Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pärnu linnavalitsus andis Pärnu linnas tegutsevatele ettevõtetele mõeldud toetuste jagamise  kolmandas voorus  4228,70 eurot osaühingule East Pole, toetamaks ettevõtte turundustegevust.

Liikluspolitseinikud peatasid eile Pärnumaal kaubiku, millega sõideti lubamatult kiiresti. Juhi ja auto kontrollimisel äratas politseinike tähelepanu sõidukis olnud kahtlane kaup, mis võeti hoiule.

Eelmisel nädalal Pärnus Mai piirkonnas rõdu kaudu esimese korruse korterisse sissemurdmiste laine ei näi lõppevat – viimastel päevadel on politseile teatatud veel kolmest vargusest või sissetungist.

(4)

Eesti parimad profiratturid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe kogusid kokku hulga isiklikku spordivarustust – pükse, särke, sõidukingi – ning panevad selle laupäevasel Rattalaadal müüki. Eesmärk on koguda raha noorte hüvanguks. Kangert annetab saadud tulu oma esimesele klubile Viko, Taaramäe aga omanimelisele tiimile.

Pärnu linnapea Toomas Kivimägi kandideerib Reformierakonna Pärnumaa esinumbrina riigikogusse, linnas võimul olev Toomas Kivimägi valimisliit arutab linnapeakandidaate uue aasta alguses.

Äripäeva eile avaldatud Pärnumaa 2013. aasta edukamate ettevõtete edetabelit troonib soojatootja ja katlamajade hooldaja SW Energia OÜ, kes mullu oli samas pingereas 41. kohal.

 

Pärnus Maarja-Magdaleena gildis seitsmendal käsitööettevõtjate foorumil anti Pärnu keraamikule Eddi Leedile käsitööettevõtja 2014 auhind.

 

Tuli on Pärnumaal Surju valla pisikeses, sadakonna elanikuga Jaamakülas hävitanud viimaste aastate jooksul mitu eluaset ja elusidki.

Eile paigaldati Estonia SPA Valge maja sisehoovi kerkiva juurdeehituse nurgakivi ja juba tuleval aastal avab rekonstrueeritud kuurorthotell koos spaa ja konverentsikeskusega uksed.

Vändra vallal seisab ees kohtutee, sest AS Rakvere Farmid kaebas kohtusse 15 vallavoliniku otsuse lõpetada Pärnjõe külla seafarmi rajamiseks algatatud detailplaneering.

Pärnu kohtutäitur Rocki Albert müüb internetioksjonil avalikul enampakkumisel Pärnu rannaniidul elutsenud ja seda puhtaks söönud kaht veisekarja.

Lääne-Lätis toimunud lõunanaabrite suurimal noorte militaarsportliku võistlussarja Grobina etapil tulid esikohale Audru kooli noorkotkad ja kodutütred.

Pärnu kaitsealustel alleedel tänavu alustatud vanade puude hoolduslõikus on jõudnud Vanapargi tänavale, kus seisab ees 67 puuvõra puhastamine murdumisohtlikest oksaharudest ja juurtelt saetakse 19 vana puud.

Suvel Pärnus Alevi kalmistul töötanud õpilasmaleva rühmal on rahula korrasolek sügiselgi südamel ja nii riisub hulk Ülejõe gümnaasiumi 8.b klassi õpilasi seal langenud lehti.

Pärnus paigaldatakse rekonstrueeritava ajaloolise Aisa 39 seinale Balti keti mälestustahvlit, mille valmistas skulptor Tauno Kangro.

 

Natsionaalsotsialistliku põrandaaluse organisatsiooni NSU (Nationalsozialistischer Untergrund) verised jäljed viisid aastaid läbi kogu Saksamaa. Neonatside arvel on kümme mõrva, kaks plahvatust ja mitu pangaröövi.

Ameerika Ühendriikide ajakiri Politico tsiteeris Poola endise välisministri ja parlamendi praeguse esimehe Radoslaw Sikorski sõnu, et Vene president Vladimir Putin tegi Poolale Ukraina jagamise ettepaneku.

