Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Algus 28.03, 4.04 ja 18.04 Pärnu Postimehes

Kuurordigaleriis Central avati viktoriaanliku moega tarbekunstinäitus, mis tutvustab disaineri-kostüümikunstnik Heili Palm-Vaikma ja sepa-metallikunstniku Lembit Palmi ühendatud loomingut.

Maanteeinfokeksuse teatel piiratakse täna teekatte remondi tõttu kiirust Pärnu maakonnas Vändra vallas Rapla-Järvakandi-Kergu maanteel ligi kolme kilomeetri pikkusel teelõigul.

Pärnu kesklinnas toimuva jalgratturite tänavasõidu tõttu on laupäeval liiklusele suletud osa Laiast tänavast, pühapäevase rattaralli ajal pannakse Pärnus kinni jupp Rääma tänavast ja Tammiste teest.

Reis on alati oodatud sündmus ja keegi ei soovi, et selle rikuks mõni ebameeldiv ootamatus. Enne reisi tasuks tähelepanu pöörata paljudele asjadele, et ennetada ebameeldivusi.

Iga kolmas reisiostja ei tee enne sõitu eeltööd. Sellisele järeldusele jõudis tarbijakaitseamet, kui korraldas küsitluse, mille tulemustest selgus, et kuigi paljud reisihuvilised teevad enne reisi ostmist endale paljud asjad selgeks, siis umbes kolmandik vastanuist ei tee seda üldse või teeb pealiskaudselt.

Esitasin tööandjale lahkumisavalduse. Kahe nädala pärast peaks töösuhe lõppema, kuid mõtlesin ümber ja soovin siiski tööle jääda. Kas mul on õigus ülesütlemisavaldus tagasi võtta ja tööle jääda?

 

Algus 28.03 ja 04.04 Pärnu Postimehes

18. aprill

Niisamuti nagu võib end haigeks süüa, saab end ka terveks süüa, ütleb Pärnust pärit tervise- ja toitumisnõustaja ning kolme lapse ema Liis Orav, kes jõudis teda jäägitult paeluva kutsumuseni alles pärast pikki otsinguid.

Kodu kujundamisel seatakse enamasti esikohale esteetiline tulemus, harvem mõeldakse sellele, kas kenad värvikombinatsioonid ja viimistluslahendused on tervislikud.

Viimase kümne aastaga on eestlaste linnuliha tarbimine kasvanud veerandi võrra. Tallegg toob kevadsuvisel hooajal turule uued šašlõkid, marineeritud kanafileed, steigid, kanakoivad ja -tiivad.

 

A.Le Coq tõi poodidesse uue jõhvikamaitselise janu kustutava maitsevee Aura Fruit.

 

Aprillis käib päike juba kõrgelt ja aiatööd ootavad.

Telefoni kaudu kauba pakkumine on laialt levinud müügimeetod, mis ei ole keelatud, kuid mille osas on tarbija õigused reguleeritud tavapärasest erinevalt. Telefonitsi kokkulepitust võivad tarbija ja müüja sageli erinevalt aru saada ning tarbijal ei ole võimalik lõplikult veenduda kauba või teenuse sobivuses ja vajalikkuses. Peale selle ei saa telefonitsi piisavat ülevaadet müügitehingu tingimustest. 

Tervise arengu instituudi (TAI) mai alguseni kestvas kampaanias ärgitatakse ülekaalulisuse vähendamiseks tarbima iga päev senisest enam köögivilju. Kampaaniaga oodatakse liituma toitlustajaid ja mööda Eestit vurab köögiviljaauto.

Kalade kudeaeg toob kalapüüdjatele kaasa keeldusid ja piiranguid.

Alates 31. maist kehtima hakkava sõiduplaani kohaselt hakkab Elroni kaubamärki kasutav riiklik rongifirma Eesti Liinirongid AS sõitma otse Pärnusse, seni on sõitjad pidanud Lelle jaamas ümber istuma.

Elron teatas, et käesoleva aasta plaanides on sõidumahtu veelgi suurendada ning suveperioodiks Pärnu liinile lisaronge panna.

Pärnu kesklinnas Endla teatri ees Vaasa pargis hakatakse lähipäevil põõsaid harvendama, et anda pargile järgmiseks aastaks uus ilme.

Kuidas valitakse aasta auto, huvitab mind ammu. Kas autoajakirjanikele imponeerib midagi täiesti uut välimuses, peaaegu ilma kütuseta sõitmine, mingi uudislik imevidin või väänab nende kollektiivset otsust veel miski?

Tööinspektsioon astus sammu maarahvale lähemale ja avas eile oma nõustamisbüroo Vändra ja Saarde vallamajas, mõlemas oli kohal tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu.

Tiheda liiklusega põhimaantee äärde jääva Are aleviku vahele paigaldab maanteeamet sügisel kiiruskaamera ja ehitab valgustuse koolimaja teeni.

Kuni aprilli lõpuni saavad küpsisesõbrad toetada kuulmispuudega laste abistamist. Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi ja küpsisetootja Selga ühiskampaaniat saab toetada, ostes Selga küpsiseid.

