Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Tõrva gümnaasiumi õpetaja ja tuntud mälumänguaktivist Laine Tangsoo esitles täna oma debüütromaani "Kolmas võimalus". Värske romaan viib lugejad Teise maailmasõja aegadesse, kuid mitte läbi lahingute, vaid läbi tavalise inimese silmade.

Täna mõni minut enne kella 11 lõhkes Paides Pärnuvälja tänavas valgusteid tootva Alppiluxi tehases lämmastikhappe anum. Lääne-Eesti päästekeskuse kinnitusel inimesed viga ei saanud ja ümbruskonna elanikele õnnetus ohtu ei kujuta.

XI rahvusvaheline teatrifestival Baltoscandal toob 7.-10. juulini Rakve­res publiku ette 15 lavas­tust kaheksa riigi 14 trupilt. Eesti teater on esindatud viie lavas­tu­sega. Kok­ku antakse 25 etendust.

Vähemalt üks Tartu metallikokkuostja äritses äratuntavalt varastatud kraamiga ka pärast seda, kui Lõuna politseiprefektuuri Tartu kriminaaltalitus saatis firmadele hoiatuse kahtlasi tehinguid vältida.

Kevadine suurvesi katab veel praegugi Lääne-Virumaa põlde ja hukutava suurvee alla jäi ka Assamallas asuv astelpajuistandus, kust vesi alles taandub.

Samal ajal kui kõik teised Eesti tippsõudjad möödunud nädalal Pärnu jõel parimat selgitasid, sõitis üks neist hoopis paarsada meetrit eemal maastikujalgrattaga. Pärast meeste ühepaatide finišit viibutas seesama mees võidukalt rusikat.

Homme keskpäeval Eesti 18 linnas algaval heategevuslikul teatejooksul annavad noored oma panuse õnnetuse läbi liikumisvõime kaotanud laste raviks.

Pärnu muuseum palub pärnakate abi ajalooliste mereteemaliste esemete ja informatsiooni kogumisel, et sisustada kahe aasta pärast avatavas uues muuseumimajas mereteemaline püsiekspositsioon.

Laupäeval, 8. mail kell 12 oodatakse taas kõiki viie- kuni kaheksa-aastasi lapsi Pärnu keskraamatukogu lasteosakonda, et osa saada Karude jututoa tegemistest.

Pärnus Punase torni galeriis on viimaseid päevi avatud Pärnu põhikoolide õpilaste käsitöökonkursi näitus, tänavu inspireeris noori looma teema “Leht”.

Manõja kultuuriselts alustab kursustega “Kihnu käsitöö argielus”, sest Pärnumaa väikesaartelt välja rännanud noored tunnevad suurt huvi esiemade näputööoskuste vastu.

Pärnu linnavalitsus soovitab volikogul muuta Vana turu ümbruses ja perearstikeskuse ees parkimine tasuliseks ning piirduda ranna rajoonis poole tunni pikkuse tasuta parkimisajaga.

Pärnu linnavalitsus saatis täna volikogusse linna eelarvestrateegia aastani 2015, mis näeb ette maamaksu tõusu ning taastusravikeskuste Estonia ja Sõprus müüki.

Pärnu linnavalitsus kinnitas kolmapäeval selle aasta esimese lisaeelarve täiendatud eelnõu, millega lisaeelarve maht kasvab 73,1 miljoni kroonini.

Pärnu Port Arturi kaupluste ja teenindusasutuste vaateakende kaunistamise konkursi võitis rõivakauplus Sarrus, publiku preemia pälvis kodutarvete pood Home&Gourmet.
 

Rahvusvaheline õpilasvahetusorganisatsioon YFU Eesti MTÜ otsib augustis Eestisse saabuvatele vahetusõpilastele peresid.

Eesti kaitseväe orkester osaleb täna “Kevadtormi” ajal Pärnumaal Vaskräämas helilooja, organisti ja koorijuhi Mihkel Lüdigi 130. sünniaastapäeva tähistamisel.

Pärnu linnavalitsus tegi volikogule ettepaneku võtta Koidula kooli ujula remont lisaeelarvest välja ja asendada see Tralli sõimerühma ruumide remondiga.

