Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Endla teatrikino alustab uut hooaega 17. septembril, mil toimub filmi "Ma ei tule tagasi" esilinastus Eestis. Esilinastusele on lubanud kohale tulla filmi režissöör Ilmar Raag.

Pärnu ettevõte Fundland arendab Pärnus Niidu ettevõtluspiirkonnas nelja hektari suurust ala, kuhu planeeritakse tootmis-, lao- ja ärihooneid.

Sügishooaja puhul uuenes riigimetsa majandamise keskuse (RMK) mobiilirakendus infoga riigimetsades olevate metsaandide korjekohtade kohta. Rakendusest leiab ka levinud marja- ja seeneliikide kirjeldusi ning pilte, häid retsepte ja metsaandide säilitamise õpetusi.

Homme toob haridus- ja teadusministeeriumi traditsiooniline õppereis Pärnusse diplomaatilise korpuse.

Päästeamet sõlmis septembri alguses riigihanke korras kuue redelauto ostmiseks raamlepingu Saksa firma Magirus GmbH-ga. Üks neist moodsatest redelautodest leiab koha Pärnus.

Eile õhtul aitasid päästjad Vändra vallas jõe kaldal mutta kinni jäänud hobust sealt välja tõmmata.

Kihnu saare ja Pärnu vahelise lennuühenduse hankele tuli vaid üks pakkumus, kuid varasemast oluliselt kõrgema hinnaga. Nii tõusevad kindlasti piletihinnadki, riigil aga kulub lendude doteerimiseks palju rohkem raha.

Täna ületas Pärnu Postimehe sõprade hulk sotsiaalvõrgustikus Facebook 5000 piiri.

Vändra Viko jalgrattaklubist tuule tiibadesse saanud Rein Taaramäe (Cofidis) võitis Prantsusmaal ühepäevasõidul Tour du Doubs esikoha.

 

Pärnu võrkpalliklubi meeskond käis kontrollturniiril Soomes Kuopios, kus tuli leppida teise kohaga koduse rivaali Tallinna Selveri järel.

Nagu kindlatest allikatest kuuleme, on käesolewa suwehooaja jooksul rannasalongist mitmesuguseid nõue nagu: nuge, kahwleid, taldrekuid, klaase, pudeleid jne. umbes 100 tuhande marga eest ära warastatud.

Häädemeeste õigeusu kogudus asutati 165 aastat tagasi ja sellele tähtpäevale on pühendatud laupäeval juubelikonverents, avatakse fotonäitus ja istutatakse elupuu Issandamuutmise kiriku aeda.

Eile pärjati Lottemaal Eesti lasterikaste perede liidu perepäeval andekaid ja edasipüüdlikke suurperede lapsevanemaid Pärlipüüdja auhinnaga.

 

Detsembri keskpaigast alates ei tohi tootjad enam esitada pakendite esiküljel toote rasvasisalduse protsenti. Muudatust nõudev Euroopa Liidu määrus jõustub 13. detsembril.

 

Pärnus Vallikääru aasal pistis pühapäeval Match Show nimelisel heategevuslikul võistlusel omavahel rinda 47 koera.

 

Augustis peeti Lääne ja Põhja prefektuuri ametnike koostöös kinni kahest Leedu ja ühest Ukraina kodanikust koosnev arvatav varaste grupp, kelle tekitatud kahju ulatub üle 100 000 euro. Vargustes kahtlustatavad peeti kinni Pärnumaal.

 

Taastusravikeskus Viiking hakkab sel nädalal oma siseõue veekeskust ja saunakompleksi ehitama. Pärnus ja kogu Eestis ainulaadse arhitektuurse lahendusega kompleks valmib tuleva aasta juunis.

Narva piiripunkti ehitusel kaevati välja keskaegne kalmistu. Narva uue piiripunkti ehituse käigus avastati keskaegne kalmistu koos mitmekümne luustikuga, peale selle tuli maa seest välja kaitserajatiste müüre ja 19.–20. sajandi hoonestuse ehituskonstruktsioone.

