Logi sisse
Aktiveeri
digileht

11. septembri tarbija loos “Uurige asja hoolega enne, kui ostma hakkate” on öeldud: “Kui parandamine või asendamine ei ole võimalik või ebaõnnestub või kui müüja keeldub asja parandamast või asendamast või ei tee seda mõistliku aja jooksul või kui müüja tekitab ostjale asja parandamise või asendamisega põhjendamatuid ebamugavusi, võib ostja müügilepingust taganeda ehk raha tagasi nõuda. “Mõistlik aeg” on Pauli sõnutsi umbes kaks nädalat.”

 

Esimene sügiskuu annab aednikule hea võimaluse end premeerida ja suurema tähelepanu pigem saagikoristusele suunata. Samuti on nüüd parim aeg oma sibullilled mulda pista.

Spagetid koore-kukeseenekastmes

 

Veerand sajandit magusasõpru rõõmustanud Pai Pagar avab lähiajal oma esimese kohviku Pärnus, teised neli söögikohta on Tallinnas.

Sügishooaja puhul uuenes riigimetsa majandamise keskuse (RMK) mobiilirakendus infoga riigimetsades olevate metsaandide korjekohtade kohta. Rakendusest leiab ka levinud marja- ja seeneliikide kirjeldusi ning pilte, häid retsepte ja metsaandide säilitamise õpetusi.

Kihnu saare ja Pärnu vahelise lennuühenduse hankele tuli vaid üks pakkumus, kuid varasemast oluliselt kõrgema hinnaga. Nii tõusevad kindlasti piletihinnadki, riigil aga kulub lendude doteerimiseks palju rohkem raha.

(81)

Detsembri keskel ei tohi tootjad enam esitada pakendite esiküljel toote rasvasisalduse protsenti. Muudatust nõudev Euroopa Liidu määrus jõustub 13. detsembril.

Maanteeinfokeskuse teatel piiratakse täna Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel kiirust kahe kilomeetri pikkusel lõigul Nurmel (kilomeetritel 120–122), kus toimub tee asfaltimine.

Või-, haava-, kase- ja kuuseriisikad, kõik sorditud ja puhtad, olid Audru mehel omakandi metsadest korjatud ja sorditud ning eile hommikul turuletil kastides reas. Kõigil ühesugune hind – viis eurot kilo eest. “Seeni tuleb kindlasti veel,” kinnitas müüja.

Kas ma tohin oma maa peal kive sinna-tänna liigutada? Kas ma võin ühelt oma maatükilt teisele omaenda maatükile kive või liiva viia? Kas ma oma maa pealt saadud kive võin müüa?

Ravimiameti teatel lõpetatakse ravimite Indomet-ratiopharm ja Metoprolol-ratiopharm retard 200 mg müük.

Tarbijakaitseamet juhib ostjate tähelepanu asjaolule, et tavapoest ostetud kvaliteetset toodet ei pea kaupleja ümber vahetama ega tagasi võtma. Sellist kohustust pole teisteski Euroopa Liidu liikmesriikides, pigem on tagasivõtmise või vahetamise puhul tegemist laialt levinud hea tavaga.

Septembrist alates sõidavad Lääne prefektuuri kodakondsus- ja migratsioonibüroo Pärnu teeninduse ametnikud kuue Pärnumaa valla keskusse elanikelt ID-kaardi taotlusi vastu võtma.

Leivaküpsetaja Leibur kuulutas taas välja konkursi “Leiburi leivategu 2014” parima kodus küpsetatud rukkileiva leidmiseks. Võiduleib täiendab uuel aastal Leiburi ja poelettide sortimenti.

Häädemeeste loodustarga Anne Linnamägi juhatusel toimub septembri kolmandal nädalavahetusel Häädemeestel Rannakodus kahepäevane suvelõpukursus “Kontakt tervendava eluenergiaga”.

Kortermajas elades tuleb arvestada tõsiasjaga, et ühistu otsustab üht-teist sinu eest ja kui vaja, surub oma otsused jõuga läbi. Nõnda vahetati, vaatamata korteriomaniku vastuseisule, Pärnus ühe Nikolai tänava maja korteri aknad. Isegi politsei ei saanud teda uutest akendest päästa.

6. september Kuu Veevalajas, õistaimed.

Pärnu mudaravilas avatud Hedon spaa nurgakivi on prantslase Jean-Louis Poiroux’ loodud spaasari Cinq Mondes, mis tugineb iidsetele Bali, India, Brasiilia, Jaapani ja Polüneesia ilurituaalidele.

Pärnumaal Halinga vallas Libatse külas elav Ants Koodi sai ühel päeval telefonikõne, kus talle pakuti Tele2 kliendiks ületulekul soodsa hinnaga teenust. Telefonitsi lubati, et kaheksa kõnetunni eest kuus tuleb tasuda vaid 2,99 eurot. 16 tunni puhul kujuneb hinnaks 3,99 eurot.

Tulumaksuseaduses jõustus 1. septembril kaks olulist muudatust seoses isikliku sõiduauto töösõitudeks kasutamise hüvitamisega.

(2)

Pahane klient kirjutas toimetusele, et Elisa olevat talle saatnud öösel kahel korral, umbes kella kahe ja kolme paiku ühe ja sama teate: “Kooli alguse puhul kvaliteetsed Samsungi nutitelefonid koos Elisa mobiilse internetiga MiNT alates 8,60 eurost kuus. Kiirusta Elisa esindusse, pakkumine kehtib, kuni telefone jätkub!”

Pärnus müüdi augustis 143 uut autot. Sõiduautosid läks kaubaks 123 ja tarbesõidukeid 20.

