Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pärnu linnavalitsus otsustas anda aukirja dirigent Jüri Alpertenile tulemusliku töö eest Pärnu linnaorkestri peadirigendina ja Pärnu linnaorkestrile professionaalse muusikakultuuri edendamise eest ning panuse eest Pärnu linna ja kogu Eesti muusikaellu alates 1994. aastast.

Pärnumaal üleeile toimunud Lääne päästekeskuse lõkkereidil kontrolliti 13 lõket ja alustati kolm väärteomenetlust.

Ilmateenistuse andmetel tuleb Eestis alanud nädalal valdavalt kuiv ja selge, kuid jahe ilm.

Täna varahommikul põles Pärnus Riia maanteel kuur. Põleng ohustas ümberkaudseid elumaju.

Pärnu politsei otsib pühapäeva pärastlõunal Pärnus juhtunud liiklusõnnetuse pealtnägijaid.

Eile kella 3.53 ajal toimus liiklusõnnetus Audru vallas Sauga-Jõõpre teel Ridalepas, kus sõiduauto Volvo 850, mida juhtis juhtimisõiguseta 15aastane noormees, sõitis ebaõigelt valitud sõidukiiruse tõttu  teelt välja kraavi.

Täna öösel Tahkuranna vallas põlenud elumajast viidi kaks inimest haiglasse.

Pühapäeval toimunud Rannametsa luitejooksu koertekrossil oli tänavu 76 osalejat.

Pühapäeval toimunud Rannametsa luitejooksu lastejooksudest võttis osa ühtekokku 161 poissi ja tüdrukut.

Pühapäeval toimunud Rannametsa luitejookusl nautis päikeselist kevadilma ühtekokku 834 spordisõpra: 452 luitejooksul, 145 käijat-kepikõndijat luiteretkel, 76 koertekrossil ja 161 lastejooksudel.

Imeilusa kevadilmaga pühapäevasel Rannametsa luitejooksul püstitati taas osalejate rekord, ühtekokku 834 spordisõpra.

Pühapäeval kell 15 said päästjad väljakutse Are valda Tabria külla, kus põles põllul kulu ja osaliselt oli tuli hiilinud juba põlluäärsesse metsa. Samuti ohustas kulupõleng põllu läheduses asunud elumaju.

Pühapäeval meeldivalt soojas kevadilmas toimunud Rannametsa luitejooksul Häädemeeste vallas Pärnumaal püstitati taas kord osalejate rekord.

Viimase kahe päeva jooksul on päästjatel tulnud Pärnumaal tegelda kümnekonna suurema kulupõlengu kustumisega ja teateid tuleb põlengutest aina juurde.

(3)

Koos kevadpühadega saabunud soe õhumass püsib Eesti kohal veel ka uue töönädala esimestel päevadel.

Sel nädalal pööras ilm alates eilsest, suurest reedest järsku kevadiseks. Pikema prognoosi järgi päevane temperatuur järjest tõuseb ja alates homsest võib loota juba 18kraadist päevasooja. Päikest näeb iga päev ja paistab, et öökülma oht on möödas.

Soomaa haardeulatuses oli laupäeval võimalik nelja tunni vältel sõita ligemale 25 ettevõtja õuele ja tunda ennast seal oodatuna.

Kui üldjoontes kulges suur reede Pärnu politsei jaoks rahulikult, siis sattus Pärnu Postimehe kaamera ette kaks noort ülemeelikut naist, kelle taltsutamiseks vajasid lõbustusasutuste turvamehed koguni politseinike abi.

(5)

Pühapäevane ilm on mõnusalt kevadine – vähese ja vahelduva pilvisusega ning sajuta. Oodata on kuni 19 soojakraadi.

Sütevaka humanitaargümnaasiumi salongiõhtul esitles oma esimest kauaoodatud debüütplaati "Obsession" indie-roki bänd Frankie Animal.

Pärnu Postimehe lugeja saatis toimetusele pildi surnud hülgest, mis vedeleb Pärnu muulide juures rannas.

(17)

Kihnu Virve suudab ikka veel üllatada. Homses ETV saates «Tõuse ja sära» põrutab ta stuudiosse mootorrattal ning on teist korda elus lasknud endale teha lokisoengu.

