Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Laupäeval Pärnu uue kunsti muuseumis avatud näitus "Eesti Wabariik 100:  Eestimaa rahvaste kunst" toob Pärnu kunstisõpradeni suurepärase valiku Eestis elavate ja töötavate eri rahvusest kunstnike loomingust.

Pärnu muuseumis avati neljapäeva õhtul tippfotograaf Toomas Volkmanni kureeritud rahvusvaheline näitus, mis tutvustab 21 nüüdisaegse Eesti, Soome, Rootsi, Norra ja Taani moeillustraatori loomingut ja püüab avada selle omanäolise kunstižanri kordumatut värvikust ja positsiooni tänapäevases moemaailmas.

Pärnumaa Kaitseliidu puhkpilliorkester Saxon teeb laupäeval Nooruse majas ajalise tiiru peale marssidele 1920. aastatest tänapäevani, kontsert "Marsid läbi aastate" algab kell 15 ja on tasuta.

Alanud kuul tuleb mitme külalisetendusega Pärnusse Rakvere teater, mille eripäraks ongi elu ratastel ehk sage mööda Eestit tuuritamine.

Klaasikunstnik Andra Jõgis võtab Pärnu linnagalerii kunstnike majas avatud näitusel kokku oma võõrsil elatud perioodi, mõtiskledes kodutunde tekkimise üle.

Ajalool on teatavasti komme korduda ja inimestel tavaks seda tõsiasja ignoreerida. Meie kinodesse jõudnud eluloofilm “Trumbo” tuletabki kenasti meelde, et kõik uus on hästi unustatud vana.

Pärnu uue kunsti muuseumis avatakse laupäeva keskpäeval näitus Eestis loodud saksa, vene, ukraina, udmurdi, mari, moldaavia, valgevene, poola, ungari, armeenia, tšetšeeni ja muude juurtega kunstnike teostest. Väljapanek kannab pealkirja "EV100:  Eestimaa rahvaste kunst".

Audru vallas Lindil läinud suvel ühes külarahvaga Meie Küla Peo püsti pannud Merle Jantson pälvis Eesti rahvamajade ühingult aasta tegija tunnustuse.

Täna kell 17 avatakse Endla teatrigaleriis Valdur Maibachi fotonäitus "Maa pealt ja mere alt".

Pärnu Apollo kino hakkab reedest näitama sel aastal Kuldgloobusega pärjatud ja 28. veebruaril Hollywoodis võõrkeelse Oscari filmiauhinnale kandideerivat László Nemesi filmi "Sauli poeg".

Pärnu keskraamatukogu lasteosakond ootab kõiki lapsi ja kuni 16aastaseid noori lugejaid osa võtma XIII Nukitsa konkursi hääletusest. Populaarseim lastekirjanik ja lasteraamatuillustraator kuulutatakse Eesti lastekirjanduse keskuses välja 2. aprillil.

Pärnu keskraamatukogu esimese korruse galeriis saab 29. veebruarini vaadata May ja Ursula Aavasalu keraamikanäitust.

Pärnu kunstide majas kogunesid esimest korda Pärnu djembehuvilised, eesmärgiks luua pealinnast saabunud õpetajate innustusel kohalik trummiring.  

Kihnu muuseumis peetakse täna rahvakalendri järgi küünlapäeva, kodudes viiakse aga tavakohaselt sel päeval välja jõulupuud, männid.

Pärnus elav vene dissident ja blogija Maksim Jefimov on valmis saanud järjekordse 35-leheküljelise põuetaskusse mahtuva raamatukese, mis eestikeelsele lugejale võib jääda kaugeks, sest on kirjutatud vene keeles.

Pärnu Endla teatrikinos linastub täna Andrew Haigh’ draama “45 aastat” (2015).

Tuleva aasta suvel aset leidva 12. noorte laulu- ja tantsupeo sõnumi äratundmisele kulus meie laulu- ja tantsupidude peakorraldaja Aet Maatee sõnutsi pikk ja vaevaline lapse kandmise aeg – üheksa kuud.

Pärnu linnagalerii kunstnike majas avatakse homme kell 17 Andra Jõgise näitus “Kodus ja võõrsil. Home and away”.

Sadakond Pärnu ja Pärnumaa koolide viiendate klasside õpilast lustis Pärnu keskraamatukogu korrustel, mängides ülipopulaarset interaktiivset meeskonnamängu "Autobahn".

Pärnu Endla teatrikinos linastub teisipäeval, 2. veebruaril Andrew Haigh` draama "45 aastat" (2015).

Pärnu linnagalerii kunstnike majas avatakse kolmapäeval kell 17 Andra Jõgise näitus "Kodus ja võõrsil. Home and away".

Endla teater elustab juulis Paikuse-Reiu vabaõhulaval 12 õhtul ansambli Kuldne Trio tekkimise ja üleliiduliseks kuulsuseks kujunemise uskumatu loo.

Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutus korraldas tuleva aasta XII noorte laulu- ja tantsupeole pürgivate Pärnu linna ja maakonna kollektiivide juhendajatele Pärnu maavalitsuses terepäeva, et selle teekonna alguses üksteisega kõigepealt tuttavaks saada.

Tantsijad lasteaialastest memmedeni pidasid täna Pärnu-Jaagupi staadionil juba neljanda talvise tantsupeo.

Kilingi-Nõmme klubis jagas laulukonkursi "Kauneim metsalaul 2016" patroon Liisi Koikson oma austajatele autogramme, järjekord kodulinnast sirgunud tuntud laulja juurde oli vahepeal lausa pikk.

