Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pärnu uue kunsti muuseumi tasub 28. maini tulla vaatama rahvusvahelist näitust “Art Senses – Estonia 2015”, mille autorid on pimedad ja vaegnägijad Itaaliast, Sloveeniast, Soomest ja Eestist.

Manija uhiuue muuseumiaida uksed on nüüd avali ja ühes sellega kaht Ruhnu kogukonda – põlisruhnlaste oma enne sõda ja pärast suurt põgenemist saarele nende vara valvama asunud kihnlaste oma pärast sõda – tutvustavad näitused külastajate ootel.

 

Kui Pärnus näeb sel kevadel mitmes majas – kunstnike majas ja teatris – Peterburi kunsti, siis Pärnu lähedal elav Tiina Ojaste sõitis oma maale näitama Neevalinna.

On üsna tavaline, kui inimene räägib lemmikloomadega. Märksa ebatavalisem on, kui nad hakkavad vastu rääkima. See juba viitab mingitele suurematele probleemidele, milles pole süüdi loomad, vaid inimene.

Pärnu rahvusvahelise ooperimuusikafestivali PromFest kunstilise juhi Erki Pehki kinnitust mööda peitub selle festivali ainulaadsus idees, mille üks Klaudia Taevi konkursil osalenud sopraneist endalegi ootamatult neile andis.

Peterburi kunstnik Stanislav Kazimov kujutab oma linoollõigete näitusel “Piimahambad” Endla Teatrikohvikus stseene kasside, tulnukate, lindude ja teiste tegelaste elust.

Pärnu linnagalerii kunstnike majas on 23. maini avatud Peterburi kunstnike rühmituse Uued Juhmid ( ) loomingu näitus.

Pärnu eakate avahoolduskeskuses pühapäeval kolmandat tegevushooaega kontserdiga lõpetav Pärnumaa lõõtspillihaigete selts naasis mõni päev tagasi oma orkestriga Leedust Zarasaist tulvil häid emotsioone.

Kui esimene „Tasujate“ osa mõni aasta tagasi ekraanile jõudis, tormasid inimesed hordidena kinno, et seal maailma vägevamaid superkangelasi koos tegutsemas näha.

“Hakkasime sõpradega pliidipuid saagima ja vaatasime, et see on pikk ja igav töö,” meenutas Ado Kirsi pasunakoori Õnn Tuli Õuele sündi.

Pärnu õendus- ja hoolduskeskuse kolmandal korrusel on sel nädalal elevust tekitanud järgmisel kevadel linastuva suhtedraama „Perekonnavaled“ võtted.

Pärnu õendus- ja hoolduskeskuse kolmandal korrusel on sel nädalal elevust tekitanud järgmisel kevadel linastuva suhtedraama „Perekonnavaled“ võtted.

Goethe wertherlikult tormlev ja tunglev kevadsuvi on Endlas juba alanud.

Pärnu Kentuki pubis on iga kuu teise neljapäeva õhtul lava avatud kõigile pillimeestele, saab nautida rahvalikku muusikat ja jalga keerutada.

Mitme näitusega on Pärnusse külla tulnud kõrgkoolide kunstitudengid: linnagaleriis raekojas on käesoleva nädala lõpuni avatud Tartu ülikooli maaliosakonna, Tartu kõrgema kunstikooli maalingute osakonna ja Eesti kunstiakadeemia maaliosakonna ühisnäitus “Illusioon”.

Pärnu õendus- ja hoolduskeskuses filmitakse sel nädalal kevadel linastuva suhtedraama „Perekonnavaled“ palati- ja kabinetivõtteid.

Sel reedel tuleb Pärnu keskraamatukogusse lastega kohtuma ja oma uhiuut raamatut tutvustama kirjanik Kristiina Kass. 

Pärnu Rüütli 23 loomemajas avas uksed nostalgianäitus “Me oleme 90ndate lapsed”, mis annab ülevaate tollaste laste ja noorukite tarbimis- ja popkultuurist.

Reedel, 15. mail laulab Ammende villas tiibetlanna Drukmo Gyal ja osa kontserdi tulust läheb Nepali inimeste abistamiseks.

Emadepäevaeelsel reedel Endla Küünis esietendunud „Kahe lugu“ näitab taas, missugune võim on armastusel – see mitte ainult ei aita, vaid on ainus, mis suudab muuta, ehitada ja kasvatada seal, kus pealtnäha lootustki pole.

Pärnu kandi teatri-, tantsu- ja muusikainimeste koostöös jõuab sel reedel esmaesituseni sotsiaalne sõna-, muusika- ja tantsulavastus “Vabadus vabanduseks”.

Pärnus jätkuvad sel nädalal mängufilmi "Perekonnavaled" võtted.

Pärnu jahtklubis andis neljapäeva õhtul meeleoluka kontserdi USA mereväe popansambel FlagShip.

Pärnu Endla teatris reedel esietenduv Eduardo Galįni “Kahe lugu” toob vaatajate ette näitemängu armastusest, vastutusest ja õppimisest-õpetamisest nii koolis, elus kui tundemaailmas.

Täna avatakse Endla Teatrikohvikus Peterburi kunstniku Stas Kazimovi graafika näitus “Piimahambad”, Peterburi kunstnike rühmitus Uued Juhmid avab homme näituse Pärnus kunstnike majas.

 

Pärnu uue kunsti muuseumis saab mai lõpuni vaadata kaht graafikanäitust, mille autorid näevad maailma üsna erinevalt.

Mis juhtub, kui panna rodu muinasjutte ühte patta? Seda näeb Disney uuest muusikalisest linateosest „Sügavasse laande“.