Sel nädalal paigaldati Pärnus Rüütli tänavale kastid kaunite võõrasemadega, lillepostamendid jõuavad peatänavale juuni alguses.

Pärnus Munamäel läks lahti uue rulapargi püstitamine. Senisest märksa kõrgemate ja põnevamate rampidega trikipark valmib juuniks.

Eesti võistkondlikuks bridžimeistriks tuli neljandat aastat järjest Druva, kus mängisid Olavi Oja Pärnust, Leo Luks Tartust ja Jaanus Maripuu, Vassili Levenko ning Sven Sester Tallinnast. Teiseks tuli Tallinna-Jõgeva-Läti võistkond Starmen, kolmas oli Ekspromt. Ojale oli see kümnes Eesti meistritiitel.

Halinga valla kuueetapilises sarjas osales kokku 120 lauatennisehuvilist, viimasel turniiril mängis neist 61. Finaalis võitis Pärnu Vint-90 esindaja Antti Luigemaa klubikaaslase Urmas Kinga, pronksimängus Pärnu-Jaagupi lauatenniseklubi esimängija Liisi Koit Kuido Põdra (Vint-90).

Pärnu Kalevi treeneri Aleksei Galkini kasvandikud Karl Sillaots, Kris Talving, Kevin Reimann, Artur Tolli, Rasmus Abi, Matthias Villota, Riko Pelisaar ja Hardi Mets võitsid Loo staadionil 2005. aastal sündinud poiste Tiigri karika.

Eesti Olümpiakomitee kuulutas välja järelkasvutiimi “Märka järgnevat põlvkonda” uue koosseisu. 25 noore sportlase seas on Pärnu sõudja Sten-Erik Anderson ning üliõpilassportlasena Estiko stipendiaat Pärnust Tartusse õppima läinud kaugushüppaja Rain Kask.

Eesti sõudjad tegid hooaja avastardid Horvaatias ja Itaalias, tasuks saadi nii medaleid kui enesekindlust. Horvaatias Skradinis harjutav suurem seltskond võistles Zagrebis Croatia Openil, võites Jaruni sõudekanalil viis kuldmedalit.

Täistuuridel käima läinud Balti sarja motokrossihooaeg algas Pärnumaa võidusõitjatele edukalt: kahelt Lätis toimunud võistluselt toodi koju viis auhinnalist kohta.

Tagassaare mees Ardi Asten räägib, et kui ta ütles talu aadressiks selle küla nime, ei leidnud keegi kohta üles, ekseldi isegi teisel pool Pärnu jõge. Aga kui oma majapidamisega mõnisada meetrit Kurgja piirist välja jääv mesinik hakkas ütlema, et ta elab Kurgjal ja kirjutas nii Asten Mesindus OÜ kodulehele ja tooteetikettidelegi, pannakse asukoht kohe paika. Talumuuseumi järgi, kus selle asutaja Carl Robert tegeles mesindusega ja tema alustatut hoiab järjel mesinikepaar Talimaad.

Jakobsoni põllutöö kümnest käsust kolmas ütleb: sa pead palju ja hea sõnniku eest hoolt kandma ja teda õigel viisil tarvitama. Selle tarkuse järgi käib talumuuseumi laudas põllurammu väljavedu. Hobusega nagu muiste ja üks talgulisi, lauda perenaine Helgi Nurm viskab hargiga sõnnikut vankrisse.

Särghaua jääb Kurgja-Linnutajast kiviviske kaugusele. Selle kohanime, suguvõsa põlistalu on raamatusse raiunud kirjanik Ernst Peterson Särgava kaheosalises romaanis “Lähme linna kirjutama, oma elu kergendama”. Aastatel 1834–1836 oli Pärnu Postimehe asutaja Johann Voldemar Jannsen seal karjapoiss ja eelmise sajandi teisel kümnendil suvitas talus “Väikese Illimari” autor Friedebert Tuglas abikaasaga.

Jorjenid on iidsed taluaia lilled, nende ületalve hoitud juurikad tahab muuseumi aednik-pedagoog Inge Sipelga mai alguses maha panna, et kaunid õied suve lõpust sügiseni silma rõõmustaksid.

