Logi sisse
Aktiveeri
digileht

“Võistlus on noortele spetsialistidele suur katsumus, sest piiratud aja jooksul tuleb õigeid töövõtteid kasutades ja ohutuseeskirju jälgides lahendada etteantud ülesanded,” ütles Pärnumaa kutsehariduskeskuse kutseõpetaja Priit Auväärt. Tema sõnul peavad võistlejad sooritama teoreetilise testi, läbi viima veermiku kontrolli, vahetama korrektselt rehvid, kontrollima mootori süsteeme ja koostama elektriskeemi.

(148)

Kanal 2 lahkub Urmas Oru sõnul vabalevist ning on tulevikus nähtav ZUUMtv, Viasati ja kaabel-tv operaatorite vahendusel.

Maa Elu päev “Kas Sydney või Sindi?” vestlusringi esimesel debatil räägiti ettevõtlusest maal, teemapüstituseks humoorikas “Ettevõtlus maal või kurgikasvatus kuu peal. On siin vahet?”.

Pärnu linna korterelamute hoovide välisilme korrastamise ja parendamise projekt "Hoovid korda!" algab taaskord, linn toetab korteriühistuid kokku 11 000 euroga.

Eesti Keskerakonna Pärnu linna piirkonna juhatus ei toeta majutusteenuste käibemaksu tõusu, mis seab väga suurde ohtu Eesti majutusettevõtted ja kaudselt kogu turismisektori. 20. mail juhatuse koosolekul leidsid Pärnu keskerakondlased, et selline samm võib väga tõsiselt kahjustada Pärnu positsiooni turismimaastikul.

Türi kultuurikeskuses toimub täna ideeturg, mis otsib vastust küsimusele, milline võiks olla elu maal ehk väljaspool Tallinna ja Tartut aastal 2025.

Esmapilgul tundub lammutamistehas väärt mõte. Samuti peaksid selle projektiga kaasnema töökohad, mõte on tervitatav ja sellega võiks kindlasti edasi minna. Olulised on lennuvälja kasutamise tingimused, mis tuleks investori ja riigi vahel kokku leppida.

Vanade lennukite lahtivõtmise tehase rajamine tähendab palju töökohti, sest rohkesti tekib sortimist vajavat materjali. Pärnu lennujaama kasutamist tulevikus regulaarliinide tarbeks see ei mõjuta.

Maaeluminister Urmas Kruuse käskkirjaga peatatakse laupäevast, 23. maist kastmõrdadega kalapüük Pärnu maakonnas Kihnu ja Manija saare püsielanikel, sest räime lubatud aastasaak hakkab piirkonnas püütud saama.

Täna on Türi kultuurikeskuses ideeturg, mis otsib vastust küsimusele, milline võiks olla elu maal ehk väljaspool Tallinna ja Tartut aastal 2025.

Saksamaa firma Polar Shipyards OÜ, mis Pärnus kaatreid ja jahte toodab, näeb Ida-Euroopa palkade kasvus pigem võimalust rohkem müüa kui sisendhindade tõusu ohtu.

Täna väljub Tallinna lennujaamas asuvast Magnetic MRO töökojast esimene Nigeeria lennufirmale remonditud Boeing 737.

Eelmisel aastal avatud Lottemaa teemapargis käib usin ettevalmistustöö suvehooajaks, teemapargi uksed lüüakse pidulikult valla järgmisel laupäeval.

(11)

Teisipäeval võib õhutemperatuur tõusta kuni 23 kraadini, kuid sellele paneb piiri tugev vihm, millega võib kaasneda ka äike.

Jalgpall

 

Metro squashiklubis lõppenud 22. Eesti meistrivõistlustel osales naiste konkurentsis 16 mängijat ja meeste medaleid jahtis 32 sportlast.

 

Läinud laupäeval möödus 35 aastat päevast, mil Pärnu poiss Jüri Tamm püstitas Gruusias Leselidzes vasaraheite maailmarekordi 80.46.

Eile tõi Tampere õigeusu harukoguduse pastor Migael Punnula Pärnu õigeusu koguduse preester Ardalion Keskkülale oma koguduselt kingituse – Lada 07, mille läbisõit on vaid 38 000 km.

Viimase aja välispoliitilistest tippsündmustest on kahtlemata kaalukaim USA riigisekretäri John Kerry 12. mai Sotši visiit, kus toimusid tema kõnelused Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

Saksamaal pani väike 1867. aastal asutatud ja Maini-äärses Frankfurdis tegutsev vedurijuhtide ametiühing GDL (Die Gewerkschaft Deutscher Lokomotivführer) alates eelmisest aastast juba kaheksandat korda rongiliikluse seisma, tekitades oma tööseisakutega majandusele tohutut kahju.

Laupäeval, 23. mail enne keskpäeva avab Raekülas Hirve tänava mänguväljakul uksed Raeküla esimene taaskasutuslaat.

 

Häädemeeste vallas Penu külas Rannakodus peetakse laupäeval kevadlaata.

 

Inimeseõpetuse üleriigilise olümpiaadi lõppvoorus saavutas hea tulemuse Paikuse põhikooli õpilane.

 

Paarsada Pärnumaa kuuendate klasside õpilast veedab kaks põnevat päeva Sindi külje all Helmondi peo- ja toidutares, kus toimub ohutuslaager „Kaitse end ja aita teist“.

 

Kogu kevadise poolaasta on Pärnu vabakool ja Sütevaka humanitaargümnaasium kohtunud loovaks ja üksteist rikastavaks koostööks.

Tallinna–Moskva rongiliini kaotamine ei kahanda märkimisväärselt Pärnusse jõudvate Vene turistide arvu, kuna ida poolt tulijad eelistavad muid transpordiviise.

