Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Lõikuskuu esimesest päevast tõuseb mõne sendi võrra piletihind Pärnu linnaümbruse bussides, muutus puudutab eelkõige liinide 39, 40 ja 57 busse, kus ette ostetud üksikpilet hakkab senise 65 sendi asemel maksma 70 senti.

Kuigi Valgeranna kaldaäärne merevesi on täis tuhandeid kärbseid, on see spetsialisti kinnitusel asjaolude kokkulangemisel üsna tavaline nähtus.

(1)

Eestis vastutavad avalike välimänguväljakute korrasoleku ja nõuetele vastavuse eest nende omanikud, kelleks on üldjuhul kohalikud omavalitsused, korteriühistud ja haridusasutused.

Kui tunned end aeg-ajalt või pidevalt väsinuna, on kõige lihtsam ja odavam turgutus vaid käeulatuses.

Tänavu hilissügiseks rajatakse Pärnusse Raba tänavale ühe kilomeetri pikkune kergliiklustee.

Tuleoht looduses on viimaste päevadega märgatavalt kasvanud, selgub ilmateenistuse andmetest.

Maanteeinfokeskuse teatel suletakse teetruupide remondi tõttu esmaspäevast kuni kolmapäevani  9-16 Mihkli-Oidrema tee kilomeetritel 3-4,5.

Täna keskpäeval avati Saugas uus Konsum, mis tõi kohalikele tagasi võimaluse toidukaupa kodu lähedalt kätte saada.

Nii mõnigi perekond on plaaninud suvesse maja ehituse või remondi ning fassaadi värvimise.

Nüüd, kõik öko-, mahe- ja puhta toidu austajad, turule! Turg on täis puhast metsakraami.

(2)

Soojade ilmade saabumisega tehakse aina pikemaid autosõite maakodudesse, vanavanemate juurde ja randadesse. Goodyeari värske uuring „Rehvibaromeeter 2014“ annab kuus nõuannet, kuidas parandada auto kütusesäästlikkust ja ühtlasi vähendada ka CO2 emissioone.

Justiitsministeerium on mures, et kohalikud omavalitsused ei saa piisavalt aru, kuidas avalikus kohas alkoholitarbimist piirata. Pärnus kehtestatud laiaulatuslikke piiranguid ei pea ministeerium küllalt põhjendatuks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kinnitas määruse eelnõu, millega tõusevad alates septembrist universaalse postiteenuse hinnad. Siseriikliku lihtkirja saatekulu tõuseb 45 sendilt 55 sendile.

Postimees võrdles kodumaise kauba hinda Tallinna, Tartu ja Pärnu turgudel.

Eile hommikul oli turul maasikamüüjaid palju. Kodumaise maasika kilo eest küsiti kolm kuni viis eurot. Hind ei lange, sest marjad hakkavad otsa saama, kinnitasid mõned müüjad.

(1)

“Inimesed lasevad jalgrattal üle kuluda ega käi hoolduses,” nendib Margo Post firmast TeamBike OÜ, mille rattatöökoda on Rääma tänaval. Tema kinnitusel vajab jalgratas hooldust ja reguleerimist nagu autogi.

Toimetusse tuli lehelugeja, kaasas plastmassist purgikaas, millel oli sissepoole kleebitud triipkoodiga hinnasilt.

Mahedatest chia-seemnete idanditest USA ja Kanada tooted võetakse müügilt.

Pärnus elab pensionär Helju-Astrid Lillepuu, kes nii nagu paljud teisedki on leidnud endale head sõbrad kasside seast. Ainult et tema pärslastest lemmikud elavad rahvusvaheliselt registreeritud kasvanduses Kiku, mis jaapani keeles tähendab krüsanteemi.

Koduloomade naha- ja allergiaprobleemidega pöördutakse loomaarsti poole üsna palju. Eelkõige on see koerte, vähem kasside häda.

Koos Tallinnaga varasemalt kosunud Tartu ja Pärnu kinnisvaraturgudel on maad võtnud vaikelu: tehingute arvud on languses, Tartus kukkusid korterite hinnad juunis 7,9 protsendi, Pärnus suisa 13,8 protsendi võrra.

Tarbijakaitseamet on viimastel kuudel saanud pöördumisi mitme müügiskeemi kohta. Amet paneb inimestele südamele, et lihtsat teenimisvõimalust lubavatesse skeemidesse tuleks suhtuda ettevaatusega ja püramiidskeemi tunnustega ettevõtmistest peaks hoiduma.

Kuigi teisipäeva hommikul ladistas vihma ja turuhoones uitas vaid mõni üksik ostja, käis turuhoovis vilgas ostmine-müümine. Käes on maasikaaeg ja maasikamüüjaid oli palju. Kodumaise maasika kilo hind algas 2,70 ja ulatus nelja euroni.

