Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pärnu kohalikud omavalitsused kavandavad maakonda hõlmavat ühistranspordiprojekti, mille keskne osa on Pärnu uue bussijaama ehitus, uue bussijaama eeldatav maksumus on kuni 1,2 miljonit eurot.

Tarbijakaitseamet teatas, et avastas hinnaerinevusi veidi alla kahel protsendil kontrollitud toodetest.

Volikogu istungil keskfraktsiooni arupärimisele vastanud Pärnu abilinnapea Romek Kosenkranius tõdes, et ühissõidukiliikluse korraldamisel on raske kõikide soovidega arvestada, Uulu kalmistule sõitmine peaks aga tänavu lahenduse leidma.

Vara jaotamine on delikaatne ja keerukas protsess, millega võib kokku puutuda igaüks. Pärimisreegleid teades on võimalik vältida ebameeldivusi, näiteks hoiduda pärandusega kaasnevatest suurtest võlasummadest, mis puudutavad käendajaidki.

Elron pakub sel aastal igas kuus kahe nädala jooksul Eesti elu edendajatele poole soodsamat reisimisvõimalust. 2.–15. veebruarini on soodusreisimise õigus kõikidel ITIC-kaarti omavatel õpetajatel.

Kinnisvaraga seoses pöörduti mullu Pärnumaal notari poole 3695 korral, tehingute arv tõusis aastaga ligikaudu kuus protsenti, mis on samas suurusjärgus Eesti keskmisega.

Eesti Televisiooni esimese jõulupüha heategevusprogramm "Jõulutunnel" oli tänavu pühendatud abi vajavate laste huvihariduse toetamisele. Annetuskõnesid tuli 28 977, millega koguti 144 895 eurot.

“Olen mõne nädala töötanud, aga tööandja ei ole minuga kirjalikku töölepingut sõlminud. Kui küsisin tööandjalt töölepingut, vastas ta, et kuna töötamise registrisse on minu töötamise kohta kanne tehtud, ei peagi töölepingut sõlmima. Kas tööandjal on õigus? “

Pärnu haigla sisehaiguste kliiniku taastusraviosakonna vastutav õde Signe Kruuse soovitab: palaviku puhul on oluline puhata, jätta kõik tööd ja tegevused ning tarbida vedelikku.

Toimetusse helistas lehelugeja Tori-Jõesuust, kes kõneles oma murest, mis seotud posti kojukandega.

Eelmisel nädalal Pärnu kinnistuomanikele ja korteriühistutele libedustõrjeks tasuta jagatud graniitsõelmed lõppesid nädalavahetuseks otsa.

Eelmisel nädalal Pärnu kinnistuomanikele ja korteriühistutele libedustõrjeks tasuta jagatud graniitsõelmed lõppesid nädalavahetuseks otsa. Pärnu linnavalitsuse teatel tuuakse täna sõelmeid juurde, kuid muutunud on jagamispunktid.

Eelmisel nädalal Pärnu kinnistuomanikele ja korteriühistutele libedustõrjeks tasuta jagatud graniitsõelmed lõppesid nädalavahetuseks otsa, sel nädalal lubas Pärnu linnavalitsus sõelmete jagamispunktidesse lisa tuua.

Nädala alguses eemaldas Swedbank Tallinnast ja selle lähiümbrusest taas sularahaautomaate. 

(1)

Are asulasse paigaldati elektrooniline kiirustabloo, teatas maanteeameti Lääne regiooni liikluskorralduse osakonna juhataja Jaak Saard.

Eile hommikul toimetuses oma meilikasti avanud, leidsin abipalve võhivõõralt eestlannalt, kes oli Newcastle’is jäänud rahata ja vajas koju saamiseks ning hotelliarve tasumiseks vähemalt tuhandet eurot.

Tervise ravispaahotellis võeti kasutusele vaakumravi seade Vacumed, mis on ainulaadne nii kogu Baltikumis kui Põhjamaades.

