Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Täna pärastlõunal jõudis Pärnusse lige 40 ratturit, kes on ette võtnud kolm päeva kestva 756 kilomeetri pikkuse heategevusliku Tahtejõu tuuri.

(1)

Reedel avati A2K spordiklubi eestvõttel Mai kergliiklustee ääres multifunktsionaalne Eestis toodetud puidust välijõusaal, kus saab treenida pea kõiki lihasgruppe.

Pärnu Postimehe lugeja Carmen Soorm saatis toimetusele täna hommikul tehtud foto jääsambast, mis on tekkinud Vallikääru purskkaevule.

Esmaspäeval, 20. oktoobril toimus Teatrikohvikus Endla 103. aastaipäeva puhul Gulliveri teatrimälumäng “Kuidas elate, proua Endla?”.

Kolmapäeval, 29. oktoobril on Pärnu kohtumajas sihtasutuse Õigusteenuste Büroo juristid, et nõustada vähekindlustatud isikuid õigusvaldkonnas.

Politsei sai teate, et eile öösel varastati Kilingi-Nõmmel Aia tänaval maja eest valge kaubik Volkswagen Transporter.

Politsei sai teate, et Pärnus Väike-Posti tänaval on kangutatud lahti aken, tungitud korterisse ja varastatud sealt ehteid.

Sel nädalavahetusel, mil Eesti läheb üle talveajale, soovitab päästeamet kontrollida oma suitsuanduritki.

(99)

Rongireisijate arvu plahvatuslik kasv on pannud Elroni kaaluma rongipargi suurendamist, kuid ilma riigi toeta ettevõte uusi ronge soetada ei jaksa.

Metallkonstruktsioone ja -detaile valmistav Ferrotek OÜ plaanib tuleva aasta kevadel alustada Loode-Pärnu tööstusalal uue tehasehoone ehitamist.

(4)

Nädalavahetusel möllavad tormituuled sunnivad kõrgrõhuala taanduma ning uuel nädalal muutub ilm mitmeks päevaks päris soojaks. 

Eesti kaubandus-tööstuskoja Pärnu esinduse juhataja Toomas Kuuda näeb oma töös, et edu saadab ettevõtteid, mis panustavad õppimisele ja püüavad oma toodet, teenust või tehnoloogiat üha edasi arendada.

Eile väisas Pärnut Tallinna linnapea Edgar Savisaar, kes avas Balti keti mälestustahvli. Tahvel avati kunagise Aisa hotelli, nüüdseks kortermajaks ümber ehitatud Aisa 39 seinal.

Pärnu linnavalitsus andis Pärnu linnas tegutsevatele ettevõtetele mõeldud toetuste jagamise kolmandas voorus 4228,70 eurot osaühingule East Pole, toetamaks ettevõtte turundustegevust.

Tehnilise järelevalve ameti (TJA) spetsialistid leidsid Eesti avalikke hooneid kontrollides kolmel juhul juhul sarnaseid tehnilisi lahendusi, mis olid kasutusel Lätis Riias aasta eest varisenud Maxima hoone katusekonstruktsioonide sõlmedes.

 

Pärnumaa mereplaneerijad tunnistavad, et Pärnumaa kalurid püüavad 80 protsenti Eesti rannapüügi mahust, ometi on kalurid jäänud järjekorras juba kolmandas planeeringu eskiislahenduses tagaplaanile.

Alates 15. novembrist Elroni reisirongides kehtima hakkavad piletihinnad teevad rongiga Tallinna ja Pärnu vahet sõitmise senisest märgatavalt kallimaks.

Pärnu Endla teater tähistab oma 103. aastapäeva teatrimaja tagatubades tehtud fotode näitusega.

 

Kooli minevate laste vanemaid oodatakse 28. oktoobri õhtul Pärnu ühisgümnaasiumisse kuulama loengut koolivalmidusest.

 

Vaata Maailma sihtasutus korraldab oktoobris ja novembris arvuti- ja internetisõpradest lastele ja noortele Nutilabori töötube Pärnus ja Pärnumaal.

 

Eesti kaubandus-tööstuskoja Pärnu esinduse juhataja Toomas Kuuda näeb oma töös, et edu saadab ettevõtteid, mis panustavad õppimisele ja püüavad oma toodet, teenust või tehnoloogiat üha edasi arendada.

Tervise arengu instituut (TAI) korraldab 2006. aastast alates koolitusi koolikokkadele, eile oldi Pärnus.

Liikluspolitseinikud peatasid üleeile Pärnumaal kaubiku, millega sõideti lubamatult kiiresti. Juhi ja auto kontrollimisel äratas politseinike tähelepanu sõidukis olnud kahtlane kaup, mis võeti hoiule.

Eelmisel nädalal Pärnus Mai rajoonis rõdu kaudu esimese korruse korterisse sissemurdmiste laine ei näi lõppevat: viimastel päevadel on politseile teatatud veel kolmest vargusest või sissetungist.

 

Eesti riik tahab muuta enamiku ametlikust suhtlemisest aastaks 2020 paberivabaks, ümber kujundada sotsiaalkindlustusameti teenused ja kasutada era- ja avaliku sektori vaheliseks arvlemiseks alates 2016. aastast ainult e-arveid.

Tootsi vallakeskus on viimase nädalaga tundmatuseni muutunud: alevikku sissesõidul ei riiva enam silma mahajäetud aiandi klaasmajad ja bussipeatuse kõrvalt on lammutatud räämas elamu, mis ehitati veel Pätsi valitsuse ajal.

