Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pühapäeval madalrõhuala mõju nõrgeneb ning lääne poolt tugevneb kõrgrõhuala idaserv.

Tartu Raatuse gümnaasiumi sotsiaalpedagoog Marju Aas ei kergita imestusest sugugi kulme, vaid ütleb, et tema hakkas märkama üksinda-kodus-laste elusid viis aastat tagasi. «See on rutiinne asi tegelikult,» sõnab ta.

Neljakordset vanavanaisa ja elupõlist masinameest Vello Laprikut (73) paneb Kaitseliidus kaasa lööma meeldiv seltskond ja soov õpetada oma käe järgi noori välja. Eriti oluline on talle tunne, et oled ka kõrges eas vajalik.

“Pärast nelja aasta jooksul tehtud suuremahulisi renoveerimistöid Vihula mõisakompleksis on Michael Stenneri liitumine Unique Hotelsi ketiga väga rõõmustav ja positiivne uudis,” ütles Unique Hotelsi keti juhatuse liige Paul Taylor. “Stenner hakkab vastutama Vihula mõisakompleksi igapäevase juhtimise ja opereerimise eest. Kuna Stenneriga seostub suurepärane teeninduskvaliteet, klientide ja töötajate rahulolu ja väga hea juhtimisoskus, on meil eriti hea meel teda meie meeskonnas tervitada.”

See nädal möödub madalrõhkkondade mõju all. Eelmise pühapäeva lumetuisune ilm tõi lumelisa paljudesse kohtadesse.

Laupäeval enne muusikali „Boyband“ esietendust toimus Endla teatri sammassaalis Sihtasutuse Endla Teater pidulik avatseremoonia, kus oma käejälje jätsid sümboolsele autahvlile sihtasutuse asutajate Eesti riigi, Pärnu linna ja Paikuse valla esindajad.

Maanteeamet hoiatab, et õhtu- ja öötundidel langeb õhutemperatuur kõikjal miinuskraadidesse ning musta jää ja libeduse tekke oht teedel püsib.

Reedel, 24. veebrauril toimunud sportliku rekordiürituse „Eesti terviseradadel ümber maailma“ raames loendasid Reiu puhkekeskus ja sõudeklubi Pärnu populaarsetel Reiu-Raeküla terviseradadel kokku 111 tervisesportlast, kes suusatasid ühtekokku 320 kilomeetrit.

Tänavuse Pärnumaa noortebändide konkursi “Bändomaania” võitjaks krooniti Endla Küünis finaalkontserdil Kilingi-Nõmme indie-rokibänd Minu Akvaarium.

Pärnu muuseumi hoone avamine 23. veebruaril muutus pärast direktor Aldur Vungi sõnavõttu ajaloo vigade paranduseks, kui direktor rõhutas tõika, et just Pärnu oli linn, kus esimest korda kuulutati riigi iseseisvust.

Maanteeinfokeskuse teatel oli varajastel hommikutundidel ilm piirkonniti sademeterohke ning piiratud nähtavusega. Lund ja lörtsi, sekka vihma sadas peamiselt Kesk- ja Kagu-Eestis, vähesel määral saartel ning Põhja- ja Kirde-Eestis.

“Head vabariigi aastapäeva! Meil on see ju täna,” sirutus Pärnu muuseumi direktori ja Pärnumaa vapimärgi kavaleri Aldur Vungi hüvakäsi mulle kohalikul aasta suursündmuse külaliste hulgas tervituseks. Ajaloodoktor Vungi öeldud “täna” tähendas 23. veebruari, päeva, mil 94 aastat tagasi loeti Pärnus ja hiljem Toris ette “Manifest Eestimaa rahvastele”.

Oli tore tervitada Jaan Poska lasteaia vanemate rühmade lapsi Poska sünniaastapäeva eel Poska majas, et rääkida neile Eesti riigi arengust ja Jaan Poska osast selles. Lapsed, kes lähevad kas sel või järgmisel sügisel kooli, on äärmiselt vastuvõtlik publik, nendega on huvitav rääkida. Seda enam, et vaadates neid lapsi, tuleb mõelda, et aastal 2018 osalevad nad teismelistena Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamisel. Ehk hakkame siis senisest rohkem rääkima oma riigi rajajatest kui riigiisadest.

See, et Eesti on iseseisev riik, tundub meile praegu niisama loomulik, kui et ööle järgneb päev või pimedusele valgus. Aga võiks ka hoopis teisiti olla. Kui me poleks suutnud 1918. aastal Esimese maailmasõja lõpusündmusi ja muutusi Venemaal või 1991. aastal Nõukogude Liidu lagunemise tundemärke oma kasuks pöörata, olekski kõik teistmoodi läinud ja ajaloo poolt Eesti rahvale antud Suur Võimalus kasutamata jäänud.

Peaminister Andrus Ansipi kõne Vanemuise kontserdimajas Eesti Vabariigi 94. aastapäeva puhul oli märgilise tähendusega ja see pole praegu pelgalt sõnakõlks.

Artikkel põhineb Toomas Kivimägi kõnel Eesti Vabariigi 94. aastapäevale pühendatud kontsertaktusel Pärnu kontserdimajas.

Täna õhtul esietendub Pärnu Endla teatri suures saalis Peter Quilteri muusikal „Boyband“.

Täna sõideti Pärnu lennuvälja motopargis talvise kestuskrossi Eesti karikavõistluste viimane etapp ja selgusid tänavused karikavõitjad.

Täna ja homme Võrumaa teedel toimuval autoralli Eesti meistrivõistluste esimesel etapil stardib 85 autot Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest, Soomest ja Poolast.

Neljapäevast pühapäevani on Tallinnas Euroopa noorte korvpalliliiga U15 vanuseklassi poiste kolmas ja viimane osaturniir, kaasa lööb ka RP United ehk Rakvere ja Pärnu ühendmeeskond.

Linnapea Toomas Kivimägi kirjutab, et on hea ja uhke elada. Eks see nii peaks olema,aga vahel on minul küll häbi. Küsite miks? Linn on kui prügimägi - igas mahajäetud teritooriumi - maja ümbruses prügi maas.

Küsitluses on osalenud  inimest