Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Esmaspäeval avatakse Pärnu 29. filmifestival, mille raames jõuab vaatajateni pea sada dokumentaalfilmi.

Pärnu Harmonica festivali rahvamuusika konkursi võitnud kollektiiv Piccolo Pelimannid kasvas välja eelmisel aastal vabatahtlike kaasamise projektiga liitunud meestest.

Pühapäeval toimub Pärnu Raehoovis Raepromenaadi kontserdisarja raames kontsert “Helisev muusika”, mis on pühendatud filmi “The Sound of Music” loomise 50. aastapäevale.

 

Pärnu jahtklubis esinevad kontserdisarja Mentoniere raames noored muusikud, kes kasutavad akordioni ja kitarride kõrval üsna põnevaid pille.

 

Tõstamaa mõisas mängitakse sel suvel 2014. aastal esietendunud “Tsepeliini” ja augustis uuslavastust “Skvottimine võhikutele”.

Kui filmi loojad ei võtaks James Bondi seiklustele keskenduvaid linateoseid liiga tõsiselt, oleksid need ideaalsed spioonifilmide paroodiad. Kahjuks ei tule selline variant kõne allagi, mistõttu salaagentide pilamise raske töö peavad ära tegema teised kinotükid.

Esmaspäevast neljapäevani peetakse Metsapoolel traditsioonilist laste rahvamuusikalaagrit.

 

Reedel avatakse Pärnu linnagaleriis, kunstnike majas ja linnaruumis kunstisuvi “Meister ja Margarita”, mille teema on nähtamatu nägemine ja tundmatu tundmine.

 

Täna annab Pärnu haigla konverentsisaalis tasuta kontserdi Tiibeti jogiini Drukmo Gyal Dakini.

 

Pärnu keskraamatukogu lasteosakonnas on avatud Kadi Kurema illustratsiooninäitus “Kolme raamatu pildid”, mis annab võimaluse kaeda, milline näeb välja kunstniku loodu enne raamatusse jõudmist ja kogeda äratundmisrõõmu juba tuttavate tegelastega kohtumisest.

Pärnu ranna kõlakojas saab 2. juulist 12. augustini kuulata Suvemuusika sarja kontserte, esimesena astub lavale Mirtel & Bänd.

Luuleklubi Luuletaeva Latern otsustas ära trükkida oma kunagise presidendi Maire Haasi (luuletajanimega Tulilill) postuumse esikluulekogu „Linnujälg liival“, mis Haasil endal jäi välja andmata.

Nädalavahetusel toimunud Pärnu Harmonica festivalil, kus peamised instrumendid olid lõõts- ja suupill, osales muusikuid 13 maalt.

 

Sel neljapäeval algab ranna kõlakojas traditsiooniline tasuta vabaõhu kontserdisari Suvemuusika, mis taaselustati kõlakojas 2012. aastal.

Harmonica festivali peakorraldaja Elmar Trink räägib videointervjuus, kuidas Pärnu suupillifestival muutub üha popimaks ja millised on mõtted järgmiseks aastaks, kui üritus toimub juba 15. korda.

Neljapäeval alanud suupillifestival Pärnu Harmonica jätkus reede hommikul tasuta etteastetega kuursaalis ja õhtul Pärnu kontserdimajas toimunud galakontserdiga. Üritus tipneb pühapäevase rongkäiguga kesklinnas.

Endla teatri suvelavastuses “Werther” osalevad noored näitlejad võtsid nõuks elada niisama kirglikult ja panna end proovile kõikvõimalikes katsumuses.

Kabli ja Häädemeeste seltsimajas saab juuni lõpus ja juuli alguses näha Häädemeeste huviteatri lavastust “Kalevipoeg”, mis põhineb Andrus Kiviräha tekstil.

Täna täitub Pärnu Eliisabeti kirik muusikalistest peegeldustest. Orelifestivali kontserdi keskmes on tänavu 80. sünnipäeva tähistava Arvo Pärdi looming ja võtmelooks tema viiulipala “Peegel peeglis”.

 

Täna õhtul on Pärnu Aia tänav kuurordigalerii Central ümbruses moe päralt, Pärnu Moodi moealleel saab näha kaheksa disaineri loodud kollektsioone.

Pühapäeval algab Pärnu raehoovis kontserdisari Raepromenaad, mis traditsiooniliselt toob publikuni mitmesuguseid koosseise ja muusikastiile.

Juunis ja juulis korraldab Akordioniklubi Pärnu jahtklubis kontserdisarja Mentoniere*.

Eile õhtul toimus Pärnu kuursaalis Pärnumaa tantsulahingu finaal, kus rahvatantsurühmad näitasid oma oskusi ansambli Kukerpillid saatel.

Pärast jaanipäeva algab Pärnus rahvusvaheline suupillifestival Pärnu Harmonica, mis toob kokku pillimehi 13 riigist.

Pärnu noorte puhkpilliorkester (PNP) kutsub laupäeval Eliisabeti kirikusse kontserdile, mis on pühendatud orkestri kümnendale aastapäevale.

Muusik, dirigent ja Pärnu suupilliklubi Piccolo asutajaliige Ilmar Tõnisson esitles eile Pärnu raekojas oma suupilliõpikut.

Veidi alla kuu pärast, 11. juulil esietendub Kaelase mõisa pargis Endla teatri suvelavastus “Werther” ja seepärast üritavad lavastuses osalejad elada ümberkehastumise huvides niisama kirglikult kui loo peategelane Werther.

