Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Ajukäärulised kogritsad rõõmustavad seenesõpru praegugi, kuid nagu ütles mükoloog Kuulo Kalamees, on lõppema hakkav kevadine seeneaeg möödunud tagasihoidlikult.

 

Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä võitis Luzernis toimunud olümpiamängude kvalifikatsioonivõistluse ja tagas sellega endale pääsme Londoni olümpiamängudele.

Kaisa Pajusalu pääses Šveitsis Luzernis toimuval sõudmise OMi kvalifikatsiooniregatil naiste ühepaadil finaali.

Lähipäevil püsib päikesepaisteline ja iga päevaga järjest nõrgeneva tuulega ilm. Aeg-ajalt mõned pilvetupsud küll liuglevad üle sinitaeva, kuid päikest need eriti varjutada ei suuda ja vihma kartus on täiesti asjatu.

Atlantise ette kavandatud ja osaliselt juba valmis ehitatud varikatusega laevakujuline suvekohvik jääb tulemata, sest Tartu uue linnaarhitekti nõudmised ei läinud kokku Atlantise juhataja ja kohviku arhitekti visiooniga.

Eile hommikul kella 9.30 ajal avanes Kareda vallas Peetri külas kurb pilt: toonekurg tiirutas ümber oma elektriposti otsas põlema läinud pesa.

Tänavusel supelhooajal pakub Pärnus rannavalveteenust osaühing Articard, kes võitis Pärnu linnavalitsuse korraldatud lihthanke.

Pärnu Vallikäärus purskkaevu juures asuvale ujuvplatvormile viiv sillake, mis mõni aeg vaid ausõna peal paigal püsis, varises vette. Linnavalitsuse majandusosakonna teatel ollakse probleemist teadlik ja sild tehakse lähiajal korda.

Pärnu Papiniidu tänava kahes majas hakkab tööle naabrivalvesektor.

Isamaa ja Res Publica Liidu parlamendifraktsioon külastab neljapäeval Pärnumaad, et kohtuda kohalike elanike, omavalitsusjuhtide ja ettevõtjatega.
 

Sindis Jaama tänava majade vahel jalutanud naine vajus läbi hüljatud settekaevu katva murukamara, viimasel hetkel appi jõudnud naabri kinnitusel paistnud õnnetust vaid peanupp.

Pärnu-Jaagupi alevi reoveepuhasti ehitushankele laekus eile saabunud tähtajaks viis pakkumist.

Kevade saabumisega alustas Pärnu politseijaoskonnas tööd jalgrattapatrull, kes hakkab linnas abistama patrullpolitseinikke ja kontrollima jalgrattureid.

Pärnu Postimehe lugeja andis toimetusele teada, et täna hommikul müdistas Vana-Pärnus Sauga jõe ääres põder.

Tihemetsas Voltveti mõisas kohtus kohalikega kindral Ants Laaneots, kelle kutsus järjekordsele kellaviieteele MTÜ Veelikse Retked.

185 üliõpilast soovivad Pärnu tudengitele õpilastega võrdset linnabussi üksikpileti hinda, praegu maksavad üliõpilased õpilastest poole rohkem.

Lääne-Eesti pommigrupp tegi eile kahjutuks Pärnus erinevatest kohtadest leitud kaks lõhkekeha. Toominga tänaval avastati raskekuulipilduja padrun ja Turba tänaval kildfugassmürsk.

Kastna on Tõstamaa valla 19 küla hulgas üks väiksemaid, kuid ettevõtlikud ja kodukoha väärtustamise tahtega inimesed hoiavad looduskaunil ninal maakohta elujõulisena.

Tänavune Eesti filmi 100. aastapäevale pühendatud muuseumiöö “Öös on kino” tõi Pärnumaal enim inimesi Pärnu muuseumi uude majja, külastajaid jätkus ülejäänud muuseumidessegi.

Kesknädalal alustab kodukaunistamise maakondlik komisjon eesotsas selle esimehe Maie Joalaga ringsõitu, et vaadata oma silmaga üle 28 konkursile “Eesti kaunis kodu 2012” esitatud kodu.

Nädalavahetusel Audrus Kihlepas toimunud võilillefestivalil punuti külamaja ümber võilillepärga, kuulati loenguid, esitleti raamatuid ja degusteeriti põnevaid taimetoite.

