Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Politsei pidas juuli alguses Pärnumaal kinni Leetu teel olnud kaubiku, kust leiti 21 Norrast varastatud jalgrattaraami.

Osaühing Presto taastab aasta tagasi katkenud Pärnu ja Võru vahelise bussiühenduse, tulevikus kavandatakse liini rahvusvaheliseks muutmist ja pikendamist läbi Petseri ja Pihkva Peterburini.

Lühikesed vihmahood teevad rõõmu kõigele elavale ning hetkeks on kõik värske. Värskust jätkub aga vaid tunniks või paariks, sest temperatuuri näit tõuseb taas kuni 33 kraadini.

Sel nädalavahetusel toimub Pärnus juba teist korda tänavakunstifestival "Sõnum seinal".

Politsei teatel tuvastati laupäeva pärastlõunal, et Saarde vallas Kalita külas on tungitud talu hoonetesse ja mõni toas olnud asi õue tõstetud . Midagi varastatud pole.

Politsei teatel viis varas Pärnus minema malelaua.

Rannavalvurite kõige suurem probleem supelrandades on kaduma läinud lapsed ja nende vanemate leidmine.

(22)

Täna võib mitmel pool äikesevihma sadada, hoiatab ilmateenistus.

Laupäeval toimus Pärnu külje all asuva Uulu alevi pargis lambalihale pühendatud festival Lamba Vest, mis meelitas päeval kohale tõelised rahvahordid ja Eesti meistriks lambagrillimises pärjati shotibaari 3 Kings võistkond.

Lähipäevadel alustatakse Pärnu südalinnas kaitsealuste alleepuude hooldusega, mille käigus võetakse maha suur hulk puid. Töö kestab oktoobri keskpaigani.

 

Pea 130 elanikuga Soometsa küla avab lõikuskuu teisel päeval huvilistele värava, et näidata, kuidas nad elavad ja mismoodi toimib nende juhtmõte “Tegus küla soode ja metsade vahel”.

Pärnu Endla teater ei kasuta oma bussi üksnes väljasõiduetendusteks, vaid sõidutab juba teist aastat teatrisõpru etendustele üle Eesti.

Vaikelu Koidula gümnaasiumis on petlik, sest majas sees käib juba päevi hoone ümberehitamine seal 2015. aasta 1. septembril tööd alustavaks riigigümnaasiumiks.

Linnavalitsus tunnistas ostasoovijate puudumise tõttu nurjunuks katse müüa Pärnus linnale kuuluvad kinnistud Rüütli 40, Sadama 3, Ringi 33, Kuninga 26 ja 28 ning korteriomand Metsa 16 majas.

Eesti külaliikumine Kodukant kutsub üksikisikuid ja organisatsioone esitama igast maakonnast kandidaate konkursile „Kogukonna pärl“.

Laupäeval tõid vanade veoautode omanikud oma masinad näha Pärnu Kesklinna silla kõrvale, kuhu kogunes masinaid üle kolmekümne. Üks vanade veoautode renoveerimise entusiaste on Pärnust pärit riigikogulane Väino Linde, kes oli oma 1962. aasta Gaz 63ga platsis sedapuhkugi. Vanim masin, mida Pärnus näha sai, oli 1920. aasta Ford ja seda nimetas Linde suisa veoautode vanaisaks.

Möödunud nädalavahetus oli Pärnumaal liikluses kurb, sest autorataste all hukkus kaks ja sai viga üks inimene. Ühe õnnetuse põhjustaja tabamiseks korraldas politsei operatsiooni.

Tööinspektsiooni Lõuna inspektsiooni teabespetsialisti Kaja Tamme sõnul on levinud eksiarvamus, et hooajatöötajad erinevad tavatöötajatest ja nendele justkui ei kehti kõik nõuded, õigused ja kohustused, mis kehtivad sama ettevõtte alalistele töötajatele.

(1)

Kuumalaine on ohtlik ülemäärast soojust halvasti taluvatele inimestele ja mitte ainult umbsetes korterites või lageda taeva all, vaid ühissõidukiski.

Pärnu rannaniidule “Urbancows” projekti raames ehitatavad kaks vaatlustorni loodetakse nädala jooksul valmis saada.

Pärnus on eri vanuses ja võimetega inimestele palju tantsutrenne ja peagi lisanduvad tantsuteraapia tunnid erivajadustega lastelegi, kes on seni tähelepanuta jäänud.

Tartus tühjendasid kelmid eakate meeste pangaarveid. Tartus jälgisid vene keelt kõnelnud kelmid sularahatehinguid teinud inimeste PIN-koode, varastasid näitemängu tehes nende pangakaardi ja võtsid arvelt raha välja.

Juuli on Eestis kõige magusam puhkusekuu. Ajalehtede peateema on Ukraina lennukatastroof, inimesed kas puhkavad või rabavad tööd teha.

Mitte ainult tallinnlastel pole waja uhkustada oma ”Musta Kassi“ nimeliste joogiurgastega, meil on samanimelised asutused olemas ”kohwikute“ nime all, üks nimelt spordiwälja ligidal.

Laupäeval toimus Pärnu lennuväljal kiirendusvõistlus Speedest Glassdrive Nightrace 2014, mis algas pulmadega kiirendusrajal ja lõppes auto üle katuse rullumisega.

Pühapäeval Pariisis lõppenud Tour de France’il Astana klubi liidri Vincenzo Nibali võidule aidanud ja individuaalarvestuses 20. koha saanud Vändrast pärit Tanel Kangert pälvis tiimi pealikult Aleksandr Vinokurovilt kõrge tunnustuse.

