Logi sisse
Aktiveeri
digileht

25 aasta juubelit tähistav Jazzkaar toob Pärnusse esinema Austria Diana Kralliks kutsutud lauljatari Susana Sawoffi oma trioga ning multiinstrumentalisti ja laulja Karsten Mathieseni Taanist.

Laupäeval juubelikontserdiga oma 20. hooaega lõpetava Pärnu linnaorkestriga kontserdimaja lavale astuv Jüri Alperten tunnistas, et ei osanud ise arvatagi, et see koostöö nii pikaks ja soojaks kujuneb.

Skulptor Rait Pärg avab täna õhtul Pärnu kunstnike majas oma isikunäituse „Loominimene“.

Pärnakad tulid Tallinnas toimunud koolinoorte festivali-võistluse “Koolitants” finaalist tagasi mitme laureaaditiitliga.

Suurel reedel värvis Ilka Tomingas oma Pärnu Ülejõe kodus ümberkaudsete ja lähikondsete lastega mune ja tähistas pidulaua taga oma 90. sünnipäeva. Ja mitte ainult reedel, külalisi ja õnnitlejaid jagus veel mitmeks päevaks.

Režissöör Ruti Murusalu on ette võtnud Eesti tantsumaailma kaardistamise.

Pärnu linnavalitsus otsustas anda aukirja dirigent Jüri Alpertenile tulemusliku töö eest Pärnu linnaorkestri peadirigendina ja Pärnu linnaorkestrile professionaalse muusikakultuuri edendamise eest ning panuse eest Pärnu linna ja kogu Eesti muusikaellu alates 1994. aastast.

Noorel muusikul Hanna Valgul tekkis 2011. aastal, õppides tol ajal Vändra gümnaasiumi 8. klassis, oma pere toetusel idee korraldada heategevuskontsert „Märka pärimust, aita nõrgemat“.

Eeloleval nädalavahetusel jõuavad külamuusikud Kihnu Pulsti vaimus kontsertreisiga.

Pärnu linnagaleriis raekojas saab tutvuda valikuga vene uuest kunstist: kuraator Janno Bergmann kutsus Pärnusse oma loomingut näitama kuus Peterburi kunstnikku.

Sindi seltsimajas toimus nädalavahetusel neljas Pärnu linna ja maakonna laste laulupäev „Kuldmikrofon“ ja esimene solistide konkurss „Helisev hääl“.

Pärnu Nikolai tänava pärnaallee puudele kinnitati mitukümmend linnumaja, mille meisterdasid siinsed kooliõpilased ning Ahvenamaa kunstnikud ja lapsed.

Pärnu Endla teatri publik valis oma tänavusteks lemmikuteks näitlejad Kaili Viidase ja Sepo Seemani ning lavastuse „Topeltelu“.

Pärnus toimetavale heliloojale ja dirigendile Andrus Kallastule meeldib teha huvitavaid asju. “See on soovitatav, teha huvitavaid asju, ja on tore, kui neid tehakse,” tunnistab mees, kellele meeldib muusikat teiste loominguliste aladega siduda.

Pärnu uue kunsti muuseumis avaneb homme Kjell Ekströmi ja Mark Soosaare kureeritud näitus “Ahvenamaa kevad Eestis”.

Sindi seltsimajas toimus laupäeval neljas Pärnu linna ja maakonna laste laulupäev „Kuldmikrofon“ ja esimene solistide konkurss „Helisev hääl“.

Pärnu Nooruse majas toimus eile traditsiooniline Pärnumaa harrastusteatrite festival.

Pärnu linnagaleriis avati näitus, mis on uudishimulik pilguheit Peterburi uuemasse kunsti.

5.–11. aprillini toimub meil üks vanemaid, 35 aastat tagasi esmakordselt ilmavalgust näinud festival „Eesti muusika päevad“, mille esinejate nimekirjast leiab Pärnu linnaorkestrigi.

Pärnu Nooruse majas toimub laupäeval traditsiooniline Pärnumaa harrastusteatrite festival, millel tänavu osaleb viis truppi: Pärnu rahvateater, Tori-Jõesuu külateater, Kaks Jaaku ja Krista Jutupada ning Raeküla rahva teater.

Pärnu linnagaleriis avatakse täna õhtul näitus, mis on uudishimulik pilguheit meie idanaabri kultuurimetropoli uuemasse kunsti.

Pärnumaa vokaalansamblid, kelle lauljad on jõudnud juba kuldsemasse ikka, tulevad pühapäeval kokku traditsioonilisele Pärnumaa väärikate vokaalansamblite päevale, mis toimub seekord Paikuse vallamajas.

Kui paari nädala eest Eesti tuntud skulptoritepaar Ilme ja Riho Kuld esitlesid oma elust ja loomingust kõnelevat albumit “Kullad”, võisid nad vaevalt aimata, et see toob päevavalgele ühe enam kui kümme aastat kadunuks peetud kunstiteose.

Endla teatrigaleriis kohtuvad Eveli Variku ja Alar Raudoja maailm näitusel “Seks ja söök Leonardoga”.

Pärnu muusikafestival Järvi akadeemia hõikas välja tänavused peaesinejad, kelleks on maailmakuulus tšellist Steven Isserlis (pildil) ja pianist Alexander Toradze.

Vaatamata kiirele laulupeoaastale ja osalemisele rahvusvahelisel festivalil, on kaks neidudekoori võtnud ette põneva ja töömahuka ülesande – Karl Jenkinsi suurteose „Adiemus“ ettekande Pärnus ja Viljandis.