Pühapäeval toimuvad Ukrainas valimised, mis viivad lõpule Euromaidaniga alustatud poliitilise revolutsiooni: 21.–22. veebruaril sündis ülemraadas uus võimukoalitsioon, 25. mail sai riik presidendiks Petro Porošenko ja 26. oktoobril selgub järgmine ülemraada. Võit peaks minema Porošenko blokile, kellele suuremat konkurentsi pakub Rahvarinne (Arseny Yatsenjuk, Oleksandr Turchinov, kes mõlemad lõid lahku Julia Tõmõšenkost) ja Isamaa, mida juhib gaasiprintsess Tõmõšenko. Just tema ja Vladimir Putini tehtud on see gaasi hind, mille üle tänini vaieldakse.

 

Pärnu Noorte Tehnikute Maja juures alustab tööd matkasektsioon. Sinna võetakse vastu õpilasi-matkahuvilisi alates kuuendast klassist. Koos käiakse üks kord nädalas kolmapäeva õhtuti.

Seni Eesti meistrivõistluste põhiturniiri juhtinud Pärnu korvpallimeeskond kaotas Tartus TÜ/Rockile 63:90, kuid sai positiivseid emotsioone katseajal oleva leedulase Ronaldas Rutkauskase esitusest.

Eesti jalgpallimeistrivõistluste neljanda liiga lõunatsooni võitnud Pärnu jalgpalliklubi meeskond valmistub nüüd mängimiseks aste kõrgemal.

Orienteerumine

 

(71)

Niinimetatud puuküürnikest on ka «Pealtnägijas» korduvalt juttu olnud, aga seekordne juhtum on uus tase. Üürilised müüsid maja omaniku varast tühjaks, maksid sama rahaga nii palju üüri, et neid välja ei visataks, siis lavastasid sissemurdmise, aga jäid sellega haledalt vahele. Ometi neid välja visata ei saanud. Kõige krooniks laiutab politsei aga käsi – vara tagasi ei saa ja hüvitisest tuleb ilmselt suu puhtaks pühkida.

Täna paigaldati Estonia SPA Valge maja sisehoovi kerkiva juurdeehituse nurgakivi ja juba tuleval aastal avab rekonstrueeritud kuurorthotell koos spaa ja konverentsikeskusega uksed.

Pärnus Lõuna tänaval põles täna õhtupoolikul keldri katus. Inimesed põlengus viga ei saanud.

Pärnu kohtutäitur Rocki Albert müüb internetioksjonil avalikul enampakkumisel Pärnu rannaniidul elutsenud ja seda puhtaks söönud kaht veisekarja.

(19)

76-aastane Valdur leidis pärast armastatud naise surma Pärnu varjupaigast endale 8-aastase koera Gustavi ehk Kusti, kes pakub mehele lohutust ja seltsi.

Pärnu kohtutäitur Rocki Albert müüb internetioksjonil avalikul enampakkumisel Pärnu rannaniidul elutsenud ja seda puhtaks söönud kaht veisekarja.

Sellel nädalal tähistab Endla teater 103. aastapäeva. Sünnipäevanädala raames avatakse neljapäeval teatrigaleriis Endla tagatubades tehtud fotode näitus.

Eile hilisõhtul asuti Pärnus rekonstrueeritava ajaloolise Aisa 39 seinale paigaldama Balti keti mälestustahvlit, mille valmistas skulptor Tauno Kangro.

Majanduslehe Äripäev täna avaldatud Pärnumaa 2013. aasta edukamate ettevõtete edetabelis troonib soojatootja ja katlamajade hooldaja SW Energia OÜ, mis mullu oli samas pingereas 41. kohal.

(1)

Kolmapäeval, 22. oktoobril kohtub Pärnu linnavolikogu esimees Krista Nõmm linlastega Pärnu raekoja saalis, kus kõne all on muinsuskaitse ning müüdid ja tegelikkus. 

