomas Kivimägi võim Pärnus toetub vähemalt 17-le volikogu liikmele. Kuigi praegu pole näha, et keegi sooviks Kivimägit enne valimisi kukutada, tasuks linnapeal võimuliidus süveneva rahulolematuse üle järele mõelda.

Volikogu liikmed pole kuulekad parteisõdurid, kes kõhklusteta kõigega nõustuvad. Neil on oma arvamus, millega täitevvõim peab arvestama.

Kui linnavalitsus Nõmme hoolikamalt kuulanuks, oleks ta leidnud, et hädalisi lähedalt näinud naine võitleb õige asja eest. Klammerdumine 12 000 euro säästmisesse on omavalitsuse rahakoti suurust arvestades kummaline. Ehkki raha tuleb säästa, oskab iga linnakodanik nimetada, kus seda üleliia on.

Ekslinnapea Väino Hallikmägi, endine abilinnapea Peeter Saunpere, omaaegne volikogu esimees Margus Tammekivi ja teised volikogu liikmed on kogenud poliitikud, kellel linnaelu eri probleemide suhtes kindel seisukoht, ja nende kogemuste pagasit tuleb linnajuhtimisel ära kasutada, selle asemel et neilt üksnes käetõstmist oodata.

Pärnakad valisid volikogu, mitte linnapea. Ja volikogu koosneb 33 inimesest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles