Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kihnu vallavanem Ingvar Saare, arendusnõunik Mari Mets ja volikogu aseesimees Maie Aav võtsid ette pealinna sõidu, et läbi arutada valmiva parvlaeva Kihnu Virve sise- ja väliskujundus.

Täna jõuab Endla teatri suurele lavale muusikaline koguperelavastus “Peeter Paan ja Valge Lind Wendy”.

1939. aastal puhkenud teine maailmasõda ja esimene punane aasta mõjusid Eesti laevandusele hävitavalt.

Kokaks õppinud, kuid siis päästja kutsumuse avastanud pärnakas Kristjan Kaunissaar (24) on nii mitmekülgne mees, et teda näeb öösiti Eesti klubide diskoripuldiski.

Tundub, et vanema põlve daamidele on jõulude kõrval üks oodatuimaid tähtpäevi aastas naistepäev, eriti selle kroonijuveelid lilled. Mehed tulid tööle, lilled ühes. Läksid koju, lilled käes. Mõnel lilleradagi järel, sest tööl oli pidu. Aastates Kaja, Viive, Sinaida ja Marta on austuspäeva nostalgiast elevil: „Tahame endiselt kord aastas täitsa naised olla. See on veres.“

Eesti Vabariigi 97. aastapäeval autasustas Pärnu nelja linnakodanikku vapimärgiga. Üks vapimärgi pälvinuist oli Mart Sookand.

Eesti Laulu võistlusel teiseks tulnud Daniel Levi Viinalass (27) pidurdas tormilise laulusaate superfinaali järel hoogu ja sõitis kaasa Eleriga Pärnusse Hedoni spaahotelli puhkama.

Ujumine

 

Euroopa meistrivõistlustel sisekergejõustikus Prahas oli Pärnu Altiuse kasvandik, nüüd Tallinnas töötav ja treeniv Rain Kask kaugushüppe eelvõistlusel kuues ja võistles eile õhtul kaheksa finalisti seas.

 

Talinnas peeti taliujujate Pirita Open 2015, mis olid ühtlasi Eesti taliujumise meistrivõistlused ja kujunesid rahvusvahelisteks, sest osa võttis 14 riigi üle 200 võistleja.

 

Korvpalliklubi Pärnu noormehed võitsid Eesti U18 meistrivõistlustel Tallinna Kalevi suurelt 89:55 ja jätkavad kümne võidu ning ühe kaotusega tugevamas vahegrupis teisena.

 

Homme korraldab Erki Sport Audru ringrajal sõiduautode superkrossi karikasarja kolmanda etapi Baltic Stream OY auhindadele.

 

Üle kuue aasta taas Eesti meistriliigas mängiv Pärnu linnameeskond on tagasihoidlikule eelarvele vaatamata täis tahtmist kodulinna väärikalt esindada.

Juba 20aastaselt kallurteenuse pakkumisega algust teinud Koonga mees Vallo Kappak on kümne aastaga üles ehitanud eduka ja konkurentsivõimelise ettevõtte.

Pärnu keskraamatukogu korraldab kirjanike kohtumisi lugejatega.

 

Pärnu Rüütli 23 loomekeskus valmistab ette näitust, mille põnevamaks muutmiseks oodatakse kaasa lööma Pärnumaa inimesi. 11.–22. mail toimub Rüütli 23 majas näitus “Me oleme 90ndate lapsed”, mille tarvis kogutakse praegu põnevaid eksponaate.

 

Veebruar oli Lõpe andmetel viis kraadi keskmisest soojem ja keskmine õhutemperatuur oli 0,1 kraadi. Sademeid tuli aga vähe, vaid 24 millimeetrit, mida on tunduvalt vähem kui keskmiselt.

Eesti parim lihaveisekasvataja on Koonga vallas tegutsev OÜ Talu ja Tulu, selgus maaelu edendamise sihtasutuse (MES) tehtud valikust aasta tegijate selgitamisel.

