Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Uute autode müük kasvas Pärnus veebruaris võrreldes jaanuariga veerandi võrra, teist kuud järjest eelistasid ostjad enim Škoda mudeleid.

Eesti töötukassa Pärnumaa osakond korraldab 7. aprillil Pärnu kontserdimajas Pärnumaa teise töömessi.

 

28. veebruar Kuu Vähis, lehttaimed.

Rimi pole loobunud plaanist rajada Pärnu kesklinna Pikk 12 kinnistule supermarket, kinnitas Pärnu Postimehele Rimi kommunikatsioonijuht Katrin Bats.

Ehkki juba homsest võivad autojuhid oma sõidukitele panna alla suverehvid, soovitab maanteeamet rehvivahetusega oodata.

 

Tõstamaa pereema Janely Kuuskler-Adler (32) küpsetab koduköögis linnarahvale leiba ja muidki maitsvaid säilitusainevabu roogi, turundades aktiivselt oma ettevõtmist sotsiaalvõrgustikus.

 

Järgmisel neljapäeval, 5. märtsil tuleb Pärnu kunstide majas meditatsioonipäev, mille korraldavad OSHO meditatsiooni keskus Tallinnas ja Eesti meditatsiooni kool.

 

USA Stanfordi ülikooli teadlased leidsid, et stiletode kandmine tekitab naiste põlvedes suuri pingeid, mille tulemus võib olla osteoartroos.

 

Kui eelmisel kuul said soodsama hinnaga rongis sõita õpetajad, siis märtsi alguses pakutakse odavat rongipiletit kaitseliitlastele.

 

Viimasel ajal on sagenenud olmeõnnetused kodumasinate ja elektroonikaseadmetega, väidab ERGO Insurance SE varakahjude käsitleja Tuuli Kalberg. Kuna aga olmeõnnetustest on vähe räägitud, juhib Kalberg neile tähelepanu ja annab näpunäiteid, kuidas neid ennetada.

 

Asbesti sisaldavad vanad ehitusmaterjalid tuleb üle anda ohtlike jäätmete käitlejale.

Kas tööandja võib ise otsustada, millal maksab puhkusetasu?

Maksu- ja tolliamet teatab oma Facebooki lehel, et täna saavad tulumaksu tagastuse 30 000 inimest summas 7,6 miljonit eurot.

Veebruari viimast teisipäeva, mis sel aastal on 24. veebruar, tähistatakse mitmel pool maailmas ülemaailmse opipäeva ehk World Spaydayna.

Kuigi plastakende hooldus ei olene otseselt aastaajast, on kevade tulles otstarbekas aknad taas hoolikalt üle käia.

21. veebruar Kuu Jääras, vilitaimed. Kuu veerusõlmes, ebasoodus päev.

Tarbijakaitseamet tuletab meelde, et olgu laadal või poes, kauplemisel kehtivad samad nõuded ja neid tuleb järgida kõigil.

 

Reisiettevõtja Reisiks OÜ (Reisiks Kaugele) teatas tarbijakaitseametile, et ei suuda täita pakettreisilepingust tulenevaid kohustusi tarbijate ees ja on sattunud maksejõuetusse.

 

Äsja toimunud turismimessil osales tarbijakaitseamet oma infoboksiga, mille vastu tunti elavat huvi. Tarbijakaitseameti töötajad jagasid seal reisisoovitusi.

Kui pärnakatel avanes võimalus avaldada arvamust ja soove kohvikute kohta, kogunes hulk sisukaid vastuseid.

“Mõtlemine asjaajamisele tekitas küll stressi, ent tänu lahketele ja abivalmis asjaosalistele kulges kõik libedasti,” nentis Sauga vallas Uuemetsas elav pensionär Jaan Raspel, kes äsja vahetas välja oma eramu õliküttekatla.

Juba nädalapäevad ei saa internetist kätte teavet, kust näeks, milline Pärnu linnabuss mis kellaajal ühest või teisest peatusest väljub.

Pärnu Postimehes 12. veebruaril ilmunud loo kohta “Uus jäätmeseadus võib taas tuua metsa prügimäed” saatis keskkonnaminister Mati Raidma kommentaari, milles juhtis tähelepanu jäätmesektoris nappivale konkurentsile, millele korduvalt on viidanud konkurentsiamet.

Ajakirja Kodukiri kodukonkursi Aasta Kodu Aasta kauneima aia tiitli pälvisid Sindis elavad Monica ja Arko Kask, kes lihtsate vahenditega lõid lopsaka ja värviküllase aia.

Eesti abi- ja teraapiakoerte ühing on võtnud oma missiooniks edendada Eestis võimalusi, kuidas kaasata koeri teraapiasse, ja teavitada inimesi teraapiakoerte kasutamisest.

Ilmad on, nagu need on, sinna ei anna midagi teha, küll saame oma organismi turgutada, et püsida tervena.

