Watergate’i regatt lõppes, Muhu Väin algas

Mihkel Kose juhitav Pärnu Sugar 2 võitis Watergate’i regati ja alustas edukalt ka Muhu Väina võidusõitu. Foto: Malle Kosk

Avamerepurjetamise Eesti karikasarja teiseks etapiks olnud Watergate’i regatt viis osalenud jahid Liivi lahel mitmesaja miili pikkusele rajale.

Neljapäeva pärastlõunal Pärnust startinud ning reede õhtust laupäeva esimese tunnini samas finišeerunud Watergate’i regatil seilas teine stardigrupp Kihnu, Ruhnu ja Saaremaa lähistelt kulgenud rajal maha 204, kolmas, neljas ja viies grupp aga 154 miili.

Sugar 2 teenis regativõidu

Suurimate jahtide ehk ORC1 grupis vähese registreerunud meeskondade arvu tõttu võistlust ei toimunud. Küll aga oli osalevaid jahte üsna arvukalt ORC2 gupis. Regatti saatnud heades tuuleoludes õnnestus seal üheksa tiimi hulgas võit võtta Mihkel Kose käe all seilanud Sugar 2 meeskonnal (Pärnu jahtklubi), järgnemas My Car/Holmen Erki Meltsa juhtimisel (PJK) ning Katariina II paatkond, kus kapteniks Aivar Tuulberg (PJK).

ORC3 grupis tegi kolme meeskonna konkurentsis parimat sõitu Katarina Jee Mart Tamme roolimisel (Saaremaa Merispordi selts). Teiseks tuli jaht Vesikaar, kapteniks Tanel Tamm (ESS Kalev jahtklubi) ning kolmanda tulemuse vääriliselt finišeeris Windwalker Raiko Lehtsalu juhtimisel (PJK).

ORC4 võistlusgrupi neljast jahist tuli esikohale Lagle II meeskond Ülari Velviste käe all (Orissaare). Teise koha purjetas välja Juko tiim eesotsas Ilja Radjuhhiniga (jahtklubi Baltsail) ning kolmanda Andrus Leinstrepi paatkond jahil Merihunt (KJK).

Karikasarja arvestuse väliselt võisteldi regatil ka ESTLYS grupis, kus Jorjen 2 meeskond Mait Põdraga roolis (Toila jahtklubi) alistas jahil Vesta-R purjetanud tiimi, kellel kapteniks Kristen Raska (Lennusadam).

Muhu Väina regatt lööb rekordeid

Pühapäeval startis Pärnu lahelt läbi aegade suurim avamerepurjetamise võistlus Eestis - 55. Muhu Väina regatt. Rekordilise 114 jahi pardal läks nädalaks merele ligi 700 purjetajat ja Eesti lahtiste meistrivõistluste paremus selgitatakse seitsmes arvestusklassis.

Regati avaetapil Pärnust Kuivastusse mahtus oma klassi esikolmikusse neli Pärnu jahti. Esimeses grupis sai Tuule meeskond (kapten Kristjan Mugra) kolmanda koha, teises grupis oli parim Sugar 2 (Mihkel Kosk) ja teiseks tuli Merepärl (Alari Akermann) ning kolmandas grupis finišeeris Georg (Sven Feofanov) teisena.

Kokku võistleb Muhu Väina regatil 17 Pärnu jahtklubi lipu all seilavat meeskonda.

Regatt, kus Eesti jahtide kõrval osaleb kaks Läti, kaks Leedu, üks Soome ja üheksa Venemaa meeskonda, lõpeb pühapäeval Tallinnas.