“Eeldasin, et see on oluline muutus, ent ma ei arvanud, et nii suur. On olnud tohutu palju ümberkorraldusi, enda sees võib-olla rohkemgi, kui väljast näha on,” tunnistab Roland Leesment.

Roland Leesmendil täitub veebruaris aasta Endla juhina, enne seda oli ta 1988. aasta veebruarist alates Pärnu teatris asedirektor ehk haldus- ja tehnikajuht.

“Meid pandi autokapoti najale siruli, käed laiali, ja otsiti nii meid kui auto läbi. Kontrolliti, ega relvi ole,” meenutab Roland Leesment üht värvikamat seika oma 28 aasta pikkusest teatritööst Pärnu Endlas.

Esmaspäeval, 1. veebruaril kell 19 esietendub keskraamatukogu rippsaalis Pärnu ühisgümnaasiumi teatritrupi lavastus "Vihane hirm".

Pärnu kunstide maja tantsuklubi Minifox korraldas Nooruse majas Läti Vabariigi sõprusklubidega tantsuturniiri "EST-LAT 2016".

Viies rahvusvaheline teatrifestival Monomaffia kuulutab välja festivali publikužürii liikmeks kandideerimise. Soovijailt oodatakse valmisolekut veeta 17.–20. augustil pikki tunde Endla teatris Monomaffia festivalil, vaadates päevas kolm–neli lavastust.

Gruusia Suhišvili rahvusliku balleti kollektiiv on ette valmistanud juubelikava "70 aasta parimad palad", millega Pärnu kontserdimajas astutakse üles 5. veebruaril.

Eile õhtul said tartlased tutvuda suvepealinna kirjandusloomega, kuna poetess Margit Peterson ja laulev luuletaja Alari Janson korraldasid seal kirjandusõhtu.

Komöödiateatri lavastust “Kurt, tumm ja pime läksid kohtingule” mängitakse Pärnus Endla teatris viimast korda sel pühapäeval. Seal teeb kaasa kolm naist, kes kunagi varem pole teatris üles astunud.

Pärnu linnaorkester alustab peadirigent Jüri Alperteni juhatusel homme kontserdimajas oma aastat romantismihõngulise kontserdiga, millel kõlav kaunis keelpillimuusika viib kuulaja 19. sajandi lõppu ja 20. sajandi algusesse.

Lavakunstikooli 27. lend seisab lõpetamise lävel ja Pärnu Endla lahkelt pakutud lava on nad entusiastlikult vastu võtnud: “Uhkus ja eelarve” mängib sõnade kaudu elu absurdi ja viitab noorte enda olemuslikele ja tunnetuslikele valukohtadele.

28. jaanuaril ja 28. aprillil toimuvad Pärnu keskraamatukogu muusikaklubis tasuta loengud bluusi ajaloost.

MustonenFesti raames Pärnu Eliisabeti kirikus sel reedel üles astuv Bütsantsi vaimuliku muusika koor pole tavapärane kontserdikoor, vaid teenib oma koduriigis Serbias pidevalt jumalateenistustel kloostris.

Komöödiateatri lavastust "Kurt, tumm ja pime läksid kohtingule" mängitakse Pärnus Endla teatris viimast korda sel pühapäeval. Seal teevad kaasa kolm naist, kes kunagi varem pole teatris üles astunud.

Reedel, 29. jaanuaril peetakse Pärnu-Jaagupi kihelkonna talvist tantsupidu pealkirjaga “Põlvkondade lumised jäljed”.

Reedel, 29. jaanuaril toimub Endla teatris menufilmi “Must alpinist” eriseanss, kus külalisteks on filmi produtsent Anneli Ahven ja stsenarist-režissöör Urmas Eero Liiv.

Filmikunstile on tihtipeale omane lasta kokku kaks ebavõrdset tegelast ja loota, et sellest tuleb midagi ägedat. Vahel see õnnestub, ent vahel on tulemuseks midagi sellist nagu “Papside lahing”.

Häälemurde selja taha jätnud poisid ja noored mehed on oodatud liituma noormeestekooridega, mis luuakse Hirvo Surva algatatud projekti Ärkamisaeg raames seitsmesse Eesti linna, sealhulgas Pärnusse, et osaleda tuleval aastal 12. noorte laulu- ja tantsupeol.

Kolmapäeval, 27. jaanuaril näidatakse Pärnu keskraamatukogu suures saalis BBC dokumentaalfilmi "Arena Aka Norman Parkinson" (2013).

Pärnu muuseumis avatakse 4. veebruaril näitus "Uus Põhjamaade moeillustratsioon II", mis tutvustab 21 Eesti, Soome, Rootsi, Norra ja Taani nüüdisaegse moeillustraatori loomingut.

Pärnus ingerisoomlaste seltsi majas võib veebruari lõpuni vaadata Audru koolipoisi Lauri Tolmatsi näitust, mis tutvustab valimisreklaamiks kasutatud esemeid.

Sel reedel toimub Endla teatris menufilmi "Must alpinist" eriseanss, kus külalisteks filmi produtsent Anneli Ahven ja stsenarist-režissöör Urmas Eero Liiv.

Sel reedel peetakse Pärnu-Jaagupi kihelkonna talvist tantsupidu pealkirjaga "Põlvkondade lumised jäljed."

Laupäeval toimus Pärnu kontserdimajas tänavuse tantsufestivali Koolitants eelvoor, millel osales Lääne-Eestist 19 truppi ja 635 tantsijat, kes tõid lavale 70 omaloomingulist numbrit.

Esmaspäeval, 25. jaanuaril kell 13 kutsub teater Must Kast noori Korter 13sse Silver Kaljula narkootikumide teemalisele monoetendusele "5 grammi sisemist rahu".

Küsitluses on osalenud  inimest