Logi sisse
Aktiveeri
digileht

(11)

Ehkki mitmed seenelised kurdavad, et tänavu on seeni metsas vähe, ennustas mükoloogiaprofessor ja loodusmuuseumi direktor Urmas Kõljalg vähemalt septembriks keskmist või üle selle seenesaaki.

Pärnu Postimees loosib laupäeva pärastlõunal Vallikääru aasal toimuval taimelaadal välja uhke peenratäie püsililli.

Oliiviõli eest tuleb varsti hakata maksma kõrgemat hinda, kuna teatud bakter on kahe suurima tootja istandustes Itaalias ja Hispaanias korralikku laastamistööd teinud.

Lapseootel naised peaksid vältima igasugusel kujul tuunikala tarbimist selle kõrge elavhõbedasisalduse tõttu, selgus värskest uuringust.

Alates 2013. aasta algusest saab iga elektritarbija Eestis valida endale meelepärase müüja ja paketi. Nüüdseks on iga elektriklient ilmselt ka meedia vahendusel märganud, et soovitused lähtuda paketivalikul eelkõige isiklikust vajadusest on vastanud tõele.

Moosi keetmine, marineerimine ja kuivatamine on vaid osa võimalustest, kuidas aiasaadusi külmemaks perioodiks hoidistada. Kõige paremini säilivad marjade ja köögiviljade omadused sügavkülmutatult.

Sindis Lastepargi mänguväljakul käivad pinnasetööd jõuavad peagi lõpule ja siis hakatakse platsile uusi atraktsioone paigaldama.

Kas valida sügavkülmkirst või sügavkülmik, mis on kummagi eelised?

Pärnu haigla ja Põhja-Eesti regionaalhaiglaga (PERH) sõlmivad koostööleppe keemiaraviteenuse osutamiseks, kaasates ühisesse tegevusse peale erialaspetsialistide PERHi apteegi ja verekeskusegi.

Maanteeinfokeskuse teatel on täna 8–13 teetruubi ehituseks liiklusele suletud Pärnu maakonnas Rõusa-Käru maantee Rõusal.

Aluste omaniku hooleta jäetud koolimaja ees loogakujulisel kurvil peatuvad bussid, kuni poolteise kuu pärast on lõpetatud liiklejaile peavalu tekitanud kolmesuunalise ristmiku ümberehitus.

Võileivarestoranikett Subway plaanib peagi avada söögikoha Pärnuski.

Pärnu linnavalitsus otsustas anda 1. ja 2. septembril ning 6. ja 7. septembril Pärnu linna bussiliinidel tasuta sõidu õigus kõigile ühistranspordi kasutajatele.

Pärnu maakonna kahel maanteel sulgeb teeremont tööde tsoonis ühe sõiduraja ja liiklust reguleeritakse.

(1)

Pärnus Vallikäärus on 29.–30. augustil taas taimelaat, mida korraldab MTÜ Pärnu Aiaklubi.

Kooliaasta läheneb, kauplused reklaamivad koolitarbeid, kuid suurt tunglemist ja ostupalavikku selle kauba juures veel ei näe.

Augustiunetuse ajal võisid need, kes Supeluse tänavat pidi kõndisid ja Pärnu Postimehe telgi juures peatusid, avaldada lühikest ankeeti täites anonüümselt arvamust Pärnu linnas pakutava kohta. Nagu ankeedis oli lubatud, avaldame vastustest kokkuvõtte.

Enamik meist lülitab kinno või teatrisse minnes telefoni hääletuks, et mitte häirida samas ruumis viibivaid kultuurinautijaid. Niisama oluline kui arvestada kaaskodanikega teatrisaalis on tähele panna teisigi viisakusreegleid.

(1)

Tarbijakaitseamet, päästeamet ja lennuamet on koostanud juhendi ning meelespead taevalaternate kasutamise ja müümise kohta. Rahva seas tuntakse neid ka soovi- või Hiina laternate nime all.

Kolmapäeva hommikul oli Pärnu Vanal turul vaikne. Äsja lõppenud vihmahoog hoidis ilmselt ostjaid veel turust eemal. Nädala keskpaik pole turumüüjate silmis parim aeg, sest paljud müügikohad olid tühjad.

Kerge suvesalat

Infovoldik “August 2014. Sündmused Pärnus” on põhjalik ja täis kasulikku teavet, kuhu minna aega veetma.

Päikesekiirgusega ei tohiks liialdada. Päikesest on kasu vaid nii kaua, kuni pole tekkinud nahapõletust.

Muruvaip püsib kaunis roheline vaid siis, kui selle eest pidevalt hoolitseda. Põuaperioodil tuleks muru turgutada kastmisega. Kastma peaks pigem harvem ja korralikult, sest sage ja ebapiisav kastmine meelitab muru juured pindmisse kihti ja on murule kahjulik. Peab arvestama, et ka väga tihe kastmine võib murule karuteene teha ja toitained mullast hoopiski välja viia.

