Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Koolisport

Pärnumaa noored võitsid ETV Swedbanki suusasarja neljandal etapil Otepääl kaks teist kohta. Kuni 12aastaste konkurentsis teenis Soomes elav Kilingi-Nõmme poiss Ike Melnits (pildil) lätlase Bruno Krampe järel teise auhinna ja kolmas oli Kaspar Lee Ülenurmelt. Jõulu klubi sportlane Päär Suursild oli üheksas.

Pärnumaa jalgratturid teenisid talikrossi Eesti meistrivõistlustel Elvas kaks kulda ja kolm pronksikarva medalit.

Maadluse Eesti meistrivõistlustel Tartus võitsid Pärnumaa sportlased ühe kulla, kolm hõbedast ja kaks pronksikarva medalit.

Eesti valdade talimängudel olid suuremate omavalitsuste kolm paremat Tartu, Tähtvere ja Paikuse ning väiksemate valdade pjedestaalile mahtusid Mäetaguse, Iisaku ja Kernu.

Eesti viimase aastakümne edukaim naissõudja, Pärnu kalevlane Kaisa Pajusalu võitis traditsiooniliselt USAs Bostonis peetaval sisesõudmise mitteametlikul MMil naiste absoluutklassis neljanda kuldmedali.

Ergomeetrisõudmise Eesti meistrid selgitati Väike-Maarjas peafavoriitide Kaisa Pajusalu ja Tõnu Endreksonita, nii kuulusid kuldmedal veteranieas Tiina Kaptenile ja mullusele hõbedamehele Allar Rajale.

Võrtsjärvel alanud DN-klassi jääpurjetamise Euroopa meistrivõistlustel on pärnakas Jaan Akermann avapäeva nelja sõidu järel eliitsõitjate kuldgrupis kuuendal positsioonil, Vaiko Vooremaa Haapsalust asub üheksandal, saarlane Kevin Grass 33. ja Tartu noormees Hardi Laurits 35. kohal.

Veebruarikuu viimasest päevast alates saab tänavu väikest valget palli mängida mitte üksnes Jõelähtme, vaid ka Valgeranna golfiklubi väljakul, Valgerannas pealegi veel meeldivat päeva alustada ja lõpetada uues klubihoones.

Neljapäeval ülipõnevaks kiskunud Schenkeri liiga veerandfinaalseeriad said nädalavahetusel siiski loogilised lahendused, Pärnu VK mängib poolfinaalis Tallinna Selveriga.

Korvpalliklubi Pärnu esindusmeeskonnal on peale reedest suurt 76:102 allajäämist Rakveres Alexela Eesti meistriliiga põhiturniiril ees veel kuus kohtumist.

Pärnu jahtklubi korraldas piduliku vastuvõtu omaealiste MMil medaleid võitnud jääpurjetajatele. DN-klassis teenis juunioride hõbeda Johannes Puusepp (vasakult) ja Ice Optimist klassis olid kolm paremat Keith Luur, Melvin Aasav ning Sten-Markus Andresson.

Eile Võrtsjärvel alanud DN-klassi jääpurjetamise Euroopa meistrivõistlustel jahivad medaleid 17 riigi 127 sportlast. Eestit esindavad tiitlivõistlustel Jaan Akermann, Karl Robert Trink ja Rasmus Maalinn Pärnust, Vaiko Vooremaa, Toivo Aardemaa ja Valdo Pärtel Haapsalust, Marek Lentsius, Jürgen Kukk ja Hardi Laurits Tartust, Kevin Grass ja Rene Riim Saaremaalt.

Pärnu Kalevi noored jalgpallurid võitsid Kilingi-Nõmmes 2005. aastal sündinud poiste turniiri “Väikelinna cup”.

Eesti U18 korvpallikoondis, kuhu kuulusid ka pärnakad Sander Viilup ja Norman Käbin, sai Prantsuse Alpides Orgelet’ väikelinna lähedal Bellecinis peetud turniiril teise koha.