Eile õhtul kutsuti päästjad appi liiklusõnnetusele Tõstamaa valda Lõuka külla, kus kraavi oli sõitnud veoauto ja sõiduki paagist hakkas kütust lekkima. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Lapsed ootavad koolivaheaega tavaliselt pikisilmi, aga mõnikord ei oska nad vaba ajaga midagi peale hakata. Kui endal parasjagu midagi huvitavat pähe ei tule, siis näiteks Pärnus pakuvad keskraamatukogu ja muuseum nii huvitavaid töötube, et kõik soovijad ära ei mahugi.

“Kui sulle tuuakse ootamatult kohvikus lauale õunakook koos lausega, et peremees saatis, on soe tunne küll,” tõi omaaegne Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Hilja Räni lihtsa näite.

Pärnus Mai piirkonnas eelmisel nädalal alanud rõdu kaudu esimese korruse korterisse sissemurdmiste jada sai üle-eile kella 20 paiku jätku, kui tundmatu mees üritas kangutada lahti Mai tänava korrusmaja korteri rõdu ust.

Pärnu linnavalitsus andis osaühingule Pereauto välja ehitusloa Loode-Pärnu tööstuskülla Renault’ ja Dacia sõiduautode müügisalongi ja teenindushoone rajamiseks.

Põllumajandustootjate keskliit korraldas Järvakandis konverentsi “Põllumajandus suure poliitika tõmbetuultes”, teema oli päevakajaline, sest Venemaa üleöö kehtestatud kaubanduspiirangud sunnivad toiduturul kiiresti ümber orienteeruma.

Pealt 30 aasta Koidula kooli juhtinud Rein Eglon ei näe põhjust Metsa tänavas varemeks lammutatud koolimaja pärast kurta, sest ta usub, et maja renoveeritakse riigi üheks esinduslikumaks koolihooneks.

Läinud laupäeval korraldatud Eesti toidupanga toidukogumispäev läks Pärnu toidupangal korda: linna neljas suurpoes tehti kokku 3599 toiduannetust, mille kogukaal oli 2200 kilogrammi.

Pärnu sadamakapteni Riho Printsi kasutuses on Liivi lahe jäätumise vaatlusandmed, mis hõlmavad ligemale kuut aastakümmet. Neist kakskümmend üks aastat on ta töö tõttu ise talvede iseloomu Pärnus jälginud ja talletanud.

Valminud on Pärnu maakonnaga piirneva mereala maakonnaplaneeringu kolmas eskiislahendus.

Ühiskaubandusele pandi Eestis alus 1902. aastal Antslas, kus jaanipäeva paiku jagati laiali partii vikateid. Sindi kalevi vabriku tarvitajate selts asutati 17. novembril 1902.

Nüüd, suvehooaja lõppedes, tehakse mudaravilas ettevalmistusi töö edasiseks laiendamiseks ja ajakohastamiseks. Aastavahetusel alustatakse mudaköögi elektrifitseerimist. Vagonetid muda vedamiseks, etteandmiseks kabiinidesse ning kasutatud muda eemaldamiseks elektrifitseeritakse.

Mootorratturite kestuskrossi Balti ja Eesti meistri- ning karikavõistluste viimases vaatuses kihutas Paikuse vallas Reiu liivakarjääri rajal 150 sportlast Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest.

Reedest pühapäevani Saaremaal toimunud 41. kolme päeva jooksul sai jalgpallist taandunud ja kodulinnas kaluri ametit pidav Raio Piiroja (pildil) üldarvestuses 58. koha.

 

31. Tõstamaa jooksul startis 7,5 kilomeeri pikkusele põhidistantsile 128 sportlast. Meeste konkurentsis oli kiireim Enari Tõnström Vändrast, talle järgnesid Igor Skatško (JK Tempo) ja Mehis Mäe (SK Täppsportlased). Naiste esimese auhinna pälvis Anastasija Skatško (JK Tempo), teiseks tuli sõudja Anni Rava ja kolmas oli pärnulanna Klarika Kuusk.

Ujumine

 

Pärnu politseijaoskond teeb kindlaks 19. oktoobril oma elukohast Pärnumaal Varbla vallas Tõusi külast lahkunud 83aastase Helmi asukohta.

(2)

Eesti jääb lähipäeviks kõrgrõhuala servaalale, kus puhub üsna tugev idakaare tuul.

Küsitluses on osalenud  inimest