Koidula kooli ujula remonditakse koolide sihtasutuse vahendite eest.
Lasteaed Trall saab 600 000 krooni, et 16 sõimelapse jaoks ruumid remontida, möbleerida ja kasvatajatele töötasu maksta.

Pärnu linnavalitsus küsib volikogult luba riigihanke korraldamiseks, millega soovitakse üldhariduskoolidele kolmeks aastaks kuni 156 arvutikomplekti rentida.

Pärnu linnavalitsus kavatseb koolide sihtasutuse kontori likvideerida ja jätta peale koolitöötajate ametisse üksnes ligi 10 000 krooni suuruse kuupalgaga juhatuse liikme ja osalise tööajaga raamatupidaja.

Täna kell 8.30 süütas Pärnu linnapea Toomas Kivimägi rannas ühisgümnaasiumi kooliolümpiamängude tule, mängude lipu tõmbas kooli juures vardasse olümpiasangar Jüri Jaanson.

Sel suvel võtavad Valgerand Audru vallas ja Kabli rand Häädemeeste vallas puhkajaid vastu tundmatuseni muutunud ilme ja tänapäevaste suvitustingimustega.

Aprill oli Pärnumaal tänavu esimene positiivse iibega kuu, lapsi sündis läinud kuul 95, neist 42 poissi ja 53 tüdrukut.

Rahvaalgatuslik survegrupp „Sindi pais“ kutsub loodust väärtustavaid ja Pärnu jõe vesikonna kalavarude pärast mures olevaid kaaskodanikke laupäeval, 8. mail kell 11 osalema avalikul koosolekul, mis toimub Sindi linnas kalakasvatuse värava ees jõe kaldal.

Vaevalt kreeklaste, täpsemalt Kreeka riigiametite sulitembud meie poliitikutele teadmata olid ajast, kui Eesti sõltus ametliku Kreeka arvamusest Euroopa Nõukogus, OSCEs ning Euroopa Liitu ja NATOsse astudes. Teadsid teisedki, ent isegi praegu ei ütle keegi ametlikult, et pannes näiteks veto Makedoonia pääsemisele (sest riigil on vale nimi!?) NATOsse ja ELi, täidab Ateena Kremli tööriista rolli. Seda paljudes muudeski küsimustes (rahvusvähemused, kommunismi hukkamõist).

Pärnu linnavalitsus algatas detailplaneeringu, mille käigus vaieldakse selgeks, kas maaliinide bussijaam jääb senisesse asukohta või kolib Aia tänava pikenduse äärde.

Sõidukijuhid ja transpordiettevõtete esindajad võivad registreeruda 20. mail Pärnus toimuvale töö- ja puhkeaja teemalisele teabepäevadele.

Pärnumaal elavad vene keelt kõnelevad ja Eesti kodakondsuseta inimesed saavad ülevaate Eesti õigusruumist ja enda võimalustest tasuta seminaril, mis toimub 13. mail Tervise Paradiisi nõupidamissaalis.

Saarde valla 23 küla hulgas ühel vanimal - Väljakülal on põhjust valmistuda 450. aastapäeva tähistamiseks, sellekohaste ürituste plaane pidavad MTÜ Iiris ja seltsing Päevakübar kuulutasid välja fotokonkursi “Minu küla – 450”.

Eesti sõudeliit, Port Arturi grupp, Pärnu linn ja Pärnu Postimees korraldavad sõudja Tõnu Endreksonile ostetava uue võistluspaadi disainimise konkursi.

Siseministeeriumi tellimusel koostab Tartu ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskus koostöös riigikantselei ja mitme partneriga aastateks 2011-2014 kodanikuühiskonna arengukava.

Mai esimesel päeval pärast remonti uksed avanud Pärnu Ammende villa paneb sellest kevadest rõhu avatusele ja kohvikukultuurile, ootamaks kliente intiimsetesse nurgakestesse.

Sel ja järgmisel nädalal kestab töötukassa mobiilse nõustamise ehk MOBI ringsõit Pärnumaal.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske andis Pärnus kohtumisel lootust, et mandri ja Kihnu saare vahel aasta ringi ühenduse pidamiseks vajalik jääklassi laev jõuab liinile tõenäoliselt 2012. aastal.

