Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pärnu lahe jääl liikumine on muutnud eluohtlikuks ja seoses sellega keelab politsei homsest Pärnumaal kaldaäärsetel aladel merejääl liikumise.

"Pärnu on üks edumeelsemaid linnu kortermajade renoveerimisel. Linna sisse sõites märkad kohe, et domineerivad korda tehtud majad. Suur osa elamufondist on heakorrastatud," tõdes laupäeval Pärnu Viiking SPA konverentsikeskuses peetud Lääne-Eesti korteriühistute foorumil Eesti korteriühistute liidu (EKÜL) juhatuse esimees Andres Jaadla.

Peatäidest räägitakse küll harva, ometi on need paljudes lasteasutustes iga-aastased kutsumata külalised. Ehmatus endal või lapsel täid avastades on küll suur, kuid õnneks saab neist tänapäeval kiiresti lahti.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd 60 ametikohal. Tööd pakutakse nii kokkadele, teenindajatele, mehaanikutele, telefonimüüjatele, lehekandjale, turvatöötajale kui läti keele tõlgile.

(1)

Mujal maailmas kogub minimajade liikumine aina populaarsust: ka Eestis kohtab aeg-ajalt müügiks pakutavaid minimaju. Näiteks müüakse Pärnumaal Võistes aastaringseks elamiseks sobilikku pisikest suvekodu, mis asub männimetsaga kaetud 7900 m²  suurusel krundil.

Seoses märgatava haigestumisega grippi ja ülemiste hingamisteede viirustesse ei saa alates homsest Pärnu haiglas patsiente külastada.

Pärnu linn loodab Laia tänava kui kesklinna ühe olulisema liiklussoone suveks lõplikult korda saada.

Tänavu jaanuaris müüsid Pärnu autosalongid üle kolmandiku võrra rohkem uusi autosid kui mullu aasta alguses.

Fookuse kohvik teatas Facebookis, et suleb kahe nädala pärast uksed. Söögikoht otsib uut omanikku. 

Nii Pärnu haigla reisimeditsiini kabinetis kui Pärnu perearstikeskuse vaktsineerimiskabinetis gripi vastu enam kaitsepookida ei saa, sest vaktsiini pole. Ravimiameti andmetel on gripivaktsiin otsakorral kogu riigis.

Esmaspäevast tõusev alkoholi- ja kütuseaktsiis kergitab pooleliitrise viinapudeli hinda ligemale euro ja mootorikütuste hinda vähemalt viie sendi võrra.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd ligikaudu 70 ametikohal. Palju on tööpakkumisi teenindustöötajatele, kuid tööandjad otsivad ka õmblejaid, lehekandjaid, taksojuhti ja läti keele tõlki.

Novembri keskel Pärnus avatud uudse kontseptsiooniga peatuspunkt Bitestop on nii pärnakate kui teeliste seas kujunenud sedavõrd populaarseks, et Bitestopi ärihoone omanik kavatseb laiendada äri Tallinnasse ja Tartusse.

Võrreldes viie aasta taguse ajaga on Pärnu poodides suhkur poole odavam, samal ajal kui alkoholi hinnale on lisandunud euro.

Maailma suurima reisiportaali Tripadvisor külastajate hinnangute põhjal koostatud Eesti hotellide esikümnesse jõudis Pärnumaalt ainsana spaahotell Hedon.

Möödunud aastal alustas Pärnumaal tööd kaks uut perearsti: 1. septembrist Pärnu perearstikeskuses Kristel Uustam ja 1. oktoobrist Sindi perearst Valentina Pabor.

Pärnu Keskust haldava PK Arenduse juhatuse liige Jaan Lott ütles, et Rootsi kiirmoekett H&M avab veebruari lõpus Pärnu Keskuse kolmandal korrusel kaupluse H&M Home.

Rootsi kiirmoebränd H&M kavatseb Pärnus oma kauplust suurendada.

Aastaid tühjana seisnud kunagisest EKE Projekti majast Väike-Veski 24 saab suveks moodne 11 korteriga eluhoone.

Jaekett Selver kavatseb lähiajal e-poe teenusega laieneda peale Tallinna teistessegi Eesti linnadesse, kuna näeb teenusel suurt potentsiaali.

Tallinna linnavalitsus saatis volikogusse eelnõu, mis tõstaks bussijuhilt ostetava täispileti hinna 1. märtsist seniselt 1,60 eurolt kahele eurole, muid piletihindu linnavalitsus muuta ei taha.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd ligemale 60 ametikohal. Tööd pakutakse teenindajatele, kokkadele, õmblejatele, aga ka läti keele tõlgile ja LED-lampide valmistajale.

Starman ja Kanal 2 saavutasid tasude maksmise suhtes kokkuleppe ja kartus, et Kanal 2 koos sõsarkanalitega Starmani võrgust lahkub, on kadunud.

Odavbussifirma SuperBus teatas Facebooki lehel, et alustab kevadel sõite uuel rahvusvahelisel liinil Tallinn–Pärnu–Riia.

Mullune Pärnumaa kinnisvara müügistatistika näitab, et elamuhindade tipud Pärnus on jäänud madalamaks ja asjaolu, et aasta kalleim elamu soetati Audru valda, paneb mõtlema, miks Pärnus pole varakamatele elanikele uusi maju pakkuda.