Esiliiga eelmise hooaja parim väravakütt Kristen Saarts siirdus FC Levadiast laenulepingu alusel algavaks hooajaks Pärnu linnameeskonda.

Pärnu võrkpalliklubi meeskond kindlustas täna koduväljakul saadud 3:1 võiduga Jelgava Biolarsi üle endale koha Eesti-Läti ühisliiga final fouris.

Pärnu Linnameeskond pidas enne järgmisel nädalal algavat Eesti jalgpalli meistriliiga hooaega viimase treeningmängu Läti esiliigameeskonnaga Riia FK Auda ja tegi 2:2 viigi.

Korvpalliklubi Pärnu meeskond pidi Eesti meitriliiga kohtumises tunnistama võõrsil Rakvere Tarva 26punktilist paremust.

Viiendat talve Pärnus peetud veteranide korvpalliturniiril Ice Cup osales seekord nelja riigi 34 võistkonda kokku üle 300 palluriga.

Schenkeri liiga kahe võiduni peetavate veerandfinaalseeriate avamängud pakkusid intrigeerivaid üllatusi, sest TTÜ kaotas Rakverele, Selver Ozolniekile ja Tartu Riiale.

Eesti võistkondlikel lauatennisemeistrivõistlustel lõppesid ühes naiste ja neljas meeste liigas põhiturniirid, kõrgliigades tulevad nüüd medalimängud, liigade vahel aga üleminekuturniirid.

Pärnu U16 ehk C-vanuseklassi nais- ja meeskond tulid Eesti omaealiste karikavõistlustel medalile, värskendades sellega Pärnu kui pideva järelkasvuga võrkpallilinna mainet.

Rahvusvaheline Jalgratta Liit (UCI) teatas, et on tutvunud Lausanne'i Sporditeaduste Ülikooli poolt koostatud auditiga, mis puudutab eelmisel aastal mitme dopinguskandaaliga seotud olnud Astana rattameeskonna tegevusega, mis puudutab muuhulgas tiimisisest antidopingu programmi.

Koolisport

Pärnumaa autosportlased võitsid Võru talverallil kaks auhinda. Klassis N4 kihutasid Egon Kaur ja Annika Arnek kolmanda koha vääriliselt ning esimest hooaega sportrallidel võistlev Karel Tölp ja tema kaardilugeja Teele Sepp (pildil) tulid klassis E10 kolmandaks.

Talvise kestuskrossi Eesti karikasarja teisel etapil Pärnu motopargi rajal teenisid meie sportlased viis esimese, viis teise ja neli kolmanda koha auhinda.

Pärnu jääpurjetaja Jaan Akermann (pildil) võitis Orissaare külje all Tallinna lahtistel meistrivõistlustel DN-klassis esikoha. Teiseks tuli Vaiko Vooremaa Haapsalust ja kolmas oli saarlane Kevin Grass. Ice Optimist klassis võttis võidu Joosep Laus Saaremaa merispordi seltsist, talle järgnesid Janno Puurits ja Karl Aaron Adson Tartu klubist Merikotkas.

Põlvevigastuse süül hooaja lõpetama pidanud leedulase Ronaldas Rutkauskase asemel palkas korvpalliklubi Pärnu korvialuseks jõuks mullugi Pärnu särgis pallinud serblase Nemanja Miljkovici.

Neljapäeval alustati Schenker-liiga veerandfinaalmatšidega ja Pärnu võrkpalliklubi meeskond ei jätnud võõrsil Jelgava Biolarsi meeskonnale mingit võimalust, võites 3:0.

Suusatamine

Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis lõppenud Eesti talvistel meistrivõistlustel võitsid Pärnu juurtega sportlased kaks kuldset ja viis pronksikarva medalit.

Skandinaavia suusakarikavõistluste Jõulumäe etapp lõppes kaunis kevades ja jäisel ning kiirel rajal sõidetud vabatehnikasprindiga, kus eestlastel paraku suurt sõnaõigust ei olnud.

Erki Spordi superkrossi karikasarja teisel etapil jahtisid üheksa masinaklassi võidusõitjad Auto24ringi nime kandva Audru ringraja krossirajal Optitrans OÜ auhindu.