Eesti meestelaulu seltsi eestvedamisel on sel nädalal rahvusvaheline poistekooride festival, mille vältel toimuvad kontserdid Pärnus, Viljandis, Tartus, Jõhvis ja Tallinnas.

Kannatustes ei ole midagi naljakat. Ometi jääb endise Ameerika maadlustähe Dwayne Johnsoni katastroofifilmist „San Andreas“ otse vastupidine mulje, kuigi naerukohti on selles üsna vähe.

Reedel, 19. juunil esitlevad Hanna-Liina Võsa, Marek Talts ja Marti Tärn Lottemaal lastelaulude plaati “Miki-Hiir merehädas”, kuhu on koondatud armastatud laulud ETV lastesaadetest ja Hanna-Liina lapsepõlvest.

Möödunud laupäeval täitus Haapsalu linn särasilmsete koolieelikutest tantsulastega, kes kõik tulid osalema piiskopilinnusesse tantsupeole Kodutee. Osalejaid oli üle 60 rühma, kokku tublisti üle 1000 lapse.

Laine Mägi tantsukooli tüdrukud ja emmed oma kahe-kolmeaastaste põnnidega ilmestasid läinud nädalavahetusel nagu teine pärnakate tantsukollektiiv Tuurit-Tuuritki Tallinnas Kadrioru pargis pardirallit.

Tartu ülikooli loodusmuuseum avab täna pärastlõunal Pärnus Port Arturi keskuses rändnäituse "Elav Läänemeri", mis tutvustab meie kodumere olemust. Näituse avamisel saavad Läänemere mõistatusi lahendada nii lapsed kui täiskasvanud.

Pärnus toimub taas traditsiooniline line-tantsufestival, millel tantsutrupid kogu Eestist näitavad aasta jooksul õpitud oskusi.

Pärnumaa festivalid RäimeWest, Pärnu filmifestival ja Pärnu muusikafestival Järvi akadeemia pälvisid Euroopa kvaliteedimärgise ning EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) Eesti festivalikeskuse, kultuuriministeeriumi ja Euroopa komisjoni tunnustuse. Hindamiskriteeriumid olid rahvusvaheline haare, kogukondlik kaasatus ja kunstiline kvaliteet.

Laupäeval algab Eestis mõisamängude ehk kammermuusikute suvefestival, mille raames jõuavad kontserdid juunis Pärnumaale Tõstamaa ja Võidula mõisassegi.

Pärnu kammerkoori lauljad ja Pärnu käsikellastuudio muusikud pälvisid Austrias Anton Bruckneri nimelisel rahvusvahelisel koorifestivalil kulddiplomi ja eriauhinna.

Kaks aastat Pärnu kesklinnas keldriruumides tegutsenud bändide prooviruum Korter 13 avas uksed uues kohas – kunagises postimajas, kust avaneb vaade linnale ja rohelusele.

 

Muusik, dirigent ja Pärnu suupilliklubi Piccolo asutajaliige Ilmar Tõnisson esitleb järgmisel teisipäeval Pärnu raekojas oma äsjavalminud suupilliõpikut.

Homme algab Pärnu filmi- ja videofestival Fideofest, mis sel aastal kannab alapealkirja “Visuaalsed hääled”.

Oli aasta 2005, kui Pärnu lasteaed Mai valmistus oma maja järjekordseks laulu- ja tantsupeoks. Kes seda nüüd täpselt mäletab, kust see idee tuli, kuid õpetajate Jelena Leppoja ja Ksenia Ivanova algatusel ja õpetusel otsustati meisterdada karkassi peale suured pabermassist rahvuslikud nukud.

Hollywood on ikka imeline: mida tobedam idee, seda suurem on tõenäosus edu saavutada. Vähemalt selline mulje jääb äsja meie kinodesse jõudnud muusikalisest komöödiast „Lauluässad 2“.

Kümmekond aastat Endla noortestuudiot vedanud ja kümme noortelavastust teatrilavale toonud Enn Keerd on otsustanud sellele etapile oma elus joone alla tõmmata ja anda teatepulga üle mõnele nooremale.

Heldesti sarmi ja suutmist jaganud Looja lavastas õpetaja Enn Keerdi käe all valminud Endla noortestuudio viimase lavastusega lapsukeste küljest perenimed lahti.

Sel nädalavahetusel toimub Pärnu-Jaagupis traditsiooniline puhkpillifestival Halinga Puhkpill, mis tipnes täna pärastlõunal muusikute rongkäiguga.

Laupäeval, 13. juunil toimuvad Pärnumaa Võidula ja Tõstamaa mõisas suvefestivali Mõisamängud avakontserdid.

Pärnu-Jaagupis leiab algaval nädalavahetusel aset traditsiooniline puhkpillifestival “Halinga puhkpill”.

 

XIII Pärnu orelifestival pakub Eliisabeti kirikus alates käesolevast nädalast 28. augustini reedeõhtuti mitmekülgset muusikavalikut nii Eesti organistide kui külaliste esituses.

Pärnakate osakaal oli Tartus Eesti maaülikooli spordihoones toimunud Eesti suurima tantsufestivali Kuldne Karikas finaalis märkimisväärne – finaali pääseti ligemale 30 kavaga ja koju toodi hulgaliselt medalikohti.

Pärnu keskraamatukogus ilmestavad 6. juulini trepigaleriid Hedda Peedi arhitektuurifotod mullu Prantsusmaal La Grande Motte’s nähtud valgetest imeliste vormidega majadest, mida tal oli aega pildistada kaks päeva.

Küsitluses on osalenud  inimest