Kel jalgratast pole või näiteks õhukummi paikamise komplekt on koos kodaravõtmega kaduma läinud, kell annab tõrget või velo koos kastitäie varuosadega on hoopis kuuri alla kasutuna seisma jäänud – neil tasub ennast sättida laupäeval uuskasutuskeskuse ette, kus toimub Pärnu kõigi aegade suurim jalgrattalaat.

Valitsus kiitis eile heaks seaduseelnõu, mille kohaselt tõstetakse lapsetoetus pere esimese ja teise lapse kohta 60 euroni kuus ja toetatakse iga kolme ja enamat last kasvatavat peret 200 euro suuruse lasterikka pere toetusega.

 

Paljud Pärnu kesklinna kohvikud avasid sel nädalal väliterrassi, osa on lauad välja pannud juba paar nädalat tagasi, osa ootab veel soojemaid ilmu.

Tallinna ringkonnakohus jättis YIT Ehituse ja Lemminkäinen Eesti ASi apellatsioonkaebuse rahuldamata, kui ringkonnakohtu otsust 1. juuniks ei vaidlustata, võib staadioni uuendamine peagi alata.

Pärnus Lastepargi veeres Nullpunkti nimega kohvikut pidav Ahti Puudersell on mures, et majakese kõrval kasvavalt iidselt pärnalt aeg-ajalt pudenevad kuivanud oksad teevad lõpuks kellelegi tõsiselt viga.

Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna peaspetsialist Urve Päädam teatas, et 27. mail tullakse ministeeriumist Sinti pidama nõu Sindi paisutammi tuleviku üle.

Tartu ülikooli Pärnu kolledži ettevõtluskool lõpetas pidulikult õppeaasta ja andis kätte lõpudiplomid Pärnu-Jaagupi gümnaasiumi ning Häädemeeste keskkooli 11. klassi õpilastele.

Valitsus kinnitas eilsel istungil eelnõupaketi, millega viiakse ellu maksuseaduste muudatused.

Juba 1966. aastast kutselisena kalurina töötav Urmas Margus esitas keskkonnaministeeriumile kolm konkreetset ettepanekut suvise kohapüügi piiramiseks Pärnu lahel, vastust ta veel saanud ei ole.

Eelmisel aastal avatud Lottemaa teemapargis käib usin ettevalmistustöö suvehooajaks, teemapargi uksed lüüakse pidulikult valla järgmisel laupäeval.

(2)

Kuivema õhuga kõrgrõhuhari kingib homseks päikest ja mõnusat sooja. Rahuliku ilmaga jahutab briisituul vaid kitsaid rannikuribasid.

Tänasel Pärnu linnavolikogu istungil võeti ühel häälel vastu otsus, mille kohaselt muudeti vanemate kaetava lasteaedade kohatasu vabastuse korda.

Kaheksa-aastasel Pärnu poisil Peeter Postil tekkis pärast haiglasolekut mõte kinkida osa oma mänguasju Pärnu haigla lasteosakonnale.

Tuvid on avastanud, et Pärnus Rüütli platsil paiknev purskkaev on igati sobiv kosutavaks kümbluseks.

Laupäeval, 23. mail enne keskpäeva avab Pärnus Raekülas Hirve tänava mänguväljakul värava Raeküla esimene taaskasutuslaat.

ETV hommikuprogrammi "Terevisioon" kodulehel saab hääletada 15 Eesti küla poolt, mis tänavu osalevad aasta küla konkursil. Pärnumaal kandideerib aasta külaks Audru vallas asuv Lavassaare.

Paarsada Pärnumaa kuuendate klasside õpilast veedab kaks põnevat päeva Sindi külje all Helmondi peo- ja toidutares, kus toimub „Kaitse end ja aita teist“ ohutuslaager.

Eesti lasteaednike liit on koostanud pöördumise riigikogule, milles tehakse ettepanek kehtestada lasteaiaõpetajatele põhikooli- ja gümnaasiumi õpetajatega võrdne riiklik töötasu alammäär. Erinevalt kooliõpetajatest maksab lasteaiaõpetajatele palka kohalik omavalitsus, mistõttu sõltuvalt omavalitsusest erinevad palgad kohati kolm korda.

Tallinna ringkonnakohus jättis YIT Ehituse ja Lemminkäinen Eesti ASi apellatsioonkaebuse rahuldamata, kui ringkonnakohtu otsust 1. juuniks ei vaidlustata, võib staadioni uuendamine peagi alata.

Eelmisel aastal avatud Lottemaa teemapargis käib praegu usin ettevalmistustöö suvehooajaks, teemapargi uksed lüüakse pidulikult valla järgmisel laupäeval.

Täna, 21. mail toimuv matemaatika riigieksam lõpetab gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste lõpetajatele tänavuse riigieksamite perioodi. Eksaminandid said valida kas kitsa või laia eksami.

Jalgrattasport

 

Häädemeeste 15. sõprusturniiril korvpallis võitis Läti Salacgriva meeskond 82:74 Häädemeeste valla mehi ja 92:65 Saarde pallureid ning lahkus esikohaga. Teise koha mängus võitis Häädemeeste 100:76 Saarde.

Eesti võrkpalli liit ja Credit24 rahvaliiga valisid välja kaheksa tänavuse “Võrguplatsid korda” konkursi võitjat. Nende seas, kes saavad välisväljaku rajamise eest kingiks metallist võrkpallipostid, võrkpallivõrgu, väljaku piirid ja ühe palli, on tänavu Häädemeeste valla Kabli rand ja Tahkuranna valla Uulu küla.

Küsitluses on osalenud  inimest