Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eile hommikul mõõdeti Pärnumaal –6,2 kraadi külma. Esimeste miinuskraadide juures peaks iga diiselmootoriga sõiduki omanik mõtlema, kas tema sõiduki kütusepaagis on suvine diislikütus maksimaalse külmataluvusega –5 °C või juba külmakindlam üleminekuperioodi diislikütus.

(2)

Kinnisvaravalduse ASi korraldatud Pärnusse Jannseni 3/5/7 kavandatava Rimi kaubandushoone arhitektuurse ideekavandi konkursil valiti välja võidutöö, mille järgi Ülejõe rahvas võib saada uue kaubanduskeskuse ülejärgmiseks aastaks.

Öko- või mahetoodete headuses pole põhjust kahelda, küll tekib küsimusi reklaamikoostaja keelekasutuse suhtes. Kas ehk tundus, et emakeelne reklaamtekst oleks lihtlabane? Kuid miks on siis jäädud poolele teele ja kasutamata muud võimalused nagu herbid ja seedid?

Teksaklubi avatud uste päeval Jenny Kruse poes tutvustasid klubiliikmed teksasmaterjali kasutamise võimalusi.

Kuni 18. oktoobrini on rongisõit tegevväelastele ja ajateenijatele ükskõik millisel marsruudil kogu Eestis poole hinnaga.

(1)

Varem iganädalaste pidudega pärnakaid kostitanud kohvik Fookus loobus diskode korraldamisest ja keskendub restoranielamuse pakkumisele.

Pärnu kohvikute nädal käib täistuuridel: rahvas saalib söögikohtade vahet ja suur tung kohvikute eripakkumistest osa saada on põhjustanud tooraine defitsiidigi.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd ligi 70 ametikohal. Tööd pakutakse nii kokkadele, teenindajatele, mehaanikutele, lukkseppadele, õmblejatele, masinaoperaatoritele kui võsalõikajale.

Uute autode müük Pärnus tegi septembris võrreldes augustiga suure tõusu: autosalongid müüsid eelmisel kuul suvepealinnas 152 sõidukit ehk 42 võrra rohkem kui kuu varem.

Seni kolmnurgas Tallinna–Tartu–Narva sõitnud Eesti esimese odavbussifirma Simple Expressi bussid hakkavad läbima 18 linna, üheksat maakonda ja peatuma ligi 250 kohas.

Swedbanki eraisikutest Pärnumaa klientide pangaarvel on keskmiselt 4500 eurot, ligemale kaks kolmandikku sellest on hoiustanud üle 50aastased inimesed, ütles Swedbanki Investeerimisfondide juhatuse esimees Kristjan Tamla.

Eile Tallinnas Eesti korteriühistute kaheksandal foorumil anti pärnakatele üle korteriühistute konkursi eriauhind edukaima renoveerimisprojekti kategoorias.

Tänasest võib GoBusi kaugliinidele osta veebist bussipileteid ka vahepeatuste kaupa, kuid ostmiseks on vaja kas GoBusi või Tallinna ja Harjumaa Ühiskaarti.

Kuidas tekib tolm ja kuhu kaob raha – selle üle juurdlevad ilmselt väga paljud inimesed, eriti enne palgapäeva, kui rahakotis tuul vilistab. Pärnu linnavalitsuse sotsiaalosakonna teenistuses võlanõustaja Anne Rähn puutub oma töös sageli kokku inimestega, kes kalduvad spontaanselt kulutama ja avastavad alles kuu lõpus, et jäävad oma eelarvega miinusesse. Et seda ei juhtuks, tuleb oma kulusid arukalt planeerida ja ootamatusteks valmis olla.

Swedbank teatas täna, et hakkab 28 asulas pakkuma sularaha väljavõtmise teenust maapoodides. Tõime välja kohad, kus teenus juba töötab või kus sellega lähikuudel alustatakse.

Üleeile pandi pidulike sõnade saatel nurgakivi Paikuse vallas Silla külas ehitatavale Jõemänniku elamurajoonile.

