Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Elron pakub sel aastal Eesti elu edendajatele tavalisest poole odavamat reisimisvõimalust, septembris on soodussõiduõigus lastelastega reisivatel vanavanematel.

 

Tihti puutuvad pesulate klienditeenindajad oma töös kokku probleemiga, et puhastusse toodud rõiva nööbid võivad puhastamisel sulada.

Uuringufirma Nielsen Innovatsioon teatas, et eestlased sooviksid praegusest valikust rohkem taskukohase hinnaga, tervislikke ja keskkonnasõbralikumaid tooteid.

Üle poole pärnumaalastest ei pea enam elektrinäitu teatama. Võrguettevõte Elektrilevi on paigaldanud Pärnumaale ligi 30 000 kaugloetavat elektriarvestit, 22 431-l Pärnumaa majapidamisel ja ettevõttel on arvesti nüüdseks kauglugemisele üle viidud.

Pärnus tegutsevad ettevõtted saavad 30. septembrini esitada Pärnu linnavalitusele taotlusi toetuse saamiseks. Toetuse eesmärk on tugevdada ettevõtete konkurentsivõimet ja seeläbi elavdada linna ettevõtlust.

(2)

F-Secure tugikeskus hoiatab Danske Banki nime kasutava petukirja eest, mis tasub kohe pärast avamist kustutada.

Ligikaudu 4000 isikut tõendava dokumendi saanud inimest peavad pöörduma uuesti politsei- ja piirivalveameti teenindusse, sest neile väljastatud dokumendil on vale e-posti aadress.

(3)

Lääne prefektuur hoiatab Gmaili kasutajaid nende postkasti jõudnud kahtlaste kirjade eest.

 

Homsest on võimalik Taisto Liinide Pärnu-Tallinna ekspressbussiga sõita kahe linna vahel ainult euro maksva piletiga.

Eelmisel aastal kuulutati välja konkurss, millega kutsuti 1.–12. klassi õpilasi kujundama koolivihikute kaasi. Laekus ligemale tuhat tööd.

Vastutuskindlustus suurendab kodukindlustusmakset, kuid võib osutuda päästvaks lahenduseks, kui kodus juhtub õnnetus, mille tagajärg ulatub naabriteni, kas või näiteks veeavarii.

Pärnu linnavalitsus kuulutab välja konkursi „Kuldne oaas 2015“ ning ootab linnaelanike ja -külastajate ettepanekuid, et välja selgitada linna parimad, positiivseid elamusi pakkuvad toitlustus- ja teenindusettevõtted.

Mobiilsideoperaator EMT teeb täna öösel Pärnus oma võrgu hooldustöid, mistõttu  EMT teenuste kasutamine võib olla häiritud.

Kui seni sai Eestis taaraautomaatidesse ära anda vaid neid tühje pudeleid, millel oli pandipakendi märk, siis lähiajal see piirang kaob.

Lennuliinil Kuressaare-Ruhnu-Pärnu vedaja leidmiseks korraldatud hankele esitas ainsana pakkumise Pärnu ettevõte BN Holding OÜ, millega Saare maavalitsus loodab lepingu sõlmida enne oktoobrit.

Eile õhtul jõudis finišisse Pärnu kuurordigalerii Central korraldatav moeallee „Pärnu moodi“.

Telekanal TV3 viidi ööl vastu 12. augustit üle väiksema levialaga Multiplex 6 võrku.

Alates 1. augustist kasutab Lux Express kahel põhilisel ekspressliinil paindlikku pileti hinda: Tallinna–Pärnu–Tallinna ja Tallinna–Tartu–Tallinna liinil sõltub pileti hind nõudlusest ja väljumise ajast.

Kommivabrik Kalev alustas koostöös Eesti vähihaigete laste vanemate liiduga (EVLVL) heategevuskampaaniat, mille käigus on plaanis koguda vähihaigete laste ravi toetuseks vähemalt 25 000 eurot.

Küttepuude müüjad, kes Pärnu Postimehes kuulutavad ja telefonile vastasid, kinnitasid, et mullusega võrreldes pole nende kauba hind tõusnud.

Heaoluteenused on maailmas kõige kiiremini arenev ja suurem tööstusharu: 2014. aasta Flash Eurobarometeri eurooplaste turismi eelistuste raportis selgus, et 13 protsenti puhkuse planeerijatest valis sihtkohta heaolu-, tervise- või spaateenuste järgi.

 

Riis võib sisaldada kuni kümme korda enam anorgaanilist arseeni kui teised toidud, teadlased on aga leidnud lihtsa viisi, kuidas vähkitekitava kemikaali taset märgatavalt vähendada.

Juulikuus teatasid kindlustusseltside kümned kliendid pikse tekitatudkahjudest, ilmajaam lubab ka selleks nädalavahetuseks äikeselist ilma.

 

Kuigi Aafrika seakatku nakatunud loomade liha inimesele ohtlik pole, on liha igasugune kasutamine välistatud nakkuse leviku tõttu.

 

Vaatepilt, mis avaneb Pärnus Munga tänava ühe hoone maa alla viiva keerdtrepi lõpus, on keldri kohta tavatu: kuu aja eest avatud õllekelder HOP võtab uudistajad vastu õdusa, samal ajal avara miljööga.

Puhkamise kõrvalt on suvel hea algust teha tervise tugevdamisega. Suvepealinnas on selleks palju võimalusi. Tennis treenib keha ja meelt ja aitab olla edukam nii tööalases karjääris kui elus ja võib parandada töö produktiivsust isegi 50%.