Eile oli tähtis päev kõikidel abiturientidel, kes valisid oma riigieksamiks matemaatika. Pärnu linnas ja maakonnas ragistas matemaatikaeksamil ajusid kokku 311 õpilast.

Pärnu kolmes munitsipaalses kaunite kunstide koolis räägitakse avalikult koolide liitmisest: juba mitmel ajurünnakul ja koosolekul on vaetud Pärnu muusikakooli, kunstikooli ja Kunstide maja ühendamise poolt- ja vastuargumente.

Eile alustas oma järjekordset hooaega veepolitsei kaater. Politsei katkematu järelevalve veekogudel kestab sügiseni.

Olen paljude aastate jooksul koduaedades nii linnas kui maal kohanud üsna räigeid pilte. Kasvavate puude vahele on pesu kuivatamiseks tõmmatud jäik tsingitud traat või tross-südamikuga plastmassnöör, mis puu kasvades üha enam sisse sööbib.

Pärnu uuele väljakule Hommiku 2a otsitakse praegu nime ja üks ettepanekuid on nimetada see Aida platsiks. Aida tänava nime seostamine aitadega on oma tähenduse minetanud. Kunagiste H. D. Schmidti linaaitade asemele on püstitatud kõrghooned. Aida tänavat läbides tunnetab pärnakas kõrghoonete vahelist hõngu-miljööd.

Järgmisel nädalal, 15. mail möödub 20 aastat sündmusest, mis sai murranguks Eesti riikliku iseseisvuse taastamise teel. Eesti elas sel päeval oma tavapärast elu. Kes oli tööl, kes ajas äri või tegi poliitikat. Kõige selle kõrval aga kuulati raadiot.

Mured, mis igat Eestist hoolivat inimest juba mõnda aega puudutanud on, leidsid taas kinnitust viimases inimarengu aruandes. Suurt osa Eestist ähvardab ääremaastumine, rahva tervis halveneb, noorte võimalused õppida ja elus edasi jõuda sõltuvad järjest enam nende päritolust ja vanemate seisusest, kuid juhterakonnad vaatavad sellest kõigest mööda. Rahvaliit on Eesti murede lahendamist aastaid oluliseks pidanud ja oma seisukohti riigikogus kaitsnud.

Tallinna koguduste vaimulike avalik pöördumine riigikogus esindatud erakondade juhtide poole on mõnel parteitegelasel ajanud kopsu üle maksa. Miks? Mida vaimulikud siis ütlesid?

Pärnu muusikakool komplekteerib 1. klassid traditsiooniliselt kevadel ja musikaalsuskatsed uutele õpilastele toimuvad 22. mail.

Homme, 6. mail kell 14 esitleb Pärnumaa taimetark ja õieterapeut Mercedes Merimaa oma esimest raamatut “Minu tee taimede väeni”.

Endla Teatrikohvikus esmaspäeva õhtul toimunud võistulugemisel astusid lavale luulesõbrad pensionärist koolipoisteni, kõrvuti kõlasid lüürilist laadi luule, noorte tütarlaste rahutud värsid ning räpparite kahurituli.

Pärnu Vapruse jalgpalliklubi noortemeeskond Kenzo Talviste, Märt Tammearu, Taavi Roossaar, Mihkel Kersalu, Clen-Raith Uibo, Robin Limberg, Raul Tääker, Georg Grahv, Alex Kukk, Kaarel Birnbaum võitis treener Indrek Joosti juhendamisel Lätis Olaines 2001.-2002. aastal sündinud poiste turniiril esikoha. Meie poisid lõid viies mängus vastaste väravasse kokku 13 palli ja suutsid oma puuri puhta hoida.

Prantsuse amatöörmeeskonda EC St Etienne Loire esindav jalgrattur Tanel Kangert teenis klubide karikavõistluste Grand Prix du Muguet’ etapil Paul Poux’ (Sojasun espoir-ACNC) järel teise koha.

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste teise liiga turniiril võitis Pärnu Kalevi SK tulemusega 6:2 (poolaeg 2:1) Türi Granixi. Vapruse teine koosseis alistas Viljandi Tuleviku 3:1 (2:0).

Küsitluses on osalenud  inimest