Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Täna keskpäeval algasid Pärnu Nooruse majas 17. üleriigilised portselanipäevad, kus meistrikursuste kõrval avati portselanimaalinäitus.

Klaverit saab klimberdada, mängida keskpäraselt või hästi, kuid selle klahvide alt annab välja võluda muusikaimesidki.

“Veart mees oli see minu taat,” lausus Eesti teenekamaid noortetreenereid Johannes Noormägi, kellel tänavu kevadel täitus 80 eluaastat.

Voldemar Noormägi oli sündinud 10. augustil 1895 Narva lähedal Jamburgi kreisis Peterburi kubermangus. Kümnekuusena kukkus ta voodist põrandale, kaotas seeläbi kuulmise ja oli kogu ülejäänud elu kurttumm.

Kabli Päikeseloojangu festivalil aset leidnud sõnamänguline duell “Ei saa me läbi Lätita / Bez Latvijas igauniem neizvilkut“ meelitas läinud nädalavahetusel Ainažisse ühepalju rahvast nii Eesti kui Läti poolelt.

Saaremaal sündinud, kuid oma elu Pärnu ja Märjamaaga sidunud Udo Knapsilt ilmus tema kolmas elulooraamat “Siin, seal ja Siberis”.

Kui enamiku lastefilmide puhul ei või täiskasvanud kunagi kindlad olla, mis neid ees ootab, siis Pixari animastuudio toodangu puhul seda probleemi ei teki.

„Midagi tõelist“ on uurimus armastusest – just nõnda on Endla määratlenud oma uuslavastuse, kus peaosades näeb Kadri Adamsoni ja Meelis Rämmeldit.

Päikeseloojangu festival korraldas piirilinnas Ainažis sõnamängulise duelli "Ei saa me läbi Lätita", kus näitlejad Jüri Aarma ja Jānuss Johansons käsitlesid sõbralikult tögades lätlaste ja eestlaste omavahelisi suhteid. 

Nädalavahetusel toimus Pärnus Nooruse majas traditsiooniline külapillimeeste kokkutulek, kus esmalt toimus kontsert ja seejärel lustlik simman.

Pärnumaalt pärit kaht muusikut, lauljanna Liisi Koiksoni ning saksofoni ja akordionimängu valdavat Raivo Tafenaud võib täna õhtul koos esinemas näha Pärnu kuursaalis, kus nad esitavad oma bändiga maailma filmimuusika hitte.

Pärnu moeallee vallutavad täna õhtul viktoriaanliku ajastu peenikesed pihad ja lustlik lastemood.

Kaheksandat korda toimuv Kabli Päikeseloojangu festival läheb esimest korda üle piiri.

Pärnu orelifestivalil astub täna õhtul üles Hollandi meisterorganist Jan Hage, kes toob kuulajateni kuulsa hollandi orelikultuuri selle parimas vormis.

Läinud aastal oli Eestis esimest korda rahvusvaheline muusikafestival Alion Baltic, mille kontserdid toimusid peamiselt Tallinnas. Tänavu on festival laienenud ja kontserdid toimuvad juulist kuni 1. augustini ka Riias, Pärnus, Narvas, Sillamäel ja Keila-Joal.

Eesti akordioniliidu eestvedamisel on muusikakoolide akordioniõpilased ja -õpetajad üle Eesti 11. korda kogunenud Manija saarele Riida turismitallu pillilaagrisse.

Pärnu Vallikäärus sel pühapäeval etenduvas lavastuses „Kurt, tumm ja pime läksid kohtingule“ mängivad oma elu esimese teatrirolli Anu Saagim, Kristel Aaslaid ja Triin Tulev.

Häädemeeste vallas Penu külas asuvas Kosmonautika puhkekeskuses sai kolmapäeval traditsioonilisel Kabli Päikeseloojangu festivali kirjandusõhtul näha-kuulda Ilmar Trulli, Jürgen Roostet, Kaupo Meielit ja ansambel PööLoy GLääNZi.

Pärnu nukuteater tervitas üleeile väiksemaid ja suuremaid huvilisi oma verivärskes kodus, vaadata sai nukunäitust ja katkendit lavastusest.

Pärnu ranna kõlakojas sisustab täna Pärnu Suvemuusika sarjas suveõhtut tasuta kontserdiga “Suveõhtu brunch” lõbus seltskond nimega Bier Brauchen Brass Band.

 

(1)

Häädemeeste vallas Penu külas asuvas Kosmonautika puhkekeskuses toimub täna õhtul traditsiooniline Kabli Päikeseloojangu festivali kirjandusõhtu, kus seekord astuvad üles Ilmar Trull, Jürgen Rooste, Kaupo Meiel ja ansambel PööLoy GLääNZ.

 

(2)

2003. aastal, vahetult enne California kuberneriks saamist, lubas Arnold Schwarzenegger, et ta tuleb tagasi. Terminaatorina. Kaksteist aastat hiljem ta viimaks tegigi seda, kuigi poleks pidanud.

Pärnu muusikafestival Järvi akadeemia päädis pühapäeval Pärnu kontserdimajas erakordse õhtuga.

Pärnu kunstiklubi lisab kohalikule kunstisuvele värvi meeleolukal näitusel Pärnu kontserdimaja galeriis.

Pärnu Nooruse majas toimub sel laupäeval Pärnu 10. akordioni- ja lõõtspillimängijate kokkutulek, kuhu oodatakse kõiki, kel sõrmed pillimängu järele kibelevad ja kellele selline muusika meeldib.