Avalikud prügikonteinerid teevad muret kortermajade elanikele ja linnavalitsusele, sest pahatihti on nende ümbrus räpane. Lahendust nähakse elanike keskkonnateadlikumas käitumises.

Leivakultuuri edendamiseks kuulutab Leibur taas välja konkursi “Leiburi leivategu”, et leida parim kodus küpsetatud leib. Tänavu valitakse selleks peenleib.

Tallinna huvireise korraldav Silver Sea tunneb huvi Pärnu sadama vastu ja on saatnud hinnapäringu 2016. aasta hooajaks. ettevõte soovib hinnapakkumist kolmele laevale.

Toidupank otsib vabatahtlikke nelja Pärnu kauplusesse, kus oktoobri kolmandal reedel ja laupäeval on võimalik aidata koguda toidukaupa vaesuses elavatele peredele.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal praegu tööd üle 60 ametikohal. Tööd pakutakse nii masinaoperaatoritele, kokkadele, keevitajatele, teenindajatele, õmblejatele, projektijuhile kui pereõele.

Aresse, kus viimase viie aasta jooksul on juhtunud neli liiklusõnnetust, milles inimesed on viga saanud, paigaldatakse aasta lõpuks kaks kiiruskaamerat.

LVM Kinnisvara pani täna nurgakivi Paikuse vallas Silla külas Kiisa tee äärde kerkivale  Jõemänniku elurajoonile, kuhu on kavandatud ligemale poolsada maja.

Sel aastal ostis toiduainetööstus Salvest kokku 60 tonni kõrvitsat, millest valmib üle 107 000 purgi kõrvitsasalatit.

Vändra tarbijate ühistu plaanib ehitada avaramaks Toris kunagises majandi sööklas tegutseva kaupluse, detailplaneeringu eskiislahendusega saab tutvuda Tori vallamajas ja valla kodulehel.

“Kehv aasta,” kirjeldas Eesti meetootjate ühendust pikka aega juhtinud Sirkka Arro napilt, kuidas mesinikud tänavust aastat hindavad.

“Palun aidake mul automaadist raha välja võtta,” ütleb eakas klient ja võtab pangakaardi koos koodiümbrikuga rahakoti vahelt. Selline olukord pole Swedbanki Pärnu kontorites haruldane, automaatidest leitakse kaarte, millele on PIN-kood lausa peale kirjutatud.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd ligikaudu sajal ametikohal. Tööd pakutakse teenindajatele, kokkadele, mehaanikutele, masinaoperaatoritele, õmblejatele, aga ka võlanõuete menetlejale.

Täna tühistas kaardikeskus Nets Estonia AS ekslikult osa 17.–19. septembri kaardimaksetest ja seetõttu kanti nendele klientidele kaardimaksete eest raha tagasi.

Lääne päästekeskuse tuleohutuskontrolli büroo peainspektor Rain Põllu külastas majapidamist, mille omanik kuivatas pragusel pliidil puuhalge ja asetas pajalapina sellele villase soki. Majaperemehe sõnutsi ei olevat puidu pliidil kuivatamine sugugi ohtlik, õnnetus võib juhtuda hoopis siis, kui piiksuv suitsuandur tähelepanu hajutab.

Homme oma esimest sünnipäeva tähistava Rannet Säinase elus oli täna tähtis päev. Aastakümneid ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumist oodanud 400 pärnakat, kes elavad Ehitajate tee ja Savi vahel, ei pea enam anumatega puhast vett tassima. Ja Rannet oli koos isa Maanusega nende seas, kes istutasid selle meenutamiseks tamme.

Haridus- ja teadusministeerium, rahvusringhääling ning Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut koostöös emakeele seltsi ja emakeeleõpetajate seltsiga korraldavad selle nädala lõpus kokkuvõttevõistluse, milles iga osaleja saab panna proovile oma oskuse teha maksimaalselt 200sõnaline kokkuvõte žürii antud tekstist.

Esitasin tööandjale lahkumisavalduse. Kahe nädala pärast peaks töösuhe lõppema, kuid mõtlesin ümber ja soovin siiski tööle jääda. Kas mul on õigus ülesütlemisavaldus tagasi võtta ja tööle jääda?