Täna on 13. kuupäev ja reede, mida rahvauskumustes seostatakse ebaõnnega. Paljudes Euroopa riikides juhitakse sel päeval inimeste tähelepanu ohutuse teemadele.

Alates tänasest saab e-maksuametis  esitada 2014. aasta tuludeklaratsiooni.

Jäätmemajanduses praegu kehtiva korra kohaselt ei ole jäätmevedaja jäätmete omanik ja omavalitsusel on õigus määrata nende käitluse koht. Keskkonnaministeerium on koostanud eelnõu jäätmeseaduse reformiks, mis muudab senist korda põhjalikult.

Seadusega kehtestatud üldisel jäätmekäitluskohustusel tiheasustusaladel on olnud hea mõju: vähenenud on linna avalikus ruumis jäätmete ebaseaduslik ladestamine. Tagasi kunagi kehtinud vabaturu põhimõttele minekut ei poolda ma järgmistel põhjustel.

Täna ühtsele hädaabinumbrile 112 üle läinud häirekeskus hakkab abi saatma ka ilma konkreetse hädaabikõneta, kui päästekorraldaja näeb abi saatmist vajavat olukorda kaamerast.

Kuigi Eesti läks tänasest üle ühtsele hädaabinumbrile 112, jääb senine politsei lühinumber 110 kasutusse.

Pärnu Postimees vaatles korterelamut, kus juba aastaid on müüdud edukalt Pärnu linna kõige odavamaid kortereid, ja uudistas ranna rajooni luksuselamut, kus korteri hind küünib üle 250 000 euro, küsides, mis muudab need pinnad ahvatlevaks.

Eestis algab kolmapäeval, 11. veebruaril üleminek ühisele hädaabinumbrile 112, millel saab kutsuda nii kiirabi, päästjad kui edaspidi politsei.

Täna teeb Pärnus Rüütli tänaval uksed lahti Elleni kohvik-pagariäri, kus kohvi kõrvale saab nautida otse ahjust tulnud kooke, saiakesi ja pirukaid.

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab sel nädalal 294 600 inimesele 359 600 maamaksuteadet, millest 74 protsenti jõuab maksumaksjateni elektroonsete kanalite kaudu. Esimest korda saadab maksuhaldur teate 16 700 inimesele SMSiga.

Äsja Pärnusse kolinud maastikuarhitekt ja valgusdisainer Marilii Toots (32) leidis endale aastate eest südamelähedase kutsumuse – jooga ja juba kuuendat aastat õpetab ta seda teistelegi.

“Püüdke tervislikumalt toituda, sest see annab tugevaima immuunsuse viiruste hooajal,” nendib Tartust pärit koolitaja, toitumis- ja psühhoterapeut Sirli Kivisaar.

Danske Bank Group teatas sel nädalal otsusest keskenduda Balti riikides äripangandusele.

8. veebruari öösel korrastab riik mobiilsideoperaatorite sageduskasutust 900 MHz sagedusel, mistõttu võib kella ühest kolmeni öösel esineda sidekatkestusi üle Eesti.

Mootorikütuste hinnatõus on saanud uut hoogu. Neste tõstis hindu juba teist korda sel nädalal.

Trükist on jõudnud lugejateni ajakirja 60+ teine terviseraamat, mis kannab pealkirja "Ai, liigesed!”.

 

Pärnus algab sel laupäeval korteriühistute XII foorum, kuhu elamumajanduse sõlmpunkte analüüsivate spetsialistide kõrval on esinema kutsutud ka kõigi suuremate erakondade esinumbrid Pärnumaal.

 

(1)

Arvestatavat osa klaastaarast ei võeta ega ilmselt hakata lähitulevikuski raha eest tagasi võtma, sest sellises taaras kauba ostja ei maksa panti ehk pakendi tagatisraha.

Pärnu haiglas saab nüüd 3D/4D-ultraheliaparaadiga teha veel ema kõhus lapsest ruumilisi ja liikuvaid pilte, teenus on tasuline ja pildid saab plaadiga kaasa.

Uute autode müük algas Pärnus veidi tagasihoidlikumalt kui eelmise aasta alguses.

Vastab päästeameti Lääne päästekeskuse pressiesindaja Katrin Zagorski.

Möödunud jõulupühade eel alanud kahtlaste elektronkirjade voog eestimaalaste meiliaadressidele pole siiani lõppenud ja aeg-ajalt võib postkasti sirvides leida kaaperdatud meilikontolt saadetud kirja, milles palutakse aidata rahahädas lähedast.

Maainimene (nimi on toimetusele teada) kurtis, et Pärnu bussijaama infonumbril helistades tuleb kaua oodata. Telefon kutsub, aga keegi ei vasta.

Päästeameti Lääne päästekeskuse tuleohutuskontrolli büroo juhataja Jaak Jaanso annab ülevaate möödunud aasta tuleõnnetustest Pärnumaal ja jagab näpunäiteid neist hoidumiseks.

Küsitluses on osalenud  inimest