Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Reedest pühapäevani toimub Tartu Näituste messikeskuses Eesti suurim jõululaat, mis toob seitsmest riigist kokku ligemale 200 kaupmeest.

Pärnu linnavalitsus ei tee tänavu pärnakaks registreerimise kampaaniat, mille käigus vastsetele linnakodanikele eelmistel aastatel veekeskuse kinkekaarte, parkimispileteid või bussisõidu kuukaarte on jagatud, plaanides rakendada selle asemel noore spetsialisti toetust.

Suurel laste joonistusvõistlusel "Mina märkan!" selgusid need 13 tööd, mis hakkavad kaunistama Pärnu Postimehe vahel aasta lõpus ilmuvat 2016. aasta seinakalendrit.

Esmakordselt tehti Pärnus tänavu linna jõuludeks kaunistamiseks koostööd siinsete lasteaedadega ja nüüdseks kõrguvad laste kaunistatud puud Pärnu keskraamatukogu esisel platsil.

Pärnu linnavalitsus ootab ettepanekuid, et anda välja Pärnu aasta mehe ja aasta naise tiitel.

Advendiaja algusega süttisid Pärnu kesklinna tänavatel ja parkides, aga ka paljudes kodudeski jõulutuled.

Tänavu osales Soomaa prügikoristusel üle 30 puhtast keskkonnast hooliva inimese. Läbi aerutati 76,5 kilomeetrit Soomaa jõgesid Kõpust Jõesuuni ja kokku tuli 290,4 aerutamiskilomeetrit.

Maksu- ja tolliameti andmetel jäi kolmandas kvartalis poole pärnumaalaste kätte saadud teenistus alla 733 euro ja pool teenis üle selle summa.

Kaitseliidu suurõppus Orkaan toob eeloleval nädalavahetusel Pärnusse ligemale 1300 kaitseliitlast, kaitseväelast ja Läti vabatahtlikku, õppuse tõttu suletakse ajutiselt osa tänavaid.

Pärnus Jannseni 8 ja Suur-Jõekalda tänava garaažikompleksi vahele jääva nimetul tänaval neli aastat haigutanud hiiglasliku lombi kõrvaldasid osapooled koostöös.

Suurimat lapsehoiuteenuse hüvitist pakub Pärnu ümbruses Sauga vald, makstes 236 eurot lapse kohta kuus.

Pärnu linn annab "Ettevõtliku pärnaka" konkursile äriidee esitamiseks paaripäevase ajapikenduse, ideid oodatakse tänase asemel hiljemalt 3. detsembri kella 16ks.

Paulius Petrilevicius Pärnu korvpalli esindusmeeskonnast valiti Balti liiga novembri väärtuslikemaks mängijaks.

(13)

Kahe nädala pärast Eesti bussiturgu vallutama asuv SuperBus pani müüki 25 000 üheeurost piletit ja lubab lähiajal luua Eesti-Soome ühtse piletisüsteemi.

Pärnumaa kutsehariduskeskus (PKHK) jõudis kümnenda aastaraamatu väljaandmiseni, juubelihõnguline aastaraamat võtab kokku 2014/215. õppeaasta.

Eile õhtul avas Pärnu fotoklubi Pärnu kontserdimaja esimese korruse galeriis oma traditsioonilise ülevaatenäituse.

(4)

Eesti muuseumid ja turismitalude pidajad on aru saanud, et jõulud on suurepärane aeg laste kohalemeelitamiseks. Nii avatakse jõulude eel laste rõõmuks üle Eesti kümneid jõulumaid ja -külasid. Enamik neist lõpetab oma tegevuse küll enne pühi ära, aga nutikamad pakuvad peredele võimalust ka pikkade pühade ajal lustima tulla.  Enne jõulumaale sõitmist tasuks aga kindlasti uurida, kas on vajalik eelregistreerimine. Erinevalt muudest lõbustuspaikadest on lapsepilet üldiselt kallim kui täiskasvanu oma. Nii mõnelgi pool pääsevad saatjad sisse suisa tasuta.

Tänasest, 1. detsembrist tuleb sõidukitel kasutada talverehve.

Tartu ülikooli Pärnu kolledž tähistab sel neljapäeval rahvusülikooli 96. aastapäeva traditsioonilise tõrvikurongkäigu ja loenguga.

Raeküla koostöökolmik – sinna kuuluvad kohalik selts, kool ja lasteaed – tunnustas möödunud nädalavahetusel hea kodaniku tiitliga Pärnu Raeküla linnaosa inimesi, kes on olnud tänavu kogukonnas silmapaistvad.

Gulliveri teatrimängu tasavägises finaalis heitlesid Sütevaka humanitaargümnaasiumi ja Kuninga tänava põhikooli võistkond ning alles viimases voorus selgus võitja – Kuninga kool.

Pärast seda, kui ettevõtja Toomas Sildmäele kuuluv Finest Group lõpetas kolme aasta eest Scandic Hotels Eestiga Pärnu Rannahotelli rendilepingu ja hakkas ise hotelli pidama, on Sildmäe rääkinud soovist ehitada Rannahotelli kõrvale väike majutushoone, mis lühikese suvehooaja jooksul aitaks rohkem külastajaid vastu võtta.

Allikukivi raamatukogu lugejad harjuvad käima Tihemetsa võimlas, kuhu kohalik ligikaudu 16 000 ühikuga vaimuvaramu inventuuri järel ja ajaloolist nime kaasa võttes kolis.