 

Neljapäeva õhtul toimus liiklusõnnetus Tallinna-Pärnu-Ikla maantee 140. kilomeetril, Pärnust Riia poole asuva Lottemaa ristmiku läheduses, kus tagant otsasõitu vältinud veoauto sõitis kraavi.

 

On see klassikaline Paani lugu?

 

Naistepäeval kaob mees hommikul ära. Naine arvab, et ehk läks lilli tooma. Purjus mees naaseb öö hakul. Naine on solvunud ja ütleb halvasti. Selle eest lüüakse tal silm siniseks.

Rahvusvaheline kiirraudtee Rail Baltic on suures plaanis jõudnud esimese olulise etapini. Euroopa Komisjoni jõudis nelja osapoole, Rail Balticu ühisettevõtte, Eesti, Läti ja Leedu ühistaotlus.

Politsei keelab alates laupäevast, 7. märtsist Pärnu lahe jääle mineku.

Kui ilm lubab teevad Ämaris baseeruvad Hispaania hävitajad eeloleval pühapäeval üle mitme Eesti linna madallennu. Pärnu linna kohal võib hävitajaid näha praeguste plaanide kohaselt kell 12.28.

Selline pilt avaneb Pärnu linnale kuuluval majal Rüütli 23 juba pikemat aega. Ühes lipuhoidjas vars tundmatu palakaga, teine päris tühi.

Endla teatris esietendub homme muusikaline suurlavastus, mis põhineb lastekirjanduse klassikaks saanud lool Peeter Paanist – poisist, eks keeldub suureks kasvamast. Wendy ja tema kaks venda tõusevad lastetoa aknalt lendu ja jõuavad koos Peeter Paaniga Eikunagimaale, kus lapsed kunagi täiskasvanuks ei saa ning täituvad kõige uskumatumadki unistused.

Pärnu rannaniidu vesise, lõugastega ala kohale ehitatakse matkarada. Sügavale maasse rammitud immutatud vaiadele rajatud 600meetrisele rajale tuleb vaatetorngi.

Pärnumaal Häädemeeste vallas sai eile viga sõiduautoga seisvale veokile otsa sõitnud mees.

(22)

Naistepäevaks saabub Eestisse suurem kogus sooja, mis võib tõsta õhutemperatuuri kuni +10 kraadini. Järgmisedki päevad tulevad üpris päikesepaistelised.

(1)

Tervise Paradiis kavatseb alustada sügisel veekeskuses ehitustöid, mille tulemusena lisandub veeparki sauna- ja lõõgastuskompleks ning spordiklubi jõusaal laieneb kolm korda.

Mälumäng

 

Eesti Olümpiakomitee ning haridus- ja teadusministeerium toetavad tänavu esimesel poolaastal 32 sportlast stipendiumiga õpinguteks kõrg- ja kutsekoolis kogusummas 27374,50 eurot.

 

Finnlogi nime all pallivad korvpalliklubi Pärnu noored alistasid Eesti U19 vanuseklassi meistrivõistluste vaheturniiril 86:56 Viimsi ja heastasid alagrupis saadud kaotuse.

Pika töö järel (loodetavasti ajutiselt) kõrvale astunud korvpallikorüfee Maret Lingi õpilased Katrin Kallit ja Riinu Veber teevad nüüd ise korvpallitüdrukuid kasvatades head tööd, Pärnu spordikool on mõnes vanuseastmes juba Eestis liider.

DN-klassi jääpurjetamise Euroopa meistrivõistluste teise päeva ainsas eliitgrupi sõidus Võrtsjärvel kihutas pärnakas Jaan Akermann (pildil) poolaka Karol Jablonski järel teisena finišisse. Regati liider on nelja kohapunktiga Jablonski, talle järgnevad kaasmaalased Michal Burczinski 10 ja Lukasz Zakrzewski 20 punktiga. Esikolmikule järgnevad võrdselt 21 punkti kogunud Akermann ja lätlane Madars Alvikis. Vaiko Vooremaa Haapsalust asub üheksandal positsioonil, saarlane Kevin Grass on 24. ja Tartu jääpurjetaja Hardi Laurits 32. kohal.

