Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Ühes on kõik ühel meelel: särg pole suurem asi kala. Kuid kui ta ära soolata ja kuivatada, saab särjest vobla, mille puhul arvamused lahknevad: mehed nosivad voblat mõnuga õlle kõrvale, paljud naised ei kannata aga selle haisugi.

Pärast külma ööd näitab päike üheks päevaks püsivas kõrgrõhualas oma kevadist võimu.

Täna varahommikul kella 7 ajal kukkus Lasnamäel Kalevipoja tänaval asuvalt majalt alla neljanda korruse rõdupaneel.

Esmaspäeva õhtul saabus Tartu valla esindus õppe­reisilt Hiinast Pekingist, kus käidi saamas uusi ideid valla arendamiseks. Suure osa sõidurahast tasusid reisijad ise, osa raha tuli valla rahakotist.

Täispikkuses artikkel ilmus 17. aprilli «Sakalas»

Kaks tosinat Viljandimaa koolijuhti ja nende kolm kaugemat ametivenda istusid teisipäeval Tallinnas lennukisse, et sõita igakevadisele õppereisile.

President Toomas Hendrik Ilves otsustas anda Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi postuumselt Lääne päästekeskuse Pärnu päästekomando juhtivpäästjale Aleksandr Jakovlevile, kes hukkus eelmisel reedel teenistusülesannete täitmisel.

Vändras tegutseva Nugise Kaubanduse OÜ juht Rein Nugis ütles, et kaardimaksetasudes oleks langemisruumi palju, sest need on väikekaupmeestele väga valusad.

Täna hommikul sai Pärnus Kanali ja  Karusselli tänava ristmikul kahe auto kokkupõrkes viga ühe sõiduki juht. Õnnetuse tagajärjel purunesid ristmikul olnud liiklusmärk ja elumaja sein, teatas politsei.

Pärnus Kesklinna kai kõrval Kalda tänaval elav Tooni Juurikas tajub oma väitel jõel sõitvatest laevadest lähtuvat vibratsiooni eriti valuliselt, sest alatasa võnkuv jalgealune on laastanud tema tervise.

Reedel Sindi paisu all vetevoogudesse kadunud kalamehe päästmisoperatsioonis elu jätnud Aleksandr Jakovlevile pidi see jääma vastavalt töölepingule viimaseks tööpäevaks päästjana.

Pärnu maavanem Andres Metsoja võttis kuulda SA Pärnu Vabahariduskeskuse esindajate ettepanekut ja hakkab noorte perede väärtustamise töökava “Tere, noor pere!” heatahtlikuks eestkõnelejaks.

“Tervise vabaajakeskus rikub räigelt andmekaitse nõudeid,” pöördus toimetuse poole haavunud kodanik, kellele ei mahtunud hinge, et Pärnus AS Sanatoorium Tervise veekeskuses pole ühtki silti, mis hoiataks kliente selle eest, et neid kaamerasilmast jälgitakse.

Pärnu rannahoone tänavu kevadel ilmnenud ehituslike kahjustuste selgitamiseks moodustati Pärnu linnavalitsuse eestvõttel ja koostöös maja hoonestusõiguse omaniku AS Transcomiga esinduslik ekspertkomisjon.

Pärnu linnavolikogu hakkab homme arutama võlanõustaja ametikoha loomist, et võlgade tõttu raskustesse sattunud inimestele juriidilist, psühholoogilist ja rahandusalast nõu anda.

Päästja hukkumisel teenistuskohustuste täitmisel on vastavalt päästeteenistuse seadusele hüvitise määraks hukkunu kümne aasta palk. Samuti katab riik matustega seotud kulud.

Nagu ikka, on meie päästekomando ka täna valves. Aga täna valitseb meil vaikus. Imelikult täieline ja kurvalt mõtlik vaikus, mis on asendanud sumina „ mesilasepesas“.

Saaremaa Laevakompanii kingib oma 20. tegevusaasta puhul Lääne-Eesti väikesadamatele 500 päästevesti, et juhtida nii rohkem tähelepanu mereohutusele.

Täna õhtul toimub Vändra kultuurimajas tulukontsert, kus esineb Mihkel Lüdigi nimelise Vändra muusikakooli vilistlane Merike Paberits oma ansambliga VEM. Ansamblis mängivad Viljandi kultuuriakadeemia tudengid.

Nelja aasta pärast kõikjal Eestis kiiret internetiühendust võimaldava tegevuskava “EstWin” raames paigaldati mullu 1100 kilomeetrit maapiirkondi ühendavat valguskaablivõrku, Pärnumaal saadakse kohe-kohe ühele poole kolme projektiga.

