Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Põltsamaal toimunud Uno Naissoo nimelisel üleriigilisel vokaalansamblite konkursil said naisansamblite arvestuses teise ja kolmanda koha Pärnumaa ansamblid.

Tori kirkus seisid huvilised sabas, et võtta autogramm raamatu “Tori kihelkonnakiriku kroonika 17. sajand – 20. sajandi I pool. Die Chronik des Kirchspiels Torgel” koostajalt Mait Laasilt.

Laupäeval tõi Sindi seltsimajas toimunud laululahing Kuldmikrofon taas lavale kolme kuni seitsme aastased lapsed.

Laupäeval toimus Pärnu Nooruse majas Pärnumaa harrastusteatrite festival, mille võitis  Häädemeeste huviteater etendusega "Kalevipoeg".

Pärnu linn asub jõuliselt võitlema prügistumise vastu ja piirab tänavu suvel välikohvikutes plast- ja klaastaara kasutamist.

Selle nädala ilm ei olnud eriti meeldiv. Mõnel päeval puhus tugev tuul, öine temperatuur oli nulli ringis või madalam ja päevane vähestes plusskraadides.

Täna öösel kella 01.37 ajal teatati häirekeskusele, et Pärnus Rüütli tänaval asuva hoone teise korruse aknast tuleb suitsu.

Vaadake intervjuud Tallinna Selveri meeskonna sidemängija Andres Toobaliga.

Vaadake Pärnu meeskonna peatreeneri Avo Keele kommentaare pärast magusat võitu Tallinna Selveri üle.

Laupäeval, 18. aprillil toimub Pärnu kuursaalis järjekordne staarijäljendamise konkurss Pärnumaa Playback, mis annab noortele võimaluse samastuda enda lemmikartistiga ja end laval staarina tunda.

Täna jõuab ajakiri 30+ esimest korda oma lugejani digiajakirjana. Otsus seni paberkandjal ilmunud väljaanne digitaliseerida sündis väga lihtsalt põhjusel – et olla seal, kus on ajakirja lugeja.

Kevade saabumisega on õide puhkenud puud ja taimed, mille õietolm võib tundlikele inimestele põhjustada vaevusi, teavitas keskkonnaministeerium.

Looduskaitseorganisatsioon World Wide Fund  (WWF) kutsub täna üles pidama tunnipikkust ülemaailmset Maa tundi (Earth Hour) mille eesmärgiks on hoida kokku energiat.

Eile hommikul tõid Tartu ülikooli Eesti mereinstituudi spetsialistid Elmar Talbonen ja Kalju Kupper Pärnu jõest kolm katsevõrku, mis olid seal püüdnud ühe öö, et saada marterjali kevadiste kudekalade ja teistegi kalaliikide uurimiseks.

Niiskuskahjustustega võitlev Pärnu Mai kool lasi matemaatikaklassi keemiliselt töödelda, sest klass oli saastatud hallitusseentega, ruumi hallitusesisaldust kontrollitakse uuesti kuu lõpus.

Reede õhtul toimus Pärnu uue kunsti muuseumis noorte moeloojate konkurss „Noormood“, mille võitjaks vanemas kategoorias osutus Pärnumaa kutsehariduskeskuses õppiv Tiina Lüüsalu oma kollektsiooniga „Wear Me“.

Suusatamine

 

Korvpalliklubi Paulus poisid võitsid Eesti U14 vanuseklassi meistrivõistluste põhiturniiri otsustavas mängus 85:73 Rakvere Tarva ja kindlustasid endale play-off-faasiks esimese paigutuse. Virumaa pealinnas peetud tasavägise kohtumise edukamad olid 28 punkti visanud Kaspar Lootus ja 17 punkti lisanud Mihkel Kersalu.

 

Astana meeskonna profirattur, Vändrast pärit Tanel Kangert lõpetas Kataloonia velotuuri neljanda etapi 97. kohaga, kaotades etapi võitnud ameeriklasele Tejay van Garderenile (BMC) 27 minuti ja 49 sekundiga.

 

Horvaatia pikast treeninglaagrist nädalaks koju tulnud tippsõudjad lähevad täna taas soojemale maale hooajaks jaksu ja tehnikat parendama ning parimaid kooslusi otsima.

Eesti linnukasvatuse valitsus moodustati 1965. aastal, valitsusele allus 13 linnukasvatusega tegelevat kolhoosi ja üheksa sovhoosi, üks neist oli Sindi sovhoos. Kaks aastat varem tuli riigimajandisse tööle Liidia Saare, noor naine, kes otsis perega paremaid võimalusi, kui olid tema kodukohas Massiaru kandis.

Kunagises kanalas, nüüdses kartulihoidlas on paar-kolm plusskraadi, selline jahedus säilitab seemne nii, et mugulad ei hakka kasve ajama.

Kiirongi kihutamiseni üle Kurejõe kinnistu läheb veel mõni aasta aega, aga perenaine Ellen Hunt teab, et Rail Balticu teekoridor on sedakaudu joonistatud.

Maie Liiv on lapitekimeister, kelle näputööst võiks näituse üles panna. Enda arvestuse järgi on Maie õmmelnud ligi 40 tekki, ilusamad ära kinkinud.

Mittetulundusühing Silla Külaselts kirjutas oma kroonikasse 2010. aastal Pärnumaa kodanikuühiskonna aasta teo, Reiu vana raudteesilla rekonstrueerimise. Reiu-Raeküla terviserada ühendavat ettevõtmist toetasid oma- ja naabervald Tahkuranna ja Pärnu linn.

