Logi sisse
Aktiveeri
digileht

(3)

«Minu tervis, seisund ja vorm on kaugel sellest, mis olema peaks,» tunnistas Hispaania velotuurile esikümnekohta jahtima läinud, kuid esimese nädalaga lootuse minetanud Tanel Kangert. «Sel on objektiivseid ja ka ootamatuid põhjusi. Haigestusin ja lõpetasin just antibiootikumide kuuri, kuid katkestada ei kavatse.»

Pärnu linnameeskond pidi Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliigaturniiri 27. voorus tunnistama võõrsil Viljandi Tuleviku paremust.

Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap said sõudmise maailmameistrivõistlustel Amsterdamis nagu mullu Lõuna-Koreaski viienda koha.

Eeloleval nädalavahetusel Pärnus toimuv Jüri Jaansoni kahe silla jooks toob peale kodu- ja välismaiste tippude rajale mitu tuhat spordisõpra, pakkudes muuhulgas lustakaid ja harivaid vahepalu.

(10)

Täna sõideti Hispaanias Vuelta velotuuri üheksas 185-kilomeetrine etapp Carboneras de Guadazaonist Aramon Valdelinaresesse, mille võitis 4.34,14-ga kolumbialane Winner Anacona. Kangert lõpetas etapi 110. kohal, kaotades liidrile 19 minutit ja ühe sekundi.

Eile pandi Tootsis alus uuele traditisoonile – Sookolli jooksule. Tootsi valla ja Rohelise Jõemaa koostöös korraldatud jooksuga ärgitatakse augusti viimast laupäeva tervist turgutades rabas veetma.

Pärnumaa Valgeranna golfiklubi liige Siim Sildmäe tegi Jõelähtmel peetaval Eesti golfi meistrivõistlustel iga golfimängija unelmate löögi ehk saatis palli auku ühe löögiga.

Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaur Kuslap, Allar Raja, Sten-Erik Anderson ja Kaspar Taimsoo sai Amsterdamis toimuval sõudmise MMil viienda koha.

(1)

Tanel Kangert andis pärast jalgratturite mitmepäevasõidu Vuelta 7. etappi lühiintervjuu Astana meeskonna pressiteenistusele, kirjutab Spordipartner.ee.

Golf

Vändra Vapruse jalgpallimeeskond sai Eesti esiliigaturniiri 26. voorus tulemusega 3:2 jagu kodustaadionil mänginud Nõmme Kalju duubelkoosseisust.

Tallinnas Kadrioru staadionil toimunud Eesti noorte kergejõustiklaste Rukkilillemängudel võitsid Pärnumaa sportlased kolm kuldset, neli hõbedast ja viis pronksikarva medalit.

Eesti paarisaeruline neljapaat täitis Amsterdamis MM-regatil finaali pääsemisega miinimumeesmärgi, täna kell 16.03 minnakse pangale ehk medali eest võitlema.

Pärnu motoklubi sportlane Kevin Saar võitis Gulbene krossirajal Läti meistrivõistluste viiendal etapil noorte Quad 200 klassis esikoha. Teiseks tuli lõunanaaber Toms Pukitis ja kolmas oli Cris Sten Kutti.

Pärnu Linnameeksond pidi Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliigaturniiri 27. voorus tunnistama võõrsil Viljandi Tuleviku paremust.

Hispaania velotuuri 7. etapi võitis itaallane Alessandro Di Marchi (Cannondale). Üldliidrina jätkab hispaanlane Alejandro Valverde (Movistar). Tanel Kangert (Astana) sai täna 63. koha (+3.18).

Amsterdamis toimuvatel sõudmise maailmameistrivõistlustel peeti eile poolfinaale. Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaur Kuslap, Allar Raja, Sten-Erik Anderson ja Kaspar Taimsoo oli esimeses sõidus, mis lõpetati kolmandana ning tagati koht finaalis.

