Veste Roosaar
, toimetaja
Vändra gümnaasiumi "Aasta õpetaja 2009", keemiaõpetaja Tiina Tõnismann.
Vändra gümnaasiumi "Aasta õpetaja 2009", keemiaõpetaja Tiina Tõnismann. Foto: Ants Liigus

Eesti koolinoorte 57. keemiaolümpiaadi piirkonnavoorus Pärnumaal olid Tiina Tõnismanni õpilased Vändra gümnaasiumist väga edukad, võites ühtekokku neli esikohta, kaks teist ja ühe kolmanda koha.

8. klasside arvestuses võitis olümpiaadi Tõnismanni õpilane Mihkel Sild. Teiseks tuli Angelina Divonina Sindi gümnaasiumist (õpetaja Heli Salundi), kolmandat kohta jagasid Marika Jagomägi õpilased Hendrik Laas ja Elina Ild Paikuse põhikoolist.

9. klasside esikoha pälvis Grete Ojala Vändrast, teise auhinna Sander Lepik Audru keskkoolist (õpetaja Ülle Vares) ja kolmanda Mai-Liis Pukk Paikuselt.

10. klasside olümpiaadivõidu tõi Vändra gümnaasiumi Indrek Värva ja Kärol Valk lisas sellele teise koha. Inge Posti juhendatav Kadri Meriste viis kolmanda koha Kilingi-Nõmme gümnaasiumi.

Vändrasse rändas 11. klasside arvestuseski parim koht, selle võistles välja Adam Erki Enok. Teiseks tuli Mare Luht Audrust ja kolmandaks Jalmar Toots taas Vändra koolist.

Lõpuklasside parim keemik Laurits Puust õpib Audru keskkoolis. Teine koht läks jagamisele Merit Lukka (Vändra) ja Sergei Malinovski (Audru) vahel.