Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Laupäeva õhtul esinevad Pärnu Eliisabeti kirikus muusikateatrifestivali Suveaaria raames sopran Kai Kallastu ja Andrus Kallastu (klaver). Kavas on Richard Straussi „Neli laulu“ op. 27, „Kuus laulu“ op. 68 ja „Neli viimast laulu“.

 

Täna algab Vändra kultuurimajas üleriigiline 14. külateatrite festival, mille avamisel võtavad sõna Pärnu maavanem Andres Metsoja ja Vändra alevivanem Toomas Sonts.

 

Kosmonautika puhkekeskuses Jaagupis lugesid üleeile päikeseloojangu aegu oma luuleloomingut Kaupo Meiel, Leelo Tungal ja Indrek Hirv, kelle tekste laulis luuletajate etteastete vahele Heikki Kalle.

Saksamaal tegutsev professor Arbo Valdma saabub oma sünnilinna Pärnusse, et siin 13. korda noortele pianistidele meistrikursusi anda.

 

Tallinna 28. rahvusvahelise orelifestivali raames antakse Pärnus kolm orelikontserti: täna, homme ja 8. augustil.

Täna esineb Endla Jazzklubis Reet Kromel Band koosseisus Reet Kromel (laul, klaver) ja Tiit Saluveer (klaver).

Bluusipäevad on Pärnu rahvale kätte toodud tasuta. Kingitud hobuse suhu ei vaadata, aga natuke piiluda ikka võib.

Kosmonautika puhkekeskuses Jaagupis lugesid eile päikeseloojangu aegu oma luuleloomingut Kaupo Meiel, Leelo Tungal ja Indrek Hirv, kelle tekste laulis luuletajate etteastete vahele Heikki Kalle.

Laupäeval, 2. augustil esinevad Pärnu Eliisabeti kirikus muusikateatrifestivali Suveaaria kontserdil Kai Kallastu (sopran) ja Andrus Kallastu (klaver). Kontserdi kavas on Richard Straussi "Neli laulu" op. 27, "Kuus laulu" op. 68 ja "Neli viimast laulu".

Pärnut külastasid kaheaastases Põhjamaade kultuuriprojektis osalevad noored ja arutasid siinses töötoas kunsti ja reostuse üle.

Täna õhtul esinevad Pärnus Eliisabeti kirikus festivali „Suveaaria“ raames bariton Atlan Karp ja pianist Seppo Varho (Itaalia-Soome), Kavas on Franz Schuberti „Luigelaul“.

 

Täna õhtul toimub Pärnumaal Kosmonautika puhkekeskuses traditsiooniline kirjandusõhtu, kus loevad oma loomingut Leelo Tungal (pildil), Indrek Hirv ja Kaupo Meiel. Elavat eestikeelset muusikat esitab Heikki Kalle.

Tallinna Linnateatrist Pärnu Endlasse uude lavastusse „Kvartett“ näitlema kutsutud Helene Vannari tunnistab, et on Kilingi-Nõmmes sündinud, kuid pelgalt faktiks on see tema jaoks jäänudki.

Pärnu kontserdisarjas “Suvemuusika 2014” saab täna õhtul ranna kõlakojas kuulata Trio de la soirée kontserti “Café à la française”.

Sel nädalavahetusel toimub Pärnus juba teist korda tänavakunstifestival "Sõnum seinal".

Kolmapäeval, 30. juulil toimub Pärnumaal Kosmonautika puhkekeskuses traditsiooniline kirjandusõhtu, millel tänavu loevad oma loomingut Leelo Tungal, Indrek Hirv ja Kaupo Meiel ning elavat eestikeelset muusikat esitab Heikki Kalle.

Nädalavahetusel Pärnu linnagaleriist alguse saanud kunstifestivali In Graafika 2014 avamisralli kestis mitu tundi ja lõppes tegevuskunstnike etteastetega Katlamajas.