Riigiprokurör Inna Ombler taotles eile Harju maakohtus toimunud istungil riigikogulastele Priit Toobalile ja Lauri Laasile karistuseks tingimisi vangistusi selle eest, et nad kallutasid Ivor Onksioni ebaseaduslikult sisenema Hannes Rummu meilikontodesse.

 

Laupäeva pärastlõunal käisid päästjad kustutamas Pärnus Merimetsa tänaval maja hoovis süttinud alumiiniumpulbri hunnikut, mis remonditööde käigus oli põlema läinud.

 

Eile andis Pärnu Postimehe toimetuse levi- ja turundusjuht Erkki Lumisalu Eliise puhkusepesale üle kingituse, pesumasina Beko. Kingi võttis vastu puhkusepesa rajaja ja tegevjuht Margit Krjukov.

Läinud nädalal kohtusid keskkonnainspektsiooni ja Pärnu linna esindajad, et arutada, kes peaks koristama Pärnus Vastla tänaval tegutsenud garaažiühistust jäänud poolenisti lammutatud ja põlenud garaažid.

Ma ei ole kunagi elanud põhimõtte „päev korraga“ järgi. Isegi elu raskeimal ajal, kui abikaasa suri, sundis mind tema surivoodil antud lubadus lapsed koolitada mõtlema kaugemale kui järgmine päev.

Oktoobri teisel nädalavahetusel toimub Pärnus teist korda rahvusvaheline iduettevõtete arendusnädalavahetus “Garage48”.

Kui lähete lolliks ja peksate vaeseomaks end takistama tulnud ema, olete ilmselt enam-vähem õigel teel, sest alati on lootus, et ema annab teile andeks.

Lõpe kool tähistas liikumisnädalat sel moel, et kogu koolipere läks metsa seenele.

Pargi tänava iidses koolimajas juba kaks õppenädalat töötanud Koidula gümnaasium on uue koduga kohanenud.

SEB Tallinna maratoni põhidistantsi võitis etiooplane Tesfaye Dadi Beyene ajaga 2:17.29. Teiseks tuli Ilja Nikolajev 2:21.34ga ja kolmas oli Heinar Vaine 2:23.36ga. Jüri Jaansoni kahe silla jooksu nii tänavu kui mullu võitnud Keenia staier Ibrahim Mukunga Wachira tuli ajaga 2:25.18 viiendaks.

Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliigas võitis meistriliigasse pürgiv Pärnu linnameeskond kodupubliku silme all 3:0 oma peamise konkurendi sel teel Viljandi Tuleviku.

Pärnu Postimees veetis laupäeva öö vastu pühapäeva suvepealinna politsei tööd jälgides. Kuigi üldjoontes möödus öö väga rahulikult, jäi siiski üht-teist ka meie kaamera ette.

Vaadake videost, mis toimus laupäeva öösel Pärnus!

Pärnu Postimehe toimetuse levi- ja turundusjuht Erkki Lumisalu andis täna Eliise puhkusepesale üle kingituse, pesumasina Beko. Kingi võttis vastu puhkusepesa rajaja Margit Krjukov.

(7)

Alanud nädalal kujundab Eesti ilma kõrgrõhkkond, mis päeviti tähendab sajuta ja päikeselist ilma, ent nädala keskpaigas toob ööseks paiguti juba miinuskraadid.

Augustis peeti Lääne ja Põhja prefektuuri ametnike koostöös kinni kahest Leedu ja ühest Ukraina kodanikust koosnev arvatav varaste grupp, kelle tekitatud kahju ulatub üle 100 000 euro. Vargustes kahtlustatavad peeti kinni Pärnumaal.

Eile pärjati Lottemaal Eesti lasterikaste perede liidu perepäeval andekaid ja edasipüüdlikke suurperede lapsevanemaid Pärlipüüdja auhinnaga.

