Logi sisse
Aktiveeri
digileht

(1)

Riigikogu võttis neljapäeval 79 poolthäälega vastu veeseaduse muutmise eelnõu, mida eriti ootasid pärnakad, sest see lubab Pärnu kuurordielevandi ehk elevandikujulise liumäe taas kuivalt maalt rannavette tõsta.

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks Lauaru looduskaitseala kaitse-eeskirja muutmise eelnõu.

Tori Püha Jüri kirikus toimus jüripäeval jumalateenistus langenud kaitseväelaste mälestuseks.

Kuni 6. maini toimub Pärnus Saksamaad tutvustav üritustesari, mis toob huvilisteni saksa kultuuri, majanduse, teaduse ja poliitika.

Täna öösel kell 1.42 kutsuti päästjad Pärnu linna Kuldsesse Kodusse, kus korteri ukse taga põles põrandamatt ja sellest oli tuld võtnud korteri ukski. Päästjad kustutasid tulekahju.

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) korraldatud riigihankele Pärnu Koidula gümnaasiumi õppehoone rekonstrueerimistööde teostaja leidmiseks laekusid tähtajaks pakkumised 17 ettevõttelt, ehitustegevusega on plaanis alustada suvel ja kool avada 2015. aasta sügisel.

Olgu tänaval hulkuv koer tige või sõbralik, igal juhul tuleks temast teavitada kodutute loomade varjupaika. Loomapidajale võib iseseisvalt seiklev või koguni inimesi ründav koer minna kalliks maksma.

Autosport

Haapsalu rahvasprindi võitjad: 2WD-A Karel Tölp (Honda Intergra), 2WD-B Rene Uuekareda (BMW 325), 4WD Rain Rannala (Mitsubishi Lancer EVO 9), SU Sander Ilves (VAZ 2106), ML Heigo Tinno (AZLK 412), J18 Kaspar Kasari (Honda Civic), naised Margit Mäekivi (Honda Civic).

Vändrast pärit profirattur Tanel Kangert ajab pärast kuupikkust pausi ratta taas stardijoonele ning algab võistluskilomeetrite kogumine eesmärgiga olla Tour de France’il tippvormis ja aidata Astana liider Vincenzo Nibali võidule, kirjutab Postimees.

Jalgpalli Eesti esiliiga kaheksandas voorus pidi Pärnu linnameeskond väravaterohkes mängus tunnistama võõrsil FC Kuressaare 5:4 paremust.

Pärnust pärit Eesti jalgpallikoondise ründaja Sergei Zenjovi leping Ukraina klubi Lvivi Karpatõga on lõppemas. Ukraina kõrgliigaklubi pakub uut kontrahti, ent Zenjov allkirja andma ei tõtta ja Venemaa rünnaku all olevasse Ukrainasse jääma ei kipu.

Pärnumaa sportlased võitsid mootorratturite kestuskrossi Eesti meistrivõistluste teisel etapil Potsepa liivakarjääris viis esimest, kuus teist ja neli kolmandat auhinda.

Rajooni haridusosakond ja ELKNÜ Pärnu Rajoonikomitee kuulutasid välja koolide kodu-uurimisalase konkursi, mis on pühendatud NSV Liidu Suures Isamaasõjas saavutatud võidu 30. aastapäevale. Ülevaatus kestab käesoleva aasta maikuust kuni 8. maini 1975.

Oore küla all tolmab põld külviku järel, mulda libiseb suvinisu seeme, külvajal on tööga kiire, sest kuivus ähvardab võtta pinnasest terale kasvujõud andva niiskuse.

Vastab Jane Mets, Pärnu abilinnapea

Pärnumaal on üle poole tuhande bussipeatuse, osa neist moodustub vaid postist ja parimal juhul pingist kõrval, vaheldusena leidub igat mõõtu varjualuseid ja korralikke ootekodasid, kus bussi ootaja jalga puhates aega parajaks teeb.

Tootsi alevi ilme on muutunud, briketivabriku küljest on lammutatud sinna nõukogude ajal külgepoogitud kõrge katlamaja ning selle asemele on tulevase turbamuuseumi külastajate sõidukite jaoks rajamisel parkla.