Pärnu rannas avati laupäeval pidulikult uus staadion, kus tuleva aasta suvel võõrustatakse 12 riigi osavõtul toimuvat rannajalgpalli Euroliiga etappi.

Aerutamine

 

Pärnu lahtised karikavõistlused.

Pärnu politsei sai teate, et pühapäeva varahommikul kella 4 ajal visati Pärnus Riia maantee hoovis keeva veega 49aastast meest.

(259)

Lääne ringkonnaprokuratuur ei taotle kohtult nädalavahetusel Pärnumaal tüdruku surnuks sõitnud mehe vahistamist ning ta pääseb pärast menetlustoiminguid vabadusse.

Möödunud nädala teises pooles sai Pärnu politsei kaks teadet, et ranna piirkonna kohvikutest on öösel kaasa haaratud kassaaparaat koos selles olnud sularahaga.

(5)

Käesolev nädal tõotab tulla samuti südasuviselt soe ning sooja võib tulla kuni 34 kraadi. Äikesevihmade võimalus suureneb ning sajuhoogude ajal võib õhutemperatuur langeda alla 25 kraadi.

Pärnu linnavolikogu ja planeerimiskomisjoni liige Mark Soosaar pärib linnavalitsuselt aru, kuidas täidetakse kesklinna alleedel plaanitava puude maha võtmisega tekkivad haljastuse augud.

Pühapäeva õhtul leidis Pärnu jõel aset kurioosne juhtum, kui joobes ujuja keeldus päästjate püüdlustele vaatamata jõest väljumast.

Pühapäeva õhtul leidis Pärnu jõel aset kurioosne juhtum, kui joobes ujuja keeldus päästjate püüdlustele vaatamata jõest väljumast.

Lähipäevadel alustatakse Pärnu kesklinnas kaitsealuste alleepuude hooldusega, mille käigus võetakse maha suur hulk puid. Järgmisel aastal plaanib linn istutada alleedele uued puud. 

Viimastel päevadel on saanud Pärnu päästjad kaks väljakutset, mille puhul on ilmselt oma osa õues valitseval suvisel kuumusel.

Ilmekas näide, et nädalavahetusel ummistus Pärnu suvitajatest, on üks jalgrattur, kes ei leidnud reede öösel vastu laupäeva suvepealinnas öömaja ja pidi magama seetõttu hotell Pärnu ees magamiskotis.

Laupäeva hilisõhtul sõitis Pärnumaal Tõstamaa vallas Kastna külapäevadelt jalgrattaga koju 14aastane neiu koos oma vanaemaga, kui tagant sõitis talle otsa maastur. Vanaema pääses, kuid neiu hukkus sündmuskohal.

Pühapäeval sattus Pärnus avariisse alarmsõitu teinud kiirabiauto, kui sellele astus ette vanem naine.

(1)

Ööpäeva jooksul juhtus Pärnumaal juba teine hukkunuga liiklusõnnetus, kui täna päeval hukkus Tahkuranna vallas sõiduautolt löögi saanud 68aastane naine.

(4)

Laupäeva õhtul Pärnumaal Tõstamaa vallas Kastna külas juhtunud liiklusõnnetuses hukkus 14aastane neiu. Tema juhitud jalgrattale sõitis otsa maastur, mille juht põgenes, kuid on praeguseks kahtlustatavana kinni peetud.

(25)

Venemaa lääneservas asuva kõrgrõhuala loodeserv ulatub homme Eesti kohale ja palav suveilm kestab.

Laupäeval Pärnu lennuväljal toimunud kiirendusvõistlus  Speedest Glassdrive Nightrace 2014 päädis õnnetusega, kui võistluse viimases sõidus kaotas üks juht oma Plymouth Valiant auto üle kontrolli, sõitis rajalt välja ja veeres masinaga üle katuse.

Laupäeval toimus Pärnu lennuväljal kiirendusvõistlus Speedest Glassdrive Nightrace 2014, millel jagus adrenaliini ja üks kiirendaja võttis naise.  

Laupäeva õhtul juhtus raske liiklusõnnetus Pärnumaal Tõstamaa vallas Kastna külas, kus maastur Mitsubishi L200 sõitis otsa 14aastasele jalgratturile.

Eelmisel nädalavahetusel rõõmustas Pärnu filateeliasõpru rahvusvaheline marginäitus, kus raekojas kolmel päeval presenteeritud 24 kogu põhiteema oli Eesti postiajalugu.

Noodi Maie ehk pärisnimega Maie Aav on tagasihoidliku olemise ja vaikse jutuga, jätab teised esiplaanile ka siis, kui kõneks tuleb Kihnu muuseumi 40 aasta juubel ja tema kui selle varamu juhataja töö viimasel seitsmel aastal.

Suviti on Pärnu Postimees täis uut ja noort verd. Paslik oleks noori ajakirjandushuvilisi pikemalt tutvustada, seega mõtlesime välja neli küsimust, millele meie suvereporterid Rasmus, Martin, Kadi, Piia Paula ja Karel rõõmuga vastasid.

Pärnu on võtnud endale linnavolikogu otsusega kohustuse püstitada ausammas Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks. Asukoha üle alles vaieldakse, aga lootus jääb, et Pärnu saab ülesandega hakkama kiiremini kui riik Vabadussamba püstitamisega.

Küsitluses on osalenud  inimest