Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kuigi vanarahvatarkus ütleb, et iga kingsepp jäägu oma liistude juurde, ei saa seda päris puhta kullana võtta. Seda on ilmselt sunnitud tunnistama ka Adam Sandler, kelle uus film „Kingsepp“ hiljuti meie kinodesse jõudis.

Tantsuteater Fine 5 tuleb oma äsja Eesti teatri aastaauhindade galaõhtul tantsuauhinna pälvinud lavastusega “… and Blue” Eesti tuurile ja jõuab sel nädalavahetusel Pärnu Endlasse.

Kolmapäeval, 1. aprillil avatakse Endla Teatrikohvikus Pärnu loodus- ja tehnikamaja fotoringi õpilaste näitus.

Lätis Limbaži muuseumis saab näha Pärnumaal Paikuse vallas Seljametsa külas elava ja tegutseva kunstniku Tiina Ojaste maalinäitust "Aja puudutus".

Laupäeval Pärnus Nooruse majas toimunud Pärnumaa harrastusteatrite päeval jõudis lavale seitse lõbusat lavastust, mis kõik kantud ehedast näitlemislustist.

Etenduskunstnik ja lavastaja Barbara Lehtna alustab Pärnus taas kummitustuuridega, huvilisi oodatakse täna õhtul Alevi teise kalmistu peavärava juurde.

 

Surju koolis toimus juba neljandat aastat Ilmi Kolla nimeline etluskonkurss.

 

1. aprillil annab Pärnu kultuurikeskuse Tervis saalis soolokontserdi bariton Mihhail Gavrilov Peterburist, kellega Pärnu ja Eesti muusikasõpradel on olnud võimalus juba korduvalt tutvuda.

 

Pärnu Fringe festivali raames toimuva laste kultuurifestivali Lapsepõlvemaagia eestvedajad kutsuvad inimesi üles osalema fotonäituse ettevalmistamisel.

Eesti kultuurikapitali Pärnumaa ekspertgrupi praeguse kooseisu aeg hakkab taas läbi saama ja kultuurikapital otsib järgmise koosseisu liikmeid.

Põltsamaal Uno Naissoo nimelisel üleriigilisel vokaalansamblite konkursil said naisansamblite arvestuses teise ja kolmanda koha Pärnumaa kollektiiv.

Laupäeval tõi Sindi seltsimajas toimunud laululahing Kuldmikrofon taas lavale kolme- kuni seitsmeaastased lapsed.

Laupäeval toimus Pärnu Nooruse majas Pärnumaa harrastusteatrite festival, mille võitis  Häädemeeste huviteater lavastusega "Kalevipoeg".

Reede õhtul jagati Tallinnas rahvusooperis Estonia Eesti teatri aastaauhindu ja lavastaja auhinna võitis Pärnu Endla teatri endine lavastaja Andres Noormets.

Täna avatakse Pärnu Endla teatrigaleriis Robert Mart Sermati graveeritud maalide näitus “Heavy Metal”.

 

Laupäeval, 4. aprillil mängib Komöödiateater Pärnu kontserdimajas Andrus Kiviräha kirjutatud menukat teatritükki “Orav ja Ilves”.

Endla valges saalis etenduv absurdikomöödia „Kolm torukübarat“ on teatri noortestuudiole paras julgustükk – nalja teha pole sugugi kerge, noored on saanud päris lähedale nii ajastu- kui absurditunnetusele.

Täna jõuab Pärnu Endla teatris lavale Peeter Oja stand-up-komöödia “Elamise kunst”.

Klaudia Taevi noorte ooperilauljate konkursi korraldajad Erki Pehk ja Toomas Kuter alustasid ringsõitu Euroopa ooperimajades, et kuulata üle ja valida konkursist osa võtta soovivaid lauljaid.

Pärnu kunstide maja Endla Murdi laulustuudio solist Elizabeth Meedla osales Peterburis rahvusvahelisel konkursil-festivalil Way to Stars, pälvis nooremas vanuserühmas neljanda koha diplomi ja sai kutse konkursile Rumeeniasse.

 

Täna esinevad Endla Teatrikohvikus Jaanus Nõgisto mandoliinil ja Tõnu Timm kitarridel.

 

Laupäeval kõlab Pärnu Eliisabeti kirikus Ameerika muusika orelile ja vioolale. Organist Ines Maidre (ülemisel pildidl) ja tema tütre, vioolamängija Iris Maidre-Aarviki (alumisel pildil) kavas on USA heliloojate Seth Binghami, George Gershwini, Leo Sowerby ja Charles Ivesi looming.

Täna kõlab Pärnu kontserdimajas 46 laulust koosnev tsükkel sopranile ja baritonile. “Itaalia lauluraamat” on hilisromantik Hugo Wolfi viimaseid täiendusi oma ohtrale laulukunstile.

 

Pärnu uue kunsti muuseumis avatud näitus “Anna uus elu – disain” mängib põnevate igapäevaste materjalidega, millest kunstnikud uusi esemeid on võlunud.

Täna näidatakse Pärnu keskraamatukogus BFMi tudengite ühistööna valminud komplekti lühimängufilmidest, kus peaosaliseks on arhitektuur.

Täna on Pärnu keskraamatukogu kohvinurka oodatud need, kes vajavad abi arvuti ja muude nutiseadmete kasutamisel. Seeniore aidatakse suhtlusvõrgustike kontode loomisel, õpetatakse pilte arvutisse laadima, e-kirjale manuseid lisama, digiallkirja andma, oma tahvelarvutit või nutitelefoni kasutama jne.

