Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Jaansoni raja ääres lükkas keegi pikali ühiskondlikult kasutatava tualeti. Mõelge, oleks seal keegi sees olnud.

Pärnus pannakse pidu ja katsutakse jõudu, kuid nüüd on kellelgi olnud nii kange häda, et ta on pannud suure punnitamisega pikali Jaansoni rajal oleva tervisesõprade WC.

TV3 „Su nägu kõlab tuttavalt“ neljanda hooaja saadetes osaleb ka Pärnu Endla teatri näitleja Sepo Seeman, kes on aastaid naerutanud rahvast nii teatris, kontserdilavadel kui ka televisioonis.

(1)

Tuleval nädalavahetusel, 5.-6. Septembril toimub Pärnus 15. korda Jüri Jaansoni kahe silla jooks ja sel puhul ootavad korraldajad, et kõik spordisõbrad tulevad jooksma varasemate aastate kahe silla jooksu särgis.

Reede õhtul andis Pärnus Hommiku tänaval asuva ÜksBussi terrassil tasuta kontserdi Eesti üks juhtivamaid rokkbände Smilers ja seda vaatama tulnud sajad inimesed ummistasid Pärnu kesklinnas kontserdi ajaks kogu tänava.

Kõigi sõidukite edasisõitu keelavat märki kutsub rahvasuu “telliseks” ja Häädemeeste–Rannametsa tee ääres on eramuomanik andnud sellele sõnasõnalise kuju. Haavapuu tüve külge kinnitatud ümmargusel alumiiniumplekil on keskel telliskivi, taiese teostus on tõlgendatav sissesõidukeeluna.

Sel nädalal kohtusid Pärnu kunstide majas linna muusikaõpetajate ainesektsiooni liikmed ja maakonna muusikaõpetajad vastilmunud “Suupilliõpiku” autori maestro Ilmar Tõnissoniga.

Teisipäevast läheb Tervise Paradiisi veepargi kõrval remonti sealse SPA&Sport spordiklubi jõusaal, mis ehitatakse rohkem kui kolm korda suuremaks.

Pärnu SPA&Sport spordiklubi treenerid Ramil Lipp ja Jaana Junson käivitasid projekti Tiim Go Fit, mille eesmärk on ärgitada inimesi panema end enam proovile jõusaalispordis.

Uuringud näitavad, et autoroolis telefoniga rääkimine ja sõnumite saatmine aeglustavad juhi reageerimisvõimet enam kui purjuspäi või kanepi mõju all sõitmine.

27. augusti lehes Silja Joone kirjutises “Kõrges eas paneb silmad särama eluhuvi” oli viga lauses “Müüjad segasid poes kokku margariini ja võid”. Müüjad ei seganud margariini ja võid kokku, seda tegid inimesed kodudes.

“Abivajajatele on loodud tugisüsteemid, ent inimesi aitavad spetsialistid ise põlevad läbi, sest nende toetamisele ei pöörata küllaldaselt tähelepanu,” nentis Pärnu haigla psühhiaatriakliiniku päevakeskuse juhataja Indrek Linnuste Wasa hotellis spetsialistide teabepäeval “Väljakutse. Märka ja hoia end”.

Vastu kooliaasta algust on mitmesse Pärnu bussipeatusesse ilmunud punased jooned. Mis, kuhu ja milleks – seda teab MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja Andrus Kärpuk.

Kuigi infotahvel Pärnus Kaevu ja Oja tänava ristil ütleb, et teetööde tähtaeg Oja tänaval oli 15. august, on ettenägematutel asjaoludel tähtaeg lükkunud septembri lõppu.

Pärnu Koidula gümnaasiumi hoone 6,5 miljonit eurot maksma läinud rekonstrueerimistööd on lõppenud ja esmaspäeval toimub uuenenud koolimaja avamine.

Suvine august hakkab läbi saama ja teisipäeval algab sügiskuu september, mida samuti nimetatakse kanarbiku- ja mihklikuuks. August lõpeb kõrgrõhkkondade mõju all ja läänetuulega jõuavad järgmisel nädalal meile üksteise järel madalrõhkkonnad, mis muudavad ilma vahelduvaks ja toovad kohati sademeid.

