Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pühapäeval toimus Pärnu kontserdimajas Pärnu linna eelkooliealiste mudilaste folklooripidu „Pärimuse päev“, millel osalenud rohkem kui 300 mudilast 15 Pärnumaa lasteaiast etendas lavalaudadel Pärnumaa kihelkondade pärimusi.  

Pühapäeva keskpäeval täitis skautide ja gaidide jüripäevarongkäik Pärnu tänavad, kui nädalavahetuseks Pärnusse kogunenud noored liikusid üheskoos pidulikule kogunemisele Pärnu Rüütli platsile, kus tunnustati tublimaid noori skaute ja gaide ning anti üle auhinnad jüripäeva raames toimunud matkamängu võitjatele.

Üks Pärnu Postimehe lugeja sai reede hilisõhtul kaadrid sellest, kui politseinikud pidasid kella 23 ajal Munamäe juures kinni meesterahva.

Laupäeva öösel vastu pühapäeva juhtus liiklusõnnetus Pärnu Tammsaare puiesteel, kui sõiduauto BMW sõitis teelt välja vastu kahe sõidusuuna vahel asuva allee puud.

Päästjad said laupäeva päeval väljakutse Pärnumaale Saarde valla Kamali küll, kus põles maastik ligemale nelja hektari ulatuses ja oli oht, et süttida võib lähedal asuv mets.

Eesoleval teisipäeval, 28. aprillil toimub Pärnu Eliisabeti kirikus Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) XXIX kirikukogu viies istungjärk.

Laupäeva õhtul toimus Pärnu Tervise kultuurikeskuses üheksas üleriigiline lauluvõistlus “Seeniorlaul”, mis on ainus omataoline kogu Eestis ja seetõttu osalejate seas väga oodatud sündmus.

Laupäeval tähistati rahvusvahelist konnapäeva (Save the Frogs Day) ja nii kutsus Eestimaa looduse fond (ELF) selle raames nädalavahetusel tähele panema ja pildistama üle Eesti üha aktiivsemaks muutunud rändavaid konni.

Laupäeva õhtupoolikul juhtus liiklusõnnetus Pärnumaal Audru vallas Pärnu-Lihula maantee ja Nurme-Papsaare tee ristmikul, kus sõiduauto sõitis otsa jalgratturile.

Pärnu segakoor Endla võitis neljapäevast pühapäevani Slovakkia pealinnas Bratislavas toimunud koori- ja orkestrimuusika festivalil "Slovakia Cantat 2015" segakooride kategoorias esikoha ja festivali kulddiplomi.

Täna toimus Pärnu kesklinna tänavatel ja avamata parkimismajas 56. tänavasõit, kus startis üle paarisaja jalgratturi Eestist ja lähiriikidest.

 

Pärnu linnameeskond mängis jalgpalli Premiumi liiga kaheksandas voorus koduväljakul Tallinna Levadiaga 2:2 viiki.

FC Levadia peatreener Marko Kristal ei olnud oma meeskonna etteastega Pärnu linnameeskonna vastu põrmugi rahul.

Pärnu linnameeskonna peatreener Marko Lelov ütles, et tänasest 2:2 viigimängust jätab mõru maigu sugu 2:0 eduseisu mahamängimine, kuid samas oli õnne, et tiitlikaitsja ei suutnud enamat.

Pärnust pärit FC Levadia keskkaitsja Taavi Rähn tunnistas pärast 2:2 viigimängu Pärnu linnameeskonnaga, et said treeneritelt riietusruumis paraja peapesu.

Pärnu linnameeskonna ründaja Robert Kirss, kes viis pärnakad mulluse Eesti meistri vastu juhtima, ütles, et täna suudeti ära kasutada vastaste kaitse aeglus.

Türi-Tori kiirlaskumine tähendas täna lühema raja kiireimatele veidi enam kui viit tundi Pärnu jõel, pikema distantsi läbijail kulus kaks tundi enam.

(12)

Täna ja homme on ilm küll veidi jahedam, kuid uue nädala algus tõotab tulla juba suviselt soe.

Reedel toimusid Tallinnas SA Innove korraldatud üleriigilised raamatupidajate kutsemeistrivõistlused, mille võitis Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilane Mari Ann Randpõld.

Tänane päev on kuulutatud rahvusvaheliseks konnapäevaks (Save the Frogs Day) ja nii kutsub Eestimaa looduse fond (ELF) selle raames nädalavahetusel tähele panema ja pildistama üle Eesti üha aktiivsemaks muutunud rändavaid konni.

Reede õhtul kella 23 ajal sai Pärnu päästekeskus teate Kerese tänaval lahtise leegiga põlenud garaaži kohta, mis kustutati kiiresti.  

(1)

Reedel juhtus liiklusõnnetus Pärnus Merimetsa tänaval, kus sõidukile Toyota Hilux, mida juhtis 57aastane Harri, jooksis Olevi bussipeatuses peatunud bussi eest ette 12aastane poiss.

Täna hommikul startisid Türi-Allikult Veskisillalt VI Türi-Tori kiirlaskumise pikale maale (78 km) minejajad.

Eile algas kevadine räimepüügihooaeg. Esimest paati tervitasid Pärnus keskkonnainspektorid, uudishimulik krantsi tõugu lemmikloom ja paarkümmend kalavastalist. Kajakad hoidusid aupaklikku kaugusse.

Mälumäng

 

Priit Neeme, aastajooksu peakohtunik

Karmen Mets võitis Kotkas põhjanaabrite meistrivõistlustel mudelautode juhtrajasõidus ES-24 klassis nii juunioride kui noorte pronksmedali. Andy Aron sai mõlemas arvestuses neljanda koha.

