Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pärnu politseijaoskonna hoidlates seisab pea 70 leitud asja kalapaadist lapsekärude ja muruniidukiteni, peale selle on viimase aasta jooksul politseisse hoiule sattunud paarkümmend jalgratast, mille vastu ei tunne keegi huvi.

Pärnu haigla ja Põhja-Eesti regionaalhaiglaga (PERH) sõlmivad koostööleppe keemiaraviteenuse osutamiseks, kaasates ühisesse tegevusse peale erialaspetsialistide PERHi apteegi ja verekeskusegi.

Hiljuti liitus Pärnu korvpalliklubiga värvika taustaga Renato Lindmets, kes on sündinud Eestis, elanud pea 20 aastat USAs ning profikarjääri raames põiganud läbi Islandilt ja Portugalist.

“Meil on igal aastal rikkalik õunasaak,” ütleb Rääma kooli direktor Elmo Joa koolimaja taha viljapuuaeda jalutades. Paraku on õuntest lookas puud koolile pigem nuhtlus kui õnnistus.

Pärnus Raeküla linnaosas Tormi tänaval võis teisipäeva õhtul näha patseerimas kormorani, kes ei kartnud inimesi ega läheduses koha sisse võtnud kasse.

Juuli lõpus avatud Lottemaad on veidi rohkem kui kuu jooksul külastanud 40 000 inimest, mis on niisama palju kui Pärnus elanikke.

Pärnus Raeküla linnaosas Tormi tänaval puhkes sel aastal juba teist korda õitsele pirnipuu. Foto, millel vilju kandev pirnipuu on aasta jooksul teist korda õide puhkenud, on tehtud eile hommikul.

Pärnu keskraamatukogus toimub neljapäeva õhtul loeng teemal „Terved peresuhted, tingimusteta armastus, hoolivus“.

Krediitkaarti kasutades tasub hoolikalt läbi mõelda, milleks seda vaja läheb, ja üle jõu mitte elada.

Juba kolmandat aastat järjest toimus Pärnu vabakooli õpilastele mitmepäevane looduslaager ja laagripaigaks sai sel korral valitud kodune Pärnumaa, täpsemalt Häädemeeste ümbrus.

Pärnu päästjad käisid eile öösel kustutamas Side tänaval lausleegiga põlenud sõiduautot Opel.

Teisipäeval viidi Pärnumaal Koonga vallas Kalli külas talu juurest minema sõiduauto Citroën Berlingo.

Pärnu linnavalitsus tellis Noorteväljakule eksikombel ja oma suureks ehmatuseks Venemaa Föderatsiooni eriolukordade ministeeriumi kirju kandva puidust päästeauto ning on nüüd näinud kurja vaeva, et neid kirju sealt maha saada.

Port Artur kingib kõigile Pärnu linna ja maakonna esimese klassi õpilastele koolitarvetega koti.

Juuli lõpus avatud Lottemaad on veidi rohkem kui kuu jooksul külastanud 40 000 inimest, mis on niisama palju kui Pärnus elanikke.

Pärnu haigla ja Põhja-Eesti regionaalhaiglaga (PERH) sõlmivad koostööleppe keemiaraviteenuse osutamiseks, kaasates ühisesse tegevusse peale erialaspetsialistide PERHi apteegi ja verekeskusegi.

(12)

Tsükloni kese Soome lahelt eemaldub Venemaale, kuid selle lääneserv jääb paariks päevaks veel üle Eesti. Vihmahood jätkuvad, kuid võrreldes eelmiste päevadega on neid harvemalt.

Kilingi-Nõmme konstaablijaoskond teeb kindlaks 24. augustil oma elukohast Pärnumaal Saarde vallas Leipste külas lahkunud 55aastase Helgi asukohta.

Selle nädala teises pooles toimub esimest korda Pärnus ja Eestiski rahvusvaheline ajaloo-olümpiaad, kus oma teadmised panevad proovile üheksa riigi gümnaasiumiastme õpilased.

Pärnus Raeküla linnaosas Tormi tänaval võis eile õhtul näha patseerimas kormorani, kes ei kartnud inimesi ega läheduses koha sisse võtnud kasse.

Pärnus Raeküla linnaosas Tormi tänaval puhkes sel aastal juba teist korda õitsele pirnipuu.

Pärnu päästjad käisid täna öösel kustutamas Side tänaval lausleegiga põlenud sõiduautot Opel.

Eile viidi Pärnumaal Koonga vallas Kalli külas talu juurest minema sõiduauto Citroën Berlingo.

Kõige rohkem on tänavu augustis sadanud Pärnus, kus ilmateenistuse andmeil mõõdeti maha sadanud vee hulgaks 191,9 millimeetrit.

Maanteeinfokeskuse teatel on täna 8–13 teetruubi ehituseks liiklusele suletud Pärnu maakonnas Rõusa-Käru maantee Rõusal.

Annetajate abil saavad algavaks õppeaastaks uue ranitsa ja õppevahendid paljud lapsed, kelle perele käib koolitarvete soetamine üle jõu.

