Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Tarbijakaitseamet tuletab alanud laadahooaja puhul meelde, et nii laadal kui poes kauplemisel kehtivad ettevõtjatele ühesugused nõuded, mida tuleb järgida. Tarbijad peaksid aga laadamelus säilitama kaine mõistuse, selmet uskuda müügijuttu, kui see tundub olevat liiga hea, et tõsi olla.

 

Linnapildis võib leida justkui üleöö tekkinud soditud seinu, mis majaelanikke eriti rõõmsaks ei tee. Mida teha, kui avastate, et teie maja sein on soditud?

Tänavu täitus kümme aastat tarbijakaitseameti juures tegutseva Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskuse loomisest ja piiriüleste tarbijakaebuste lahendamisest Eestis. Selle aja jooksul on keskusesse pöördunud tarbijate arv enam kui viiekordistunud.

Juba 15. aastat korraldab kuukiri Kodu & Aed silmapaistvate kodude ja väärikate aedade konkurssi Kodu Kauniks.

Pärnus juurutati lõppenud õppeaastal Eestis ainulaadset riskis- ja erivajadustega laste huviharidusse kaasamise süsteemi, mis on riigis ainulaadne ja sai alguse huvikooliõpetajate ja koolide sotsiaalnõustajate vabatahtlikust tööst.

Janel on 12aastane poeg Aleksander, kel oma autistlike joonte tõttu on raske olla kollektiivis, teda segab ja ärritab müra ja tähelepanu.

Pärnu kolledžis tähistatakse sel pühapäeval koostöös kõrgkooli partneriga Indiast Planetsi kooliga rahvusvahelist joogapäeva. Sel puhul kutsutakse huvilisi koos pere ja sõpradega kolled˛i raamatukogusse joogatundi.

 

Algus 28.03, 04.04, 18.04, 25.04, 02.05, 09.05; 23.05 ja 30.05 Pärnu Postimehes.

Selleks, et lagunevast prügist – toidujäätmetest – mulda saada, tuleb seda kompostida. Kompostimine on hea mullale ja taimedele ning kompostmuld sobib hästi nii köögiviljade kasvatamiseks kui ka toalilledele.

Kui Tallinnas ja Harjumaal viib kodudest vana kraami ära kila-kola takso, siis Pärnumaal teeb sama tööd MTÜ Tulevik, mis pakub veo- ja väikeautoga transporditeenust ning viib tellimisel kola prügimäele.

 

Uuskasutuskeskused Pärnus, Tallinnas ja Tartus ning Haapsalu kultuurimajas alustasid kampaaniat, et koguda uusi ja vähe kantud T-särke. Kogumine toimub eesmärgiga, et särgid leiavad taas kasutust Haapsalus 31. juulil ja 1. augustil festivalil Augustibluus.

Kasutuskõlbmatud rehvid tuleb suunata taaskasutusse. Eraisikud saavad oma rehvid üle Eesti ära anda tasuta.

OÜ Pereauto poolt Loode-Pärnu tööstusküla rajatav Renault' ja Dacia sõiduautode müügisalongi ja teenindushoone on valmis ning ettevõte loodab uues hoones tööd alustada juuli alguses.

Kuku raadio algatatud kampaanias „Selge grupijuht“ saab end Pärnus selgeks rühmaijuhiks registreerida esmaspäeval, 15. juunil alates keskpäevast Tallinna maantee Olerexi tanklas.

(1)

Pärnu Kesklinna silla juurde lisandus eilsest liiklusmärk, mis selgelt keelab jalgrattaga sõita silla linnapoolsel kõnniteel. Pärnu linnavalitsuse liiklusspetsialisti Toomas Tammela andmeil on silla kontserdimajapoolsel kõnniteel rattaga sõitmine olnud keelatud aastaid, kuid paljud ratturid ei ole siiani jalakäijate ala tähistavat liiklusmärki millekski pidanud. “Loodetavasti on uuest märgist rohkem kasu,” lausus Tammela.

Tänavu tuleb uitmõtte ajel Lottemaale minejatel arvestada sellega, et piletihind on kõrgem kui eelmisel aastal.

(1)

Sel nädalal on Pärnu kesklinnas ja Papiniidu piirkonnas ostukeskuste parklates nähtud mehi, kes pakuvad müügiks köögitarvikuid.

Eile hakkasid töömehed Pärnu ja Sauga jõele üles panema veesõidukite liiklust reguleerivaid märke, mis peaksid korrale kutsuma liiga hasartseid kihutajaid.

Tervise arengu instituut (TAI) alustas suitsetamise kahjulikkust puudutavat teavitust, mille esimeses etapis jagatakse infot passiivse suitsetamise ohtude kohta ja julgustatakse inimesi nõudma endale suitsuvaba keskkonda.

Eesti ornitoloogiaühing koostöös ettevõtetega 5D Vision ja Walk & Learn on loonud nutika linnumääraja, mis aitab algajal linnuhuvilisel looduses kohatud linnuliiki tuvastada silma hakanud tunnuste, näiteks suuruse, noka kuju, värvuse, elupaiga vms järgi.

Ettevõte 7 Kohvipoissi tõi turule uue kohvisordi Café Flamenco.

 

(1)

Eile keskpäeval avati Jannseni tänaval varasema Säästumarketi asemel Pärnu esimene mini-Rimi, mis meelitas enne avamist sooduspakkumiste ootuses ukse taha sappa sadakond poodlejat, kelle seas andsid tooni koolilapsed ja vanurid.

Sorditud jäätmed jõuavad Eesti Pakendiringlusse või mõne väiksema käitleja juurde, kus neid töödeldakse selliselt, et saab toorainena uuesti kasutusse võtta.