Pärnu raekojas astuvad täna õhtul kammermuusikakontserdiga üles kodukandi muusikud klarnetist Taavi Reimets ja pianist Maarja Talts, kes esitavad tunnises kavas eri heliloojate romantilisi palu.

Täna astusid sanatooriumi Tervis saalis üles Pärnu muusikafestivali esinejate lapsed ja Hanna-Liina Võsa, kes esitasid populaarseid lastelaule.

Eile õhtul oli Pärnus Kuninga tänava põhikoolis pitsifestivali niplamisvõistlus ja vaadata sai moe-show’d.

Häädemeeste muuseumis avatud näitus on pühendatud Rannametsa külale, mille asutamisest möödub 145 aastat.

 

Vändra raamatukogus vastavatud näitusel näeb erakordseid fotosid, mis esmamainimise 500. aastapäeva tähistavast alevist läbi aegade on tehtud.

Üle mitme aasta on Endla teater suvelavastusega majast ja linnast väljas: Halinga vallas kaunis Kaelase mõisapargis mängitakse sel suvel “Wertherit”, mille loomise tung ja torm pani noored näitlejad läbi vee ja rännakute ning eneseületuste loo jaoks vajalikku vibe’i saavutama.

Laupäeval esinevad Pärnu Eliisabeti kirikus Suveaaria kontserdisarja raames sopran Pille Lill ja Marje Lohuaru klaveril. Kavas on Eduard Tubina, Jean Sibeliuse, Pjotr Tšaikovski ja Richard Straussi looming.

Täna esineb Eliisabeti kirikus norra organist Jostein Aarvik koos viiulimängija Ormar Maidre Aarvikuga kontserdil “Muusika 14 sõrmele”.

Pärnu jahtklubis toimub täna viimane kontsert akordionimuusikat tutvustava sarja Mentoniere raames.

 

Täna õhtul on Pärnu muusikafestivalil eriline ja erakordne võimalus kuulata Pärnu kontserdimajas Paavo Järvi juhatamisel Pärnu festivaliorkestri esinemist.

Pärnus Kuninga tänaval asuvast puitväravast Komfeki kohviku hoovi põigates võib esmapilgul tunduda, justkui oleks sattunud lõunamaisesse paradiisi: ümberringi lopsakas rohelus, taamalt kostab kreekapärast muusikat ja kirjudes ürpides inimesed askeldavad segamatult.

Täna annab Pärnu Suvemuusika kontserdisarja raames ranna kõlakojas tasuta kontserdi Eesti ukuleleorkester.

 

Ammende villas lõppenud ooperifestival “Muusika ja maitsed” pakkus nelja õhtu jooksul kauneid elamusi.

Pärnu linnagaleriis, kunstnike majas ja linnaruumis avatud kunstisuve näitus “Meister ja Margarita” toob vaatajateni poolesaja kunstniku loomingu.

Täna ja homme toimuvad Pärnu muusikafestivalil Järvi akadeemia ja Eesti interpreetide liidu koostöös korraldatud kontserdid, mille keskmes on noored eesti muusikud.

Päikeseloojangu festivali kavas on reedel, 24. juulil vana Ikla piiripunkti lähedal õhtu pealkirjaga “Ei saa me läbi Lätita”. Rahva ette astuvad näitlejad Jüri Aarma ja Janis Johansons ning luuletaja Contra, akordionil musitseerib Henn Rebane.

Viienda Pärnu muusikafestivali Järvi akadeemia avakontserdil esines eile Pärnu kontserdimajas Hollandi Philipsi sümfooniaorkester.

Pärnu Suvemuusika kontserdisari jätkub kolmapäeval, 15. juulil rõõmsate ja krapsakate helidega, kui ranna kõlakojas astub üles Eesti ukuleleorkester.

Neljapäeval, 16. juulil annavad Pärnu õllerestoranis Wirre kontserdi Baltimaade suurimal muusikafestivalil üles astuvad Sibyl Vane ja The Bongo Club Rootsist.

Paikuse kooli esindajad käisid sõpruskooli kutsel Riias Läti koolinoorte 11. laulu- ja tantsupeol, millel osales 38 000 last.

 

Kuigi Pärnu 29. filmifestivali võitjad kuulutati välja laupäeva hilisõhtul, pole festival veel lõppenud. Alanud nädalal saab igal hommikul uue kunsti muuseumis vaadata muusikafilme, mis linastuvad sarjas „Muusikafilm hommikukohviga“.

 

Uue kunsti muuseumis toimunud Pärnu 29. filmifestivali auhinnaööl kuulutati välja Eesti rahva auhinna ja grand prix’ saanud filmid.

Enamasti ei tähenda see head, kui tuntud filmisarjale hakatakse järje asemel eellugu väntama. Supervarga tuleviku pärast siiski muretsema ei pea, sest tema kollased käsilased on asjalikud.

Pärnumaal Võistes saavad sel nädalal suvekoolis kokku harrastusnäitejuhid üle Eesti. Õppetöö tulemusena tuuakse lavale katkendid August Gailiti romaanist “Ekke Moor”.

 

Kolmapäeval, 15. juulil esineb Pärnu Eliisabeti kirikus kontratenor Ivo Posti, keda saadab teorbil Kristo Käo. Kontserdil alapealkirjaga "Armastuse laulud" kõlavad teatraalsed, naljatlevad ja südamlikud laulud ning aariad Dowlandi, Händeli, Monteverdi, Purcelli ja Tromboncini sulest.

Küsitluses on osalenud  inimest