Aastajooks

Hispaania velotuuri viiendal etapil oli parim sakslane John Degenkolb (Giant-Shimano), kes edestas 180 kilomeetri pikkuse teekonna lõpumeetritel Nacer Bouhannit (FDJ.fr) ja Moreno Hoflandi (Belkin).

Pärnu linnameeskond pidi jalgpalli Eesti esiliigaturniiri 26. voorus tunnistama võõrsil Rakvere Tarva 4:2 paremust.

Eesti ja Läti ühises meeste võrkpalliliigas võistleb 4. oktoobril algaval hooajal Schenkeri lõvikujudele tosin meeskonda, Eestist lisandus senistele Järvamaa ja Lätist Kuldiga/ASK.

Sõudmise MM-regatil Amsterdamis Bosbaani kanalil ei õnnestunud Tõnu Endreksonil ja Andrei Jämsäl nagu ka Kaisa Pajusalul ja Marliis Reinkortil vahesõidust poolfinaali pürgida.

Estonian Cupi rattamaratonide sarja seitsmenda etapi, 65 kilomeetri pikkuse Kalevipoja rattamaratoni Vooremaal võitis kodusel rajal Erki Pütsep, talle järgnesid Alges Maasikmets ja Ivo Suur.

Täna sõideti Hispaania velotuuril kuues 167,1-kilomeetrine etapp Benalmadenast La Zubiasse, kus Astana meeskonnas sõitev Tanel Kangert saavutas 64. koha ajaga 4.40,57.

Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaur Kuslap, Allar Raja, Sten-Erik Anderson ja Kaspar Taimsoo sai Amsterdamis toimuval sõudmise MMil poolfinaalis kolmanda koha ja sõidab laupäeval finaalis medalitele.

Vändra Vapruse vutimeeskond sai esiliigaturniiri 26. vooru mängus Nõmme Kalju duubelmeeskonna vastu kirja kolm punkti, pöörates kaotusseisu viimastel minutitel võidunumbriteks.

Orienteerumine

Mootorratturite endurosprindi Eesti ja Balti karikavõistlustel võitsid meie meestest kulla Egon Üpraus ja Madis Pool ning pronksi teenis Toivo Nikopensius.

Pärnus lõppenud rannajalgpalli Eesti meistrivõistlustel tuli kodulinna meeskond FC Valicecar kolmandaks. Meistrikulla võitis Peugeot ja hõbe kuulus tiimile SK Augur Enemat. Esikolmikule järgnesid Nõmme BSC Triober, Saue JK ja Santeh.

Hispaania velotuuri 180 km pikkusel viiendal etapil sai Astana meeskonnas sõitev Tanel Kangert 39. koha ning kerkis kokkuvõttes ühe koha võrra 22. positsioonile.

Amsterdamis toimuvatel sõudmise maailmameistrivõistlustel ei õnnestunud Eesti meeste kahepaadil, koosseisus Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä, poolfinaali pääseda. Vaatamata ootustele mitte vastavale tulemusele tunnistas Jämsä, et MMilt on ka positiivset kaasa võtta.

Golf

Pärnus lõppenud Eesti noorte meistrivõistlustel võitsid Pärnu Kalevi klubi sportlased kulda, hõbedat ja pronksi.

Quadracer’itel kihutavad pärnakad teenisid motokrossi Eesti meistrivõistlustel kolm kulda ja ühe hõbeda, kaherattaliste tsiklite taltsutajad selgitavad medalivõitjad ülejärgmisel nädalavahetusel.

Esmaspäeval toimus Pärnu külje all Auto24ringil teise hooaja viimane Pärnu Postimehe ja spordipoe A2K ühine rahvaspordiüritus “Tule ringile”, mille lemmiktegevuseks kujunes sel suvel nii nagu mullugi rulluisuõpe.

Amsterdamis alanud sõudmise MM-regatil jäid Eesti kahepaadid Kaisa Pajusalu – Marliis Reinkort ja Tõnu Endrekson – Andrei Jämsä eelsõiduvõidust ja poolfinaali pääsemisest kaugele.