Maanteeinfokeskuse teatel parandatakse reedeni Pärnu maakonnas Valga-Uulu maanteel Rabaküla-Uulu lõigul teekatte pragusid.

Eestis on 2008. aasta andmetel Euroopa Liidu suurim sooline palgalõhe: 27,6 protsenti. See tähendab, et Eesti naised saavad meestest väiksemat palka. Palgalõhe suurus ei näita seda, et naised saavad alati sama ja võrdväärse töö eest meestest 27,6 protsendi võrra väiksemat palka, vaid üldist keskmiste palgatasemete vahelist ebavõrdsust.

Valitsus kiitis läinudneljapäevasel istungil heaks eelnõu, mille kohaselt algatatakse Harju, Rapla ja Pärnu maakonnas maakonnaplaneering Rail Balticu raudtee asukoha määramiseks. Ehk siis sõnadelt liigub raudtee rajamine tegude poole.

Tahes või tahtmata on elu kujunenud selliseks, et turvakaamerateta ei saa läbi bensiinijaamad, kauplused, spaad ega spordikeskused. Sageli on kliendid harjunud, et kaamerasilm nende iga sammu jälgib, ja erilist tähelepanu sellele ei pööra. Kui aga süveneda, võib tõesti tunduda, nagu jälgiks sind Suur Vend, muutes turvatunde hoopis paranoiliseks kartuseks, et suvaline turvatöötaja, poemüüja või veekeskuse töötaja su tulemisi ja minemisi jälgib ning isiklikku ruumi tungib.

Pärnu lauluselts Endla (pildil)tähistab sel laupäeval oma 134. aastapäeva pisut teisiti kui tavaliselt.

Pärnu kunstnike maja galeriis laupäeval pilafi valmistamisega oma näituse “Kaotatud paradiis (ma olen siin, et näha sind; sa oled siin, et näha mind)” avanud Yerbossyn Meldibekov on Kesk-Aasia tuntumaid nüüdiskunstnikke.

“Diverse Universe” on iga-aastane läbi Ida-, Lääne-, Lõuna- ja Põhja-Euroopa rändav festival, mis kaasab üle 200 rahvusvahelise kunstniku ja ühendab 25 linna 11 riigis.

Pärnu rahvusvaheline teatrifestival “Monomaffia 2012” toimub 16.–18. augustil, korraldajatel on programm paigas ja väikesed üllatused varuks.

Reedel Lõuna-Prantsusmaal Hyéresi linnakeses algaval purjetamise maailma karikasarja neljandal etapil võistlevad Eesti sportlased viies paadiklassis.

KINO

Mai kinos
kl 18.15, 21 „Lahingulaev“.
www.maikino.ee

Kilingi-Nõmme gümnaasiumis toimus südamenädala raames kaks ettevõtmist.
 

Kui raadioajakirjanik Kadri Tiisel pakkus Pärnu Kuninga tänava põhikooli algklasside lastele võimaluse osaleda Vikerraadio saates „Laste lood“, asusid nad kodulinna tutvustamiseks ettevalmistusi tegema.

Tõstamaa keskkool ühines südamenädala raames üleskutsega teha täna koolis „Ühiselt liikumise päev“, et kutsuda kõiki üles mõtlema tervisliku eluviisi peale ja propageerida noori rohkem liikuma.

Maakonnakoolide 5. ja 6. klassid võistlesid emakeeleolümpiaadil, Pärnumaa 4. klassid selgitasid aga enda seast parimad keeletundjad.
 

Pärnu maakonna 4. klasside inglise keele olümpiaadi esikoht läks jagamisele Audru keskkooli õpilaste Katrin Altmanni ja Hanna Marit Korni vahel, mõlemat õpetab Reene Tammearu.

Kolmanda koha sai Kristo Saaliste, Agnes Leemeti õpilane Surju põhikoolist.

Ühtekokku võistles inglise keeles 32 maakoolide õpilast.
 

Eile lugesid Pärnu linna koolide 5.-12. klassi õpilased saksakeelseid luuletusi, sest teist aastat toimus luulelugemisvõistlus „Kaunilt kõlab saksa keel“.

Pärnumaal Sauga vallas Tammistes külas Rannakaare tee ääres toimus täna hommikul järjekordne maalihe, kui Pärnu jõe paremkaldal varises jõkke paarkümmend meetrit kaldakõrgendikku.

Küsitluses on osalenud  inimest