Nii Grillfestil kui ka hansapäevadel küpsetasid Haldjas Cateringi esindajad lapi lõhet. See on kala küpsetamine elaval tulel. Imre Kull, kes kala küpsetas, rääkis, et kalad küpsevad umbes tund aega ja küpsetamise ajal tuleb kalu korra pöörata (alumine ots üles).

Suviti on Pärnus üürikorterite järele nõudlus suur. Kes aga pikemaks ajaks elamispinda üürida tahab, võib seda otsima jäädagi. Raskustesse satub ettevõtjagi, kes uutele töötajatele pikaajalisi üüripindu otsib.

Kui viinapuudelt vilju soovida, tuleb neid suvel lõigata, soovitab viinamarjakasvataja Harri Poom Saare-Tõrvaaugu aiandist.

Öeldakse, et kodu on kindlus. Ometi võib sellest saada surmalõks, kui ei pöörata tähelepanu tuleohutusnõuete täitmisele. Lihtsatele asjadele nagu suitsuandur, elektrijuhtmestiku ja küttekollete seisukord.

Esimesed kuus Pärnu taksojuhti võttis kasutusse nutirakenduse Taxify, mis võimaldab mugavalt ja kiiresti nutitelefoniga taksot tellida.

Homme on viimane tööpäev Pärnu Ülejõe raamatukogul, harukogu sulgemise järel läheb kogu Jannseni 39 maja Vana-Pärnu kultuuriseltsi kasutusse.

1. juulist jõustub uus riiklik immuniseerimiskava, kuhu on lisatud väikelaste rotaviirusnakkuse vastane vaktsineerimine. Vaktsiini RotaTeq hakatakse väljastama perearstidele järgmisest nädalast, teatas terviseamet.

Aiamööbli moes on näha kõike: nii traditsioonilist puidust kui ka romantilises stiilis metallmööblit. Silma torkab asjaolu, et ei kardeta kasutada erksaid värvitoone ja tekstiilis värvilisi ja tugevaid geomeetrilisi mustreid.

Tänavu toimub 14. korda silmapaistvate kodude ja aedade konkurss „Kodu kauniks“, mida korraldab kuukiri Kodu & Aed.

Puukentsefaliidi vastu saab abi kaitsesüstimisega. Pärnu perearstikeskuses on olemas vaktsiinid nii täiskasvanutele kui lastele. Pärnu haiglas saab vaktsineerida vaid nakkusarsti saatekirjaga.

14. juuni Kuu Kaljukitses, juurtaimed.

(Algus 24., 31. mai ja 7. juuni Pärnu Postimehes)

“Tervislikku toitumist ei tohiks üle forsseerida, see ei tohiks muutuda kinnisideeks ega kujuneda omaette toitumishäireks ehk ortoreksiaks,” selgitab toitumisnõustaja Ülle Niilisk.

Ujumisriided saavad väga palju vatti, sest neid kantakse suvel rannas ja talvel ujulaski. Kloorivesi ja soolane merevesi kurnavad kangast ning sage pesemine venitab pesutükid kiiresti välja.

Kevad toob tavapäraselt kinnisvaraturule elavnemise. Mis toimub Pärnus, selle kohta andsid ülevaate kinnisvarafirmad.

Kui ma töötan osalise tööajaga, kas minu puhkus on lühem kui 28 kalendripäeva?

Aktsiaselts Postimees otsustas laiendada oma lugejaskonda, ostes uusi veebikeskkondi, ning omandas mitu populaarset foorumit ja meelelahutusportaali.

Terviseameti analüüsid kinnitavad, et tänavune suplusvee kvaliteet kõikides avalikes randades on praeguse seisuga väga hea.

Maitseelamuste koja meistrid jagasid Pärnu Keskuse taluturu rahvale nippe, mida hääd kohalikust toorainest valmistada.

Kuku raadio korraldab juba kaheksateistkümnendat aastat selge grupijuhi kampaania, millega saab Pärnus liituda esmaspäeval.

(Algus 24. ja 31. mai Pärnu Postimehes)

7. juuni Kuu Kaaludes, õistaimed.

Paikusel Västriku 17 asuv aed hakkab möödujale silma: hooldatud ja mitmekesine, annab see aimu aiaomaniku oskusest ja iluarmastusest.

Maanteeinfokeskuse teatel on täna 10–13 Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel Uulust kaks kilomeetrit Tahkuranna poole liiklus häiritud raietööde tõttu.

Pärnu tantsuõpetaja Kaie Segeri kolmeaastane tütar leidis kolmapäeva õhtul Vana pargi mänguväljakul asuvast nöörist turnimispüramiidist sinna meelega torgatud nõela.

Suvepuhkuste aeg toob kaasa maapostkontorite ajutise sulgemise Pärnumaal.

Välisministeerium teatab, et Taisse reisides tuleks seal vältida osa piirkondi.

Küsitluses on osalenud  inimest