Kui eile võetud suplushooaja viimased veeanalüüsid Vana-Pärnu, Mai ja Raeküla rannas ning keskrannas näitavad vee puhtust, on kaldaäärsetes veelompides ning märjas liivas tõusnud sinivetikate hulk, teatas Pärnu linnavalitsus.

Pärnus müüdi juulis 130 uut autot. Sõiduautosid läks kaubaks 116 ja tarbesõidukeid 14.

Palaval suvel võib asfaltkatte temperatuur tõusta 50 kraadini. Maanteeameti andmetel on Eestis mõõdetud asfaldikatte rekordtemperatuuriks 57 kraadi, kuid välistatud pole veel kõrgemad temperatuurid.

Enamik lugejatest kiitis mängumaad, eriti meeldisid lastele Lottemaa värvilised majad, kavandatud programm ja lõbusad tegelased, kuid samas toodi ka välja, et osa atraktsioonidest võivad lastele ohtlikud olla.   

Ülemaailmse reisijate portaali Tripadvisor külastajad peavad Pärnu parimaks söögikohaks kohvikut Supelsaksad, mida hinnatakse nii toidu, teeninduse kui atmosfääri poolest.

Kuigi õhtusel ajal võivad poeriiulid jääda joodava poolest hõredamaks, töötavad joogitootjad täisvõimsusel ja püstitavad juulis müügirekordeid.

Rassime ja pidutseme, grillime liha ja loputame seda alla alkoholiga, sööme palju toorest toitu – lehtsalatit ja muud värsket, lõbutseme armumängudes. Selline on meie, põhjamaalaste suvi.

Päikesepõletuse või selle kahtluse korral tuleb viivitamatult päikese käest ära tulla ja juua rohkelt ning soovitatavalt jahedat vett.

Pärnu haigla kodulehel hakkas ilmuma hooajaliste nõuannete rubriik, kus igal kuul avaldatakse ajakohast terviseinfot. Nõuandematerjalid on koostanud haigla arstid ja õed.

 

Roheline seep ehk taimeõlist valmistatud kaaliumseep on traditsiooniline looduslik puhastus- ja taimekaitsevahend.

Pärnusse Munamäele Lõuna tänava äärde ja südalinna Martensi väljakule paigaldati lauatenniselauad, kus igaüks võib pingpongi mängida.

Osaühing Presto taastab aasta tagasi katkenud Pärnu ja Võru vahelise bussiühenduse, tulevikus kavandatakse liini rahvusvaheliseks muutmist ja pikendamist läbi Petseri ja Pihkva Peterburini.

Lõikuskuu esimesest päevast tõuseb mõne sendi võrra piletihind Pärnu linnaümbruse bussides, muutus puudutab eelkõige liinide 39, 40 ja 57 busse, kus ette ostetud üksikpilet hakkab senise 65 sendi asemel maksma 70 senti.

Kuigi Valgeranna kaldaäärne merevesi on täis tuhandeid kärbseid, on see spetsialisti kinnitusel asjaolude kokkulangemisel üsna tavaline nähtus.

(1)

Eestis vastutavad avalike välimänguväljakute korrasoleku ja nõuetele vastavuse eest nende omanikud, kelleks on üldjuhul kohalikud omavalitsused, korteriühistud ja haridusasutused.

Kui tunned end aeg-ajalt või pidevalt väsinuna, on kõige lihtsam ja odavam turgutus vaid käeulatuses.

Tänavu hilissügiseks rajatakse Pärnusse Raba tänavale ühe kilomeetri pikkune kergliiklustee.

Tuleoht looduses on viimaste päevadega märgatavalt kasvanud, selgub ilmateenistuse andmetest.

Maanteeinfokeskuse teatel suletakse teetruupide remondi tõttu esmaspäevast kuni kolmapäevani  9-16 Mihkli-Oidrema tee kilomeetritel 3-4,5.

Täna keskpäeval avati Saugas uus Konsum, mis tõi kohalikele tagasi võimaluse toidukaupa kodu lähedalt kätte saada.

Nii mõnigi perekond on plaaninud suvesse maja ehituse või remondi ning fassaadi värvimise.

Nüüd, kõik öko-, mahe- ja puhta toidu austajad, turule! Turg on täis puhast metsakraami.

(2)

Soojade ilmade saabumisega tehakse aina pikemaid autosõite maakodudesse, vanavanemate juurde ja randadesse. Goodyeari värske uuring „Rehvibaromeeter 2014“ annab kuus nõuannet, kuidas parandada auto kütusesäästlikkust ja ühtlasi vähendada ka CO2 emissioone.

Justiitsministeerium on mures, et kohalikud omavalitsused ei saa piisavalt aru, kuidas avalikus kohas alkoholitarbimist piirata. Pärnus kehtestatud laiaulatuslikke piiranguid ei pea ministeerium küllalt põhjendatuks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kinnitas määruse eelnõu, millega tõusevad alates septembrist universaalse postiteenuse hinnad. Siseriikliku lihtkirja saatekulu tõuseb 45 sendilt 55 sendile.

Postimees võrdles kodumaise kauba hinda Tallinna, Tartu ja Pärnu turgudel.

Küsitluses on osalenud  inimest