 

Reedel, 27. märtsil avatakse Endla teatrigaleriis Robert Mart Sermati graveeritud maalide näitus "Heavy Metal".

Laupäeval, 28. märtsil kõlab Pärnu Eliisabeti kirikus Ameerika muusika orelile ja vioolale. Organist Ines Maidre ja tema tütre vioolamängija Iris Maidre-Aarviki kavas on Ameerika heliloojate Seth Binghami, George Gershwini, Leo Sowerby ja Charles Ivesi looming.

Lasterikas Halinga valla taluperenaine, teoloogist sotsiaalpoliitik ja kirjanik Heli Künnapas (33) jäädvustab oma elu ja kulgemise etapphaaval raamatutesse.

Pärnu kuursaalis toimus üritustesarja “Tantsulahing 2015” teine voor, millel võistlevad trupid esitlesid sedapuhku ise välja mõeldud seltskonnatantse.

Pärnu uue kunsti muuseumis avati rahvarohkelt Eesti maalikunstnike liidu korraldatud tänavune aastanäitus “Järjepidevus ja uudsus”.

Põgenedes hirmuäratava vaenlase eest, jõuavad buuvid lõpuks Maale ja otsustavad selle oma koduplaneediks teha. Inimesed kogutakse vaevata kokku ja asustatakse kiiresti ümber Austraaliasse.

Tänavu möödub 150 aastat Lydia Jannseni luuledebüüdist, mistõttu otsustas Pärnu Koidula muuseum seda tähistada vääriliselt – täiskasvanutele mõeldud luuleetluskonkursiga.

Pärnumaa kooliteatrite festivalil žüriilegi silma jäänud Lindi väikesed nukunäitlejad käisid märtsi algul oma “Punamütsikesega” külas Viljandi nukuteatril, kellelt nukunäidend selgeks õpitigi.

Sel nädalal toimuvad Tartus, Tallinnas, Viljandis ja Pärnus dokumentaalfilmi “Kristus elab Siberis” erilinastused, Pärnu Apollo kinos näeb filmi homme.

 

Pärnu loomeliidu kaunite kunstide filosoofia seminaril tutvustavad homme Pärnu keskraamatukogus oma loomingut arhitektid Ra Luhse ja Tanel Tuhal.

 

Pärnu muuseum korraldab alates jaanuarist kord kuus loenguõhtuid Pärnu ja Pärnumaa uurimise hetkeseisust ja tänapäeval huvi pakkuvatest teemadest. Sarja kolmandal, homsel loengul räägib Inna Põltsam-Jürjo kuritööst ja karistusest Pärnus 16. sajandi lõpul.

 

Pärnu linnagalerii eestvõttel on ilmunud järjekordne Pärnu kunsti aastaraamat, mis kajastab 2014. aasta tähtsamaid kunstisündmusi Pärnus ja oma kunstnike tegemisi kaugemalgi.

 

Emakeelepäeval astus Pärnus Nooruse majas igakevadisel kooliteatrite festivalil üles 16 truppi oma lavastustega, kus kõlas mõttetihe emakeel.

Tänavuse laste- ja noortefestivali Muusikamoos lõpetas läinud reedel Pärnu kontserdimajas Lionel Barti muusikali “Oliver” kontserdiversioon, mida kogunes vaatama peaaegu täismaja.

Kolm noort kunstnikku loovad Pärnu linnagalerii raekoja näituseruumides omalaadse kujundite ja geomeetriliste vormide maailma, ärgitades kunsti uurima mitmest vaatepunktist.

Pärnu linnagalerii juhataja Alar Raudoja sõnade järgi on kunstnike maja näituste graafik tänavu varasemaga võrreldes oluliselt tihedam, et ei peaks nii paljudele ära ütlema, sest väga paljud kunstnikud soovivad siin oma teoseid näidata.

Pänu linnaorkester on Jüri Alperteni dirigeerimisel juba teist päeva hõivatud lastefilmi “Supilinna salaselts” muusika salvestamisega kohaliku kontserdimaja suures saalis.

Neljapäeval, 19. märtsil tutvustavad Pärnu keskraamatukogus Kaunite kunstide filosoofia seminari raames oma loomingut arhitektid Ra Luhse ja Tanel Tuhal.

Laupäevasel emakeelepäeval toimus Pärnu Koidula muuseumis esimest korda üleriigiline Lydia Koidula luule etluskonkursi finaal, mille võitis Pärnu vabahariduskeskuse keeleõpetaja ja giid Maimu Hirvoja.

Tänavuse laste- ja noortefestivali Muusikamoos lõpetas reedel Pärnu kontserdimajas kahel korral mängitud Lionel Barti muusikali “Oliver” kontserdiversioon, mida kogunes vaatama peaaegu täismaja.

Tänavuse laste- ja noortefestivali Muusikamoos mahukaim ettevõtmine on Lionel Barti muusikali “Oliver” kontserdiversiooni ettekanne koostöös kohalike muusikute, lauljate ja laulu-tantsulastega.

Pärnu muuseumis näeb pühapäeval Indrek Treufeldti ja Kalle Käeseli dokumentaalfilmi „Mehed unustatud armeest“ (2006).

Kas teate, 20–40aastased, kes te keeldute täiskasvanuks saamast, et kuulute Peeter Paani põlvkonda?

Uue kunsti muuseumis avatakse homme taaskasutuse teemaline kunstinäitus “Anna uus elu – disain”.

Küsitluses on osalenud  inimest