Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Täna kell 12.22 sai häirekeskus teate elumaja põlengust Pärnumaal Varbla vallas Muriste külas. Hiljem selgus, et põles maja katlaruum. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. 

Selle nädala kaks esimest päeva olid Lõpel sademeteta ja päevasoe küündis 21 kraadini. Edaspidi oli ilm väheste sademetega, kuid päikest oli ikkagi pilve tagant näha. Võib loota, et tänagi tuleb sademeteta.

 

Selle nädala kaks esimest päeva olid Lõpel sademeteta ja päevasoe küündis 21 kraadini. Edaspidi oli ilm väheste sademetega, kuid päikest oli ikkagi pilve tagant näha. Võib loota, et hommegi tuleb sademeteta.

 

Laupäeval vedasid rekad Pärnu randa juba hulganisti mitmesugust tehnikat ja tehti algust Weekend Festival Baltic lavade ehitusega. Lähipäevil sõidab ranna vahet pea 70 veokit.

Pärnumaa Audru muuseumi õuele tõid vanatehnikahuvilised vaatamiseks nolstalgilisi retrosõidukeid. Sarnane näitus toimus Audrus juba kolmandat korda ja ühtlasi on käimas Audru valla päevad.

Laupäeval toimus Pärnumaal Nurmenkuku talus juba viiendat korda raskehobuste päev, kus uhked suksud võistlesid nii oma väljanegemisega kui kooli- ja takistusõidust.

Heaoluteenused on maailmas kõige kiiremini arenev ja suurem tööstusharu: 2014. aasta Flash Eurobarometeri eurooplaste turismi eelistuste raportis selgus, et 13 protsenti puhkuse planeerijatest valis sihtkohta heaolu-, tervise- või spaateenuste järgi.

AS Pärnu Sadam kavandab kesklinna kai rekonstrueerimist ja arendustöödega on plaanis alustada esmaspäeval; pühapäeval jõuavad kohale kai arenduseks vajalikud sulundseinad.

Pärnu Kuursaali hoovis asuvas kõlakojas toimus reede õhtul festivali „Retro Summer“ kontsert, kus seekord kõlas legendaarse Eesti laulja Jaak Joala ja Rootsi kultusansambli ABBA looming.

Pärnumaal Varblas põlesid täna öösel lahtise leegiga puidutööstuse hooned, inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Juba viiendat suve toob lavastaja Gerda Kordemets Tõstamaa suveteatris rahva ette oma sulest tulnud lavastuse, täna esietendub nüüdisaegne tükk “Skvottimine võhikutele”.

Vändra vallas kolmandat korda toimunud Mispo maastikumaratonil oli kiireim mees Allan-Peeter Jaaska ja parim naine Mari Boikov.

Kergejõustiku Teemantliiga etapil Stockholmis sai Soomes elav ja treeniv pärnulanna Eleriin Haas (pildil) kõrvalalana kavas olnud naiste kõrgushüppes 1.89ga teise koha. Esikoht läks sama tulemusega rootslannale Sofie Skoogile.

 

Täna Tallinnas Dzingeli hotellis algavatel Euroopa noorte kabemeistrivõistlustel osaleb 14 riigist kokku 242 mängijat ja paremus selgitatakse kaheksas vanuserühmas.

 

Eesti sportlased võitsid USAs Floridas lõppenud ammulaskmise maailmameistrivõistlustel 17 medalit, neist seitse on kullakarva.

“Ma ei taha, et mind seostataks hobulausumisega. Käsitlen hobuseid klassikalise tava järgi. See pole kaasasündinud anne. Minu oskuste taga on raske töö, palju pisaraid ja valu ning range distsipliin,” selgitab Ameerika Ühendriikides elav eestlanna Mirjam Hunt.

Puudega lapse kasvatamine on sundinud Tiina Rossi toitumist uurima, hiljuti valmis tema raamat “Tervislik, rasvane, magus, maitsekas. Miks ja mida me sööme”.

Muhu vallas Pädaste külas plahvatas läinud nädalal mehe käes õppe-eesmärgil kasutatav lõhkepakett, mille ta oli leidnud ja maast üles korjanud. Mees sai vigastada.

Neljapäeva pärastlõunal jäi Pärnus Savi ja Raba tänava ristmikul hätta veoauto, mille tagumine ots vajus pööret tehes kraavi. Fotode järgi võib eeldada, et õnnetusse sattunud veok tegi pööret Raba tänavalt Savi tänavale.

Kolmapäeval avati Pärnus Papiniidu silla juures Veteranide pargis Jõekääru discgolf´i-park.

Suure osa Pärnu Maxima parklast on hõivanud telk, kus võib näha Viktor Nikulini kõrgetasemelist tsirkuseetendust.

Makseraskustes pagaritööstus Vändra Ökopagar loodab võlgadest vabaneda eksporti suurendades ja seda algul rohkem Läti ja Soome suunal, kirjutas Äripäev.

 

Neljapäeva õhtul suri 85aastasena akadeemik ja poliitik Endel Lippmaa, kes 1999. aastal valiti ka Eesti 20. sajandi saja suurkuju hulka.

 

Häädemeeste valla Soometsa küla tähistab 145. aastapäeva näitusega, millelt vaatavad vastu oma küla inimeste näod.

 

Eile keskpäeval algasid Pärnu Nooruse majas 17. üleriigilised portselanipäevad, kus meistrikursuste kõrval avati portselanimaalinäitus.

Selle nädala kaks esimest päeva olid Lõpel sademeteta ja päevasoe küündis 21 kraadini. Edaspidi oli ilm väheste sademetega, kuid päikest oli ikkagi pilve tagant näha. Võib loota, et hommegi tuleb sademeteta.