Pärnu linnavalitsus otsustas anda 1. ja 2. septembril ning 6. ja 7. septembril Pärnu linna bussiliinidel tasuta sõidu õiguse kõigile ühistranspordi kasutajatele.

“Meil on oma arvamus, kindel tahe ja me pole nõus sammugi tagasi astuma,” põhjendas MTÜ Kolm Küla juhatuse esimees Eve Sikka väga otsusekindlalt kohalike vastuseisu AS Rakvere Farmide plaanile ehitada neile Pärnjõele ukse alla nuumafarm.

Paikuse põhikoolis avatakse tänavu kolm esimest klassi, mis tähendab, et kooliteed alustab klassitäis lapsi rohkem kui mullu.

Hüljatud Jannseni tänava saun. Vineeriga üle löödud aknad ja määrdunud-hallid murenenud tellisseinad. Nende ümber hüljatud inimesed. Kottis dressipüksid, võidunud teksajakid, pleekinud kilekotid. Nad kuuluvad kokku oma lohutamatus lootusetuses.

Pärnu maakonna kahel maanteel sulgeb teeremont tööde tsoonis ühe sõiduraja ja liiklust reguleeritakse.

Pärnumaal Halinga vallas Eerma külas sai pühapäeval viga teele jooksnud ja autolt löögi saanud seitsmeaastane poiss.

Kooseluseadust toetav Facebooki algatusgrupp “Aitäh, aga minu traditsiooniline perekond ei vaja kaitset” on kogunud üle 14 000 meeldimise.

Laupäeval tähistatakse Läänemere-äärsetes riikides pärast päikeseloojangut rannal lõkkeid süüdates muinastulede ööd, Pärnumaal on kavas tuled läita vähemalt kuues kohas.

Pärnu ettevõtlike naiste klubi annetas kohalikule naiste varjupaigale 300 eurot, et toetada kaht lastega peret koolikaupade ostmisel.

21. augusti PPs ilmunud loole “Pinnase müük naabrile nõuab luba” lisatud foto oli juhuslikult valitud ja sellel kujutatud isikul ei ole artiklis kirjeldatud probleemiga mingit pistmist.

Esmaspäeval toimus Pärnu külje all Auto24ringil teise hooaja viimane Pärnu Postimehe ja spordipoe A2K ühine rahvaspordiüritus “Tule ringile”, mille lemmiktegevuseks kujunes sel suvel nii nagu mullugi rulluisuõpe.

Aluste omaniku hooleta jäetud koolimaja ees loogakujulisel kurvil peatuvad bussid, kuni poolteise kuu pärast on lõpetatud liiklejaile peavalu tekitanud kolmesuunalise ristmiku ümberehitus.

Sel nädalal avatakse Pärnus Hommiku tänaval liikumiskunsti kool Marion, mis pakub noortele ja lastele tantsu- ja lavakoolitust ning täiskasvanutele kehakoolitust.

Novembris täitub Pärnu linn kitarrimuusikaga – Pärnu muusikakooli ja mittetulundusühingu Stretto eestvedamisel leiab aset Pärnu esimene kitarrifestival ning ühes sellega nii konkurss, töötoad kui kontserdid.

(4)

Vihma kallab aina edasi, kuigi sadude vahele võib homme pikemaid pause jääda.

 

MTÜ A2K Spordiklubi rajab Pärnusse Mai rajooni ja keskranda ühendava kergliiklustee äärde välijõusaali, kuhu paigaldatakse jõumasinad selja- ning kõhulihaste treenimiseks, samuti lõuatõmbekang, rööbaspuud ja jõutõstepalk.

Võileivarestoranikett Subway plaanib peagi avada söögikoha Pärnuski.

Pärnu linnavalitsus otsustas anda 1. ja 2. septembril ning 6. ja 7. septembril Pärnu linna bussiliinidel tasuta sõidu õigus kõigile ühistranspordi kasutajatele.

20. augusti telesaates "Suur lotokolmapäev" välja loositud Bingo loto peavõit jagunes kolme mängija vahel, kellest igaüks võitis 118 525,30 eurot, suure rahasumma võitsid kassapidaja, ehitaja ja bussijuht.

Pärnu maakonna kahel maanteel sulgeb teeremont tööde tsoonis ühe sõiduraja ja liiklust reguleeritakse.

Vaatamata sellele, et esimesi Pärnu rahvusvahelisi operetipäevi püüdis nurjata vihmasadu, läks nädalavahetusel Ammende aias toimunud galakontsert hinge nii kohaletulnud publikule kui esinejaile.

Audru kooli võimla läbis uuenduskuuri, mis läks koos uue inventari ja lisatöödega vallale maksma 260 000 eurot.

Pärnumaal Häädemeestel asetati eile pidulikult nurgakivi enam kui miljon eurot maksma minevale politsei ja pääste ühishoonele, mis valmib tuleval kevadel.

Möödunud pühapäeval aset leidnud Kaitseliidu Pärnumaa maleva Vladimir Kuke nimelisel laskevõistlusel osutusid täpseimateks Pärnu malevkonna kaitseliitlased. Individuaalselt sai parima tulemuse võitjameeskonda kuulunud vanemseersant Toomas Juksaar.

Küsitluses on osalenud  inimest