Täna algavatel Pärnu bluusipäevadel saab kolme päeva jooksul nautida nii rahulikku ja mõtisklevat kui rokiliku kõlaga bluusimuusikat.

Pärnus toimunud kunstifestival In Graafika tipnes laupäeva õhtul kultuuriasutuses Katlamaja  performance’iga.

Laupäeval avati Pärnus kunstifestivali In Graafika 2014 raames seitse näitust. Pärnu linnagaleriist alguse saanud avamisralli kestis mitu tundi ja lõppes tegevuskunstnike etteastetega Katlamajas.

Pärnu haigla galeriis on vaatamiseks üleval vabakutselise näitleja ja hingamisterapeudi Kleer Maibaum-Vihmari ning tema pereliikmete ühine maali- ja kollaažinäitus.

(1)

Vana-Pärnu kalmistul mälestatakse pühapäeva, 27. juuli pärastlõunal luuletajat ja tõlkijat August Sanga, kelle sünnist möödub sel päeval 100 aastat.

Homme õhtul esitavad Pärnu Eliisabeti kirikus metsosopran Külli Tomingas (pildil) ja pianist Luca Schieppati kontseptuaalse kontserdiprogrammi “Originaal ja koopia”, mis põhineb Sigismund Thalbergi ideel klaverile kohandatud laulukunstist.

Pärnus 21.–27. juulil toimuv kunstifestival In Graafika 2014 keskendub tänavu põhjamaisele loomingule ning toob graafikute tööde sekka skulptuuri ja tegevuskunsti.

Dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival tõi Pärnu Apollo kinos ekraanile Balti filmi- ja meediakooli tudengite filmiparemiku, ühena neist linastus kolme tudengi lõputööna sündinud muusikadokumentaalfilm „Smilers, poisid ja tüdrukud, Smilers“.

Pühapäeva õhtul toimub Pärnu raehoovis kontserdisarja “Raepromenaad 2014” raames Pärnu linnaorkestri kontsert “Uut ja vana”.

Laupäeval, 26. juulil esitavad metsosopran Külli Tomingas ja klaverimängija Luca Schieppati Suveaaria festivali raames Pärnu Eliisabeti kirikus kontseptuaalse kontserdiprogrammi "Originaal ja koopia", mis põhineb Sigismund Thalbergi ideel klaverile kohandatud laulukunstist.

Kaismalaste Võsateatril sai lavaküpseks uus komejant “Äi Vissuverest”, mis tegijate sõnutsi on oma sisult ja ülesehituselt üks neid pööraseid huumoririkkaid näidendeid, mis mõjub naerunärvidele otse rabavalt.

 

Väljas on soe juulikuine õhtupoolik. Veepudelita ei kannata ringi käia ja parema meelega oleksin rahulikult kusagil varjus. Selle asemel kiirustan Koidula muuseumi poole, kus õhtuses kavas on dokumentaaldraama Lydia Koidula ja F. R. Kreutzwaldi kirjavahetusest ning pool tundi enne seda muuseumituur.

Ansambel Kuldne Trio, kes on mitu korda teatanud oma laialiminekust, tähistab sel kuul juubelituuriga oma 40. sünnipäeva.

Täna õhtul esinevad Pärnu Eliisabeti kirikus Suveaaria muusikafestivali raames sopran Egle Veltmann ja pianist Pinja Kauhanen, kavas on Oskar Merikanto ja Jean Sibeliuse laulud.

 

Tänavune juulikuu tõestab taas, et Pärnu on suvine helikunsti pealinn – värskelt olid vaibunud Varssavi kammerooperi muusikute baroksed helid kontserdimajas, kui alustas Pärnu muusikafestival koos Järvi akadeemiaga.

Pärnu kontserdisarjas “Suvemuusika 2014” saab täna ranna kõlakojas kuulata Gourmet Duo kontserti “Unustamatuid meloodiaid läbi aegade”.

 

“Sini-kollased värvid on meie kõigi hinges,” ütles Mark Soosaar pühapäeval uue kunsti muuseumis Ukrainale pühendatud päeva avades.