Laupäeval oli Pärnumaal peaminister Mart Laar, kes korrastas koos muinsuskaitse seltsi, keskkonnaameti ja Isamaa kohaliku osakonna rahvaga Audrurannas asuvat Sarvi maa-alust kalmistut ning kohtus Malmö kohviku teisel korrusel Pärnu ärimeestega.

Kodulinna jahtklubi merekarud panid kuus kuud kestnud suvisele võistlushooajale väärika punkti traditsioonilise regatiga Pärnust Kihnu, kus võitjaid autasustati rändavate kasukatega.

Kaheksapaatide regatiga, mis kandis juba 58. järjekorranumbrit, lõppes Tartus Emajõel Eesti vete sõudehooaeg.

 

Eesti noorte korvpallimeistrivõistlustel on vanusegruppide turniiridel esimesed mängud kas peetud või kohe tulemas.

 

Honda Integraga kihutavad Pärnumaa autosportlased Karel Tölp ja Priit Guljajev võitsid miniralli Läti meistrivõistlustel kuue etapi kokkuvõttes 2WD-klassis teise koha. Meistriks tulnud lõunanaabritele Raivis Garozale ja Uldis Fjodorosile jäid meie mehed alla vaid 3,5 sekundiga.

Golf

 

(2)

Pärnu Postimehe lugeja saatis toimetusele fotod täna pärastlõunal Tori vallas Selja külas silma hakanud ilmastikunähtusest.

Täna väisas Pärnut Tallinna linnapea Edgar Savisaar, kes avas Balti keti mälestustahvli. Tahvel avati kunagise Aisa hotelli, nüüdseks kortermajaks ümber ehitatud Aisa 39 seinal.

Tehnilise järelevalve ameti (TJA) spetsialistid leidsid Eesti avalikke hooneid kontrollides kolmel juhul juhul sarnaseid tehnilisi lahendusi, mis olid kasutusel Lätis Riias aasta eest varisenud Maxima hoone katusekonstruktsioonide sõlmedes.

Neljapäeval, 23. oktoobril esineb kaunite kunstide filosoofia seminaril Pärnu keskraamatukogus Tartu ülikooli õppejõud Tiit Hennoste, kes räägib teemal “Kuidas uurida teksti?”.

Pärnu linnavalitsus andis Pärnu linnas tegutsevatele ettevõtetele mõeldud toetuste jagamise kolmandas voorus 4228,70 eurot osaühingule East Pole, toetamaks ettevõtte turundustegevust.

Liikluspolitseinikud peatasid eile Pärnumaal kaubiku, millega sõideti lubamatult kiiresti. Juhi ja auto kontrollimisel äratas politseinike tähelepanu sõidukis olnud kahtlane kaup, mis võeti hoiule.

Eelmisel nädalal Pärnus Mai piirkonnas rõdu kaudu esimese korruse korterisse sissemurdmiste laine ei näi lõppevat: viimastel päevadel on politseile teatatud veel kolmest vargusest või sissetungist.

(6)

Eesti parimad profiratturid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe kogusid kokku hulga isiklikku spordivarustust – pükse, särke, sõidukingi – ning panevad selle laupäevasel Rattalaadal müüki. Eesmärk on koguda raha noorte hüvanguks. Kangert annetab saadud tulu oma esimesele klubile Viko, Taaramäe aga omanimelisele tiimile.

Pärnu linnapea Toomas Kivimägi kandideerib Reformierakonna Pärnumaa esinumbrina riigikogusse, linnas võimul olev Toomas Kivimägi valimisliit arutab linnapeakandidaate uue aasta alguses.

Äripäeva eile avaldatud Pärnumaa 2013. aasta edukamate ettevõtete edetabelit troonib soojatootja ja katlamajade hooldaja SW Energia OÜ, kes mullu oli samas pingereas 41. kohal.

 

Pärnus Maarja-Magdaleena gildis seitsmendal käsitööettevõtjate foorumil anti Pärnu keraamikule Eddi Leedile käsitööettevõtja 2014 auhind.

 

Tuli on Pärnumaal Surju valla pisikeses, sadakonna elanikuga Jaamakülas hävitanud viimaste aastate jooksul mitu eluaset ja elusidki.

Eile paigaldati Estonia SPA Valge maja sisehoovi kerkiva juurdeehituse nurgakivi ja juba tuleval aastal avab rekonstrueeritud kuurorthotell koos spaa ja konverentsikeskusega uksed.

Vändra vallal seisab ees kohtutee, sest AS Rakvere Farmid kaebas kohtusse 15 vallavoliniku otsuse lõpetada Pärnjõe külla seafarmi rajamiseks algatatud detailplaneering.

Pärnu kohtutäitur Rocki Albert müüb internetioksjonil avalikul enampakkumisel Pärnu rannaniidul elutsenud ja seda puhtaks söönud kaht veisekarja.

Lääne-Lätis toimunud lõunanaabrite suurimal noorte militaarsportliku võistlussarja Grobina etapil tulid esikohale Audru kooli noorkotkad ja kodutütred.

Pärnu kaitsealustel alleedel tänavu alustatud vanade puude hoolduslõikus on jõudnud Vanapargi tänavale, kus seisab ees 67 puuvõra puhastamine murdumisohtlikest oksaharudest ja juurtelt saetakse 19 vana puud.

Suvel Pärnus Alevi kalmistul töötanud õpilasmaleva rühmal on rahula korrasolek sügiselgi südamel ja nii riisub hulk Ülejõe gümnaasiumi 8.b klassi õpilasi seal langenud lehti.

Küsitluses on osalenud  inimest