Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kilingi-Nõmmes toimus juba kümnendat korda maakondlik laste lauluvõistlus “Kauneim metsalaul”, kus lavalaudadele astus ligemale 90 noort esinejat.

Eile ja üleeile märgati Pärnus Kaevu tänaval aias kuldnokka, kes toitu otsides põõsalt teisele lendas ja laulugi lasi.

1918. aastal loodud Kaitseliidul on tänavu oluline aastapäev: möödub 25 aastat organisatsiooni taasloomisest. Selle tähistamiseks avati Pärnu muuseumis suurnäitus Kaitseliidu ajaloost.

Pärnu talisuplejaid võib Papiniidu silla juures jääaugus kümblemas näha seitsmel päeval nädalas, iga päev käib kohal umbes 15 karastajat.

Varsti möödub aasta päevast, mil keskkriminaalpolitsei puistas Pärnu linna siiani ametis oleva spordinõuniku Uno Koorti kabinetti ja kodu ning esitas talle kahtlustuse omastamises seoses ametiülesannete täitmisega.

Koolinoorte keemiaolümpiaadi Pärnumaa piirkonnavoorus oli kõige arvukamalt osalejaid kaheksandate klasside seas – 26, gümnaasiumiosas aga osalejaid nappis.

Pärnu Koidula gümnaasiumi ja Vene gümnaasiumi ühises meedialaagris jagus mõtteainet, huvitavaid tegevusi ja uusi kogemusi kahte päeva.

Sel kuul tähistab Pärnu üks vanimaid, Ülejõe lasteaed oma 50 aasta juubelit.

Volikogu istungil keskfraktsiooni arupärimisele vastanud Pärnu abilinnapea Romek Kosenkranius tõdes, et ühissõidukiliikluse korraldamisel on raske kõikide soovidega arvestada, Uulu kalmistule sõitmine peaks aga tänavu lahenduse leidma.

Pärnu linnavalitsus esitab eralastehoiu toetamise eelnõu volikogule kinnitamiseks hiljemalt märtsis. Ettepanek on vanema osalustasu lastesõimes ja lastehoius võrdsustada (46,8 eurole), linnapoolne toetus eralastehoiu lapsele ei saa olla suurem kui linna toetus eralasteaia lapsele, sest nõuded teenustele on erinevad. Eralasteaias käivaid Pärnu lapsi toetab linn praegu 160 euroga kuus.

Uue koolieelse lasteasutuse seaduse kohaselt võivad omavalitsused alanud aastast pakkuda peredele lasteaiakoha asemel lapsehoiuteenust.

Kuuldused Pärnu linnaorkestri laialisaatmisest on kõvasti liialdatud, parafraseeris linnavalitsuse kultuuriosakonna asejuhataja Ela Tomson kirjanik Mark Twaini, kes pidas liialduseks oma surmakuulutust ajalehes.

Eile tehti Pärnumaa kutsehariduskeskuses kokkuvõtteid poolteist aastat kestnud projektist „Osaoskus on ameti alus“.

Sindi ajalooklubi tänavune esimene kokkusaamine oli sel kesknädalal tavakohaselt kohalikus muuseumis, gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Lembit Roosimäe rääkis Vabadusristi vendade kokkutulekutest enne Nõukogude okupatsiooni.

Pärnu talisuplejate seltsi liikmed on aeg-ajalt sunnitud tegema koristustöid, selmet karastada ihu ja hinge Papiniidu silla lähedal Pärnu jõe jäässe raiutud basseinis.

Üleeile võis Pärnus Papiniidu silla juures jõejääl silmata hulganisti punastes kummiülikondades merepäästjaid, kes sulpsasid jäält vette ja ronisid sealt jäänaasklite abil välja. Mõnda meest sikutati jääaugust välja mitmekesi, mõni pidi saama välja omal jõul.

Politsei pidas 12. novembril kinni kaks Lätist pärit korterivarast. Meeste juurest leitu hulgas on kuldehteid, mille omanikke ei ole õnnestunud tuvastada, ja politsei palub kannatanutel ühendust võtta.