Skandinaavia suusakarikavõistluste Jõulumäe etapp lõppes täna kaunis kevades ja jäisel ning kiirel rajal sõidetud vabatehnikasprindiga, kus eestlastel paraku suurt sõnaõigust ei olnud.

20.-23. augustini toimub Pärnus rannajalgpalli Euroliiga Superfinaal, kus osalevad 16 tippkoondist. Eesti Rannajalgpalli Liidu juht Kari-Andri Kask sõnas portaalile jalgpall.ee, et suvepealinnas saab näha ala tipptaset.

Tartus lõppenud Eesti meistrivõistlustel Ladina-Ameerika tantsudes teenisid Danceline Pärnu filiaali paarid hõbeda ja pronksi.

Kirimale 44. Eesti meistrivõistlustel teenis kulla Sindis elav Jüri Siigur (pildil), kes kogus tosinast partiist 9,5 punkti. Hõbemedali sai Hans Tomson ja pronksile tuli Teet Švilponis. Siigur on võitnud kirimales kümme individuaalset ja neli võistkondlikku Eesti meistritiitlit.

Eile algas Jõulumäel klassikasprindiga Skandinaavia suusakarikavõistluste viimane etapp, nii naiste kui meeste esimesed võidud kuulusid norralastele.

Võrkpalli Schenkeri liigas lõppes põhiturniir, play-off-i veerandfinaalis kohtub Pärnu VK juba homme Jelgavas Biolarsiga. Veerandfinaal mängitakse kahe võiduni, teine mäng on Pärnus laupäeval ja kui siis veel asi selge pole, jäävad lätlased Pärnusse pühapäevaks.

Korvpalliklubi Pärnu koduleht vahendas, et meeskonnaga on taas liitunud mullu tiimis pallinud serblane Nemanja Miljkovic.

Täna algas Jõulumäel klassikasprindiga Skandinaavia suusakarikavõistluste viimane etapp, nii naiste kui meeste esimesed võidud kuulusid norralastele.

Täna oli Lasnamäe kergejõustikuhallis kavas Eesti meistrivõistluste teine päev, mis tõi kaasa uue sise-EMi normitäitja, kui Rain Kask sai kaugushüppes kirja tulemuse 7.87.

Võrkpalli Eesti-Läti ühisliigas on täna kavas neli kohtumist, Postimees tõi neist otsepildis vaatajani liigatabeli teise ja neljanda ehk Bigbank Tartu ja Pärnu VK vastasseisu. Kohtumise võitis 3:1 (-23, 19, 14, 21) Pärnu meeskond.

Pühapäeval peeti võrkpalli Schenker-liiga põhiturniiri viimased kohtumised ja Pärnu võrkpalliklubi meeskond alistas Tartus sealse BIGBANKI meeskonna 3:1.

Lasnamäe kergejõustikuhallis jätkuvad täna Eesti meistrivõistlused, kus kaugushüppaja Rain Kask täitis EMi normi.

Pärnu võrkpalliklubi meeskond pidas Schenker-liigas laupäeval üliolulise matši tabeliliider TTÜ-ga ja kaotas Tallinnas peetud tasavägise kohtumise viies geimis 2:3.

Eesti jalgpallimeistrivõistluste avalöögini on jäänud mõni nädal. Kuueaastase pausi järel kõrgemasse seltskonda tõusnud noore koosseisuga Pärnu linnameeskond on algava hooaja eel tulvil tahet.

Korvpalliklubi Pärnu noortemeeskond alistas kodusaalis Eesti U18 vanusegrupi meistrivõistlustel BC Rakvere Tarva/Rakvere SK eakaaslased suurelt 91:50 ja jätkab põhiturniiri vahegrupis liidrina. Enim punkte viskasid Pärnu kasuks Ken Kuber (21) ja Norman Käbin.

Pühapäeval korraldab Erki Sport Auto24ringi nime kandval Audru ringrajal sõiduautode superkrossi karikasarja teise etapi Optitrans OÜ auhindadele.