 

Pärnus on 7.–9. augustini kolmandat korda tänavakunstifestival “Sõnum seinal”, mis toob suvepealinna hulganisti kunstnikke Eestist ja välismaalt.

Eile jõudis veterinaar- ja toiduametisse hea uudis, Euroopa Komisjoni otsus, misjärel Viljandi külje all EKSEKO paarsada töötajat võivad kergemini hingata. Suurettevõte jäi välja kolmandast tsoonist ja saabtoota sealiha edasi, järgides rangeid nõudeid.

Taudioht on aina lähemal, õigemini jõudis Pärnumaale 22. mail, kui Vändra vallas Rae külas leitud surnud metssealt võetud proov kinnitas Aafrika katku.

Eile õhtul jõudsid Pärnu randa esimesed rekad tehnikaga, et täna alustada rannaliivale järgmisel nädalal toimuva tantsumuusikafestivali Weekend Festival Baltic pealava ehitamist.

Pärnu Postimehe toimetusse on jõudnud Pärnu toitlustajatelt mitmel korral küsimus, kas Weekend Festivali ajal ei võiks söögikohtade lahtioleku aega pikendada, et rahval oleks, kuhu pärast programmi lõppu rannast edasi minna.

Rahvusvahelisel rannatenniseturniiril Pärnu Domus Kinnisvara Cup 2015, kus osales 24 meespaari ja kaheksa naiste duot, pakkusid Eesti sportlastele konkurentsi külalised Valgevenest, Lätist, Soomest ja Norrast. Meeste turniiril võitsid esikoha Priit Pihl ja Ott Ahonen (pildil) ning õrnema soo parima auhinna teenisid Lisell Pruul ja Anelle Luik.

Kolm aastat tagasi otsustas Pärnu loodus- ja tehnikamaja juhtinud Tiina Ross pojaga Hispaaniasse Gran Canariale kolida. Nüüd on ta valmis saanud raamatu tervislikust toitumisest, õpetab kohalike eestlaste lastele eesti keelt ja pakub huvilistele Kanaaridel eestikeelset tööd.

Port Artur avab esmakordselt parkimismaja, et pakkuda Weekend Festivali külalistel parkimiskohta Pärnu kesklinnas.

Täna keskpäeval algasid Pärnu Nooruse majas 17. üleriigilised portselanipäevad, kus meistrikursuste kõrval avati portselanimaalinäitus.

Sel nädalavahetusel on Pärnus korvpalliturniir Sunset Cup, kus platsile jookseb mitu kunagist nimekat korvpallurit. 

Täna ja homme toimuvad Steineri aias ja selle lähiümbruses - Uuel ja Pühavaimu tänaval - Pärnu 18. gildipäevad.

Seoses klienditeeninduse ümberkorraldamisega avab võrguettevõte Elektrilevi Pärnus, Jõhvis, Tartus ja Tallinnas esindused, kus kliendid saavad sõlmida võrgu- ja liitumislepinguid ja lahendada muid elektrivõrguga seotud probleeme. Pärnu esindus asub Energia 4.

(1)

Pärnu linna eelarvesse laekus kuue kuuga 25,1 miljonit eurot ehk ligikaudu 54,7 protsenti aastaks plaanitud tuludest.

Sel pühapäeval tähistatakse praeguses Pärnu Vanalinna põhikooli majas kunagise Koidula kooli esimese kodu 113. aastapäeva.

Makseraskustes pagaritööstus Vändra Ökopagar loodab võlgadest vabaneda eksporti suurendades ja seda algul rohkem Läti ja Soome suunal, kirjutab Äripäev.

Selles, et velokardid keelavatest siltidest ja inimeste pahameelest hoolimata ranna mänguväljakul mudilaste vahel sõeluvad, lasub kaudne süü Pärnu linnavalitsusel ja otsene lätlastel.

Avamerepurjetamine

 

Pärnus jätkuval Merko Estonian Open tenniseturniiril pääsesid Eesti meesmängijatest kaheksandikfinaali Vladimir Ivanov, Kenneth Raisma ja Jaan Kononov.

Mootorratturite mitmepäevasõidu (enduro) Balti meistrivõistluste etapil Lätis Valmiera külje all Vidrižis selgus paremus seitsmes masinaklassis. Absoluutarvestuses oli kiireim Martin Leok, kes edestas kahe päeva kokkuvõttes Läti parimat endurosõitjat Edgars Silinšit 23 sekundiga ja kolmandaks tuli Leokile 42 sekundiga alla jäänud mitmekordne Leedu meister Arunas Gelažninkas.

 

13. Kilingi-Nõmme triatonil startis kahel distantsil kokku 57 sportlast, lasteduatlonil pani oma võimed proovile 17 tüdrukut ja poissi.

Pärnu aerutajate klubi sportlased teenisid kodujõel Eesti karikasarja etapil, Pärnu karikavõistlustel nii esimese, teise kui kolmanda koha auhindu.

Eile keskpäeval sõitis Pärnu Sõprusühingu Taani osakonna eestvedaja Tiiu Jürgensoni initsiatiivil 24 inimest Taani sõpruslinna Helsingöri.

Ligemale kümme aastat tagasi istus üks väike poiss isa põlve peal, kui too töötas. Taustaks mängis muusika. Kõlas rokkbänd, mille võimsaimad noodid pani helisema vägev meeshääl.

Sel laupäeval kogunevad parimad Eesti raskeveotõugu hobused Sauga valla Nurmenuku tallu, kus keskpäeval algaval Eesti raskeveohobuste show’l saab näha ühtekokku 24 hobust.

 

Küsitluses on osalenud  inimest