Pärnu linnavalitsus kutsub 3. mail “Teeme ära” talgute raames korrastama Pilli parki ning Mai kergliiklusteed.

Eesti sõjameeste mälestuskirikus Toris tähistati eile keskpäeval veteranipäeva jüripäeva jumalateenistusega.

(1)

Sügisel Pärnus algava koolireformi tõttu on enamik linna põhikoole ülekoormatud, sest Koidula gümnaasiumi põhikooliosa on vaja mujale paigutada, ainsana on vaba ruumi linna servas asuvas Raeküla koolis.

Ametlikult avatakse Pärnu keskrand puhkajatele küll alles mai keskpaigas, ent juba nüüd naudivad kümned ja kümned inimesed seal esimesi suviselt palavaid päikesekiiri. Kõrvus liiva veepiirile tagasi pressiva raske linttraktori roomikute lõgin ja mootori möirged.

Olgu tänaval hulkuv koer tige või sõbralik, igal juhul tuleks temast teavitada kodutute loomade varjupaika. Loomapidajale võib iseseisvalt seiklev või koguni inimesi ründav koer minna kalliks maksma.

Jaanuaris Eesti kalatööstussaadustele Vene veterinaarameti kehtestatud sisseveokeeld Vene tolliliiduga ühinenud riikidesse on tuntavalt raskendanud kalurite püütud kevadkuderäime kaubaks realiseerimist ja viinud räimehinna alla.

Teisipäeva õhtul tõestas 90 inimest, et muistsel märgutulel kulub Vändra-taguselt Mädara linnamäelt Pärnu kesklinna jõudmiseks 59 minutit ja 35 sekundit. Muuseumi ees ja Munamäel tähistati jüriöö ülestõusu 671. aastapäeva.

Pärnumaal Kurgjal asuv Carl Robert Jakobsoni talumuuseum tähistab täna Kurgja-Linnutaja talu 140. aastapäeva konverentsiga.

Sauga põhikool otsustas veeta selle aasta kevadise jüripäeva Valgerannas orienteerudes.

Skandinaavias jõudu kogunud kõrgrõhkkond asetub homseks südamikuga Eesti kohale.

25 aasta juubelit tähistav Jazzkaar toob Pärnusse esinema Austria Diana Kralliks kutsutud lauljatari Susana Sawoffi oma trioga ning multiinstrumentalisti ja laulja Karsten Mathieseni Taanist.

Pärnu linnavalitsus kutsub 3. mail "Teeme ära!" talgute raames korrastama Pilli parki ja Mai kergliiklusteed.

Pärnu muuseumi algatusel süüdati eile õhtul Vändra vallas Mädara linnusemäel jüriöö ülestõusu 671. aastapäeva märkiv tuli, mis jõudis märgutulede edasiandmisega Pärnu südalinna.

Täna algab gümnaasiumi riigieksamite periood. Vene õppekeelega gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste lõpetajad teevad täna eesti keele teise keelena riigieksamit, kuhu on registreerunud 2284 inimest.

(1)

Kuidas linnavalitsus ka ei pingutaks ja mida ette ei võtaks, ikka leidub autojuhte, kes ei pea paljuks liiklusreegleid ja tervet mõistust eirates trügida sõidukiga läbi Uus-Sauga kergliiklusteele jääva jalakäijate tunneli.

Rüütli 23 maja on saamas Pärnu uueks kultuurikeskuseks, kus tehakse teatrit ja tantsitakse ning mille ümber koonduvad suvised Fringe festivalid.

Lauatennis

Halinga valla seeriavõistluse 6. etapp. Mehed: 1. Antti Luigemaa, 2. Urmas King, 3. Kuido Põder. Naised: 1. Liisi Koit, 2. Valeria Sarõtševa, 3. Kaidi Oago.

Pärnumaa võrkpallimeistrivõistlustel kohtusid naiskondade finaalis VK Tervis ja Paikuse, tulemusega 3:0 tuli taas maakonna meistriks VK Tervis (Ülle Männiste, Elise Algo, Triin Treiblut, Liis Sabiin, Vija Raadik, Piret Aas, Airi Kasela, Klarika Kunst, Tiina Annusver, Kristin Kägu, Janne Orav ja Merili Andla). Kolmanda koha mängus alistasid Audru naised 3:1 Sauga.

