Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eesti teaduse populariseerimise konkursil pälvis teaduse ja tehnoloogia parima populariseerija 2200 euro suuruse peapreemia Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õpetaja Signe Lensment.

Pärnu Endla Küünis esietendub täna viktoriaanlik põnevuslugu näitekirjanik Patrick Hamiltoni sulest.

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste kõrgliigas on suurem osa põhiturniiri mängudest veel ees, aga statistika annab juba aimu, kes ning mis on meeskondade tänavused trumbid ja nõrgad kohad.

 

Rahvusvahelise taliujumise assotsiatsiooni (IWSA) hooaja kalenderplaani esimesel võistlusel “Jelgava hüljes” startis Lielupe jõel 80 sportlast seitsmest riigist ja arvestust peeti kümnes vanuseklassis.

Üks läbi aegade kõige kõrgemale (ja ometi mitte sinna, kuhu võinuks) jõudnud Pärnumaa kergejõustiklasi oli Oskar Linnaste. Mees, kellest tänane ja isegi eilne põlvkond praktiliselt midagi ei tea.

Küpsetamine võib olla mõnus hobi, kuid sellest võib saada ka sissetulekuallikas või inspiratsioon oma äri avamiseks.

Lavassaare turbatööstuse ehitatud 50kohaline lastepäevakodu hoone kohalike ütlemise järgi mäe peal läbis värskenduskuuri 17 aastat tagasi ja loovutas osa ruume taasavatud neljaklassilisele algkoolile.

 

Leivatööstuse peahoone, hilisema tuntud revolutsionääri nime kandnud õmblusvabriku filiaali ja selle kadumise järel tühjaks jäänud silikaathoone alevi äärel andis selle omanik AS Tootsi Turvas külaseltsile kasutada.

Turbatööstuse asulasse on jäänud kaks selle maavaraga tegelevat ettevõtet.

Raamatukogu võib tuleval aastal tähistada juubelit, 20 aasta möödumist ajast, mil trükisõna koos inventariga kolis endisesse tööstuskauba kauplusesse Võidu tänava ääres. Raamatukoguhoidja Liia Gentalen aga võis tööjuubelit tähistada tänavu, sest 1. septembril möödus 30 aastat päevast, mil ta Lavassaares kirjavara laenutama hakkas.

Kunstnikuande juuri Rein Aaspere ei tea, aga tema maalimisoskust kinnitavad koduseintele sätitud maastikud. Kesksel kohal on laias puitraamis maalil kaldamännik. See pilt on jäänud perele isast, kes mobiliseeriti, kui Rein oli üheksane. Rohkem ta sõjaaja lapsena isa ei näinud, kuid teab, kus ta Saksamaa mullas puhkab.

Raamatupidaja haridusega Leida Rehtla tuli Lavassaarde tööle pea 60 aastat tagasi, ameti oli ta õppinud Pärnu turbatehnikumis. Karjääriredel oli tollal selline, et esialgu kapitaalehituse osakonna raamatupidajana alustanud noor naine tõusis ülespoole vanem- ja pearaamatupidajaks. Sündisid kaksikud poisid, valmis kodumaja.

Lavassaare on 390aastane, arvates koha esmamainimisest, ja oli Audru kihelkonna küla, kuni nõukogude võim nimetas turbatööliste asula aleviks ja 15 talu koos põldudega sellega liideti.

Korea keeles puudub vabanduse palumiseks paslik sõna, sest sealses tõtakas elutempos peetakse andekspalumist tulutuks ajaraiskamiseks.

Läinud laupäeval andis Pärnus Ammende villas täissaalile kaheksakäigulise gurmeeõhtusöögi kokakunsti selle suuna üks kuulsamaid arendajaid Eduard Muradyan oma meeskonnaga Peterburist.

Pärnu linn, SA Pärnumaa Turism ning linna spaad osalevad 22.–23. novembrini Helsingis toimuval mardilaadal, teatas Pärnu linnavalitsus. Tegemist on suurima Soomes toimuva Eesti-teemalise messiga.

 

Endla teater kutsub teatrihuvilisi gümnaasiuminoori saatma nii uusi kui otsima sahtlipõhjast välja oma vanu kirjutisi, osalemaks hea idee konkursil.

 

Pärnu politsei- ja piirivalveameti noorsoopolitseinik Keiju Püvi rääkis Pärnu Pillerpalli lasteaia lastele ja peredele helkuri vajalikkusest.

 

Ajal, mil riik kavatseb laiendada omavalitsuste õigusi planeerida tegevusi rannameres, vaidlesid Pärnus tegutsevad surfiklubid ja kutselised kalurid püügipiiranguaja ja surfaritele suveks antud mereala üle.

Austamisõhtule olid kolmapäeval kutsutud vaid auväärsemad ja staažikamad elupäästjad, sest nagu ütles Pärnu haigla juhatuse esimees Urmas Sule, polegi siin sellist saali, kuhu kõik doonorid korraga mahuksid.

Järgmisel nädalal jõuab Pimedate Ööde filmifestival Pärnussegi, kus seitsme päeva jooksul linastub Apollo kinos 14 filmi.

Kadripäeval saavad Tori vallamajas oma arvamuse öelda need, keda huvitab Soomaa rahvuspargi ja selle mõjuala tulevik, mis on välja toodud teemaplaneeringu esimeses visandis.

Teater NO99 tõi sel nädalal Pärnumaa 7. klasside õpilaste ette noortest ja alkoholi mõjust kõneleva lavastuse “poh, YOLO”.

Neljapäeval pärast tööpäeva lõppu on poliitikahuvilistel põhjust minna Pärnus Port Artur 2 asuvasse Rahva Raamatu kauplusesse, kus Ivo Rull sel suvel Pärnus kirjutatud populismiraamatusse autogramme kirjutab ja lugejatega vestleb.