Kolmapäeval, 4. veebruaril külastab Pärnu Endlat Rakvere teater, tuues suvepealinna teist korda lavale draama „Kaasavaratu“.

Pärnu talisuplejaid võib Papiniidu silla juures jääaugus kümblemas näha seitsmel päeval nädalas, iga päev käib kohal umbes 15 karastajat.

Pärnu talisuplejaid võib Papiniidu silla juures jääaugus kümblemas näha seitsmel päeval nädalas, iga päev käib kohal umbes 15 karastajat.

Pärnus Papiniidu silla juures jõejääl toimus täna Lääne prefektuuri politseiametnikele jäältpääste koolitus. Harjutati jääaugust välja saamist, hädasolija abistamist ja raskeim ülesanne oli jää all ujumine.

Pärnu linnavalitsus kaalus Vallikääru, Tallinna värava, sepikoja ja linnakodaniku maja sihtasutusele Pärnu Muuseum andmist, ent leidis, et esialgu piisab Punasest tornist.

Kena roheline traktor haagib taha kaarutaja ja sõidab heinamaale, et loomasööt õigeks ajaks varutud saaks. Teise traktori kärusse pannakse hulk palke, mis on tarvis ehitusplatsile vedada.

Squash

 

Tartu lauatenniseturniiril, kus peale Eesti klubide osales tugevaid külalisi Venemaalt Pihkvast, tekitas furoori alles 12- aastane Pärnu Vint-90/SK mängija Mart Luuk. Ta alistas 3:2 kunagise Eesti koondislase, tugeva kaitsemängija Peeter Viigimetsa ja Pärnu esimängija Antti Luigemaa ning jäi alles pronksimängus pika võitluse järel 2:3 alla tugevale pihkvalasele Vitali Šugedovile.

 

Pärnu judoklubide Kempo ja Samurai sportlased naasid Viimsi spordihoones peetud Eesti A-klassi ja täiskasvanute judomeistrivõistlustelt ühe hõbe- ja kahe pronksmedaliga.

 

Eesti ujumisliidu galaõhtul jagati auhindu 2014. aastal silma paistnuile. Pärnakaid käis püünel tunnustust vastu võtmas neli.

 

Eesti võistkondlikel lauatennisemeistrivõistlustel peeti kõigis liigades kolmas tuur, tules oli ka viis Pärnumaa meeskonda.

 

Pärnu võrkpallimeeskond sai Schenkeri liigas laupäeval Jelgavas kindla 3:0 võidu, pühapäeval Ozolniekis aga ülihea esitusega üllatanud Poliursilt kuiva kaotuse.

Pärnust pärit kergejõustiklased võitsid Eesti juunioride ja noorsoo talvistel meistrivõistlustel Tartus viis kuldset, ühe hõbedase ja viis pronksikarva medalit.

Pärnu Ehitusvalitsusel on kolm hobust, keda oleks võimalik edukalt kasutada linna objektidevahelises transpordis, likvideerides autode asjatuid seisakuid ja tühisõite lähivedudel.

ÜRO tunnistas raketirünnaku Mariupoli tsiviilelanikkonna pihta, milles hukkus vähemalt 30 ja sai vigastada üle saja inimese, inimsusevastaseks kuriteoks. Rahvusvahelised eksperdid on tuvastanud, et rünnak tuli Ida-Ukraina terroristide kontrolli all olevalt territooriumilt.

Venemaa president Vladimir Putin ei osalenud eile Auschwitzis holokausti mälestustseremoonial. Kas selle põhjuseks oli tihe töögraafik või tunneb ta hoopis piinlikkust 1944/45. aastal Saksamaa ja Austria pinnal Punaarmee toime pandud kuritegude pärast?

 

Venemaa president Vladimir Putin mängib suurelt ja geopoliitiliselt – see peaks vastasleerile ammu selge olema. Piltlikult öeldes on ta nurka aetud, ent jätkab kiivalt mujal toimuva jälgimist ja niipea, kui kusagil tekib talle soodne seis, ruttab seda ära kasutama.