Kui siinkirjutaja laupäeva lõuna ajal Lao kalasadamasse jõudis, oli rahvuskalale pühendatud õppepäev “RäimeWest” hoos ja osalejate nimekiri üle 1000 nime pikk.

Nädalavahetus oli Pärnus täikarohke: mitmele poole kesklinna seadsid oma letid üles raamatupakkujad, vanakraamiga kaubitsejad ja teatriinimesed.

Eesti ainsa terraariumi minizoo aeg ahtal keldripinnal Pärnus on lõplikult möödanik, sest eksootiline loomapere on kolinud uutesse, endisest kaks korda avaramatesse ruumidesse Akadeemia 7.

Maanteeameti andmetel tehakse sobiva ilma korral täna Pärnu maakonnas Tallinna-Pärnu-Ikla maantee kilomeetritel 184 kuni 192,8 (Ikla) pindamistöid.

Pärnumaal toimus kolmandat korda puuetega inimeste kultuurifestival-mess. Teatris Endla toimunud sündmusel sai vaadata pantomiimi ja sõnalavastusi ning nautida muusikalisi etteasteid.

Täna öösel hukkus Audrus kõrvalhoone põlengus koer, sama hoone saunaruumis ööbinud kaks last pääsesid eluga.

Seni on meil uue äriobjekti, näiteks kaubanduskeskuse ehitamine olnud peaasjalikult omaniku õigus ja risk. Et rahal ja ettevõtlusel on komme ajapikku koonduda, on tulemuseks kapitalismi tüüpilised probleemid: teatud piirkondades ülemaht ja teisal jälle teenuste kiratsemine.

Läinud nädalavahetusel toimus Pärnu kesklinnas korraga kolm suurt täikat ehk vanakraamiturgu, rääkimata väiksematest ja tavapärasematest siin-seal eri linnaosades.

Eelmisel nädalal meediasse paisatud uudis, et Eesti suuremad kommertskanalid võivad juba suvel vabalevist lahkuda ja teleantenni abil tasuta kanalite hulk taanduda vaid Eesti Televisiooni kahele kanalile ja Tallinna Televisioonile, on tekitanud paljudes hämmingut.

Pärnu haigla kohvikus on üleval naiste kunstirühma Lukomorje näitus „Vaikne elu“.

Muusikakollektiiv Jäääär alustab täna õhtul Pärnust Eliisabeti kirikust oma vastse albumi esitlustuuri, kus nelja bändiliikme kõrval teevad kaasa orelivirtuoos Ulla Krigul ja tšellist Ann Kuut.

Kuigi monotükid muutuvad Eestis üha popimaks, näeb seal peaosades siiani mehi, sest naiste jaoks kirjutatud tekstid ei hiilga muhedusega.

Neljapäevast pühapäevani lööb suvepealinna helisema IX Pärnu rahvusvaheline koorifestival oma poole tuhande lauljaga kolmest väliskoorist ja 13 eesti koorist.

Pärnus Perona bowling’usaalis lõppenud Eesti meistrivõistlustel teenis kodulinna naiskond Katrin Västra, Ülle Kangur, Riina Lõhmus ja Jane Mets võistkondliku esikoha.

Londoni olümpia sõuderegati viimaste osalejapääsmete jagamisel Šveitsis Luzernis stardib meeste paarisaeruneljane täna hilisõhtul finaalis, Kaisa Pajusalul on esialgu ületada poolfinaali katsumus.

Liiklusregistri büroo töötajad tulevad lähinädalail Pärnumaal viide keskusesse, et üle vaadata kohalike inimeste mopeedid.

KINO

Mai kinos
kl 16.30 „Peeglike, peeglike“,
kl 18.45 „21 Jump Street“,
kl 21 „Kuum pirukas: Klassikokkutulek“.
www.maikino.ee

Nädalavahetusel Pärnus kuuendat korda toimunud Ameerika autode hooaja avamisüritusel “Elu nagu Ameerikas” näitasid rammu nii masinad kui neid juhtivad mehed.

Ei pea vist enam mainimagi, et elulood on üsna raske žanr. Eriti veel filmikunstis, sest mitukümmend või isegi rohkem aastat keskmiselt kahte tundi ära mahutada on paras väljakutse. See nõuab suurt leidlikkust.

Sel laupäeval, 26. mail toimub Pärnumaal Tori vallas Selja külas tänavakorvpalli turniir, kuhu on oodatud osalema kõik korvpallihuvilised.

Küsitluses on osalenud  inimest