Eesti koolide ja lasteaedade 160 muusikaõpetajat kogunes üleeile Pärnusse, et vahetada kogemusi, lahendada murekohti ja elada kaasa kolleegide kordaminekutele.

Ilm hiilib tasapisi talve poole. Nii öine kui päevane temperatuur on kergetes miinuskraadides. Paistab, et selline ilm jätkub. Sademeid tuleb nii lörtsi, lume kui vihmana. Teed muutuvad libedaks ja autojuhid olgu ettevaatlikud. Valitsevaks on madalrõhkkonnad. Päikest näeb harva, põhiliselt on sombune ilm.

Eile ennelõunal panid töömehed Pärnu Keskväljakul püsti jõulupuu, mis pärineb Uus-Sauga tänava koduaiast. Tavapärase kuuse asemel sai linna esindusjõulupuuks tänavu hõbenulg.

Neljapäeva õhtul oskas üks harrastuskaskadöör end Pärnu Keskuses üle eskalaatorit piirava turvaklaasi keerata ja teiselt korruselt esimesele plartsatades pea lõhki kukkuda.

Kuigi ilmateenistus rääkis võimalikust lumesajust juba eelmisel nädalal, ummistasid rehvivahetuse viimasele minutile jätnud autojuhid Pärnu rehvivahetustöökojad kohe pärast esimese lume tulekut.

Turismikoolitaja Thomas Baum Šotimaalt osales möödunud nädalal Pärnus peetud turismikonverentsil, kus kõneles muutustest turismis töö ja töökohtade vaatevinklist.

Täna õhtul Pärnus Karja tänaval majas puhkenud tulekahjust toodi välja kaks vanemat inimest.

Täna sadas maha selle sügise esimene lumi ja ilmateenistuse prognoosi kohaselt võib vähest lund või lörtsi sadada hommegi.

Täna ennelõunal panid töömehed Pärnu Keskväljakul püsti jõulupuu, mis pärineb Uus-Sauga tänava koduaiast. Tavapärase kuuse asemel sai linna esindusjõulupuuks tänavu hõbenulg.

Kuigi Pärnumaal täna lumesaju tõttu ühtki inimohvritega liiklusõnnetust juhtunud ei ole, on politsei saanud siiski ohtralt teateid autode kokkupõrgetest.

(1)

Ilmamuutuse toonud väike osatsüklon jõuab homme Lõuna-Soome kohale.

Pärnu linn, SA Pärnumaa Turism ja linna spaad osalevad sel nädalavahetusel Helsingis mardilaadal, mis on suurim Soomes toimuv Eesti-teemaline mess.

Täna ennelõunal panid töömehed Pärnu Keskväljakul püsti jõulupuu, mis pärineb Uus-Sauga tänava koduaiast. Tavapärase kuuse asemel sai linna esindusjõulupuuks tänavu hõbenulg.

Endla teatri Küünis esietendub laupäeval Patrick Hamiltoni ajastutruu põnevuslugu „Gaasivalgus“.

Päästeamet tuletab kõigile meelde, et esimeste külmadega veekogudele tekkiv jää ei ole valmis lustimiseks.

Ilmateenistuse prognoosi järgi on õhutemperatuur täna päeval Pärnus miinus kaks kuni pluss üks kraadi.

Täna hommikul on politsei saanud mitu teadet liiklusõnnetuste kohta, mis on seotud libedate teeoludega.

Pärnus sadas täna varahommikul maha tänavu sügise esimene lumi, ilmateenistus prognoosib lume- ja lörtsisadu kogu päevaks.

Pärnus sadas täna varahommikul maha tänavu sügise esimene lumi, ilmateenistus prognoosib lume- ja lörtsisadu kogu päevaks.

Korvpall

 

Pärnu Castori squash’i-klubi noored mängijad võitsid Riias Balti juunioride turniiril kulla, hõbeda ja pronksi.

Korvpalliklubi Pärnu meeskond kaotas Riias kohalikule Baronsile Balti liiga alagrupimängu vastaste viimase sekundi kolmepunktiviskest 78:81, aga on tahtmist täis koduväljakul võlg tasuda.

Eile otsustas Pärnu linnavolikogu kehtestada 1995. aastal kohaliku maamaksu määraks Pärnu linnas 0,7% maa maksustamishinnast aastas. Kuna 0,5% maa maksustamishinnast aastas moodustab riiklik maamaks, peavad linnakodanikud järgmisel aastal tasuma maamaksu 1,2% maa maksustamishinnast.

Süüdistuse kohaselt tappis Pitjukov koos kaaslastega 1995. aasta aprillis eriti julmal viisil armeenlase Aleksander Oganesjani, kes oli kuriteo ühe kaasosalise Svetlana Aljohhina elukaaslane. Kurjategijad tagusid armeenlase mutrivõtme, haamri ja kirvesilmaga surnuks ning võtsid talt 2900 krooni.

“Ma tapsin inimese,” teatati tänavu aasta 15. veebruari hilisõhtul häirekeskuse telefonil. Helistaja, kelle häälest võis aru saada, et ta on alkoholi tarbinud, ütles oma nime ja asukohagi. Segaseks jäi koht, kus mõrv aset leidis.

Pärnu Postimehe korraldatud laste joonistusvõistlusele „Mina märkan!“ saabus ligemale tuhat kunstiteost. Kõiki neid saab nüüd vaadata Pärnu Postimehe veebilehel menüüst „Mina märkan“.

 

Küsitluses on osalenud  inimest

Küsitluses on osalenud  inimest