(1)

Kevad äratab ellu nii õues kui toasoojas pesitsevad putukad. Kööki on ilmunud sipelgad ja märgata on tiivuliste lendamist, eriti siis, kui avada mõni kapiuks või -sahtel.

Statoil varustas esimese täisteenindusjaamade operaatorina Eestis kõik oma kütusetankurid makseautomaadiga. Klient võib nüüd kõikjal Statolili jaamades maksta kütuse eest poodi sisenemata.

Telekanal TV3 on otsustanud lahkuda vabalevist, mis tähendab, et praegu vabalevis telekanaleid vaatavad elanikud peavad soovi korral pöörduma operaatorite poole.

Pärnu Vanal turul polnud veel kolmapäeval jälgegi peagi kätte jõudvatest munadepühadest. Nagu tavaliselt oli turul üksainus munamüüja, kes kaupleb mitme linnukasvataja munadega.

Eelmise aasta edukaim uus toode on Kalevi Kirju Koera batoonike.

Kokku 21 iseseisvat apteeki üheksast Eesti maakonnast võtsid kasutusele rahvusvahelise BENU kaubamärgi.

Järgmisel teisipäeval Pärnu kontserdimajas töömessil tuleb pakkumisele üle 350 töökoha. Lõviosa neist ei eelda Tallinna ega välismaale kolimist, vaid on saadaval siinsamas Pärnumaal.

28. märts

Sarjas “Väekivid” tutvustab Pärnus Rüütli tänaval tegutseva Kristallipesa kristalliterapeut Gerda Lemke olulisemaid ja tuntumaid kivimeid, mida kristalliteraapias kasutatakse.

 

Inna Sulg kasutab süvalihaste treeningus mitmest treeningsüsteemist võetud harjutusi, mis aitavad leevendada lihaspingeid ja parandada keha liikuvust.

 

Võiks arvata, et kella keeramine kaks korda aastas ühe tunni võrra mõjutab inimese enesetunnet vaid ühel-kahel sellele järgneval päeval, kuid tegelikult see nii lihtne ei ole.

Metsa 10 asuvas Pärnu eakate avahoolduskeskuses pakutakse koduhooldusteenuseid auväärses eas pärnakatele.

Tänu leebele talveilmale algas tänavune grillihooaeg tavapärasest varem, mistõttu Rakvere lihakombinaat alustas juba 16. märtsil uute grilltoodete valmistamist.

 

Talviste tee- ja ilmastikuolude jätkudes tohib naastrehve tänavu kasutada kuni 30. aprillini.

Kuigi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määruse järgi lõpeb naastrehvide kasutusaeg 31. märtsil, võivad sõidukijuhid talviste ilmaoludega siiski rehvivahetuse kuu võrra edasi lükata.

Veebikonstaabel Maarja Punak on saanud viimasel ajal teateid erinevatest Facebooki kampaanialehtedest, mille ainsaks sisuks on loosida välja Apple’i või Samsungi tooteid.

21. märts Kuu Jääras, vilitaimed. Kuu veerusõlmes, ebasoodus päev. Kevade algus kell 00.45.

Bull-tõugu koerte omanikud koondusid gruppi, et koos meeldivalt aega veeta ja kummutada eelarvamusi seda tõugu koerte sandi iseloomu ja ohtlikkuse suhtes.

“Olen siin kodus elanud 19 aastat ja niisama pikka aega olen kogunud siniseid klaasasju,” ütles Helju Võlmets, kelle koduaed Pärnus Õuna tänavas kuulutati mullu linna kaunite kodude konkursi võitjaks.

Reedest, 20. märtsist on Pärnu haiglas osaliselt lubatud taas haiglaravil olevaid patsiente külastada. Endiselt kehtib külastuskeeld haigla laste- ja sünnitusosakonnas ning sisehaiguste kliiniku nakkusosakonnas.

Pühapäeval, 15. märtsil oli ülemaailmne tarbijaõiguste päev. Äsja valmis uuring, millest selgus, et 2012. aastaga võrreldes on Eesti tarbija teadlikum oma tarbijakaitseõigustest.

“Rõngasvallad tõmbavad, kaugemad vallad tõukavad,” iseloomustas LVM Kinnisvara maakler Ingmar Saksing korteriturgu maakonnas.

Aasta alguses kirjutas Pärnu Postimees, kuidas taksojuhid on rahulolematud peatumiskohtade puuduse üle Pärnu kesklinnas eriti öisel ajal ja see sundis nii mõndagi neist rikkuma liikluseeskirja.

 

Tarbijakaitseamet nõuab, et kauplejatel tuleb pandipakendite hinnasildid välja vahetada.

 

Põltsamaa Felixi jookide sortimenti lisandusid vaarika-mustika mitmeviljanektar C-vitamiiniga ja Pai Pluss kõrvitsa-mango smuuti eestimaise astelpajuga.

Ehkki hammaste pesemine on elementaarne, teevad inimesed seejuures sageli levinud vigu, millest tuleks hoiduda.

Küsitluses on osalenud  inimest