Logi sisse
Aktiveeri
digileht

25. oktoober Kuu Skorpionis, lehttaimed.

Algus 4. oktoobri PPs.

 

Äsja välja kuulutatud Pärnu linna kaunite kodude konkursi võitjate seas oli Õuna 7 koduaed.

Kolmapäeval, 29. oktoobril on Pärnu kohtumajas sihtasutuse Õigusteenuste Büroo juristid, et nõustada vähekindlustatud isikuid õigusvaldkonnas.

Sel nädalavahetusel, mil Eesti läheb üle talveajale, soovitab päästeamet kontrollida oma suitsuanduritki.

Eesti riik tahab muuta enamiku ametlikust suhtlemisest aastaks 2020 paberivabaks, ümber kujundada sotsiaalkindlustusameti teenused ja kasutada era- ja avaliku sektori vaheliseks arvlemiseks alates 2016. aastast ainult e-arveid.

Toiduliit alustas oktoobrikuus täisteraviljast pagaritoodete teavituskampaaniat, et tutvustada täisteratoodete toiteväärtuslikke eeliseid ja kasulikkust.

 

Seoses kütteperioodi algusega soovitab päästeteenistus üle kontrollida ahjud-pliidid ja pühkida korstnad.

Kaupmeeste liidu korraldatud konkursi „Aasta kaubandustegu 2014“ võitis Statoil Fuel & Retail Eesti AS klienditeenindaja töö tähtsustamise eest meedias.

 

Poodidesse on jõudnud A.Le Coqi uus mahlatoodete sari Aura mehu, milles on kaks maitset: õuna-virsiku-porgandi ja õuna-ananassi-porgandi.

 

18. oktoober Kuu Lõvis, vilitaimed.

 

Pärnu suuremad õhksoojuspumpade müüjad kinnitavad, et pole soodsamat ja efektiivsemat küttelahendust kui õhksoojuspump, ent see on põhiküte ainult kuni teatud miinustemperatuurideni.

Kasutatud teekotikesi ei tasu alati ära visata, neid saab päris mitmel moel ära kasutada.

Pärnu linna elanikud saavad tasuta nõuannet ja abi, kui on oma võlgadega hädas.

(1)

Teisipäevast neljapäevani, 14.-16. oktoobrini on sõidukiomanikel kogu Eesti tehnoülevaatuspunktides võimalus kontrollida tasuta oma sõiduki tulede ja rehvide korrasolekut ja vastavust normidele. Vajadusel ja võimalusel saab sõiduki tuled kohapeal reguleerida.

Augustis ilmus raamat “Pärnu linna lasteaedade retseptikogu”, kuhu koguti Pärnu lasteaialaste 41 lemmikretsepti.

Pime aeg surub ennast peale järjest lühenevate päevadega ja toob taas kord päevateemaks helkuri kandmise vajaduse, et jalgsi astujad või rattaga sõitjad autotulede valguses kaugelt näha oleksid.

„Mööbliturul ringi vaadates jääb mulje, et puit on saepurule alla vandunud ja seepärast ei leia nooredki enam motivatsiooni tisleriks õppida,“ mõtiskleb Pärnus mööblitootmisega tegutseva väikeettevõtte juht Jaak Kõrts.

Kinnisvarapakkumiste arv tõuseb kiiresti enamikus linnades. See on muutnud varasema müüjakeskse turu ostjasõbralikuks: järjekorrad on kadunud ja hinnad kaubeldavad, teatas Pindi Kinnisvara analüütik Siim Simson.

Viimasel ajal on inimesed autokoolide tegevuse tõttu tarbijakaitseameti poole pöördunud. Amet soovitab enne ühe pakkuja kasuks otsustamist tutvuda mitme autokooli tingimustega ja neid võrrelda.

 

Motosõit OÜ-le kuuluv Ringi autokool teatas, et nemad ei sõlmi kirjalikke lepinguid ega paku vautšereid, samuti pole nad rakendanud leppetrahve.

Telekommunikatsiooniteenuseid pakkuv STV alustas eelmise nädala lõpul oma võrgus spordikanali Setanta Sports edastamist.

Pärnu autosalongid müüsid septembris 216 sõidukit, neist uusi autosid 132 ja kasutatud sõidukeid 84.

Taimed valmistuvad talveks ja koguvad oma varud seemnetesse, marjadesse ja juurtesse.

Pärnus Nooruse majas võib tegelda vabastava maalimisega, mis lõõgastab ja maandab stressi ning sobib eri vanuses inimestele ega eelda maalimiskogemust.

 

Sügise saabudes on haigused taas kimbutamas. Figuurisõbrad soovitavad süüa kiivit.

Kõigil Eesti elanikel või siin elamisloa alusel viibivatel välismaalastel on õigus omada ja vahetada perearsti. Perearsti vahetus kerkib olulise küsimusena päevakorda enamasti siis, kui vahetub elukoht, aga perearst tuleb valida selgi juhul, kui perekonda on sündinud uus inimene.

Põltsamaa Felix alustas septembris kõrvitsahoidiste tootmist ja ostab sel aastal Eesti kasvatajatelt kokku üle 1000 tonni kõrvitsat.

