Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Algus 28.03, 04.04, 18.04, 25.04, 02.05, 09.05 ja 23.05 Pärnu Postimehes.

Mõista, mõista, mis imemasinaga tegu: ise mootorita, aga pügab muru traktorist paremini? Eksite, kui pakute vikatit või lammast.

Tarbijakaitseamet esitles sel nädalal tänavu märtsis ja aprillis korraldatud kontrollikampaaniat “Kauple ausalt. Osta targalt!”.

Maanteeinfokeksuse teatel toimuvad täna kahel Pärnumaa teel pindamistööd, mille tõttu piiratakse seal kiirust 30 kilomeetrini tunnis.

Paberikunsti huviliste rõõmuks ilmus äsja trükist raamat “Paberi lummuses”, autoriks pärnakas Leelo Paks.

Algus 28.03, 04.04, 18.04, 25.04, 02.05 ja 09.05 PPs

Kanal 2 lahkub Urmas Oru sõnul vabalevist ning on tulevikus nähtav ZUUMtv, Viasati ja kaabel-tv operaatorite vahendusel.

Saku hakkas tootma säilitusainetevaba Lotte limonaadi.

 

Rattavarguste vähendamiseks ja varastatud ning kadunud jalgrataste omanike tuvastamiseks on kodanikualgatusena loodud jalgrattaregister Bike-ID, kuhu saab rattaid registreerida tasuta.

Küpsisetootja Selga kogus kahekuulise kampaaniaga raha kuulmispuudega lastele hädavajalike sisekõrva implantaadi kõneprotsessorite ostuks, abi saab vähemalt viis last.

 

Pärnu noored võivad autoga sõitma õppimiseks valida nelja autokooli vahel, koolis käimine maksab sõltuvalt lisasõidutundide arvust vähemalt 500 eurot.

Lugeja tundis huvi, milliseid koduõendusteenuseid on õigus saada inimesel, kel on ravikindlustus.

Pärnus plaanitakse juunis Grillfestil püstitada Guinnessi rekord maailma pikima pikniku pidamises.

Pärnu keskranna liivale laudteed laotava traktori juures asjatavast Kesklinna Pargid OÜ töödejuhatajast Kalju Villotast õhkub täna, kolm päeva enne seda, kui Pärnu rannad suvehooajaks avatud peavad olema, enesekindlust. “Jõuame kõik valmis,” kinnitab ta.

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi vilistlane Hendrik Tammekivi (20) uuris Pärnu linnas asuvat kolme avalikku internetipunkti ja jõudis järeldusele, et need ei ole kasutajatele turvalised.

Pärnu linnavalitsus otsustas anda Tallinna väravas paiknevad 111ruutmeetrised baariruumid ja Vana–Tallinna 1 kinnistu osad neljaks kuuks üürile osaühingule Kohvik Fookus.

Pärnu supelrand on päevitajate tulekuks peaaegu valmis.

Fakt, et Hedoni spaahotelli restoran Raimond jõudis 50 Eesti parima söögikohta sekka juba enne oma esimest sünnipäeva, ei pane selle peakokka Herkki Ruubelit rõõmust lakke hüppama.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskus alustas ideede kogumist, et leida üles erilised elamused Eesti eri paigust.

Maanteeinfokeskuse teatel remonditakse teisipäevast neljapäevani Kihlepa-Lepaspea maanteel Lepaspeal teetruupi, mistõttu see teelõik on sel ajal suletud.

Pärnus sai alguse täikade hooaeg, täna kaubeldi kuursaalis.

28.03, 04.04,18.04, 25.04 ja 02.05 Pärnu Postimehes

Eesti ornitoloogiaühing kutsub nädalavahetusel tähistatavate rahvusvaheliste rändlindude päevade puhul linnuhuvilisi täna tornide linnuvaatluspäevale.

Mai viimasel nädalavahetusel tuleb Pärnus taas taimelaat. See on suurim aiandushuviliste kokkusaamiskoht, kus müüakse ainult taimi ja muud aiakaupa. Laata korraldab MTÜ Pärnu Aiaklubi.

“Mai lõpp on parim aeg istutada suvelilli ja kõiki teisi üheaastaseid taimi,” ütles Kati Niibo (pildil). Tema sõnutsi on mai lõpus – juuni alguses kõige tähtsam aiatöö rohimine, sest umbrohi on sel ajal parimas kasvueas ja oluline on sellest lahti saada.

Pühapäeval tähistatakse taas emadepäeva ja kena oleks emad sel päeval köögitoimkonnast vabastada.

Laupäeval Pärnus Laial tänaval ja jõe kaldal laiuv motohooaja avaüritus paneb proovile kesklinna ja Pärnut läbiva bussiliikluse.