Eesti ja Soome avamerepurjetamise ühistel meistrivõistlustel tuli Pärnu jahi Sugar 2 meeskond eesotsas kapten Erki Meltsaga ORC I grupis neljandaks. ORC II grupis võistelnud Aivar Tuulbergi jahil Katariina II murdus juba esimesel päeval mast ja sellega oli pärnakate võistlus lõppenud.

Pärnu võrkpalliklubi meeskond alustas hooaega Võrus sealse treeneri Jaan Gutmanni 56. mälestusturniiri võitmisega Soome Korson Veto ja Rakvere VK ees.

Jalgratturite mitmepäevasõidul Vuelta tegi neljanda etapiga kokkuvõttes korraliku tõusu Astana tiimis sõitev Tanel Kangert, kes kerkis üldarvestuses 23. kohale. Tänase päeva eel hoidis Kangert 29. positsiooni.

MTÜ A2K Spordiklubi rajab Pärnusse Mai rajooni ja keskranda ühendava kergliiklustee äärde välijõusaali, kuhu paigaldatakse jõumasinad selja- ning kõhulihaste treenimiseks, samuti lõuatõmbekang, rööbaspuud ja jõutõstepalk.

Amsterdamis jätkuval sõudmise MMil tegid eile avastardi Eesti kahepaadid. Meeste duo Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä ning naiste kahepaat Kaisa Pajusalu ja Mariliis Reinkort lõpetasid mõlemad oma eelsõidu viienda kohaga ja jätkavad vahesõidus.

Esmaspäeval toimus Pärnu külje all Auto24ringil tänavuse suve viimane Pärnu Postimehe ja spordipoe A2K ühine rahvaspordiüritus “Tule ringile”.

Maailma Antidopinguagentuur WADA jätkab pärast aastast pausi kasvuhormooni testide tegemisega. Paus oli tingitud Andrus Veerpalu õigeksmõistmisest Rahvusvahelises Spordiarbitraažis, mille käigus seati kahtluse alla dopinguküttide kasutatud testi piirmäärade usaldusväärsus. Nüüd on põhjalikud uuringud lõpetatud ja uued – veidike muudetud – piirnormid kinnitatud. Nendegi normide järgi oleks Veerpalu süüdi.

Pärnu jalgpalliklubi (PJK) naiskond põrmustas Eesti meistriliiga turniiril võõrsil Tallinna FC Levadia tulemusega 8:1.

Sõudmise MM-regatt Amsterdamis Bosbaani kanalil algas üheksale eestlasele pühapäeval, mil medalit lootev meeste paarisaeruneljane tagas eelsõiduvõiduga poolfinaalikoha.

Audru kooli võimla läbis uuenduskuuri, mis läks koos uue inventari ja lisatöödega vallale maksma 260 000 eurot.

Jõgevamaal Palal lõppenud tavaraja orienteerumise Eesti meistrivõistlustel võitsid Pärnumaa Westi klubi sportlased kulda, hõbedat ja pronksi. Tomi-Andre Piirmets teenis kuni 16aastaste konkurentsis kuldmedali ja Veiko Vinkel oli parim M18-klassis. Pronksmedali vääriliselt võistlesid Tekla Liisa Vilberg kuni 14aastaste neidude hulgas ja Margit Blehner N40-klassis.

Jalgpalli Inglismaa esiliiga eelmise nädala voorus oli hiilgav võimalus oma väravaarve avada sealses Blackpooli meeskonnas pallival Pärnust pärit Sergei Zenjovil.

Pärnu jalgpalliklubi naiskond alistas täna Eesti meistriliiga mängus Tallinna FC Levadia koguni 8:1. Pärnu on võitnud sel hooajal kõik mängud.

Täna keskpäeval startisid Balti keti velotuuril osalevad ratturitd 165,5 kilomeetri pikkusele etapile, mis viib Pärnust läbi Vändra Viljandisse.