Häädemeeste valla aukodanikul ja Pärnumaa koolijuhtide ühenduse juhatuse esimehel Raimu Pruulil algab 26. õppeaasta kohaliku keskkooli direktorina. Kui ta alustas, oli koolis üle 300 õpilase, nüüd on kolmandiku võrra vähem. Aabitsasaajate aukohal on teadmistepäeval 18 poissi-tüdrukut.

Neljapäeva õhtul kell 20.21 teatati häirekeskusele hädas kassipojast Pärnus Laeva tänaval. Kass oli seina sees ventilatsioonilõõrides kinni ega saanud sealt ise välja.

Eesti sõjameeste mälestuskirikus Toris tähistatakse esmaspäeva keskpäeval algava tänujumalateenistusega Vene vägede lahkumise 21. aastapäeva.

(1)

Selle nädala keskel avastas keskkonnaameti töötaja Pärnus Hirve tänava lõppu rannaniidule püstitatud linnuvaatlustorni külastades, et torni vundamendi seinad, põrand ja osa treppe on mootoriõliga üle valatud.

(1)

Ilmateenistuse andmetel jagub laialdasi vihmahooge ka homseks ning esineda võib äikest.

Täna keskkonnaministeeriumis toimuval kohtumisel arutatakse koos kalurite ja teadlastega meres elutseva koha arvukust parandavate püsivate kaitsemeetmete rakendamist. Ühtlasi tutvutakse Maailma Looduse fondi koostatud hinnanguga Eesti koha- ja ahvenavaru kohta.

Homme toimub Pärnu jahtklubis juba viies jahtklubi kadunud auliikme John Janssoni mälestusregatt. Regati korraldajad on Johni sõbrad MTÜ Vanishing Point Sõprade Seltsist ja Pärnu jahtklubi. Seekordki võtab iga regatil osalev purjekas merele kaasa Pärnu lasteküla kasvandikud.

(60)

Neste, Statoil ja Alexela langetasid täna hommikul bensiini tavahinda 3 senti liitrilt ja diislikütuse tavahinda 2,5 senti liitrilt.

Eile kell 20.21 teatati häirekeskusele hädas kassipojast Pärnus Laeva tänaval. Kass oli seina sees ventilatsioonitorustikus kinni ega saanud sealt ise välja. 

Jahimehed on üle aastakümnete Eestis küttinud esimesed hallhülged, kellest esimene lasti Pärnu- ja teine Hiiumaal.

(11)

Kui 1. septembril tuleb arvestada küll vihmase, kuid veel sooja ilmaga, siis pärast seda saabuvad ilmarindele esimesed sügisnoodid.

Maksu- ja tolliameti koondandmete põhjal deklareeris 666 898 inimest 2014. aasta eest tulu kokku üle 6,7 miljardi euro, keskmine aastane brutotulu kasvas inimese kohta 2013. aastaga võrreldes 4,8 protsenti ehk 11 758 euroni.

Soojatootja Fortum loodab Pärnu vanalinnas uute soojustorude paigaldamisega saada valmis septembri keskpaigaks. Seejärel alustatakse kaevekohtade teekatte taastamist.

Sauga vallas Kiisa külas Pärnu-Rakvere maantee ääres tegutseb juba teist aastat tasapisi kasvades Green motell, kus on valmis 16 kahekohalist motellituba, teist niisama palju tube ootab möbleerimist.

Ettevõtlusminister Urve Palo kohtus kolmapäeval Pärnumaa kohalike ettevõtjatega, kellega koos arutati kohalike ettevõtete muresid ja riigi võimalusi nende lahendamisel.

Kümned Pärnumaa lapsed alustavad järgmisel nädalal uut õppeaastat annetajate abil soetatud ranitsa ja koolitarvetega.

Algaval sügishooajal tutvustab Endla teater mitut uut tulijat. Trupiga liitunud näitleja Meelis Rämmeld (keskel) tegi esimese rolli endlalasena juba Enn Keerdi 24. juulil esietendunud lavastuses „Midagi tõelist“. Samuti näitetrupi liikmed Kleer Maibaum (all) ja pealinnast tagasi Pärnu jõudnud Märt Avandi (ülal) alustavad Ingomar Vihmari lavastuse „Tramm nimega Iha“ proovidega.