Metsavahiametist vanaduspõlve pidama jäänud Olavi Feldberg askeldab eakas õunapuuaias, nühib kareda kindaga tüvelt sammalt ja lahtist koort, et parasiitidel nende varjus pikka pidu ei oleks.

Vändrasse venna asemele vallakirjutajaks tulnud Carl Robert Jakobson unistas väiksest talukohast ja kui 1873. aasta lõpus läks müüki Kurga-Tõnise talu, lõi ta selle omanikuga kontrahti sõlmides käed.

Alma üleelamine, mis alati meenub, on pärit aastate takka. Või mis aastate? Südantnäriv mälestus kuue või siis ehk juba seitsme aasta tagant, kui ta leidis tollal üheksa-aastase naabripoisi voodist igasuguste elumärkideta. Kiirabi leidis, et last saab veel päästa. Päästetigi, aga järgnev polnud muud kui uus hädaorg.

Pea pool tuhat Pärnu linna ja maakonna lasteaialast lõbutses neljapäeval Pärnu spordihallis meeleolukal spordipäeval “Sinu sammud loevad”.

Kaitsealuse valeütlustele kihutamises süüdistatava legendaarse Pärnu advokaadi Alla Raudsepa kohtuasi jõudis neljapäeval lõpusirgele kohtuliku vaidluse faasiga, milles Raudsepp ja tema kaitsja andsid kõigile süüdistustele jõuliselt emotsionaalse ja argumenteeritud vastulöögi ning läksid ise vasturünnakule.

Peagi jõuavad postkastidesse sedelid kutsega minna 25. mail toimuvatele Euroopa Parlamendi valimistele. Kes aga ei taha paberil kutset, vaid eelistab elektroonilist teavitust, peab hiljemalt järgmisel neljapäeval riigiportaalist eesti.ee selle tellima.

Sel nädalal pööras ilm alates eilsest, suurest reedest järsku kevadiseks. Pikema prognoosi järgi päevane temperatuur järjest tõuseb ja alates homsest võib loota juba 18kraadist päevasooja. Päikest näeb iga päev ja paistab, et öökülma oht on möödas.

Sel kevadel lõpetab Pärnu Hansagümnaasiumi nime all Kooli tänava ajaloolises koolimajas viimane lend, uuest õppeaastast asub samas majas tegutsema Pärnu ühisgümnaasium.

Kas mäletate veel, et kümme aastat tagasi Eesti liitumise eel Euroopa Liiduga istutasid kümned tuhanded inimesed metsa miljon puud?

Pärnu kesklinnas Riia maantee 30 avatud Bravo kohviku õues elavad juba nädal aega kanad, kellesarnaseid vähesed on näinud.

Pärnumaal oli eilseks talguid kirja saanud üle saja, 3. mail oodatakse kaasa lööma 4000 kätepaari ja talgulised saavad nime kirjapanekuks „Teeme ära!“ kodulehel valida endale meelepärasema või kodulähedasema koha.

Kuigi Pärnu linnavolikogu võttis neljapäeval vastu pöördumise, milles paluti valitsusel kaaluda Rail Balticu kaubajaama väljaehitamist Pärnus, võib valitsus selle uue kiirraudtee ehitistest välja jätta.

Kohila õigeusu kiriku preester isa Mattias paneb pühapäeval ülestõusmispüha jumalateenistusel selga uue preestrirüü, mille valmistas Jõõpre naine Madli Sepper.

Pärnumaal Halingas hukkus ööl vastu reedet veoki ja sõiduauto kokkupõrkes sõidukijuht.

Pärnu linnavolikogu valis Einar Keldri asemel uueks aseesimeheks Hillar Talviku, kelle poolt hääletas 21 rahvaesindajat.

Eile hommikul kogunesid Pärnumaa vanatehnika klubi liikmed oma põnevate sõidukitega Pärnus teatriesisele platsile, et teha ühiselt kevadine ringsõit mööda Pärnumaad ja avada sellega hooaeg.

Küsitluses on osalenud  inimest