Pärnu Vanalinna põhikooli õpilased pälvisid oma võistlustöö eest Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi 15 aasta juubeli videokonkursil “Kolm võimalust head teha” esikoha.

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium korraldas pühapäeval 22. korda kooli tantsuvõistluse.

Pärnu ooperipäevi sisustab suvel Peterburi ooperiteater, kes toob kaasa kaks omapärast ja maailmas vähetuntud lavastust.

Pühapäeval tõi esimene advent Pärnu kesklinna kokku kirikurahva, linnajuhi, jõuluvanad ja väikesed tantsijad ning üllatas kuuskede vahelt kerkinud tulesambaga.

Lääne prefektuur esitas kahtlustuse naisele, kes uurimisandmetel põhjustas tänavu talvel Pärnumaal naise ja tema väikese lapse elu nõudnud liiklusõnnetuse.

Politsei pidas eelmisel nädalal kinni kaks meest, kellest üks tegi pommiähvarduse Lääne ja teine Lõuna häirekeskuse hoonele, kummagi puhul reaalset ohtu ei olnud.

Eesti suurimal äriideede konkursil selgus 30 läbilöögivõimelisemat ärimõtet. Pärnumaalt jõudis ainsana esikolmekümnesse MTÜ Pesapuu.

President Toomas Hendrik Ilves ja liikumine Kodukant annavad pühapäeval Vihula mõisas üle aasta vabatahtliku aumärgid. Ainsana Pärnumaalt võtab presidendilt aasta vabatahtliku aumärgi vastu terviseedendaja, endine proviisor Salme Siimisker.

Õpilasfirmade laadale Pärnumaa Jõulud on registreerunud 78 õpilasfirmat kuuest maakonnast.

Eile möllanud maru suuremat kahju ei põhjustanud. Keskpäeval oli Pärnumaal üle kahesaja majapidamise elektrita, kuid olukord lahenes kiiresti.

Pärnu vabaühenduste koostatud mõjuraportid kirjeldavad sotsiaalvaldkonnas tegutseva 11 mittetulundusühingu tegevust ja mõju inimeste heaolule.

Pärnu muuseumil on jõulude ajal kavas korraldada huvilistele vanalinnas vahisõduri saatel linnatuure ja pakkuda ekskursantidele Punases tornis sooja jooki ja suupisteid.

Pühapäevasel Keskerakonna XV kongressil erakonna esimehe valimistel Kadri Simson veel ei võitnud, kuid Edgar Savisaar juba kaotas.

Pärnu Rannahotellis käivad mahukad rekonstrueerimistööd, mille käigus vahetatakse välja kõik tehnosüsteemid ja suurem osa aknaid, samuti antakse uus ilme numbritubadele ja restoranile.

Jõulumäe tervisespordikeskus Rannametsa mändide all on valmis sportlastele ja lihtrahvale kohe suusarõõme pakkuma, kui ilmaprognoos stabiilsust ja korralikke külmakraade lubab.

Esmaspäeva õhtupoolikul kella 17 ajal juhtus liiklusõnnetus Pärnus Rääma linnaosas Lille ja Rohelise tänava ristmikul, kus linnamaastur Hyundai sõitis küljelt sisse peateel liikunud sõiduautole Toyota.

Nädalavahetusel ja täna möllanud torm ei suutnud Pärnu rannaniidu linnuvaatlustornidele ja matkarajale kahju teha.

President Toomas Hendrik Ilves ja liikumine Kodukant tunnustavad aasta vabatahtliku aumärgiga tänavu Pärnu terviseedendajat Salme Siimiskeri.

Eesti olümpiakomitee (EOK) kodulehel internetis algas tänavuste parimate sportlaste ja treenerite hääletus ja nimekirjast leiab mitu pärnakat või Pärnuga seotud inimestki.

Pärnu linnavalitsus ei plaani läbi kukkunud Rüütli platsi arhitektuurikonkursi asemel uut korraldada ja sobiv lahendus valmib ilma konkursita.

Pärnu Postimehe lugejad on saatnud toimetusele pilte üleujutatud rannaaladest Pärnumaal.

Eesti suurimal äriideede konkursil selgusid 30 läbilöögivõimelisemat ärimõtet. Pärnumaalt jõudis ainsana esikolmekümnesse MTÜ Pesapuu, mis soovib ühendada sotsiaalse ettevõtluse arendavate mänguasjade tootmisega.

Tartu ülikooli Pärnu kolledž tähistab sel neljapäeval rahvusülikooli 96. aastapäeva traditsioonilise tõrvikurongkäigu ja loenguga.

Sel laupäeval toimusid Pärnu Koidula gümnaasiumis 9.–12. klassi neidudele mõeldud IT-ala tutvustava sarja Digigirls töötoad, kus osales 37 noort.

Tänane torm saavutas Pärnus kõrghetke keskpäeva paiku, kui edelatuule iilid ulatusid üle 18 meetri sekundis ja mereveetase tõusis 130 sentimeetrini üle keskmise taseme.

Kui täna hommikul ei olnud Pärnumaal tormi tõttu ühtegi elektrikatkestust, siis kella 12 ajal oli Elektrilevi andmetel elektrita üle 260 majapidamise.

Raeküla koostöökolmik – sinna kuuluvad kohalik selts, kool ja lasteaed – tunnustas möödunud nädalavahetusel hea kodaniku tiitliga Pärnu Raeküla linnaosa inimesi, kes on olnud tänavu kogukonnas silmapaistvad.

Küsitluses on osalenud  inimest