Suvel Pärnus Hommiku tänaval rahvast tasuta kontsertidega lõbustanud ÜksBuss peab täna korraliku suvelõpupeo, kui rahva ette astub piletita kontserdil Eesti üks tuntumaid rokk-kooslusi ansambel Smilers.

Läks lammutamiseks: Pärnu külje all paiknenud Nõukogude armee lennuvälja kunagine juhtimiskeskus, mille massiivsed betoonmüürid pidid vastu pidama pommitamiselegi, langeb nüüd kopalöökide all jupphaaval põrmu.

Pärnu kuursaalis Eesti suurimat kõrtsi pidav Kuursaali OÜ otsustas sellest nädalavahetusest uksed sulgeda, nädala keskel ei pääsenud kõrtsi sööma juba varem.

Kaheksa aastat Pärnu linnaarhitekti ametit pidanud Karri Tiigisoon jätab omavalitsuse leiva ja läheb tööle Pärnu EKE Projekti büroosse.

Tulevast teisipäevast peab igal ahju, pliidi või kamina kütjal olema päästeameti inspektorile ette näitada paber, mis kinnitab kutselise korstnapühkija kohalkäimist.

Pärnu kuursaalis Eesti suurimat kõrtsi pidav Kuursaali OÜ otsustas sellest nädalavahetusest uksed sulgeda, nädala keskel ei pääsenud kõrtsi sööma juba varem.

Pärnu kuursaalis Eesti suurimat kõrtsi pidav Kuursaali OÜ otsustas sellest nädalavahetusest uksed sulgeda, nädala keskel ei pääsenud kõrtsi sööma juba varem.

(1)

Keegi halb inimene on Pärnus Hirve tänava lõpus rannaniidul asuva linnuvaatlustorni vundamendi, põranda ja osa treppe kasutatud mootoriõliga üle valanud. 

Ettevõtlusminister Urve Palo kohtus eile Pärnumaa kohalike ettevõtjatega, kellega koos arutati kohalike ettevõtete muresid ja riigi võimalusi nende lahendamisel.

29. augusti õhtul päikeseloojangul süttivad Eestimaa randades sajad lõkked ja kokku saavad kümned tuhanded inimesed, et tähistada muinastulede ööd. Sel aastal kutsutakse kõiki osalejaid üles loobuma keskkonda reostavatest ja rahu rikkuvatest tegevustest.

Mitmel pool Eesti rannikumeres on tänavu täheldatud hulgi millimallikaid vees ulpimas.

Teisipäeval Pärnu kesklinnas uksed avav Janne Ristimetsa tantsustuudio paneb rõhku laste ja täiskasvanute loovuse ning teadliku kehatunnetuse arendamisele.

Mart Kadastik, Meelis Luht, Andres Kull ja Toomas Issak müüvad oma osalused Eesti Meedias Margus Linnamäele kuuluvale ettevõttele UP Invest, Eesti Meediat hakkab juhtima Sven Nuutmann ja Postimeest Janeck Uibo.

Ninani kõrguv rohi, selles varitsevad puugid ja roomavad ussid. Sinnasamasse võpsikusse on püstitatud punker, kuhu kohalikud liiklushuvilised noored ümbruskonnast märke kokku tassivad.

25. augustil ilmunud Pärnu Postimehe artiklisse, mis kõneles Pärnu nukuteatrist, sattus vale pildiallkiri.

Pet City turunduse projektijuht Merle Vali täpsustas 8. augustil Pärnu Postimehes ilmunud artikli “Uus lemmikloomakeskus püüab olla ainulaadne” asjus järgmist:

Loomsete jäätmete käitlemisega tegelevas AS Vireenis toimunud erikontroll tuvastas, et riigiettevõte on mobiilse seapõleti kasutamise kohta esitanud avalikkusele valeandmeid, ühtlasi tegi maaeluminister Urmas Kruuse Vireeni nõukogule ülesandeks kaaluda ettevõtte juhataja sobivust ametikohale.

Küsitluses on osalenud  inimest