Kohaliku golfihooaja avavõistlusel Valgeranna väljakul osales 54 mängijat. Meeste konkurentsis oli parim Egeti Liiv 38 punktiga, talle järgnesid Marko Siigla ja Heikki Martikainen võrdselt 37 silmaga. Kõik kolm kuuluvad Valgeranna golfiklubisse.

Pühapäeval meelitas kena kevadilm Rannametsa mändide alla Pärnumaa jooksuaasta traditsioonilisele avaüritusele, luitejooksule kokku 834 spordisõpra nii Eestist kui lähinaabrite juurest.

”Vaala“ kalurikolhoosi kollektiiv on suurte seisevnootade remondi ja uute ehitamise põhilises osas lõpetanud. Neil päevil alustati nootade konserveerimist. Samaaegselt, kui osa kalureid valmistab ette püüniseid, asusid ”Vaala“ kalurikolhoosi traallaevade meeskonnad Riia lahe vabavee piirkonnas juba räimepüügile.

Algus 26.03, 17.04 PPs

Kihnlased teadsid, et meres olevate kivide vahel ja all ei ole vähid, vaid hoopis raha.

Kuna praegu veel teist domineerivat teemat pole, jätkakem selgi korral Ukrainas toimuva selgitamist. Viimastest sündmustest tähtsaimaks oli kindlasti USA asepresidendi Joe Bideni kahepäevane visiit Kiievisse, mis koos 17. aprillil toimunud Genfi kohtumisega annavad kokku selge sõnumi – USA toetab kindlalt Ukraina uut juhtkonda ja see on määrav. Ning 25. mai presidendivalimised toimuvad. Putin ja Ko jätkavad mõistagi kisa Kiievi võimu mittelegitiimsuse lainel, sest midagi tuleb Krimmi vallutamise õigustuseks rääkida.

Kui Venemaa president Vladimir Putin räägib Krimmist, siis meenutab see kõnet, mille Aleksander I pidas 1809. aastal, kui Rootsi-Vene sõja järel Soome Venemaa koosseisu võeti. Soome suurvürstiriigi valitseja oli Aleksander I.

Hiljuti võisid kõik, kel silmad, veenduda, et on täiesti võimalik annekteerida osa naaberriigist, ilma et midagi erilist juhtuks. Krimmi interventsiooni ettekäändeks sai vajadus kaitsta venekeelset elanikkonda.

Rohelise Jõemaa koostöökogu korraldatud avatud uste päev „Kaks kohviringi ümber Soomaa“ tõi ringsõidule sadu huvilisi: Soomaa haardeulatuses võis laupäeval nelja tunni vältel sõita ligemale 25 ettevõtja õuele ja tunda ennast seal oodatuna.

Aprilli alguses sai teatavaks Valga linna plaan lammutada sada kasutult seisvat ja lagunenud maja ning muuta nende alused krundid haljasaladeks. Ehkki Pärnuski on laokil maju üksjagu, siinse linnapildi parandamiseks Valgas kavandatavat ei järgita.

Pärnu Ülejõe gümnaasiumis toimus 4. klasside õpilastele ülelinnaline inglise keele võistlus ingliskeelsete ristsõnade ja mõistatuste lahendamise oskuses.

Maakondlikul 6. ja 8. klasside inglise keele olümpiaadil osales 64 õpilast ja tugevaimad olid tasavägised.

Levira korraldatud küsitlus näitas, et peaaegu pooled elanikest ei teadnud, et viit Eesti telekanalit saab vaadata tasutagi ja enamik eestimaalastest on telepildi vaatamiseks sõlminud lepingu mõne tasulise teenusepakkujaga.

Koidula kooli selleaastane konverents KOKOKO saab teoks homme ja kannab pealkirja „Maailm – meie kõigi kodu“.

Teise ülestõusmispüha pärastlõunal jälgisid tootsilased päikselistest õuedest ja akendelt koduvalla suursündmust, peaaegu 700 000eurose maksumusega hooldekodu avamist.

Küsitluses on osalenud  inimest