Emadepäeva tähistatakse Pärnus mitmel kontserdil, nii et ühe lõppedes on võimalik kas või järgmisele edasi minna.

 

Pärnu kontserdimajas astub homme üles Tšehhi kammerfilharmoonia orkester Pardubice Peter Feraneci juhatusel, Peterburi Maria teatri sopran Marina Shaguch ja tema Ukraina sõbrad esitavad aariaid eri ooperitest.

 

Juunis Pärnu teatrimaja puhkab ja mais jõuavad siia hooaja viimased külalisetendused. Järgmisel nädalal väisavad Endlat Rakvere teater ja VAT teater.

 

Reedel, 8. mail esietendub Endlas „Kahe lugu“, kus saab nautida Karin Tammaru ja Guido Kanguri koosmängu.

Inglismaa kaevurite 1984. aasta streigi aegsest poksipoisist tantsutähe sirgumise lugu “Billy Elliot” Nordea kontserdimajas on otsekui tänapäeva Kirde-Eestist lavale toodud.

Pärnu kontserdimaja lõpetab käesoleval nädalal oma hooaja Serbia viiuldaja Nemanja Radulovii, Soome dirigendi Ville Matvejeffi, Eesti riikliku sümfooniaorkestri (ERSO) ja Milano balletitrupiga.

Raeküla Vanakooli keskuses toimus aprilli viimasel õhtul Pärnumaa koolieelikute lauluvõistluse “Lauluaias 2015. Viisiratast veeretades” lõppkontsert, kus ühtlasi tunnustati eelvoorudes enim välja paistnud soliste ja ansambleid ning jagati välja grand prix’d.

Pärnu Tervise kultuurikeskuses toimus üheksas üleriigiline harrastussolistide lauluvõistlus Seeniorlaul, mille võidud rändasid sedapuhku suvepealinnast välja.

 

Kaks korda on Liam Neesonit üritatud röövida ja kaks korda on ta kurikaeltele koha kätte näidanud. Ilmselgelt väga edukalt, sest vastasel juhul ei jookseks meie kinodes praegu film „Röövitud 3“.

Pärnu uue kunsti muuseumis avatud Eesti arhitektide liidu aastanäitus “Mängiv inimene” kutsub kaasa mõtlema, milline võiks olla lapse arengut toetav ruum. Väljapanekul on seitsme arhitektuuri- ja ühe maastikuarhitektuuribüroo loodud kaheksa visiooni tulevikulasteaedade tarvis.

Flötist Leonora Palu asetab homsel kaunite kunstide filosoofia seminaril Pärnu keskraamatukogus luubi alla flöödiheli ja uurib seda füüsikaliste, füsioloogiliste ja esteetiliste parameetrite abil. Eesmärk on leida vastus küsimusele, kuidas tekib isikupärane flööditoon.

 

Pühapäeval Pärnu kontserdimajas aset leidnud Pärnu linna eelkooliealiste mudilaste folklooripeol “Pärimuse päev” laulis, tantsis ja esines üle 300 mudilase, külalisena oli ettevõtmisesse kaasatud Audru lasteaed.

Tallinna tantsuteater toob pühapäeval Pärnu Endla Küüni Eesti ühe läinud aasta parimatest tantsulavastustest “Klapp”, mille autor, lavastaja, koreograaf ja kunstnik on Ruslan Stepanov.

Teisipäeval avaneb 16-35aastastel Pärnu tantsutalentidel võimalus osaleda uue telesaate “Tants rambivalguses” osalejate valimisel Vene gümnaasiumi aulas.

Pühapäeval toimus Pärnu kontserdimajas Pärnu linna eelkooliealiste mudilaste folklooripidu „Pärimuse päev“, millel osalenud rohkem kui 300 mudilast 15 Pärnumaa lasteaiast etendas lavalaudadel Pärnumaa kihelkondade pärimusi.  

Laupäeva õhtul toimus Pärnu Tervise kultuurikeskuses üheksas üleriigiline lauluvõistlus “Seeniorlaul”, mis on ainus omataoline kogu Eestis ja seetõttu osalejate seas väga oodatud sündmus.

23.-26. aprill toimus Slovakkia pealinnas Bratislavas rahvusvaheline kooride ja orkestrite festival Slovakia Cantat, kus Pärnu segakoor Endla pälvis kõrge tunnustuse.

Pärnumaa juurtega muusik ja kunstnik Olev Muska tuli Eestisse Viljandi etnofolgile oma loomingut tutvustama ja üllatus siinsest suurest huvist selle vastu.

Pärnu kontserdimajas toimub sel pühapäeval Pärnu linna eelkooliealiste mudilaste folklooripidu “Pärimuse päev”.

Pärnu vanim segakoor Kungla tähistab sel laupäeval 140. aastapäeva peoga oma kunagises kodus Nooruse majas – just samal kuupäeval, 25. aprillil (1971) sai koor endale nimeks Kungla.

Möödunud sajandi lõpus ilmus teleekraanile pesukäsna välimusega lõbus tegelane nimega Kalle, kes saavutas üsna ruttu tohutu populaarsuse. Hiljuti meie kinodesse jõudnud linateos „Käsna-Kalle Kantpüks“ tõestab, et tema menu pole kahanenud.

(1)

Omaloomingu lugemise võistluse Poetry Slam Pärnu eelvoorust võttis osa üheksa julget autorit. Žürii ja publiku hääletusel pääsesid finaali Jaak Känd, Ott Kilusk ja Einar Ojarand, kellest võitjaks kuulutati Kilusk.

Pärnus 12. korda toimunud Gulliveri teatrimängus oli gümnasistide arvestuses edukaim Sütevaka humanitaargümnaasiumi võistkond.

Küsitluses on osalenud  inimest