Võrkpalliliidu 4.–6. klassi laste Miniliigas selgusid finaali pääsenud lääneregiooni võistkonnad. Tüdrukutest võitis Pärnu Mai kool (Lizet Tüvi, Nele Liis Sams, Grete Merila, Kerttu Karu, Kadri Reinik, Sara-Lotta Pajunurm) Viljandi Jaksobsoni kooli ja Saaremaa ühisgümnaasiumi ees.

 

Täna kesklinnas toimuval Pärnu 56. tänavasõidul stardib üle paarisaja jalgratturi Eestist ja lähiriikidest, pühapäeval ootab sportlasi Püha Loomaaia rattaralli.

Pärnu kodutute loomade varjupaigal on üheksa aktiivset hoiukodu ja veel mõni loomasõber, kes vajadusel valmis neljajalgseid ajutiselt majutama.

Ema Mari pole enam esimeses nooruses, aga käib endiselt tööl. Pensionieas on see suur asi. Pealegi elab ta koos täiskasvanud pojaga: vähemalt on seltsi. Uus peremudel, aasitakse sellist seisu. Ühel päeval viis aga poja suhe Mari šokiseisundisse.

Kas Eesti maakarja kasvatajate seltsi rändhõbekarikas jääb teist aastat Massiaru põllumajandusliku osaühingu kätte või vahetab omanikku, selgub esmapäeval seltsi üldkoosolekul.

Herbert Hahn (pildil) oli sündinud Pärnus 5. mail 1890. aastal Pärnu linnaaedniku Carl Friedrich Wilhelm Hahni viienda lapsena. Ta kasvas üles kolmkeelses keskkonnas: peres räägiti saksa, koolis ja ametiasutustes vene keelt, aiatööliste ja teiste ümbruses elavate eestlastega eesti keelt.

Mai esimesel nädalavahetusel toimub Pärnus konverents, millega tähistatakse Waldorfi pedagoogika viljeleja ja antroposoofi Herbert Hahni 125. sünniaastapäeva.

Lions Club Pärnu Koidula on oma 14 tegevusaastat pühendanud Pärnu laste ja noortega seotud heategevusele. Viimastel aastatel on eri aktsioonidega kogutud rahaga toetatud Pärnu toimetulekukooli ja 2012. aasta kevadel tegi klubi otsuse panustada osa heategevusmüükidel teenitud tulust Pärnu koolinoorte ja nende õpetajate preemiatesse.

Esimest korda on kirjalikes allikates mainitud Vändrat ja Kurgjat 1515. aastal, mis annab põhjuse tähistada mõlema maakoha 500. aastapäeva.

 

Homme keskpäeval algab Tallinnas Toompeal Lossi platsil meeleavaldus, kus protestitakse valitsuse kavandatud kütuseaktsiisi tõusu vastu.

Selle nädala ilm oli nii päikesepaisteline kui vahelduv. Öökülma esines Lõpel ainult teisipäeval, ülejäänud päevadel valitsesid öösiti vähesed plusskraadid. Päevatemperatuur jäi kümne kraadi ligi, vihma ei sadanud ja põllud tahenevad ruttu.

Kahe inimese palgamõrva tellimises süüdistatava naise kohtuprotsess algab sügisel.

 

Pärnu linnaaednik Anu Nurmesalu taasalgatab püsikute kogumise kampaania ja julgustab pärnakaid aiatööde käigus ülejäänud taimi kodulinnale loovutama.

Samamoodi nagu tasub eelistada elukoha raadiuses kasvavaid toiduaineid, võiks tarbija poest ostes eelistada kohalikku vett.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling allkirjastas kirja Euroopa Parlamendi liikmetele hallhüljestega seotud traditsioonide kaitseks Eesti väikesaartel, soovides Eestile luba müüa hüljestest valmistatud tooteid.

 

Üleeile puhunud tugev tuul murdis lahti ja lõi kokku elektriliine, mistõttu Pärnumaal tekkis kolm kulupõlengut.

 

Pärnus Tervise kultuurikeskuses leiab täna aset üheksas üleriigiline lauluvõistlus “Seeniorlaul”, mis on ainus omataoline kogu Eestis ja seetõttu osalejate seas väga oodatud sündmus.

Sel nädalal on Pärnu Shalomi abikeskuses külas 20 noort Rootsist Oskarshamni Shalomi piiblikoolist.

Rannafitnessis Eesti karikavõistlustel kolmanda koha võitnud Pärnu Kaubamajaka Sportlandi kaupluse juhataja Kuido Jõgisalu (25) on üks paremaid näiteid selle kohta, milline näeb välja heas rannavormis Eesti mees.

Raeküla seltsi eestvedamisel korraldatakse täna Pärnus Raeküla Vanakooli keskuse hoovis talgud.

 

Neljapäeva õhtupoolikul kella 17.24 ajal juhtus liiklusõnnetus Pärnu lähedal Sauga vallas Tallinna-Pärnu-Ikla maantee ja Nurme tee ristmikul, kus sõiduauto BMW juht kaotas oma sõiduki üle kontrolli, rullis auto üle katuse ja maandus kraavis.

 

Farid Boubadaz on Häädemeeste keskkooli 15aastane kuldmedalikandidaat, kes alates neljandast klassist oma kooli eri õppeainetes maakondlikel olümpiaadidel on esindanud.

Pärnumaa skautide ja gaidide malev võõrustab pühapäevani poolt tuhandet ea- ja ühingukaaslast, üleriigiline üritus on nimetatud jüripäevaks Pärnus.

Küsitluses on osalenud  inimest