Maavalitsuse saalis toimus üleeile õhtul Lääne-Eesti Panga võlausaldajate koosolek, millel moodustati hoiustajate kaitse ühenduse algatustoimkond. Koosolek pöördus riigikogu ja valitsuse poole avaldusega, milles juhitakse tähelepanu hoiuste riikliku kaitse mehhanismide puudumisele Eestis. Võlausaldajad nõuavad vastava seaduse vastuvõtmist, nn röövpankurite karistamist ja Lääne-Eesti Panka jäänud hoiuste sajaprotsendilist väljamaksmist.

Tartu ülikooli Pärnu kolledž osales neljandat korda rahvusvahelisel teenusedisainile pühendatud ajurünnakul Global Service Jam (GSJ).

(1)

Paikuse põhikooli õpilasi tervitab hommikuti klassiakna taga seisev valge luukere, silmakoopad piidlemas koolile lähenevaid poisse ja tüdrukuid, sekka bussiga koolimaja eest linna sõitvat töörahvastki.

 

Juba mõnda aega kestnud Pärnusse kergliiklusteede rajamine jätkub nii tänavu kui veel järgmistel aastatelgi.

Füüsikaolümpiaadi Pärnu piirkonnavoorus saatis suurim edu taas Elmu Mägi õpilasi.

 

Arsti koduvisiitide arv vähenes eelmisel aastal pea viiendiku võrra, samuti vähenes perearstide vastuvõttude arv.

 

Eilehommikuse seisuga oli tuludeklaratsiooni esitanud 514 813 inimest, tagastamisele kuulub seni 79,2 miljonit eurot.

 

Märtsis algab Pärnu Maarja-Magdaleena gildi Tervisetoidukojas kaks toitumisteemalist kursust, millega on eriti tulemuslik alustada just kevade hakul.

Esmaspäeval esitleti Jõõpre rahvamajas Audru valla laste kirjutatud muistendite ja omatehtud illustratsioonidega raamatut “Audru laste loomevakk II”.

Kaelase kool on sulgemisotsuse ootel, ettepaneku selleks tegi haridus- ja teadusministeeriumile 18 õpilase ja 25 töötajaga kooli tulevikku arutanud hoolekogu.

Laste käest ei küsi keegi, kas nad tahavad teise kooli minna. Otsuse teevad suured inimesed, need, keda nende isad-emad valisid vallavolikokku ja kes teavad, et riik surub koolipidajad oma palgapoliitikaga alasi ja haamri vahele.

Paikuse vallas sõitis auto vastu puud. Häirekeskusele anti eile kell 7.33 teada, et Paikuse valla Silla külas Jõekalda teel on auto teelt välja sõitnud. Sõiduauto Ssangyong Kyron oli sõitnud teelt välja vastu puud. Esmastel andmetel keegi tõsisemalt viga ei saanud. Lääne päästekeskuse teatel eemaldas päästemeeskond süttimisohu vältimiseks auto akult juhtmed.

Eile mälestati Tahkurannas sündinud Eesti geograafi, pargiarhitekti ja looduskaitsetegelast Peeter Pätsi (05.03.1880 – 09.11.1942 Tallinnas) tema 135. sünniaastapäeval.

 

Kolmapäeva õhtul teavitati päästjaid Pärnus Jalaka tänaval põlema süttinud garaažist.

 

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) jahilubade ostueesõiguse enampakkumisel tõusis keskmine makstav tulu jahimaa hektari kohta 3 euro 62 sendini, mis on ligikaudu 40 protsenti rohkem kui aasta varem.

 

Küsitluses on osalenud  inimest