Et suvel energiast pulbitseda ja süümepiinadeta jäätist süüa, pakub suvine Pärnu põnevaid treeninguvõimalusi.

Sigade Aafrika katku avastamine Eestis on tekitanud küsimusi inimestes, kes ei ole elu- või töökoha tõttu seapidamisega kuidagi seotud ja seafarmi ei külasta.

Saunaviha tegemine pole kaugeltki lihtsalt kaseokste kokkulappimine. See on rituaal ja suisa omaette teadus. Ja nagu teaduses ikka, on igal teadlasel oma tõde.

 

Käesolevast nädalast saab maanteeameti e-teeninduses taotleda mootorsõidukijuhi juhendaja tunnistust.

 

Selle nädala hakul Raeküla metsas jooksnud pärnaka ehmatus oli suur, kui siksakilise mustriga roomaja ootamatult ja kiirelt üle tema varvaste vonkles.

Eestis peagi Tallinnast Pärnusse, Narva ja Tartusse bussiliine avada plaaniv odavbussifirma SuperBus.com plaanib hakata Pärnu ja Tallinna vahel sõitma viis korda päevas. Liiniload loodetakse saada augusti alguseks.

Eestis peagi Tallinnast Pärnusse, Narva ja Tartusse bussiliine avada plaanivasse ettevõttesse SuperBus.com soovib tööle saada umbes 250 inimest, kokku vajab ettevõte algul 35 inimest.

Kui turul ja kaupluste juures küsitakse kukeseente eest kümmekond eurot ja võib-olla mõni euro rohkemgi ja seente päritoluks on enamasti märgitud Lõuna-Eesti piirkonnad, võib kollaseid maitsvaid seeni leida ka Pärnumaa metsadest.

Pühapäeval, 19. juulil toimub esimene üle-eestiline avatud talude päev, kus külastajatele avavad oma uksed ligikaudu 150 talu ja põllumajandusettevõtet. Pärnumaal avavad oma väravad kaheksas vallas kokku 17 talu.

On puhkuste aeg ja Pärnumaa doonorite aktiivsus on vähenenud, haiglad üle Eesti töötavad aga täiel koormusel ja doonoriveri on hädavajalik.

 

Tänapäeval pole vaja joosta pangakontorisse ja isegi omada arvutit, et teha väiksemaid ülekandeid. Mobiilipanga abil võib maksta arveid, kanda üle raha ja hoida pilku peal oma rahalisel seisul. Ent on see turvaline?

Südasuvel on kõige tähtsam nautida aia ilu, aga selle kõrval tuleb leida aega mõne vajaliku aiatöö jaoks.

Sel kuul võib Pärnu tänavatel näha Eesti Posti kirjakandjat eriskummalise sõiduvahendiga liiklemas.

Pärast väikest langust kasvas juunis Pärnu kinnisvaraturg taas, teatas kinnisvarabüroo Uus Maa juunikuu kinnisvara ülevaates.

Võrguettevõte Elektrilevi on tänaseks paigaldanud Pärnumaale 29 542 kaugloetavat elektriarvestit. Rohkem kui pooltel (51%) ehk 22 431 Pärnumaa majapidamisel ja ettevõttel on arvesti kauglugemisele üle viidud.

Esitasin tööandjale lahkumisavalduse ja teavitasin teda töölepingu lõppemisest 30 päeva varem, nagu seadus ette näeb. Kahe nädala pärast jäin haigeks ja olen haiguslehel tõenäoliselt pikemat aega. Kas nüüd lükkub mu töölepingu lõppemine edasi ja tööandjal on õigus nõuda, et ma pärast haiguslehe lõppemist töötaksin veel kaks nädalat?

“Tellisin lapsele kauba ja selle kohaletoimetamine pidi aega võtma kuni kolm päeva. Paki pidi kohale tooma Omniva,” kurtis toimetusele pärnakas Ingemar, kes oli selleks ajaks kaupa oodanud juba kaks nädalat.

Kuigi moosidele on tugevalt konkurentsi pakkumas sügavkülmutatud marjad, mis toitumisnõustajate soovitusel on kasulikumad kui moosid, ei jää keedised unustusehõlma.

Lux Express hakkab augusti algusest Tallinna-Pärnu ekspressliinide pileteid müüma eri hinnaga, sõltuvalt nõudlusest ja väljumise ajast maksab siis täispilet senise 8,40 euro asemel kas seitse, kaheksa või üheksa eurot.

Tarbijakaitseamet võttis märtsist maini kauplustest katsetamiseks 11 mänguasja, millest kuus osutusid ohtlikuks.

Kuigi osa Pärnu kesklinna kohvikuid on suvel päevapraadide pakkumise lõpetanud, leiab suvepealinnast vähemalt paarkümmend söögikohta, mis odavamat lõunat pakuvad.

Ülemaailmse reisijate portaali Tripadvisor külastajad peavad Pärnu parimaks söögikohaks endiselt kohvikut Supelsaksad, mullusega võrreldes on populaarsemaks muutunud Sõõrikubaar ja Ammende villa restoran.

Neljateistkümnendat korda kohtuvad südasuvel Pärnus pitsimeistrid ja käsitöögurmaanid, kes ehedast pitsist lugu oskavad pidada.

Kurgja talumuuseumis peetakse Eesti valgepealisi lambaid ja võetakse neilt villakasukat lambaraudadega, nagu oleks aeg pidama jäänud ülemöödunud sajandi teise poolde Jakobsoni aega.

Küsitluses on osalenud  inimest