Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Tänasest märtsi lõpuni on Pärnu keskraamatukogus avatud plakatinäitus “Olen loomade poolt!”, mis toetab karusloomafarmide keelustamist Eestis. Näitus koosneb 20 fotost, millel näeb tuntud Eesti inimesi. Plakatinäitust on varem esitletud Tallinnas ja Tartus.

Paljulubav pealkiri „Kõik naistest“ kutsub Endla Küüni kindlasti puupüsti täis – lootus lõpuks ometi teada saada, ära tunda, välja naerda või hoopis nutta saab ehk täidetudki.

Tänavu juba 12. korda toimuval Üminal astub sel pühapäeval võistlustulle kokku 17 noorteansamblit Pärnu linnast ja maakonnast.

 

Uue kunsti muuseumi dokumentaalfilmisari toob vaatajateni Pärnu filmifestivali paremiku. Märtsis linastuvad filmid põlisrahvaste kultuuride ellujäämisest, mis on olnud festivali üks peateema juba esimesest filmipeost alates.

 

Näitleja Andrus Vaarik alustas teatrikuud elu esimese täispika stand-up-etendusega, millega ta jõuab pühapäeval Endlasse.

 

Ibero-Ameerika riikide kultuurifestivali Iberofest raames ja koostöös Hispaania suursaatkonnaga Eestis näeb homme Pärnu kontserdimajas flamenkoetendust, kus teevad kaasa Hispaania ja Eesti artistid.

 

Pärnu keskraamatukogus esineb reedel vanamuusikaansambel Rondellus, mis tutvustab tänapäeva muusikasõpradele keskaja ja renessanssmuusikat Prantsusmaalt, Itaaliast, Saksamaalt ja Hispaaniast.

 

Pärnu keskraamatukogus linastub täna õhtul Saksa režissööri David Sievekingi dokumentaalfilm “Meelespea” (“Vergiss mein nicht”, 2012), mis on tema armastusavaldus nii elule kui enda perele.

 

Audru valda Lindile on kolinud üha enam muusikaga tegelevaid loomeinimesi, tänu sellele tõotab sealne teist aastat toimuv heategevuskontsert “Südamest sinule” kujuneda kogukonda liitvaks tavaks.

Eesti ajalugu on täis katsumusi, kuid kõige paremini püsivad meeles ikka need, mis meid viimasena on puudutanud.

Eesti teatriliit avalikustas teatri aastaauhindade nominendid.

 

Rahvas vajab ekraanilugusid ja raamatuid, kus pole meelega haigettegemisi ega pervosid.

Endla teatrigaleriis on viimaseid päevi võimalik uudistada matemaatiliste mudelite ja arvuti abil loodud kunsti, mille autor on vabakutseline graafiline disainer, Tartu Postimehe infograafika toimetaja ja Tartu kõrgema kunstikooli digitaalmaali õppejõud Artur Tuur Kuus.

Veebruaris ja märtsis tähistab nüüdisaegse tantsu etenduste sari “Tantsutuur” Eesti Vabariigi 97. aastapäeva koos kammerkooriga Head Ööd, Vend, tuues homme Pärnu kontserdimaja lavale tantsu- ja muusikalavastuse “Eesti pildid”.

 

Seitsmendat korda toimuva Pärnu rahvusvahelise ooperimuusika festivali PromFest ja Vanemuise teatri koostöös jõuab tänavu mais lavale Giuseppe Verdi „Aida”.

 

Täna sängitatakse Tallinna Metsakalmistule helilooja Gennadi Taniel (29.07.1940 – 23.02.2015, pildil), kelle loominguline tee oli pikka aega seotud Pärnuga.

Pärnu keskraamatukogu muusikaklubis on homme külas kitarripedagoog ja interpreet Kristo Käo.

Pärnus Rüütli tänava loomemajas subkultuuri klubi loengul räägitakse täna õhtul dominatrix’idest.

Kõik algas sellest, et Pärnu kauaaegse sõpruslinna Jelgava kultuuriinimesed tantsuansamblist Lielupe saatsid Pärnu linnavalitsusele kutse sooviga näha Lätis Jelgavas traditsioonilisel ja kõrgetasemelisel rahvatantsuüritusel meiegi linna kollektiivi.

Kuigi öeldakse, et ajalugu kirjutavad ainult võitjad, pole see päris tõsi. Oma versiooni ajaloost kirjutab tihtipeale filmikunstki, kuid mitte enam võitjatest ega kaotajatest lähtudes, vaid välja mõeldes.

Pärnu Vanalinna põhikooli saalis toimunud Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud kontsert “Kodu” algas hümniga, mille esitasid solistid Elisabeth Kõiv ja Mirell Lank.

Pärnumaalt sirgunud sopran Pille Lill korraldab omanimelise muusikute fondiga (PLMF) üheksandat korda Tallinna talvefestivali, mis toob ühe kontserdi Pärnussegi.

 

Tänasest saab alguse kontserdisari “Ammende villa pärlid”, kus esimesena esitleb oma plaati “Sundari” India bambusflööti bansurit mängiv Krista Citra Joonas. Sarja korraldab Pärnu juurtega muusik Ülle Heinsalu.

Pärnu Endla Küünis jõuab täna lavale südamlik komöödia “Kõik naistest”.

Homme esietendub Endla Küünis tänapäeva ühe populaarsema Horvaatia kirjaniku Miro Gavrani „Kõik naistest“.