Nagu varasematelgi aastatel, toimub tänavugi toidukultuurifestivali Grillfest raames Pärnus järgmisel kuul kalapäägivõistlus Kalake.

Tänavugi toimub kampaania, mille käigus saavad eraisikud ja ettevõtted tasuta ära anda omanikuta kiirgusallikaid.

Kui juveelipoodides on jõulueelne aeg kõige osturohkem, siis väärisehted lähevad hästi kaubaks kevadel koolilõpu ajalgi. Tarbijakaitseamet kontrollis müüdavate juveelitoodete märgistusi ja müüginõuetest kinnipidamist ja leidis poodidest ehteid, mis nõuetele ei vastanud.

Tarbijakaitseamet juhib tähelepanu, et poodides müüdavad väikesed magnetkuulid on mõeldud täiskasvanutele, mitte väikelastele, kelle tervist võivad need tõsiselt ohustada.

 

Tarbijakaitseamet leidis Pärnu kauplusest mänguasja, mille ftalaatide sisaldus ületas lubatu üle 800 korra.

Eesti Telekom (EMT ja Elion) toetab Pärnumaal Reiu külas asuvat populaarset Lottemaa teemaparki ja arendab suveks välja Lottemaa äpi.

Täna avaldatud Eesti 50 parema söögikoha nimekirjast leiab neli Pärnu restorani.

Rakvere lihakombinaat pakub tooteid, mille valmistamise tehnoloogia on Eesti tarbijale uuenduslik, nagu liha küpsetamine pikka aega madalal temperatuuril ja külmsuitsutamine.

Elron pakub Eesti elu edendajatele tavalisest poole soodsamat reisimisvõimalust. Mai esimeses pooles on soodusreisimise õigus kõigil ”Teeme ära!” talgutel osalejatel.

 

Tarbijakaitseamet alustas 27. aprillil kampaaniaga „Kauple ausalt. Osta targalt!“, mis juhib tarbijate ja kauplejate tähelepanu ebaausatele kauplemisvõtetele – nende äratundmisele ja nende kasutamisest hoidumisele ning loobumisele.

Tihti helistatakse inimestele ja pakutakse kaupa telefoni teel. Telefonijutust aga võib nii mõnigi oluline nüanss kõrvust mööda libiseda, sestap tasub pakkumist kuulata tähelepanelikult ja kui vaja, üle küsida.

Algus 28.03, 4.04 ja 18.04 Pärnu Postimehes

Kuurordigaleriis Central avati viktoriaanliku moega tarbekunstinäitus, mis tutvustab disaineri-kostüümikunstnik Heili Palm-Vaikma ja sepa-metallikunstniku Lembit Palmi ühendatud loomingut.

Maanteeinfokeksuse teatel piiratakse täna teekatte remondi tõttu kiirust Pärnu maakonnas Vändra vallas Rapla-Järvakandi-Kergu maanteel ligi kolme kilomeetri pikkusel teelõigul.

Pärnu kesklinnas toimuva jalgratturite tänavasõidu tõttu on laupäeval liiklusele suletud osa Laiast tänavast, pühapäevase rattaralli ajal pannakse Pärnus kinni jupp Rääma tänavast ja Tammiste teest.

Reis on alati oodatud sündmus ja keegi ei soovi, et selle rikuks mõni ebameeldiv ootamatus. Enne reisi tasuks tähelepanu pöörata paljudele asjadele, et ennetada ebameeldivusi.

Iga kolmas reisiostja ei tee enne sõitu eeltööd. Sellisele järeldusele jõudis tarbijakaitseamet, kui korraldas küsitluse, mille tulemustest selgus, et kuigi paljud reisihuvilised teevad enne reisi ostmist endale paljud asjad selgeks, siis umbes kolmandik vastanuist ei tee seda üldse või teeb pealiskaudselt.

Esitasin tööandjale lahkumisavalduse. Kahe nädala pärast peaks töösuhe lõppema, kuid mõtlesin ümber ja soovin siiski tööle jääda. Kas mul on õigus ülesütlemisavaldus tagasi võtta ja tööle jääda?

 

Algus 28.03 ja 04.04 Pärnu Postimehes

18. aprill

Niisamuti nagu võib end haigeks süüa, saab end ka terveks süüa, ütleb Pärnust pärit tervise- ja toitumisnõustaja ning kolme lapse ema Liis Orav, kes jõudis teda jäägitult paeluva kutsumuseni alles pärast pikki otsinguid.

Kodu kujundamisel seatakse enamasti esikohale esteetiline tulemus, harvem mõeldakse sellele, kas kenad värvikombinatsioonid ja viimistluslahendused on tervislikud.

Küsitluses on osalenud  inimest