Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eile õhtul avas Pärnu fotoklubi Pärnu kontserdimaja esimese korruse galeriis oma traditsioonilise ülevaatenäituse.

Ameti poolest spordiajakirjanikud Tiit Lääne ja Enn Hallik on lugejate ette toonud neljanda mälestusteraamatu “Meritsi maailma läinud eestlaste lood”, mis kannab pealkirja “Viimase laevaga vabadusse”.

Kuhu paigutub tavaline inimene asjade suurel skaalal? Milline on tema roll sündmustes, mis muudavad maailma ajalugu? On ta oma valikutes vaba või hoopistükkis ettur kellegi malelaual?

Pärnus tegutsev portselanimaalijate selts Lüster paneb sel reedel kell 17 Nooruse majja paariks tunniks kõigile huvilistele välja oma jõulunäituse, salongiõhtul loovad meeleolu suupilli mängiv näitleja Feliks Kark ja tema punt Piccolo Pelimanid.

Pärnumaa aasta maaraamatukoguhoidja tiitli saanud Surju raamatukogu juhataja Riita Lillemets hoiab uksed lahti kõigile aktiivsetele inimestele, kes kodukohas midagi korraldada tahavad.

Eile kuulutati Pärnu kontserdimajas välja järgmisel suvel toimuvate Pärnu 12. ooperipäevade esineja – Peterburi ooperiteater.

Täna sai uue kunsti muuseumis alguse iga-aastane „Kihnu jõulupuu“.

Spaa- ja konverentsihotellis Strand anti reede õhtul linna kultuuritöötajate aastalõpu vastuvõtul üle Pärnu linna tänavused kultuuripreemiad.

Pärnu muusikakoolil on olnud hea aasta, sest tänu projektidele ja kingitustele sai võimalikuks kvaliteetsete ja kallite pillide soetamine.

Pärnumaa omavalitsuste liidu kultuuri- ja spordikomisjon valis 24 taotluse seast välja Pärnumaa tänavused kultuuriauhindade laureaadid. Auhinnad antakse üle 8. jaanuaril Pärnu kontserdimajas toimuval Tähesäral.

Pühapäeval, 29. novembril tähistab Pärnu kontserdimaja oma 13. aastapäeva kontserdiga sarjast "Kuldne klassika". Publiku ette astub kollektiiv Klaaspärlimäng Sinfonietta, kes esitab Pjotr Tšaikovski ühe tuntuma teose – keelpilliserenaadi. Kreeka päritolu dirigent Nikos Haliassas toob värsket muusikat oma kodumaalt ja kitarrivirtuoos Gerhard Reichenbach esitab muusikaajaloo ühe kuulsama kitarrikontserdi.

Pühapäeval tähistatakse Pärnu linnas esimest adventi hommikuse missa ja kell 15.30 advendi- ja jõululauludega Eliisabeti kirikus.

Robert Staak räägib neljapäeval kell 17 Pärnu keskraamatukogu suures saalis renessansist muusikas.

Dokumentaalteatri võtmes Pärnu Endla lavale toodud “45 339 km² raba” peegeldab võõrsile asunud eestlaste lugusid ja küsib, kas tahame, et Eestist saab tulevikus inimtühi raba, loodusreservaat, mida nostalgitsejad aeg-ajalt külastavad.

Tartlane Veiko Klemmer pöörab Pärnu kunstnike majas oma isikunäitusel “Vaenlane on su kõrval” pilgu inimloomuse ara, ahne ja toore külje poole.

Pärnu linna ja maakonna noorte solistide konkursi Sügisulg noorema vanuseklassi finalistid, kolme- kuni üheksa-aastased lauljad, andsid oma kontserdi üleeile Endla teatris.

Kui žürii Sügisulu võitjate väljakuulutamise ajal 10-12aastaste A-kategooria finalistide seas Adele Sillatit lavale ei kutsunud, ehmatasid kulisside taga nii võistluse korraldajad kui Sillat ise.

Laupäeval sai Raeküla Vanakooli keskuses alguse hea kodaniku nädal, mille juhatas sisse korralik Madripeo nime kandnud üritus.

Pärnu linna ja maakonna noorte solistide konkursi Sügisulg 10-19aastaste finaalkontsert vältas reedel Pärnu kontserdimajas hilisõhtuni ja pakkus taas eredaid elamusi nii paarisaja laulja seast väljavalitud 30 finalisti, üllatusesinejate kui kitarrifestivalil osalenud noorte kitarristide ülesastumistega.

Pärnu Eliisabeti kirikus astub laupäeva õhtul üles vanamuusikaansambel Ars Revalia, mis on eesmärgiks võtnud tutvustada barokiajastu muusikat, ühendades ajastutruuduse elavaloomulisega.

Laulja Toomas Kuter ja kunstnik Tiina Ojaste esitlevad täna, 20. novembril kell 18 Pärnu Kuninga tänava põhikooli aulas oma kahasse tehtud raamatut ja Kuter tutvustab oma uut sooloplaati, andes samas tasuta kontserdi, kus teda saadavad klaveril Helin Kapten, Andranik ja Hambardzum Kechek.

Vivian Schotowsky pani Pärnu keskraamatukogus müüginäitusele oma hõbeehted.

Pärnu Endlas teatrigaleriis saab novembri lõpuni näha Haapsalu graafilise disaini festivali külalisnäitust “Eesti kultuuriplakat 2015”.

Pärnu uue kunsti muuseumis 6. detsembrini avatud näituse “Meie, soomeugrilased” keskmes on põhjamaal sündinud inimeste “metsa poole” kalduv maailmavaade.