Tolmuimeja ostmine pole raketiteadus, kuid ometi on palju asjaolusid, mida enne ostu endale selgeks teha.

Poolteist nädalat tagasi tanklates üle euro tõusnud kütuse hinnad on langenud taas selle tasemeni, kus hinnasildile on esimeseks numbriks kirjutatud null.

Auto24 ringrajal toimuva Honour Club Estonia 2015 superautode show päädis 5. septembril meeleoluka galaõhtusöögiga Hedon Spa restoranis Raimond, kus üle maailma kokkusõitnud glamuursele seltskonnale esitleti Eesti tippmoodi.

Täna algavad sel suvel kokku lepitud Rail Balticu raudteekoridori eelistust tutvustavad avalikud arutelud kohalikes omavalitsustes.

Killerkoti kampaania avamisel tutvustatud TSN Emori uuringust eestimaalaste kilekottide tarbimise kohta selgub, et enamik Eesti elanikke peab kilekotte keskkonnale kahjulikuks, kuid tarbijate käitumine on eelkõige mugavuse või alternatiivi puudumise tõttu teadlikkusega vastuolus.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd üle 70 ametikohal. Tööd pakutakse nii kokkadele, teenindajatele, õmblejatele, masinaoperaatoritele kui testkliendile.

Maanteeinfokeskuse teatel toimuvad täna mitmel pool Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel puurimistööd, mistõttu tööde tsoonis kehtestatakse kiiruspiirang.

Toidutootjad on kuulutanud septembri Eesti toidu kuuks, et tõsta kodumaist päritolu toidu populaarsust tarbijate seas. Kui Pärnu restoranides seks puhuks eritoite pole, siis Pärnu Keskuse taluturg pakub eestimaist toidukraami aasta ringi.

Tarbijakaitseamet otsustas tarbijate huve silmas pidades loobuda alates 9. septembrist tarbijate nõustamistelefoni lühinumbrist. Edaspidi jätkatakse vaid pika numbriga 620 1707.

Suvepealinna kohvikupidajad korraldavad menuka restoranide nädala eeskujul oktoobris kohvikute nädala. Pärnu esimene ja loodetavasti mitte viimane kohvikute nädal leiab aset 3.–11. oktoobrini.

Tähelepanelik poekülastaja vihjas, et hiljaaegu hakkas Pärnu ühes toidupoes tööle automaatne tuletõrjesignalisatsiooni süsteem (ATS). Poe töötajad ja külastajad reageerisid tema sõnul üsna kummaliselt: nad ei reageerinud üldse.

Eesti Taimekasvatuse Instituudi mükoloog Veiko Kastanje arvates on see üsna erandlik, et augusti lõpus ei leia metsast palju söögiseeni, kuid ta selgitab, et paljud kõrgelt hinnatud seened jäävad toiteväärtuselt üsna kesiseks ning ei seedu hästi.

Rahandusministeeriumi ja maanteeameti ühisel jõul uuenes nutirakendus "Anna teada", mille abiga saab omavalitsust või maanteeametit teavitada sellistest heakorramuredest, nagu näiteks teeaugud või metsaalune prügi.

Loomadele ja lindudele üldjuhul “parim enne” või “kõlblik kuni” kuupäeva peale ei märgita, ent 14aastase kaeluspapagoi “parim enne” on ilmselgelt möödas, iseäranis kui ta müüakse neljakuuse linnu pähe.

Meditatsiooni ja jooga positiivset mõju kirjeldavad nende praktiseerijad, samuti leiavad teadlased, et meditatsioon võib avaldada positiivset mõju meie elukvaliteedile.

Põlve otsas oma tootemargi loonud ja seda kolm kuud edukalt turustanud Kaire Miiter unistab väiksest kosmeetikatööstusest, kus ta saaks valmistada orgaanilisi nahahooldusvahendeid: seepe, dušigeele, kreeme, kehakoorijaid-niisutajaid ja huulevõideid.

Küsitluses on osalenud  inimest