Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kurgja talumuuseumi aias vaatas mesinik Vahur Talimaa üle tibukollaseks võõbatud tarusid ja rõõmustas kuiva päikselise ilma üle, mis pani mesilased hoolega tööle.

Esmaspäeva õhtul avati Vanalinna põhikoolis Pärnu 29. filmifestival, mille peateema on sel aastal kooselu.

Golf

 

Pärnumaa võidusõitjad teenisid Kehala rahvarallil kolm pjedestaalikohta. Opel Astral kihutavad Grete Männikus ja Liina Jürisaar võitsid naiste konkurentsis esikoha. 2WV- klassis olid kiireimad Janno Õis ja Freddy Tõnutare (Honda Civic) ning 2WS-klassis tulid Jüri Jürisaar ja Rauno Malm (BMW 325) kolmandaks.

Universiaadi sõudevõistlustele Lõuna-Koreas lähetas Eesti akadeemiline spordiliit kolm paatkonda viie sportlasega.

Pärnus elav ja Järvakandi Ilvese vibuklubis treeniv Reena Pärnat (pildil) pakkus Lõuna-Koreas Gwangjus universiaadil suurepärase elamuse, kui suutis duell-laskmises mitme ilusa matšivõiduga välja võidelda kaheksanda koha. See on Eesti vibulaskjate kõigi aegade parim tulemus universiaadidel, vahendab Delfi.

Pärnumaa võidusõitjad teenisid Tori Jõesuu rajal endurosprindi Balti ja Eesti meistrivõistluste kolmandal etapil kaks esimest, ühe teise ja ühe kolmanda koha.

Ajalehtede, ajakirjade ja muu posti kättetoimetamisel on kirjakandjate kollektiivil täita küllalt suured ja vastutusrikkad ülesanded. Siiski leidub veel üksikuid inimesi, kes meie tööst ei taha lugu pidada. Nad peavad ülearuseks postkastide ülesseadmist kättesaadavasse kohta, mõned aga peavad hoovides lahti kurje koeri, kes on hädaohtlikud. Eriti rohkesti on neid Raeküla ja Ülejõe linnaosas.

“Suvel on meil kõige kiirem tööaeg, oleme keskendunud kergkruusast tavaplokkide tootmisele,” ütleb Fibo ExClay direktor Tormis Vilberg.

Dalai-laama (pildil) on nüüdisaegse maailma kõige tuntum pagulane. Oma üleeile täitunud 80 eluaastast suurema osa on ta veetnud paguluses – 1959. aasta märtsist kuni siiani ehk ühtekokku üle 56 aasta. Ta oli kodumaalt lahkudes vaid 23aastane. Seni ei ole tal olnud võimalust tagasi pöörduda ja Tiibetit uuesti näha.

Oleme harjunud pidama Kreekat demokraatia sünnimaaks ja eks paljud tea ka Winston Churchillile omistatavaid ütlusi ”demokraatia on halvim mõeldav valitsemisvorm, kuid paremat pole kahjuks välja mõeldud“ ja ”parim argument demokraatia vastu on viieminutiline vestlus keskmise valijaga“.

 

Minu raport mõttekojale Center for European Policy Analysis (CEPA) on tekitanud elavat vastukaja. Väidan selles, et Poola, Balti riigid ja Põhjamaad (NBP9) peavad oma julgeoleku- ja kaitsepoliitika ühise Venemaa ohu tõttu ümber hindama. Nad peaksid lõpetama närvitsemise selle üle, kes on ja kes ei ole NATOs, ning koondama ressursid ja julgeolekualase mõtlemise regionaalsele tasandile.

Kolm päeva pärast Kreeka referendumit oli Euroopa Liit endiselt segaduses, mida ette võtta.

Täna õhtupoolikul on tantsuhuvilised oodatud Steineri aeda, kus projekti “Dance and Share” raames rahvale kõikvõimalikke tantsustiile tutvustatakse.

Vanema arvamise järgi asunud Tori oma põrguga maailma keskel. Siit alanud telg, mille ümber me pöörleme. Telje üks ots ulatunud taevasse, teine põrgusse. Kogu ilmaelu keerelnud ümber Tori ja torilaste.