Paljude välismaiste linateoste kõrval olid Pärnu 28. filmifestivali programmis uued eesti dokumentaalfilmid, mida võis viiel õhtul uue kunsti muuseumis vaadata.

Igal suvel saavad Pärnus Nooruse maja suveaias kokku pillimehed, kes mängivad puhtast mängurõõmust ja armastusest muusika vastu. Lood on lihtsad ja publik laulab mõnuga kaasa.

Pärnus nädala kestnud Järvi akadeemia dirigeerimiskursus ja Pärnu muusikafestival lõppesid kahe kontserdiga Pärnu kontserdimajas.

Kolmapäeval, 23. juulil esinevad muusikateatrifestivali Suveaaria raames Pärnu Eliisabeti kirikus Egle Veltmann (sopran, Eesti-Soome) ja Pinja Kauhanen (klaver, Soome). Kontserdi kavas on Oskar Merikanto ja Jean Sibeliuse laulud.

Pühapäeva õhtul Pärnus toimunud Monoteatri lavastuse “Liblikad siseorganites ehk Armastus, mis päästab maailma” ajal avanenud taevaluugid ja linna kohal sähvivad välgunooled publikut ja näitlejaid ei häirinud – nii publik kui esimest korda üles astunud koomikupaar Jan Uuspõld ja Piret Kalda jäid vapralt oma kohale.

Lõppenud Pärnu filmifestivali mitu auhinnatud filmi räägib üksijäämisest. Peaauhinna võitnud film vaatab teemale aga lootusrikkalt.

Täna astusid Pärnus Ammende villas üles Pärnu muusikafestivali esinejate lapsed, kes andsid kontserdi täismajale.

Eile ja täna toimus Pärnus IX üleriigiline külapillimeeste kokkutulek “Laulame-mängime koos”.

Eile lõppenud 28. Pärnu filmifestivali peaauhinna ehk suure auhinna pälvis sotsiaalse sõnumi ja parima kunstilise lahenduse eest leedu dokumentalisti Audrius Stonyse „Ramin“. See on portree gruusia vanahärrast, kes on pühendanud oma elu spordile ja jäänud üksikus ning otsib nüüd elu esimest ja viimast armastust. Film kandideeris 2011. a parimale võõrkeelsele Oscarile. 

Täna õhtul saab Teatrikohvikus Endla Jazzklubis kuulata Aldo Meristo & Alan Mathesoni kvintetti. Alan Mathesoni mängib trompetit ja flüügelhorni, Håkan Lewin alt- ja sopransaksofone, Aldo Meristo klaverit, Atro “Wade” Mikkola bassi ja Thomas Törnroos trumme.

Pühapäeval etendub Pärnu Vallikäärus Monoteatri lavastus “Liblikad siseorganites ehk Armastus, mis päästab maailma”, kus koomikupaarina astuvad esmakordselt üles Jan Uuspõld ja Piret Kalda.

Rüütli 23 teatrisaalis esietendub täna ProTeatri komöödia “Piinlik!”, mis kutsub kaasa mõtlema eestlaste viisaka või ebaviisaka käitumise üle avalikus ruumis.

Pärnu tekstiilikunstnik Ljudmila Swarczewskaja osales Itaalias Ferraras toimunud seitsmendal rahvusvahelisel kunstibiennaalil oma gobeläänvaipadega sealse kuraatori Paolo Orsatti kutsel.

 

Pärnu filmifestivalil linastuvad neljapäeval Pärnus Apollo kinos eesti tudengite parimad dokumentaalfilmid.

Endla teatris esietendus Hendrik Toompere külalislavastus „Woyzeck“, groteskne lugu läbi elu tormamisest.

Esmaspäeval alanud Pärnu muusikafestivali Järvi akadeemia esimene kontsert pühendati Richard Straussi 150. sünniaastapäevale ja Läti rahvusliku sümfooniaorkestri ette astus Neeme Järvi.

Küsitluses on osalenud  inimest