Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Heaoluteenused on maailmas kõige kiiremini arenev ja suurem tööstusharu: 2014. aasta Flash Eurobarometeri eurooplaste turismi eelistuste raportis selgus, et 13 protsenti puhkuse planeerijatest valis sihtkohta heaolu-, tervise- või spaateenuste järgi.

 

Riis võib sisaldada kuni kümme korda enam anorgaanilist arseeni kui teised toidud, teadlased on aga leidnud lihtsa viisi, kuidas vähkitekitava kemikaali taset märgatavalt vähendada.

Juulikuus teatasid kindlustusseltside kümned kliendid pikse tekitatudkahjudest, ilmajaam lubab ka selleks nädalavahetuseks äikeselist ilma.

 

Kuigi Aafrika seakatku nakatunud loomade liha inimesele ohtlik pole, on liha igasugune kasutamine välistatud nakkuse leviku tõttu.

 

Vaatepilt, mis avaneb Pärnus Munga tänava ühe hoone maa alla viiva keerdtrepi lõpus, on keldri kohta tavatu: kuu aja eest avatud õllekelder HOP võtab uudistajad vastu õdusa, samal ajal avara miljööga.

Puhkamise kõrvalt on suvel hea algust teha tervise tugevdamisega. Suvepealinnas on selleks palju võimalusi. Tennis treenib keha ja meelt ja aitab olla edukam nii tööalases karjääris kui elus ja võib parandada töö produktiivsust isegi 50%.

Et suvel energiast pulbitseda ja süümepiinadeta jäätist süüa, pakub suvine Pärnu põnevaid treeninguvõimalusi.

Selle nädala hakul Raeküla metsas jooksnud pärnaka ehmatus oli suur, kui siksakilise mustriga roomaja ootamatult ja kiirelt üle tema varvaste vonkles.

Käesolevast nädalast saab maanteeameti e-teeninduses taotleda mootorsõidukijuhi juhendaja tunnistust.

 

Saunaviha tegemine pole kaugeltki lihtsalt kaseokste kokkulappimine. See on rituaal ja suisa omaette teadus. Ja nagu teaduses ikka, on igal teadlasel oma tõde.

 

Sigade Aafrika katku avastamine Eestis on tekitanud küsimusi inimestes, kes ei ole elu- või töökoha tõttu seapidamisega kuidagi seotud ja seafarmi ei külasta.

Eestis peagi Tallinnast Pärnusse, Narva ja Tartusse bussiliine avada plaaniv odavbussifirma SuperBus.com plaanib hakata Pärnu ja Tallinna vahel sõitma viis korda päevas. Liiniload loodetakse saada augusti alguseks.

Eestis peagi Tallinnast Pärnusse, Narva ja Tartusse bussiliine avada plaanivasse ettevõttesse SuperBus.com soovib tööle saada umbes 250 inimest, kokku vajab ettevõte algul 35 inimest.

Kui turul ja kaupluste juures küsitakse kukeseente eest kümmekond eurot ja võib-olla mõni euro rohkemgi ja seente päritoluks on enamasti märgitud Lõuna-Eesti piirkonnad, võib kollaseid maitsvaid seeni leida ka Pärnumaa metsadest.

Pühapäeval, 19. juulil toimub esimene üle-eestiline avatud talude päev, kus külastajatele avavad oma uksed ligikaudu 150 talu ja põllumajandusettevõtet. Pärnumaal avavad oma väravad kaheksas vallas kokku 17 talu.

On puhkuste aeg ja Pärnumaa doonorite aktiivsus on vähenenud, haiglad üle Eesti töötavad aga täiel koormusel ja doonoriveri on hädavajalik.

 

Tänapäeval pole vaja joosta pangakontorisse ja isegi omada arvutit, et teha väiksemaid ülekandeid. Mobiilipanga abil võib maksta arveid, kanda üle raha ja hoida pilku peal oma rahalisel seisul. Ent on see turvaline?

Südasuvel on kõige tähtsam nautida aia ilu, aga selle kõrval tuleb leida aega mõne vajaliku aiatöö jaoks.

Sel kuul võib Pärnu tänavatel näha Eesti Posti kirjakandjat eriskummalise sõiduvahendiga liiklemas.

Pärast väikest langust kasvas juunis Pärnu kinnisvaraturg taas, teatas kinnisvarabüroo Uus Maa juunikuu kinnisvara ülevaates.

Võrguettevõte Elektrilevi on tänaseks paigaldanud Pärnumaale 29 542 kaugloetavat elektriarvestit. Rohkem kui pooltel (51%) ehk 22 431 Pärnumaa majapidamisel ja ettevõttel on arvesti kauglugemisele üle viidud.

“Tellisin lapsele kauba ja selle kohaletoimetamine pidi aega võtma kuni kolm päeva. Paki pidi kohale tooma Omniva,” kurtis toimetusele pärnakas Ingemar, kes oli selleks ajaks kaupa oodanud juba kaks nädalat.

Lux Express hakkab augusti algusest Tallinna-Pärnu ekspressliinide pileteid müüma eri hinnaga, sõltuvalt nõudlusest ja väljumise ajast maksab siis täispilet senise 8,40 euro asemel kas seitse, kaheksa või üheksa eurot.

Kuigi moosidele on tugevalt konkurentsi pakkumas sügavkülmutatud marjad, mis toitumisnõustajate soovitusel on kasulikumad kui moosid, ei jää keedised unustusehõlma.

Esitasin tööandjale lahkumisavalduse ja teavitasin teda töölepingu lõppemisest 30 päeva varem, nagu seadus ette näeb. Kahe nädala pärast jäin haigeks ja olen haiguslehel tõenäoliselt pikemat aega. Kas nüüd lükkub mu töölepingu lõppemine edasi ja tööandjal on õigus nõuda, et ma pärast haiguslehe lõppemist töötaksin veel kaks nädalat?