Nii nagu kogu maailmas on Pärnuski Parkinsoni tõbe põdevad inimesed ühinenud seltsi.

 

Stanfordi ülikooli teadlased leidsid, et stiletode kandmine tekitab naiste põlvedes suuri pingeid, mille tulemuseks võib olla osteoartroos.

 

Alanud aasta tõi noortele ja pensioniealistele tööotsijatele kaasa töölesaamist hõlbustavaid teenuseid.

Möödunud laupäeval kogunesid Viljandisse Sakala keskusesse Eesti mahetootjad ja -tarbijad ja üle-eestilise toiduvõrgustiku OTT ehk Otse Tootjalt Tarbijale eestvedajad.

Viimasel ajal on tarbijakaitseameti poole pöördunud mitu inimest, kes on tellinud kaupa Cotton Candy Facebooki lehelt, kuid ei ole saanud tooteid ega raha tagasi, seetõttu soovitab amet kaaluda teisi ostukohti.

Pärnu haigla laboril on patsientidele uus teenus: eelneval kokkuleppel tuleb laborant patsiendi juurde koju verd võtma.

Tarbijakaitseamet ootab reede, 16. jaanuarini nõudeid eraisikutelt, kes on Albatros Holding OÜ (või Albatros Travel) pakettreisi eest maksnud reisiettevõtjale, kuid jäänud ettevõtte maksejõuetuse tõttu reisi või reisibroneeringuta. Tähtajaks esitamata nõudeid ei rahuldata.

 

Pärnu linnavalitsus saatis volikogusse eelnõu, millega soovitakse Rimi kinnisvarafirmale Kinnisvaravalduse AS otsustuskorras 360 000 euro eest J. V. Jannseni 3, 5 ja 7 kinnistu müüa.

Kihnu mereväravas Suaru sadamas on esimest nädalat avatud automaattankla, mida teenindab valla korraldatud enampakkumise võitnud kütusefirma AS Alexela Oil.

 

Aasta algusest kehtiv pakendiseaduse muudatus peaks avalikku ruumi tooma senisest enam pakendikonteinereid, tehes inimesele pakenditest vabanemise mugavamaks.

 

Raske on mõnikord mõista lapse käitumist. Veelgi raskem võib olla mõista kasulast, kelle elutee algus on olnud keeruline. Neil puhkudel võib abi saada spetsialistidelt või erialakirjandusest.

(1)

Kui vastsest uuringust selgus, et Eesti lapsed liiguvad vähe, siis Pärnu koolide kehalise kasvatuse õpetajate hinnangul on olukord nii hull, et lastel esineb tervisehädasid, mida sellises vanuses olla ei tohiks.

Kinnisvarabüroo LVM kinnisvara koostas eelmisel aastal Eesti suuremates linnades müüdud kalleimatest ja odavaimatest korteritest pingerea.

Olgu talv oodatud või tulgu ootamatult, kui on käes külm ja lumi, saabub libedus. Kes on maja- ja maaomanik, peab nüüd sellega vaeva nägema.

Rattasõiduhooaeg ei tähenda ainult seda, et rattale tuleb talveks koht leida. Jalgratas vajab hooaja lõppedes hooldust.

Sel aastal avati Pärnu haigla kirurgiakliinikus silmahaiguste õe iseseisev vastuvõtt neile, kellel mureks kuiva või ärritatud silma sündroom.

 

Rakvere lihakombinaadi mitmesuguses marinaadis ja maitsestatud sealihast praadide müük kasvas jõulukuul 40 protsenti ja värske liha müük 20 protsenti.

 

Olgu talv oodatud või tulgu ootamatult, kui on käes külm ja lumi, saabub libedus. Kes on maja- ja maaomanik, peab nüüd sellega vaeva nägema.

Lõppenud pühade ajal tõid Eesti inimesed riigimetsast 9600 jõulukuuske, mis on 900 kuuse võrra rohkem kui aasta varem.