Eile kella 10.10 ajal toimus liiklusõnnetus Pärnus Tallinna maantee ja Raua tänava ristmikul, kus kokku põrkasid kõrvalteelt peateele sõitnud sõiduauto Opel Zafira, mida roolis 32aastane Janno, ja jalakäijate teel jalgrattaga sõiitnud 63aastane Svetlana.

Pärnus on juba nädala jagu üles võetud uut Eesti mängufilmi „Perekonnavaled“. Täna filmiti kontserdimajas massistseeni, mille osalised olid kontserdikülastaja rollis ja nautisid linatoese keskmes oleva orkestri hooaja avakontserti.

Pärnus Vallikääru aasal pistis täna Match Show nimelisel heategevuslikul võistlusel omavahel rinda 47 koera.

Selle nädala ilma kohta võib ainult head öelda: oli parajalt sooja ja öökülma ei tulnud. Räägitakse, et vananaistesuvi on saabunud. Ma ei ole selle väitega päris nõus ja arvan, et praegune on rohkem hilissuve moodi. Vananaistesuvi saabub ikka märksa hiljem.

Täna pärastlõunal käisid päästjad kustutamas Pärnus Merimetsa tänaval maja hoovis süttinud alumiiniumpulbri hunnikut, mis remonditööde käigus oli põlema läinud.

Vändra Vapruse jalgpallimeeskond jäi Eesti meistrivõistluste esiliigaturniiri 28. vooru mängus kodus 1:2 alla Tallinna Levadia II meeskonnale.

Ilmateenistuse prognoosi järgi püsib lähipäevade ilm kuiv ja soe, samas öösel võib maapinnal esineda nõrka öökülmagi.

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) alustab tuleva nädala esmaspäeval Läti ja Vene piiriga külgnevatel aladel sügisest rebaste ja kährikute suukaudset marutaudivastast vaktsineerimist.

Jalgpalli Eesti esiliigaturniiri 27. voorus pidi kodus mänginud Vändra Vaprus tunnistama Tallinna FC Levadia duubelmeeskonna 5:1 paremust.

 

Eesti, Austria ja Belgia võrkpallimeister, Euroopa Meistrite liigas ja kahel EM finaalturniiril mänginud Raimo Pajusalu läks profispordist erru, naudib puhkust ja jookseb nüüd pojaga võidu.

Literaat ja laulja Toomas Kuter ning maalikunstnik Tiina Ojaste panid kahe peale kokku oma loominguga kalendri, mille teema on kantud aja puudutusest.

 

Pärnu uut üldplaneeringut ette valmistavad linnaametnikud kohtusid neljapäeva õhtul kodanikuühendustega, kes tegid ettepanekuid oma linnaosa tuleviku kujundamiseks.

Õigete peres – nii on selle Kilingi-Nõmme pere nimi – on ilus tava tulla kokku ema-vanaema-vanavanaema sünnipäeval 12. septembril. See päev langeb samale nädalalõpule, kui üle Eesti tähistatakse vanavanemate päeva.

Keskkonnaministeerium kinnitas merikotkaste püsielupaikade piirid ja kaitsekorra Pärnu-, Hiiu-, Harju-, Jõgeva-, Saare-, Tartu- ja Võrumaal.

Selle nädala ilma kohta võib ainult head öelda: oli parajalt sooja ja öökülma ei tulnud. Räägitakse, et vananaistesuvi on saabunud. Ma ei ole selle väitega päris nõus ja arvan, et praegune on rohkem hilissuve moodi. Vananaistesuvi saabub ikka märksa hiljem.

Muusik Olavi Kõrre (pildil) alustab sel sügisel kolme huviklubiga, mis pakuvad võimalusi oma õhtutesse põnevust ja värvi lisada.

Küsitluses on osalenud  inimest