Pärnu randa paigaldati Pärnu rannakultuuri tutvustav rannakabiin, sel nädalal jõuab üks kabiin ka Kabli randa.

 

Pärnu autosalongid müüsid juunis 119 uut sõidukit, neist sõiduautosid 103 ja tarbesõidukeid 16.

 

Neljapäeval oodatakse huvilisi Soomra külas asuvasse Sanga-Tõnise tallu vestlusringi, mille teemaks on perekond ja abielu rahvuskultuuri vaatenurgast.

 

Politsei hoiatab võimaliku varga eest, kes pakub müügiks lihatooteid, kuid võib kaduda koos rahakotiga.

Rannavalvurid harjutasid esmaspäeval tavapärase õppuse käigus uppuja päästmist veest, et olla paremini valmis rahvarohketeks päevadeks, kuigi siiani on rannas suuremat muret tekitanud loomad ja lastega juhtunud õnnetused.

Presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia saab tänavu pärimusmuusik Jalmar Vabarna. President annab preemia Vabarnale üle täna.

 

Mõttekaaslaste ühendusel Sindis on plaanis püstitada hiljemalt 24. veebruariks 2018 monumentaalne mälestusmärk Eesti ühele esimestest diplomaatidest ja hilisemale välisministrile Julius Friedrich Seljamaale.

Kurgja talumuuseumi aias vaatas mesinik Vahur Talimaa üle tibukollaseks võõbatud tarusid ja rõõmustas kuiva päikselise ilma üle, mis pani mesilased hoolega tööle.

Südasuvel tuleb sõidukijuhtidel olla ettenägelik, sest sihtkohta jõudmine võib võtta teeremontide tõttu plaanitust rohkem aega, näiteks Pärnust Rakvere või Ikla poole liigeldes.

Loodusesse prügi tassivate inimeste tuvastamiseks pani riigimetsa majandamise keskus (RMK) eelmisel nädalal metsa üles esimesed valvekaamerad.

 

Augusti alguses Pärnus toimuv tänavakunsti festival Sõnum Seinal kutsub publikut valima oma lemmiktööd, mis hakkab katma Pärnu jõe ääres Jüri Jaansoni terviserajal Vingi pumbamaja seina, mille suurus on 9,55 x 6 meetrit.

 

Esmaspäeval kella 18.03 ajal juhtus liiklusõnnetus Paikuse vallas Paikuse-Tammuru ja Surju-Seljametsa teede ristis, kus 66aastane Ivi sõitis sõiduautoga Ford Fiesta teelt välja haljasalale.

 

Pärnu Kuninga tänava põhikoolis kunstiõpetaja ametit pidava Kaja Rinaldo elus ei möödu päevagi tööta. Siiski ei tähenda see, et hakkaja naine seitse päeva nädalas kooliseinte vahel veedab.

Täna pärastlõunal sai häirekeskus kaks teadet Pärnumaal teedele langenud puudest.

Suviste treeningutega alustanud korvpalliklubi Pärnu meeskond katsetab Sebastian Schüszlerit, kes on varem juba Eestis pallinud.

Pärnu autosalongid müüsid juunis 119 uut sõidukit, neist sõiduautosid 103 ja tarbesõidukeid 16.

Pärnu rannas töötavate G4S rannavalvurite kinnitusel vigastas laupäeval end üks rannaelevandilt alla sõitnud poiss, korda hoidev Kalju Villota arvab, et koos linnaga tuleks elevandi hädadele leida lahendus.

Eile õhtul avati Vanalinna põhikoolis Pärnu 29. filmifestival, mille peateema on sel aastal kooselu.

Eile õhtul avati Vanalinna põhikoolis Pärnu 29. filmifestival, mille peateema on sel aastal kooselu.

(1)

Politsei hoiatab võimaliku varga eest, kes pakub müügiks lihatooteid, kuid võib kaduda koos rahakotiga.