Tarbijakaitseamet võttis märtsist maini kauplustest katsetamiseks 11 mänguasja, millest kuus osutusid ohtlikuks.

Kuigi osa Pärnu kesklinna kohvikuid on suvel päevapraadide pakkumise lõpetanud, leiab suvepealinnast vähemalt paarkümmend söögikohta, mis odavamat lõunat pakuvad.

Ülemaailmse reisijate portaali Tripadvisor külastajad peavad Pärnu parimaks söögikohaks endiselt kohvikut Supelsaksad, mullusega võrreldes on populaarsemaks muutunud Sõõrikubaar ja Ammende villa restoran.

Neljateistkümnendat korda kohtuvad südasuvel Pärnus pitsimeistrid ja käsitöögurmaanid, kes ehedast pitsist lugu oskavad pidada.

Kurgja talumuuseumis peetakse Eesti valgepealisi lambaid ja võetakse neilt villakasukat lambaraudadega, nagu oleks aeg pidama jäänud ülemöödunud sajandi teise poolde Jakobsoni aega.

Kuigi suvi pakub meile võimalust vabas õhus ja looduses liikuda, tasub aega varuda iluprotseduuridekski.

Kui ilm palavaks läheb, tuleb sagedamini kauplustes joogiriiulite juurde astuda. Valik võtab silme eest kirjuks vähemasti kolmes suures poes: Rimis, Maximas ja Selveris.

Tarbijal tasub teada, mille poolest erinevad mahlad, nektarid ja mahlajoogid.

Rimides on nüüd paljud tervislikud tooted kergesti leitavad, sest nende hinnasildile on paigutatud õunamärk ja kiri „Rimi toitumisnõustaja soovitab“.

 

Pärnu autosalongid müüsid juunis 119 uut sõidukit, neist sõiduautosid 103 ja tarbesõidukeid 16.

Pärnusse Riia maantee äärde kerkib moodne iseteenindusautopesula, mille uksed on soovijatele ööpäev läbi avatud.

Viimasel ajal populaarsust kogunud ja tulevikus nähtavasti aina sageneva droonide lennutamise tõttu pidas andmekaitse inspektsioon vajalikuks täiendada 2013. aastal koostatud kaamerate kasutamise juhendit mehitamata õhusõidukite ehk nn droonikaamerate peatükiga.

Haigekassa juhatus kinnitas laste hambaravi ja ortodontialepingupartnerite valikukonkursi tulemused. Uus valikupartnerite lepinguperiood algas 1. juulist ja lõpeb 2019. aasta 30. juunil.

Ilusa ilmaga unustavad paljud end randa pikaks ajaks päevitama, kuid seejuures tasub silmas pidada, et ka Eestis on praegu UV-indeks üsna kõrge ehk päikesepõletuse oht päris suur.

Tänavu täitus kümme aastat tarbijakaitseameti juures tegutseva Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskuse loomisest ja piiriüleste tarbijakaebuste lahendamisest Eestis. Selle aja jooksul on keskusesse pöördunud tarbijate arv enam kui viiekordistunud.

Linnapildis võib leida justkui üleöö tekkinud soditud seinu, mis majaelanikke eriti rõõmsaks ei tee. Mida teha, kui avastate, et teie maja sein on soditud?

Tarbijakaitseamet tuletab alanud laadahooaja puhul meelde, et nii laadal kui poes kauplemisel kehtivad ettevõtjatele ühesugused nõuded, mida tuleb järgida. Tarbijad peaksid aga laadamelus säilitama kaine mõistuse, selmet uskuda müügijuttu, kui see tundub olevat liiga hea, et tõsi olla.

 

Juba 15. aastat korraldab kuukiri Kodu & Aed silmapaistvate kodude ja väärikate aedade konkurssi Kodu Kauniks.

Pärnus juurutati lõppenud õppeaastal Eestis ainulaadset riskis- ja erivajadustega laste huviharidusse kaasamise süsteemi, mis on riigis ainulaadne ja sai alguse huvikooliõpetajate ja koolide sotsiaalnõustajate vabatahtlikust tööst.

Janel on 12aastane poeg Aleksander, kel oma autistlike joonte tõttu on raske olla kollektiivis, teda segab ja ärritab müra ja tähelepanu.

Pärnu kolledžis tähistatakse sel pühapäeval koostöös kõrgkooli partneriga Indiast Planetsi kooliga rahvusvahelist joogapäeva. Sel puhul kutsutakse huvilisi koos pere ja sõpradega kolled˛i raamatukogusse joogatundi.

 

Algus 28.03, 04.04, 18.04, 25.04, 02.05, 09.05; 23.05 ja 30.05 Pärnu Postimehes.

Selleks, et lagunevast prügist – toidujäätmetest – mulda saada, tuleb seda kompostida. Kompostimine on hea mullale ja taimedele ning kompostmuld sobib hästi nii köögiviljade kasvatamiseks kui ka toalilledele.

Kui Tallinnas ja Harjumaal viib kodudest vana kraami ära kila-kola takso, siis Pärnumaal teeb sama tööd MTÜ Tulevik, mis pakub veo- ja väikeautoga transporditeenust ning viib tellimisel kola prügimäele.

 

Uuskasutuskeskused Pärnus, Tallinnas ja Tartus ning Haapsalu kultuurimajas alustasid kampaaniat, et koguda uusi ja vähe kantud T-särke. Kogumine toimub eesmärgiga, et särgid leiavad taas kasutust Haapsalus 31. juulil ja 1. augustil festivalil Augustibluus.

Küsitluses on osalenud  inimest