Pärnu linnagalerii kunstnike majas Pusa maalinäitusel “Risomnia” võib vaataja end unustada värviküllasesse ja detailirohkesse maailma, kus kõik pidevalt kasvab, areneb ja avaneb uuteks universumiteks.

Pärnu linnagaleriis raekojas avatud näitus kutsub mõtlema, kas esteetika võib olla vastik, ruumid vedelad ja vastandid tõmbuvad.

Koolivaheajaeelsel kolmapäeval, 11. märtsil tuleb Pärnus esimene koolinoorte teatripäev, millele on õla alla pannud 17 teatrit ja teatrierialasid õpetavat kõrgkooli kogu Eestist.

Sellel nädalavahetusel on Pärnus Rüütli 23 loomemajas võimalik näha kaht eelmisel aastal maja püsiresidentide välja toodud etendust.

 

Pärnu kunstnik Pusa ehk Piret Bergmann (pildil) avab täna õhtul Pärnu kunstnike majas oma näituse “Risomnia”.

 

Tänavuse laste- ja noortefestivali Muusikamoos mahukaim ettevõtmine on Lionel Barti muusikali “Oliver” kontserdiversiooni ettekandmine Pärnu kontserdimajas kohalike jõududega.

Kultuuriminister tunnustas Tallinnas kinos Artis ettevõtteid ja isikuid, kes pikaajaliselt on toetanud Eesti kultuuri.

Pärnu kunstide majas algab homme keskpäeval Eesti meestelaulu seltsi korraldatava poiste-solistide võistulaulmise Pärnumaa eelvoor. Osaleb 39 laulupoissi, kelle juhendamisega on vaeva näinud 15 õpetajat.

 

Endla teatrigaleriis on kogu veebruari üleval kaks näitust: Artur Tuur Kuusi “CV” ja Muti “Ootused”.

 

Neljapäeval, 12. veebruaril oodatakse kõiki lõõtsamuusikasõpru Kentuki pubisse, kus toimub rahvaliku muusika õhtu ja üles astub ansambel Karmoškasõbrad.

Kui kaugele tuleb minna, et leida iseennast? Kas seda vahemaad tuleks mõõta ajas või ruumis? Kas poleks targem paigale jääda ja oodata, kuni ise enda leiab?

Gerda Mölderi ja Triin Karotami tööle asudes ei näinud Pärnu-Jaagupi rahvamaja saali seinad veel triibuseeliku moodi välja.

 

Pärnu-Jaagupi rahvamajas läinud aasta aprillist koos käinud näitering valmistab Eesti Vabariigi aastapäevaks ette oma teist näitemängu, mida kohalikel harrastajatel aitab lavastada elukutseline näitleja Carmen Mikiver.

Pärnu muusikakool tähistas laupäeva õhtul kontserdimajas oma 70 aasta juubelisünnipäeva, kuhu kogunes vilistlasi, õpilasi, lapsevanemaid, kunagisi ja praegusi õpetajaid ja teenistujaid. Piduliku sündmuse puhul jagati mitmesuguseid tänu- ja aukirju nii kooli praegustele kui kunagistele töötajatele, toimus kontsert ja söödi juubelitorti.

Pärnu kunstikooli õpilane Liisamari Viik pälvis Iloni Imedemaa muuseumi korraldatud konkursil Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia.

Aasta algusest on Pärnu Endla teatris ametis dramaturg Piret Verte, kes peab lugu heal tekstil põhinevast ja näitlejaile pinget pakkuvast teatrist.

Pärnu muusikakool tähistas laupäeva õhtul kontserdimajas oma 70 aasta juubelit, kuhu kogunes vilistlasi, õpilasi, lapsevanemaid, kunagisi ja praegusi õpetajaid ja teenistujaid.

Põhjamaiselt käredate talvede tõttu elutähtis kudumiskunst on siinmail olnud nii eriline ja mitmekesine, et praegugi ihalevad kudujad kogu maailmast omandada Eesti silmuskudumise pärandvõtteid.

Tartu ülikooli arhiivinduse professor Aadu Must üllitas ”Perekonnaloo uurija käsiraamatu“, mis laost on juba otsas ja lähiajal ilmselt poodidestki.

Mis saab ühele sõdurile olla hullem kui rindejoone taga vaenlase piiramisrõngasse sattuda? Saamata aru, miks ta üldse seal on.

Pool elu filmire˛issöörina töötanud Virve Aruoja otsustas pensioniikka jõudes hakata vaipu kuduma ja saavutas selles kaunilt isikupärase loomingulise käekirja.

Kolmandat korda astub homme kontserdimajas Pärnu linnaorkestri ette dirigent Kaisa Roose, kelle kutsel on esimest korda Pärnu publiku ees Taani oboe-solist Eva Kruse Steinaa (pildil).

Pärnu jahtklubis toimub taas talvine bluusifestival Blue Icicle. Üles astuvad esinejad Itaaliast, Soomest, Inglismaalt ja Eestist ning kontserdid on kuulajaile tasuta.

 

Läinud reedel oli viimane tööpäev Pärnu Endla teatri senisel juhil Ain Roostil, kes sel puhul kutsus kolleegid ja koostööpartnerid päeva lõpuks sammassaali, et öelda edasi oma tänusõnad.

 

Pärnu keskraamatukogu kutsus läinud aasta väikestele tublidele lugejatele tänukirja üle andma ja kätt suruma Tartus elava lastekrimkade autori Mika Keräneni.

Küsitluses on osalenud  inimest