Pärnakas Maarja Lehe perele üheksa aastat tagasi koos lillikimbuga majaõnneks kingitud bambusepulk on kavanud ligi nelja ja poole meetri pikkuseks ja perel on mure, et taim majja ära mahutada.

(1)

Alates täna kella kahest kehtib Eestis taas piirikontroll kõigile siia saabujaile. Esimesed kaks tundi piirikontrolli Ikla piiripunktis Pärnumaal näitasid, et üldiselt olid piiriületajad muutusest teadlikud. Vaid mõnel juhul polnud riiki sisenejal isikut tõendavat dokumenti ning nendele olukordadele leiti lahendus.

Seoses Ameerika Ühendriikide presidendi Barack Obama visiidiga taastab Eesti neljaks päevaks ajutiselt piirikontrolli sisepiiril.

Pärnu haigla ja Põhja-Eesti regionaalhaigla sõlmisid koostööleppe keemiaraviteenuse osutamiseks, kaasates ühisesse tegevusse peale erialaspetsialistide PERHi apteegi ja verekeskuse.

Rootsi kiirmoebrändi H&M esimese Pärnu kaupluse avamine meelitas kohale sadu ostuhuvilisi.

Ehkki mitmed seenelised kurdavad, et tänavu on seeni metsas vähe, ennustas mükoloogiaprofessor ja loodusmuuseumi direktor Urmas Kõljalg vähemalt septembriks keskmist või üle selle seenesaaki.

Pärnu Postimees loosib laupäeva pärastlõunal Vallikääru aasal toimuval taimelaadal välja uhke peenratäie püsililli.

Oliiviõli eest tuleb varsti hakata maksma kõrgemat hinda, kuna teatud bakter on kahe suurima tootja istandustes Itaalias ja Hispaanias korralikku laastamistööd teinud.

Lapseootel naised peaksid vältima igasugusel kujul tuunikala tarbimist selle kõrge elavhõbedasisalduse tõttu, selgus värskest uuringust.

Alates 2013. aasta algusest saab iga elektritarbija Eestis valida endale meelepärase müüja ja paketi. Nüüdseks on iga elektriklient ilmselt ka meedia vahendusel märganud, et soovitused lähtuda paketivalikul eelkõige isiklikust vajadusest on vastanud tõele.

Moosi keetmine, marineerimine ja kuivatamine on vaid osa võimalustest, kuidas aiasaadusi külmemaks perioodiks hoidistada. Kõige paremini säilivad marjade ja köögiviljade omadused sügavkülmutatult.

Sindis Lastepargi mänguväljakul käivad pinnasetööd jõuavad peagi lõpule ja siis hakatakse platsile uusi atraktsioone paigaldama.

Kas valida sügavkülmkirst või sügavkülmik, mis on kummagi eelised?

Pärnu haigla ja Põhja-Eesti regionaalhaiglaga (PERH) sõlmivad koostööleppe keemiaraviteenuse osutamiseks, kaasates ühisesse tegevusse peale erialaspetsialistide PERHi apteegi ja verekeskusegi.

Maanteeinfokeskuse teatel on täna 8–13 teetruubi ehituseks liiklusele suletud Pärnu maakonnas Rõusa-Käru maantee Rõusal.

Aluste omaniku hooleta jäetud koolimaja ees loogakujulisel kurvil peatuvad bussid, kuni poolteise kuu pärast on lõpetatud liiklejaile peavalu tekitanud kolmesuunalise ristmiku ümberehitus.

Võileivarestoranikett Subway plaanib peagi avada söögikoha Pärnuski.

Pärnu linnavalitsus otsustas anda 1. ja 2. septembril ning 6. ja 7. septembril Pärnu linna bussiliinidel tasuta sõidu õigus kõigile ühistranspordi kasutajatele.

Pärnu maakonna kahel maanteel sulgeb teeremont tööde tsoonis ühe sõiduraja ja liiklust reguleeritakse.

(1)

Pärnus Vallikäärus on 29.–30. augustil taas taimelaat, mida korraldab MTÜ Pärnu Aiaklubi.

Kooliaasta läheneb, kauplused reklaamivad koolitarbeid, kuid suurt tunglemist ja ostupalavikku selle kauba juures veel ei näe.

Augustiunetuse ajal võisid need, kes Supeluse tänavat pidi kõndisid ja Pärnu Postimehe telgi juures peatusid, avaldada lühikest ankeeti täites anonüümselt arvamust Pärnu linnas pakutava kohta. Nagu ankeedis oli lubatud, avaldame vastustest kokkuvõtte.

Enamik meist lülitab kinno või teatrisse minnes telefoni hääletuks, et mitte häirida samas ruumis viibivaid kultuurinautijaid. Niisama oluline kui arvestada kaaskodanikega teatrisaalis on tähele panna teisigi viisakusreegleid.

(1)

Tarbijakaitseamet, päästeamet ja lennuamet on koostanud juhendi ning meelespead taevalaternate kasutamise ja müümise kohta. Rahva seas tuntakse neid ka soovi- või Hiina laternate nime all.

Kolmapäeva hommikul oli Pärnu Vanal turul vaikne. Äsja lõppenud vihmahoog hoidis ilmselt ostjaid veel turust eemal. Nädala keskpaik pole turumüüjate silmis parim aeg, sest paljud müügikohad olid tühjad.

Kerge suvesalat

Infovoldik “August 2014. Sündmused Pärnus” on põhjalik ja täis kasulikku teavet, kuhu minna aega veetma.

Päikesekiirgusega ei tohiks liialdada. Päikesest on kasu vaid nii kaua, kuni pole tekkinud nahapõletust.

Küsitluses on osalenud  inimest