Täna kell 18 esitleb pärnakas Triin Mihkelson kaupluses-kohvikus Kookon oma raamatut "Hingesoojad kudumid beebidele ja väikelastele".

Eile õhtul avas Pärnus kunstnike majas oma isikunäituse tartlane Veiko Klemmer, kes on oma maalidel püüdnud kaardistada kurjust. Ideest kantuna on näitusel sellele viitav pealkirigi: "Vaenlane on su kõrval".

Tallinna linnateatri näitlejad astuvad laupäeval Pärnu kontserdimajas üles helilooja Evald Vainu 100. sünniaastapäevale pühendatud kontserdiga "Optimist".

Nädalavahetusel toimunud Pärnu kitarrifestival tõi kokku kümned andekad kitarristid ja kitarrimuusika fännid.

James Bond on maailma (kuri)kuulsaim salaagent – mitme näoga mees, kes üle poole sajandi pikkusele karjäärile vaatamata püsib parimas vormis, olgugi teda kehastanud näitlejad vahetunud.

Kolmapäeval kell 17 avab Veiko Klemmer Pärnu linnagalerii kunstnike majas oma maalinäituse "Vaenlane on su kõrval".

Eesti folkloorinõukogu eestvedamisel leiab Pärnus Nooruse majas sel neljapäeval ja reedel aset seminar, kus tutvustatakse Eesti pulmatraditsioone.

Neljapäevasel dokumentaalfilmiõhtul Pärnu kohvikus Versus näidatakse sel nädalal arengukoostööteemalist filmi "Sul on õigus teada", mis näitab Kibera slummi elu Keenias Nairobis.

Sel nädalal toimuvad Pärnus Sasha Mäkilä rahvusvahelised dirigeerimise meistrikursused, kus peale Eesti muusikute osalevad noored dirigendid mujalt maailmast.

Nädalavahetusel toimunud Pärnu kitarrifestival tõi kokku kümned andekad kitarristid ja kitarrimuusika fännid.

Suurtele filmistaaridele pakutakse aeg-ajalt rolle, mis on loodud ainult neile. Paraku ei garanteeri selline lähenemine alati edu, mida tõestab märulitäht Vin Diesel oma eepilise linateosega "Viimane nõiakütt".

Rahvuskultuuriselts Kirmas tähistas oma 30 aasta juubelit eile õhtul Pärnus Nooruse majas meeleoluka kontserdiga, millel lõi kaasa rida teisigi rahvakultuurihuvilisi.

Pärnus sel nädalavahetusel toimuval kitarrifestivalil pandi täna ennelõunal kokku kitarriorkester, mis muusikakooli töötoas koos musitseerimist harjutas.

Gruusia restoranis Kolhethi leiab laupäeval, 14. novembril kell 18 aset kirjandusõhtu, kus tuleb esitlusele hulk uusi ja vähem uusi raamatuid pärnakailt ja teistelt autoritelt.

Rahvuskultuuriselts Kirmas tähistab laupäeva, 14. novembri õhtul Pärnus Nooruse majas oma 30 aasta juubelit tasuta kontserdiga, millest on osa saama oodatud kõik rahvakultuurihuvilised.

“Pärnu linnagaleriis on huvitavaid väljakutseid olnud minu jaoks piisavalt ja tõenäoliselt on edaspidigi,” lausub linnagalerii juhataja Alar Raudoja.

Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) raames linastub 16. ja 17. novembril Pärnu Apollo kinos kaks liiklusohutusest, riskide võtmisest ja selle tagajärgedest kõnelevat filmi.

Täna Pärnu uue kunsti muuseumis avatud näituse "Meie, soomeugrilased" keskmes on põhjamaal sündinud inimeste loodust väärtustav ja "metsa poole" kalduv maailmavaade.

Pärnu linnagaleriis raekojas avati täna õhtul aasta olulisim näitus, mis annab ülevaate Pärnus tegutsevate kunstnike uudisloomingust.

Port Artur 2 kolmandal korrusel on avatud näitus Pärnu linna algklasside õpilaste kunstikonkursi parimatest töödest.

Eile kuulutati Eesti lastekirjanduse keskuses välja lasteraamatukonkursi Põlvepikuraamat preemiasaajad. Kolme võrdväärse võidutöö hulka jõudis Jõõpre kooli õpetaja Helle Kirsi ja Pärnu kunstniku Piret Bergmanni käsikiri "Tähtsad täpid".

Reedel algav Pimedate Ööde filmifestival PÖFF toob Pärnusse paarkümmend linateost, mis kõnelevad elu pöördelistest hetkedest, inimeseks olemise rõõmudest ja muredest.

Tänapäeva puulased pole kitsi peremehe sulased, nagu Kreutzwaldi rahvajuttudes, vaid inimesed, kes armastavad puidust tarvilikke tarbeid ja vägevaid vigureid meisterdada.

Homme avatakse Pärnus kaks kohalike kunstnike ja käsitööliste näitust, kell 16 avaneb “Meie, soomeugrilased” uue kunsti muuseumis ja kell 17 Pärnu kunsti aastanäitus Pärnu linnagaleriis raekojas.

Pärnu muusikakooli klaveri-, keelpilli-, puhkpillimängijad ja lauljad osalesid kolmandal rahvusvahelisel noorte instrumentalistide konkursil Kaunas Sonorum 2015 ja pälvisid auhinnakohti.

Eestikeelset rokkmuusikat viljelev Pärnu ansambel Kõu salvestas oma esimese muusikavideo loole "Ei saa seista eemal", mis räägib kodumaa olulisusest.

Küsitluses on osalenud  inimest