Pärnus Papiniidu tänavas võib näha korterelamute juures kolmesuguseid jäätmekonteinereid. Rohelistel, mis uuemat sorti ja lukustatavad, on ühel pool kaks ja teisel üks suurem ava. Sellisesse konteinerisse võib visata segapakendit, st piima- ja mahlakartongi, metall-, plast- ja klaaspakendit. Teiselt poolt, suuremast avast saab sisse panna kartongi, mida tuleb eelnevalt väiksemaks rebida. Nii mahub konteinerisse rohkem.

Täna keskpäeval avati Jannseni tänaval varasema Säästumarketi asemel Pärnu esimene mini-Rimi kauplus, mis meelitas enne avamist sooduspakkumiste ootuses ukse taha sappa sadakond poodlejat, kelle seas andsid tooni koolilapsed ja vanurid.

Eile avati Pärnu Rüütli tänavas kingapood, mis on Vana-Saugas tegutseva meeste- ja naistejalatseid valmistava Soome ettevõtte Pomarfin kauplus.

Majandussurutise järel Pärnumaal uute eramurajoonide ehituses tekkinud vaikelu lõpetas LVM Kinnisvara, kes alustas Sauga vallas Tammiste külas Randivälja teel uue 23 elamust koosneva Linnapiiri elamurajooni ehitusega.

Pärnu kohvikud korraldavad kevadise menuka restoranide nädala eeskujul oktoobri alguses kohvikute nädala.

Kuna kooli lõpetamine on noorele senise elu tähtsamaid sündmusi, soovib iga neiu panna aktusel välja oma parima alates soengust-meigist ja lõpetades tualeti ja aksessuaaridega.

Samal ajal kui kettagolfi harrastajate arv Eestis üha kasvab, koguvad möödunud aasta märtsis Pärnus ukse avanud kaupluse Discsport tooted ja teenused aina suuremaid müüginumbreid.

Pärnu turu on vallutanud lõunamaised köögiviljad ja aiasaadused. Silma hakkab maasikarohkus. Poola maasikaid saab kilohinnaga kahest eurost kuni 2,80ni. Maasikaid on isegi Serbiast, hind samuti kaks eurot kilo eest.

Felixi tomatiketšupite sarja uues ketšupis on soola ja suhkru kogust vähendatud 30 protsendi võrra, tänu sellele sisaldab toode varasemast vähem kaloreid. Rikkalik tomatimaitse on saavutatud suurema tomatimassiga.

 

Rakvere tõi turule nii tehnoloogia kui ka maitse poolest uute toodetena maailmakuulsa inglispärase toorsuitsupeekoni ja liharikkad toorsuitsutatud peekonikuubikud.

Alates juunist kasvab elektrivõrguga liitumisel ühe ampri hind koos käibemaksuga 156 euro ehk 16 protsendi võrra, kuna 2008. aastast kehtivad turuhinnad ei kata klientide elektrivõrguga liitumiseks tehtavaid kulutusi.

Ehkki täna Pärnus Rohelisel tänaval avatud erksavärviline mänguväljak teeb kõige rohkem rõõmu lastele, leiavad uuel kogupere mängualal mitmekülgset tegevust suuredki.

Algus 28.03, 04.04, 18.04, 25.04, 02.05, 09.05 ja 23.05 Pärnu Postimehes.

(1)

Mõista, mõista, mis imemasinaga tegu: ise mootorita, aga pügab muru traktorist paremini? Eksite, kui pakute vikatit või lammast.

Tarbijakaitseamet esitles sel nädalal tänavu märtsis ja aprillis korraldatud kontrollikampaaniat “Kauple ausalt. Osta targalt!”.

Maanteeinfokeksuse teatel toimuvad täna kahel Pärnumaa teel pindamistööd, mille tõttu piiratakse seal kiirust 30 kilomeetrini tunnis.

Paberikunsti huviliste rõõmuks ilmus äsja trükist raamat “Paberi lummuses”, autoriks pärnakas Leelo Paks.

Algus 28.03, 04.04, 18.04, 25.04, 02.05 ja 09.05 PPs

Kanal 2 lahkub Urmas Oru sõnul vabalevist ning on tulevikus nähtav ZUUMtv, Viasati ja kaabel-tv operaatorite vahendusel.

Saku hakkas tootma säilitusainetevaba Lotte limonaadi.

 

Rattavarguste vähendamiseks ja varastatud ning kadunud jalgrataste omanike tuvastamiseks on kodanikualgatusena loodud jalgrattaregister Bike-ID, kuhu saab rattaid registreerida tasuta.

Küpsisetootja Selga kogus kahekuulise kampaaniaga raha kuulmispuudega lastele hädavajalike sisekõrva implantaadi kõneprotsessorite ostuks, abi saab vähemalt viis last.

 

Pärnu noored võivad autoga sõitma õppimiseks valida nelja autokooli vahel, koolis käimine maksab sõltuvalt lisasõidutundide arvust vähemalt 500 eurot.

Lugeja tundis huvi, milliseid koduõendusteenuseid on õigus saada inimesel, kel on ravikindlustus.

Pärnus plaanitakse juunis Grillfestil püstitada Guinnessi rekord maailma pikima pikniku pidamises.

Pärnu keskranna liivale laudteed laotava traktori juures asjatavast Kesklinna Pargid OÜ töödejuhatajast Kalju Villotast õhkub täna, kolm päeva enne seda, kui Pärnu rannad suvehooajaks avatud peavad olema, enesekindlust. “Jõuame kõik valmis,” kinnitab ta.

Küsitluses on osalenud  inimest