(1)

Suvel Pärnu Postimehe veergudelgi kajastamist leidnud auto24ringil ehk Audru ringrajal kihutavate masinate tekitatud vali lärm sai pool aastat hiljem teaduslikult põhjendatud hinnangu: müratase ei ületa ainsatki kehtivat normi.

Algab Pärnu Zonta klubi andeka lapse stipendiumi ja Zonta Internationali ühiskondlikult aktiivsete noorte naiste stipendiumi taotluste vastuvõtmine.

 

Kolm noort Pärnu kutti on valmis saanud midagi, mis ühendab kassettmagnetofoni helivõimsuse ja mobiiltelefoni portatiivsuse. See midagi on KMK ehk kaasaskantav muusikakeskus.

Tahkuranna vallas Tahkuranna külas jätkub president Konstantin Pätsi sünnikohta püstitatud mälestussamba ümbruse korrastamine, saetud on ohtlikud puud kividega kaetud vallilt ja kraavist veevoolu takistanud lepad.

Vastab Eedi Lelov, Pärnu linnuklubi Buteo president

Viimaste päevade püsivad külmakraadid lubasid Pärnu Lastestaadionil lõpuks liuvälja avada, esimesed uisutajad pääsesid jääle pühapäeval.

Rannahotelli juurdeehitus on üpris sensitiivne projekt. Nagu elust enesest näha, reageeritakse arendusprojektidele ranna rajoonis (eriti liivaranna lähedal) üsna emotsionaalselt nii keskkonna, avaliku linnaruumi kasutuse, arhitektuuri kui muinsuskaitse aspektist. On ju kaunis Pärnu rand üks meie linna väärtusi ja seetõttu on seal piirkonnas juurdeehitused, eriti mõne muinsuskaitselise objekti läheduses, alati linnakodanike ja ühenduste tuline arutelu teema.

Linnavalitsuse pihta kivide loopimine pole praegusel juhul kõige soliidsem. Teenivaid ruutmeetreid pole Rannahotellis jäänud vähemaks võrreldes ajaga, kui Finest Group hotelli hoonestusõiguse ostis.

 

Eelmise aasta märtsis esitas Finest Rannahotell OÜ muinsuskaitseametile taotluse ehitusmälestisele Pärnu Rannahotell juurdeehituse rajamiseks.

 

Pärnu linnaga Pärnu Rannahotelli uuendamise osas ühist keelt leidmata piirdub ettevõtja Toomas Sildmäe hotellis kavandatust oluliselt tagasihoidlikuma rekonstrueerimisega.

Eesti maaülikooli (EMÜ) kliinikusse ravile toodud haige merikotka päästmiseks kasutas loomaarst Madis Leivits esmakordselt Eestis doonorkotka verd.

 

Pärnus Papiniidu silla juures jõejääl toimus täna Lääne prefektuuri politseiametnikele jäältpääste koolitus. Harjutati jääaugust väljasaamist, hädasolija abistamist ja raskeim ülesanne oli jää all ujumine.

Kuritegevus kasvas mullu kuues maakonnas, vähenes kaheksas ja jäi tunamullusega võrreldes samale tasemele ühes maakonnas, selgub justiitsministeeriumi statistikast.

Kinnisvaraga seoses pöörduti mullu Pärnumaal notari poole 3695 korral, tehingute arv tõusis aastaga ligikaudu kuus protsenti, mis on samas suurusjärgus Eesti keskmisega.

Eesti Televisiooni esimese jõulupüha heategevusprogramm "Jõulutunnel" oli tänavu pühendatud abi vajavate laste huvihariduse toetamisele. Annetuskõnesid tuli 28 977, millega koguti 144 895 eurot.

(2)

Peale kohatise lume, lörtsi ja vihma esineb ka jäidet.

Küsitluses on osalenud  inimest