Augusti alguses Pärnus toimuv tänavakunsti festival Sõnum Seinal kutsub publikut valima oma lemmiktööd, mis hakkab katma Pärnu jõe ääres Jüri Jaansoni terviserajal Vingi pumbamaja seina, mille suurus on 9,55x6 meetrit.

Pärnu randa paigaldati Pärnu rannakultuuri tutvustav rannakabiin, sel nädalal jõuab üks kabiin ka Kabli randa.

Eile täies koosseisus kokku saanud ja Riias peetavaks EM-finaalturniiriks valmistuma hakanud Eesti korvpallikoondise müstilisemaid liikmeid on 26aastane 208 cm pikkune keskmängija Rain Raadik. Möödunud suvel esines ta kuulsa Argentina ja muude koondistega heideldes südikalt, aga lendas siis Prantsusmaale kuuluvale Kariibi mere palmisaarele Guadeloupe'ile. Nüüd tunneb ta, et suudab koondise edusse veelgi rohkem panustada.

Eile kella 18.03 ajal juhtus liiklusõnnetus Paikuse vallas Paikuse-Tammuru ja Surju-Seljametsa teede ristis, kus 66aastane Ivi sõitis sõiduautoga Ford Fiesta teelt välja haljasalale.

Selle asemel et Pärnu rannas kuni kaks eurot veepudeli ostmiseks kulutada, võib puhast joogivett võtta kolmest veepüstikust, mille Pärnu Vesi randa paigaldas.

Tihemetsa oli kooli 90. aastapäeva kokkutulekul rahvarohke, nime andis kirja 1393 vilistlast, nii et spordihoonesse aktusele kogunenutega võinuks täita Endla teatri suure saali ja rõdukohad topelt.

Golf

Taanis Aarhusis lõppenud 470-klassi kahepaatide Euroopa meistrivõistlustel said Pärnu Maru klubi lipu all seilavad õed Marjaliisa ja Elise Umb 19. koha.

 

Valgeranna golfiklubi liige Egeti Liiv võitis Eesti aasta kõige kõrgema tasemega golfiturniiril, Niitvälja karikavõistlusel amatööride konkurentsis esikoha.

Juuli esmaspäevadel algavad A2K Spordi eestvõttel Pärnu linna sileda asfaldiga kergliiklusteedel koolitused kõigile, kes soovivad teha rulluiskudel esimesi samme või juba olevaid oskusi parandada.

 

Järgmisel laupäeval toimub Pärnu kesklinnas Topauto Pärnu jõe triatlon. Ujutakse Pärnu jões Kesklinna silla juures, rattasõiduring kulgeb Paide maanteel Selja poole ja jooks Pärnu kahe silla spordirajal.

Pärnu rannajalgpallimeeskond ValiceCar sai Eesti meistrivõistluste teisel etapil kirja kolm võitu ja kerkis tihedas turniiritabelis teisele kohale.

Noorpurjetajate traditsioonilisel, juba 39. korda toimunud Spinnakeri regatil Tallinna lahel pakkusid eestlastele konkurentsi Austraalia, Soome, Läti, Leedu ja Venemaa roolimehed.

 

Möödunud kuu lõpupoolel jõudsid kohale mõnele siinsele suurärile wähemal arwul Tallinnast, hiljuti Eesti toodud automaat petroleumi müügi aparaadid, mis kõikidesse petroleumiga kauplewatesse äridesse laiali laotati. Neist aparaatidest, mis Tallinna aktsiaselts ”Eesti Petroli“ omad, müüakse kauplustes, samalt aktsiaseltsilt saadawat garanteeritud puhastatud, reffineeritud petroleumit, mis tähendatud suurärid wastawates, sellekohastes hobustega weetawates waatides kohale toimetawad. Nende aparaatide hääks omaduseks on see, et nad täiesti õhukindlad on ja seega petroleum igasugu teiste ainetega kaupluses kokku ei puutu ega neid ei riku. Ka maakauplustesse on neid laiali saadetud.

Möödunud sajandi algul oli Waldhofi vabrik ligemale 15 aastat oma suitsu ja reoveega iga pärnaka meelel ja keelel. Seepärast käsitleks seda teemat pikemalt.

Küsitluses on osalenud  inimest