Kuigi Pärnu linnas on väljastatud kehtivaid taksoveolube 163, leidub kesklinnas vaid mõniteist taksoseisukohta, mistõttu taksodel pole öösel kuskil kundesid oodata ja see on ajanud sohvrid tagajalgele.

Alanud aastast jõustus ligemale 300 õigusaktimuudatust, millest suurem osa ei avalda märkimisväärset mõju ettevõtjate igapäevastele tegemistele. Kaubandus-tööstuskoda tegi kokkuvõte neist muutuvatest seadusepügalatest, mis ettevõtjaid enim puudutavad.

Alates 1. jaanuarist 2015 suurenesid paljud toetused ja muutusid maksud, jõustus mitu seadusemuudatustki.

Tervisetoidukoja perenaine Ülle Niilisk jätkab uuel aastal toiduteadlikkust tõstvate loengute ja kursusega. Kokkulepped on sõlmitud külalislektoritega eri teemade käsitluse suhtes juunini välja.

Eestlased armastavad eneseabi käsiraamatuid. Meie mainekama-erilisema suhtumisõpetaja Aune Pasti „Hea tuju raamat“ (Hea Lugu 2014) on midagi enamat – see on elu lõpuni elus olemise õpik.

(1)

Eesti korteriühistute liit (EKÜL) tuletab meelde, et värskelt sadanud paks lumi võib kahjustada maja põhikonstruktsioone.

Alates uuest aastast hakkab riik taas maksma matusetoetust, seda saavad aga üksnes need, kes kuuluvad toimetulekutoetust saanud perekonda sotsiaalhoolekande seaduse tähenduses.

Päästeamet soovitab inimestel muuhulgas pühade ajal mitte jätta lahtist tuld järelevalveta ja kontrollida elektriseadmete ning pistikute korrasolekut.

Möödunud laupäeval võttis koduse verivorstide tegemise ette üks Valgamaa perekond, kus läbi mitme põlvkonna on just selleks puhuks kodus siga kasvatatud.

Eesti Gaasi surugaasi valdkonna juht Valdo Vaker rääkis, et viit esimest suru- ehk maagaasitanklat (üht neist Pärnu) ehitades oli gaasifirma motivaatoriks Eesti riigi otsus osta CO2 kvoodiraha eest gaasibusse ja hübriide.

Vedelgaas ehk propaani ja butaani segu ehk LPG-gaas on Eestis ammu teada-tuntud autokütus. Nende seadmetega varustatud autosid toodi kasutatuina läänemaadest, gaasivariandiks ehitati ja ehitatakse meil autosid ümber praegugi. Iseküsimus, kui populaarne vedelgaas on, aga see on küll selge, et tankimisvõimalusi on surugaasist ehk CNGst palju kordi rohkem ehk praktiliselt igas bensiinijaamas.

Bensiini ja diislikütust neelavate autode kõrval on meiegi teedel vähesel määral muid esialgu suhteliselt edutult naftašeikide mängumaale trügijaid, nimelt elektri- ja gaasiautosid.

Jutt olgu lühike või pikk, peaasi et on õpetlik. Sõitsin Škoda Octavia G-TEC CNGga kahe päevaga linnas ja maanteel, sealjuures tiiru Tallinnas 390 kilomeetrit, kulutades selleks 14 kilogrammi surugaasi. Gaasikilo maksab 77,9 senti, seega sai rahakott kergemaks 11 euro võrra. Muidu Škoda Octavia nagu ikka seda marki auto, kui just mõningaid topeltnäidikuid mitte arvestada.

Pärnu Postimees loosib kõigi lehetellijate vahel detsembris igal nädalal välja tahvelarvuti, täna käis toimetuses auhinnal järel Varbla valla Vaiste küla elanik Helve Sludnikova.

Küsitluses on osalenud  inimest