Reedel ja laupäeval kõlab Pärnumaal klassikaline kitarrimuusika – siinmail on külas Austria muusikakooli Landesmusikschule Salzburg – Musikum Mattsee 13-liikmeline esindus.

Pillihuvilisi üle Eesti koondava akordioniklubi eestvõttel tutvustavad pillimehed Jaak Lutsoja ja Erik Nisu laupäeval Pärnu muusikakoolis siitkandi noortele mängijatele uut akordionirepertuaari ja koos tehakse improvisatsiooniharjutusi.

Opereti „Savoy ball“ („Ball im Savoy“) esietendus toimus 23. detsembril 1932 Berliini teatris Großes Schauspielhaus. Ühtlasi jäi see operett juudi soost Ungari helilooja Pál Ábrahámi viimaseks suureks triumfiks.

Neljapäeval annab Pärnu raekoja saalis kontserdi “Kuula oma rahulikku meelt läbi mu hääle” Drukmo Gya (pildil) Tiibetist.

Jan Grau ja Marian Kivila on kaks end hiljuti Pärnuga sidunud noort inimest, keda seob huvi kunsti vastu.

Pärnu linnaorkester annab Eesti muusika päevade raames sel laupäeval Pärnu kontserdimajas ja pühapäeval Tallinna Lennusadamas põneva kontserdi, kus saavad kokku Mozarti 18. sajandil loodud “Kontsert flöödile ja harfile” ning nüüdisaja eesti heliloojate uudislooming.

Taas näeb trükivalgust järjekordne Pärnu kunsti aastaraamat, mis võtab seekord kokku 2013. aasta kunstisündmused. Uut aastaraamatut esitletakse sel laupäeval, Pärnu päeval,  Nikolai tänaval asuvas Pärnu kunstnike majas.

Pärnu keskraamatukogus linastub täna õhtul režissöör Pablo Bergeri film “Lumivalgeke” (2012), mille Hispaania esitas parimale võõrkeelse filmi Oscarile.

Märtsiküüditamise aastapäeval jõudis laiema kinopubliku ette uus kodumaine mängufilm „Risttuules“, mis räägib nendest eestlastest, kel oli määratud see teekond külmale maale jalge alla võtta.

Pärnumaalastel on olnud igal aastal suurepärane võimalus näha oma kodu lähedal läbilõiget kogu Eesti maalikunstnike uuest loomingust.

Fotograaf Andrus Noorhani töötab Tallinnas ja armastab vabal ajal pealinnas ringi jalutades huvitavaid vaateid jäädvustada.

Pärnu muuseumi uued näitused viivad kumbki omal moel minevikku: üks kirjeldab noore juuditari elu sõja ajal natsi töölaagrites ja teine annab ülevaate 20. sajandi Eesti arhitektuurist.

Pärnu keskraamatukogu lasteosakond tähistab 2. aprillil rahvusvahelist lasteraamatupäeva lugemishuvilistele lastele mängulaeva avamisega.

Pärnus tegutsev Ukraina kultuuriselts Vitšisna tähistas täna Nooruse majas oma 15. aastapäeva.

Ukraina kultuuriselts tähistab oma 15. aastapäeva laupäeval, 29. märtsil Nooruse majas.

Endla teatrist siirduvad selle hooaja lõppedes Tartusse Vanemuisesse näitlejad Piret Laurimaa ja Sten Karpov ning lavastaja Andres Noormets, kelle asemele on Pärnu tulemas näitlejad Kadri Adamson, Kati Ong ja noor lavastaja Laura Mets.

Endla Jazzklubis musitseerib täna õhtul oma trioga noor laulja ja pianist Eva-Lotta Vunder, kes õpib Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kolmandal kursusel jazz-muusikat. Tema kaaslasteks on saksofonist Taavi Toomsalu ja kitarrist Harri Heinsoo.

Juba mitmendat aastat on Pärnu eakate avahoolduskeskuses korraldatud laupäevaseid pärastlõunaid, kus saab kohtuda huvitavate inimestega eri elualadelt. Sama traditsiooni jätkab eakate keskus selgi aastal.

Pärnu Eliisabeti kirik on sel nädalavahetusel mitme kontserdi päralt. Angelite koor Bulgaariast tutvustab seal täna õhtul oma maa rahvamuusikat ja traditsioonilist kirikumuusikat.

Tänavu möödub 120 aastat Eesti Vabariigi aegse vaieldamatu tippkarikaturisti Vello Agori (Gori) sünnist ja Pärnu linnakodaniku majas avatakse 1. aprillil väljapanek Gori töödest, mida viimati nähti 1967. aastal.

M. Lüdigi nimelise meeskoori ja Pärnu kunstide maja poistekoori lauljaile jääb tänavune märts pikaks ajaks meelde.

Reedel, 28. märtsil avab Pärnu jääfestival taas „uksed“ kuurordigaleriis Central.

Hiljuti põneva loengu-etendusega „Dussaerti kaasus“ avatud Endla valge saal on saanud oma ruumidesse teisegi tüki: seal mängitakse Endla noortestuudio tõelist „noortekat“ , Mark Ravenhilli näidendit „Totaalselt sinust üle“.

Pärnu Endla Küünis mängitakse 1. aprillil R.A.A.A.Mi egiidi all Hristo Boytchevi „Fenomeni“, mis on Mait Malmsteni (pildil) esimene ülesastumine monolavastuses.

Küsitluses on osalenud  inimest