 

Eesti toiduainetootja Põltsamaa Felix laiendas funktsionaalsete smuutide sarja Pai Pluss, lisades tootevalikusse kiudainete ja B-rühma vitamiinidega jõhvika-õuna hommikusmuuti.

 

Septembris tõusid universaalse postiteenuse hinnad, siseriikliku lihtkirja saatekulu tõusis 45 sendilt 55 sendini.

Sügiseti jõuab kätte aeg, kus paljudes tärkab looduseinimese ürgne instinkt: tuleb minna metsa, et korjata seeni või marju, varuda söödavat talveks, nii nagu on teinud esivanemad. Ent samasuguseid, kuid suuremaid ja maitsvamaidki vilju saab ka koduaias kasvatada.

Väikelastekeskuse Mängulaas eestvedajad soovivad toetada noori emasid, et väikelapsega koos kasvamine ja arenemine kulgeks rõõmsamalt ja pingevabamalt.

Rahandusministeerium saatis valitsusele kinnitamiseks riigilõivuseaduse muutmise eelnõu, mille järgi läheb passi , ID-kaardi ja teistegi dokumentide väljastamise riigilõiv järgmise aasta algusest oluliselt kallimaks.

Võrdõigusvoliniku kantselei jurist annab kolmapäeval, 1. oktoobril Pärnus tasuta õigusnõu diskrimineerimise alal.

Oktoobrist jõustuvas liikluskindlustuse seaduses on muudatusi, mis puudutavad nii autojuhte, kindlustusseltse kui ka riigiasutusi.

Värbajana puutun palju kokku kõige kandideerimisse ja töötajate valikusse puutuvaga, kus täheldan erinevaid lähenemisi ja möödalaskmisi nii töövõtjal kui tööpakkujal.

Kuigi poest võib osta kümneid sünteetilisi lõngavärve, katsetavad käsitöölised villase lõnga toonimist taimedest ja seentest saadud värvainetega.

Audru vallas Põhara külas oma kodutalus küttepuude tootmisega tegelev ettevõtja Teet Killing soovitab lehekuulutuse kaudu halukoorma tellijal küsida müüjalt kindlasti, millal puud on tehtud ja kus neid on hoitud.

 

11. septembri tarbija loos “Uurige asja hoolega enne, kui ostma hakkate” on öeldud: “Kui parandamine või asendamine ei ole võimalik või ebaõnnestub või kui müüja keeldub asja parandamast või asendamast või ei tee seda mõistliku aja jooksul või kui müüja tekitab ostjale asja parandamise või asendamisega põhjendamatuid ebamugavusi, võib ostja müügilepingust taganeda ehk raha tagasi nõuda. “Mõistlik aeg” on Pauli sõnutsi umbes kaks nädalat.”

 

Esimene sügiskuu annab aednikule hea võimaluse end premeerida ja suurema tähelepanu pigem saagikoristusele suunata. Samuti on nüüd parim aeg oma sibullilled mulda pista.

Spagetid koore-kukeseenekastmes

 

Veerand sajandit magusasõpru rõõmustanud Pai Pagar avab lähiajal oma esimese kohviku Pärnus, teised neli söögikohta on Tallinnas.

Sügishooaja puhul uuenes riigimetsa majandamise keskuse (RMK) mobiilirakendus infoga riigimetsades olevate metsaandide korjekohtade kohta. Rakendusest leiab ka levinud marja- ja seeneliikide kirjeldusi ning pilte, häid retsepte ja metsaandide säilitamise õpetusi.

Kihnu saare ja Pärnu vahelise lennuühenduse hankele tuli vaid üks pakkumus, kuid varasemast oluliselt kõrgema hinnaga. Nii tõusevad kindlasti piletihinnadki, riigil aga kulub lendude doteerimiseks palju rohkem raha.

Detsembri keskel ei tohi tootjad enam esitada pakendite esiküljel toote rasvasisalduse protsenti. Muudatust nõudev Euroopa Liidu määrus jõustub 13. detsembril.

Maanteeinfokeskuse teatel piiratakse täna Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel kiirust kahe kilomeetri pikkusel lõigul Nurmel (kilomeetritel 120–122), kus toimub tee asfaltimine.

Või-, haava-, kase- ja kuuseriisikad, kõik sorditud ja puhtad, olid Audru mehel omakandi metsadest korjatud ja sorditud ning eile hommikul turuletil kastides reas. Kõigil ühesugune hind – viis eurot kilo eest. “Seeni tuleb kindlasti veel,” kinnitas müüja.

Kas ma tohin oma maa peal kive sinna-tänna liigutada? Kas ma võin ühelt oma maatükilt teisele omaenda maatükile kive või liiva viia? Kas ma oma maa pealt saadud kive võin müüa?

Ravimiameti teatel lõpetatakse ravimite Indomet-ratiopharm ja Metoprolol-ratiopharm retard 200 mg müük.

Tarbijakaitseamet juhib ostjate tähelepanu asjaolule, et tavapoest ostetud kvaliteetset toodet ei pea kaupleja ümber vahetama ega tagasi võtma. Sellist kohustust pole teisteski Euroopa Liidu liikmesriikides, pigem on tagasivõtmise või vahetamise puhul tegemist laialt levinud hea tavaga.

Küsitluses on osalenud  inimest