Silla külas elab kümnendik Paikuse valla elanikest; kuigi 2011. aastal ampsas alev piiri muutmisega 165 hektari suuruse tüki endale, jäi Reiu mõisa süda paika. Seal, Sindi sovhoosi omaaegsetes kanalates, tegutseb kümmekond ettevõtjat, kes võivad öelda, et nad asuvad Silla tehnokülas ja on seal loonud sadakond töökohta.

Teismelise tütre ema Maria on pisut ehmunud: kevadine koolivaheaeg, mis mööda sai, tõi perre pingeolukorra, sõnavahetuse ja pisarad. Ta on kindel, et midagi niisugust võib korduda. Ta teab ka, et ühe pere suhtumine väärtustesse ei muuda laiemas perspektiivis midagi, parimal juhul oma kodus.

Pärnu päästjad said neljapäeval kaks väljakutset linnalähedastele kulupõlengutele, mille nad kiiresti kontrolli alla võtsid.

 

Neljapäeval kella 22.12 ajal sai politsei teate, et Pärnumaal Saarde vallas Valga–Uulu maantee 98. kilomeetril on toimunud liiklusõnnetus.

 

Huvikool ModeRato korraldab juba viiendat korda Pärnu linna ja maakonna laste laulupäeva Kuldmikrofon, väikesed solistid astuvad täna keskpäeval Sindi seltsimajas suurele lavale.

 

Pärnu linn asub jõuliselt võitlema prügistumise vastu ja piirab tänavu suvel välikohvikutes plast- ja klaastaara kasutamist.

Pärnu linnavalitsus loodab, et müügikohtade hooajalise laienduse ja ajutise müügikoha paigaldamise uus määrus teeb ettevõtjatele asjaajamise senisest lihtsamaks.

Neljapäeval tutvustasid Port Artur 2 fuajees kõigile linna kooli- ja lasteaialastele mõeldud liiklusväljaku ideed selle algatajad, lapsevanemad Terje Prisk ja Kati Niibo.

Valitsus otsustas käesoleval aastal võtta riigifirmadest dividende summas 162 miljonit eurot; riigieelarves oli ette nähtud dividende 161,8 miljoni euro ulatuses.

 

Kilingi-Nõmme klubis peetakse jürikuus pärimuspäeva, mispuhul kogutakse seal pere- ja kodukohapärimusi.

 

“Minu unistus on, et varjupaigas valitseb vaikus ja iga loom on jõudnud oma koju,” pakub välja Pärnu kodutute loomade varjupaiga värske juhataja Anneli Matsi.

Pärnu maakonna 10.–12. klasside inglise keele olümpiaadil jagus auhinnakohti kolme kooli, osalejaid oli kokku 23.

 

Selle nädala ilm ei olnud eriti meeldiv. Mõnel päeval puhus tugev tuul, öine temperatuur oli nulli ringis või madalam ja päevane vähestes plusskraadides.

Kalev Kaljuste oli 21aastane, kui läks tuttava maakleri juurde ja ütles, et raha tal eriti ei ole, aga oma maja tahaks küll. Maakler selle jutu peale kulme just juuksejuurteni ei kergitanud, vaid näitas paari-kolme maja, ja klient tegi valiku.

Eile hommikul tõid Tartu ülikooli Eesti mereinstituudi spetsialistid Elmar Talbonen ja Kalju Kupper Pärnu jõest kolm katsevõrku, mis olid seal püüdnud ühe öö, et saada marterjali kevadiste kudekalade ja teistegi kalaliikide uurimiseks.

Reede õhtul jagati Tallinnas rahvusooperis Estonia Eesti teatri aastaauhindu ja lavastaja auhinna võitis Pärnu Endla teatri endine lavastaja Andres Noormets.

(4)

Ööl vastu homset üle Läänemere lõunast põhjasse liikuv madalrõhkkond toob Eestisse sooja ning päeval liigub sellesama madalrõhkkonna lohk koos vihmasajuga kirdesse ja võtab kaasa ka sooja õhumassi.

Kalanduse teabekeskus andis välja õpiku “Kalakasvatus. Perspektiivsed liigid”, milles keskendutakse Eesti kalakasvandustes vähe levinud, kuid majanduslikult perspektiivikatele liikidele.

(1)

Ööl vastu reedet kutsuti päästjad Häädemeeste valda Majaka külla, kus häirekeskusesse helistanu sõnutsi oli veoauto külili kraavis.

Pärnu politseiprefektuur teatas kahest vargusest, mis on toime pandud viimasel nädalal.

Pärnu päästjad sai neljapäeval kaks väljakutset linnalähedastele kulupõlengutele, mis kiiresti saadi kontrolli alla.

Händkakke arvatakse Eestis olevat poolteist tuhat haudepaari. Küsimusele, kas Urissaares inimestega suhtlemist otsiv händkakk on üksi ja pesata jäänud, pole vastust.

Neljapäeval kell 22.12 sai politsei teate, et Pärnumaal Saarde vallas Valga-Uulu maantee 98. kilomeetril on toimunud liiklusõnnetus.

(1)

Läinud aasta oktoobris oma sõiduki Mediaauto OÜ-le komisjonimüüki usaldanud Irina pidi koledal kombel pettuma. Ettevõte tegi masina talle teatamata rahaks ja hoidub raha maksmisest ka nüüd, kolm kuud pärast tehingu toimumist, kui müük juhuslikult ilmsiks tuli.

Viimastel päevadel merelt puhuv tuul on Pärnu randa uhtunud väikesi vähisarnaseid loomi, keda märgates jalutajad õigusega küsivad, kes need sellised on.

Küsitluses on osalenud  inimest