Pärnu Apollo kino eelmise aasta hitiks kujunes animafilm "Käsilased", mida kümne nädala jooksul käis vaatamas 14 750 inimest.

Kuigi telekommunikatsioonifirma Starman on viimastel aastatel klientidele korduvalt hindu tõstnud, ei ole ettevõtte maksed teleprogrammide eest Kanal 2-le muutunud ning kuna läbirääkimised selles vallas pole edasi liikunud, võib Kanal 2 koos sõsarkanalitega juba lähiajal Starmani võrgust lahkuda.

Maanteed ületavate jalakäijate ohutuse tõstmiseks alustab täna keskpäeval Ares tööd uus kiiruskaamera.

Ajakirjal 60+ valmis kolmas terviseraamat „Avameelselt meestest”.

Esmaspäeva õhtul on pärnakatel võimalus kohtuda Pärnu keskraamatukogus arsti Rene Bürklandiga, kes toetub inimeste ravimisel peamiselt iidsele idamaisele tarkusele.

Jäätmete sortimine muutus ligemale 5500 eramuomanikule senisest lihtsamaks, sest tasuta pakendikottidesse võib nüüd lisada paberpakendidki.

Toimetusse tuli eakas pärnakas, kes oli hädas, sest ei saanud muuta oma elektrilepingut. Kätte oli jõudmas lepingu pikendamise aeg ja sellega tekkis võimalus valida uus pakett ja sõlmida leping mõne muu elektrimüüjaga. Seda vanahärra teha sooviski.

Kassu on eluga rahulolev isane kiisu, kes sööb nii kuivtoitu kui konserve. “Meelsamini ootab ta ikka lihaportsjonit,” ütles Kassu perenaine. Selle saab kõuts kätte hommikuti lihakonservina, ülejäänud päeval peab ta leppima kuivtoiduga.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd üle 30 ametikohal. Tööpakkumisi on teenindustöötajatele, kuid tööandjad otsivad ka õmblejaid, kokki, finantsisti, turvatöötajat ja taksojuhti.

Nutiajakiri 30+ viis läbi eksperimendi, mille käigus proovis üks n-ö Facebooki-sõltlane veeta viis päeva ilma sotsiaalmeediata. Kuidas tal läks?

Pärnus kogutakse sel nädalal linlastelt jõulukuuski, et teha neist pühapäeval kesklinnas tuleskulptuur.

 

Eesti Pank asub malehiid Paul Kerese 100. sünniaastapäevale pühendatud kaheeuroseid münte kommertspankadele väljastama järgmisel nädalal, mälestusmünte on kokku 500 000.

LVM Kinnisvara andmeil müüdi Pärnus eelmisel aastal kalleim korter 210 000 euro eest, odavaim korter läks kaubaks 500 euroga.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd ligikaudu 40 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, kokkadele, õmblejatele, autojuhtidele, lüpsjale, turvatöötajale, finantsistile kui pärmitsehhi operaatorile.

Tänavu jõulupühade nädalal tehti Maxima kauplustes ligemale kümnendiku võrra oste rohkem kui mullu. Eesti inimesed hoiavad kinni tavadest, kuid otsivad aina rohkem uusi tooteid: näiteks andsid tänavu jõululaual tooni ka part, kalamari ja hurmaa.

Vändra inimesed on ärevuses, sest levib kuuldus, nagu ei saaks nad uuest aastast enam otse Tallinna sõita, sest liini teenindaval bussiettevõttel AS Taisto Liinid lõpeb avaliku teenindamise leping 31. detsembril.

Lääne päästekeskus tuletab meelde, et kraavidele ja väiksematele veekogudele tekkinud õhukesele jääkirmele minna on ohtlik.

Tarbijakaitseamet kontrollis nahast kinnastes ja jalanõudes mürgiste ainete sisaldust. Selgus, et Pärnu jalatsikaupluses müüdavad sussid ületasid normi kuus korda.

Pärnu Postimehe õlletesti võitis Saksa nisuõlu, kümnest proovitud õllemargist hinnati kõige madalamalt Saku Pühadepruuli.

Mis on super- ja hüpermarketites jõulupühade eelse aja suurim müügihitt? Loomulikult mandariinid, teatavad kaubanduskettide esindajad kui ühest suust.

Terviseameti mürgistusteabekeskuse juht Maarja Pae koostas ülevaate jõulude ajal enam kasutatavate taimede ja jõulukaunistustega seotud ohtude kohta.

Terviseameti mürgistusteabekeskuse juht Maarja Pae koostas ülevaate jõulude ajal enam kasutatavate taimede ja jõulukaunistustega seotud ohtude kohta.

Pärnu jõuluturg ei asu enam Martensi väljakul, vaid on kolinud Pärnu Keskusesse, kus pakutakse käsitööd ja hõrku söögipoolist.

Täna pärastlõunal esitlesid Merle Liivak ja Hele-Mai Alamaa Pärnus Rahva Raamatus "Kahvliahvi kokaraamatut".

Jõulupühad ja aastavahetus kingivad sel korral tööinimesele kaks pikka nädalavahetust. Hobi korras õlle valmistamisega tegelev Alar Mihhailov nanoPruulist jagab nippe, kuidas muuta pühadeperiood maitseküllaseks enese valmistatud koduõllega. Kui tahta õlut veel selle aasta sees mekkida, tuleks õlleteoga alustada juba täna. 

Küsitluses on osalenud  inimest