Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Soodat on toiduvalmistamisel kasutatud juba ammust aega, kuid naised on selle kasulikke omadusi märganud iluhooldusi teheski.

Ida-Tallinna keskhaigla neuroloogi Toomas Toomsoo sõnutsi ravitakse peavalu sageli valesti. Võttes palju valuvaigisteid, võib tekkida ravimsõltuv peavalu, mis on sõltuvushäire.

Eesti parimaks toiduaineks 2014 valiti Farmi Köögi Kreeka jogurtite sari

Kahtlustate endal allergiat, maohaavu, puukborrelioosi, menopausi või klamüüdiat, aga arsti juurde pelgate või ei ole aega minna? Pole probleemi, minge hoopis apteeki ja ostke kodune test.

Homme algavad Pärnus Laial tänaval ligemale kaks kuud kestvad remonditööd, mille käigus uuendatakse tänavalõiku Ringi tänava ristmikust Vee tänavani. Liiklus suunatakse teeremondi ajaks Pikale tänavale.

Selgi aastal võimaldab töötukassa registreeritud töötutel osaleda "Teeme ära!" talgupäeval ning toetab osalejaid sõidu- ja majutustoetuse maksmisega.

Allakirjutanu on seni kangekaelselt sõitnud talviti naelrehvidega ja kavatseb seda teha, kuni seadused Eestis lubavad. Sest jää peal ei pea miski paremini kui nael ja on kahtlane, kas lamell üldse mingi libedusvariandi puhul efektiivsemaks osutub. Ehk vaid kinnisõidetud lumel. Ja kui on näiteks oma rumaluse või tehnorikke pärast teelt minek, siis ongi minek, olgu all millised papud tahes.

Allakirjutanu seni ainus kokkupuude autoabiga lõppes sellega, et auto juures ei teinud spetsialist midagi, küll aga aitas šokis amatöörsohvril mõistust tagasi pähe nihutada.

Hoonele liiga lähedale istutatud puud võivad tulevikus hakata maja varjutama, katust mädandama või koguni vundamenti kergitama. Probleemide ärahoidmiseks tuleb juba taime istutamisel teada, kui suureks see kasvab, ütles Eesti maaülikooli aianduse õppejõud Ele Vool.

Tänapäeva majapidamine on täis kõikvõimalikku kodutehnikat – televiisor, külmkapp, arvuti, pesumasin, digiboks, ruuter, samuti küttesüsteemid ja muud elektri jõul töötavad masinad, milleta oma elu enam ette ei kujutaks.

Lähipäevade üheks põhitoiduks tõotavad kujuneda keedetud munad. Ehkki munakeetmine tundub lihtsaim söögitegemise viis, saab siingi üht-teist juurde õppida.

Kui siit ilmast lahkuv lähedane jätab teile päranduseks kinnisvara, eeldab selle müügi plaan enamasti kulukat eeltööd.

Kui enamasti nõuab puidust terrass igal aastal pintsliga üle käimist, siis kuumõlitatud terrassi on vaja toonida vaid kord kümne aasta jooksul.

Maavalitsuse tellitud ja Stratumi koostatud bussitranspordiuuring tõi ühe olulise järeldusena välja vajaduse tihendada hommikusi otse Pärnusse sõidu võimalusi, sest paljud külainimesed käivad linnas tööl, koolis, arsti juures.

Maanteeinfokeskuse teatel on järgmise esmaspäevani remondi tõttu liiklusele suletud Pärnu maakonnas Vihtra-Aesoo maanteel asuv Harakoja sild.

Tänasest saab 3. mail toimuvale üle-eestilisele talgupäeval end osalejana kirja panema hakata. Esmaspäeva hommikuks oli talguveebi üles tähendatud juba 1071 talgut ning valik laieneb pidevalt. 

Helen Lensment peab lapitööd mõnusaks nokitsemiseks, mille juures viib kauni tulemuseni vaid põhjalik planeerimine ja täpne teostus.

12. aprill Kuu Neitsis, juurtaimed.

Iga kuufaas mõjutab meie elu. Kõik on kuulnud, et noorkuu ja täiskuu emotsionaalsed mõjud on suured. Samuti mõjutavad meid kasvav ja kahanev kuu.

Pärnu südalinnas asuv Port Artur peab homme moe- ja ilupäeva, kus näidatakse sellekevadist moekaupa, õpetatakse vanast mööblist uut tegema ja põrsad teevad teaduskatseid.

Mullu suve lõpul Pärnus toimunud taimelaat kujunes sedavõrd menukaks, et kevadel otsustati seda mitte üksnes taas korraldada, vaid kasvatada sellest välja aiafestival, mille tegevusi jätkub kogu kevadeks.

Täna mõni minut enne kella ühte päeval paotusid vastvalminud Oja Comarketi uksed, et arvukad huvilised esimesele poeringile lubada.

Täna pärastlõunal avas Pärnus Oja ja Liblika tänava nurgal uksed uus Comarketi toidupood.

Valitsus kiitis heaks toiduseaduse muudatused, millega paraneb toidu koostisosade märgistuse leitavus pakenditel.

Kes ihkab suvel koduõuel käia ilusal tumerohelisel muruvaibal, peaks kevadel selle nimel vaeva nägema, enamasti vajab muru peale riisumise õhutamist, samblatõrjet, väetamist ja muttide põhjustatud kahjude likvideerimist.

Statoil lõpetab enne suve algust kõigis oma 46 teenindusjaamas kohvimasinate ja -moodulite uuenduse, projekti kogumaksumus ulatub üle miljoni euro.

Alanud on massiline kahepaiksete kevadränne talvitumispaikadest sigimiskohtadesse, mistõttu korraldab Eestimaa looduse fond (ELF) koos vabatahtlikega konnatalgud „Konnad teel(t)“, et abistada rändavad kahepaiksed ohutult üle maanteede.

Tarbijakaitseamet ja kaubandus-tööstuskoda korraldavad 15. aprillil Pärnus ettevõtjatele mõeldud „Suunanäitaja“ koolitussarjas järjekordse infopäeva, mis keskendub pretensiooni esitamise õiguse ja müügigarantii ning e-kaubandusega seotud teemadele.

Alates neljapäevast, 10. aprillist hakatakse Eesti riigimaanteede neljarajalistel teelõikudel kohati tõstma piirkiirust 110 kilomeetrini tunnis. Kaherajalistel teedel piirkiirust ei tõsteta, teatas maanteeamet.

Kevadkoristusel kokkuriisutud lehed, muru ja peened oksad, mida koduses majapidamises ei ole võimalik kompostida või Paikre prügila kompostimisplatsile viia, veab Pärnus ära AS Ragn-Sells.

(1)

Alates tänasest, 8. aprillist ei ole tuntud operatsioonisüsteemi Windows XP tehniline abi ega arvutit kaitsvad automaatsed värskendused enam saadaval.

Pärnumaa ettevõtlus- ja arenduskeskus (PEAK) avab tööotsijate ja -pakkujate paremaks kokkuviimiseks töövahendusportaali, mis keskendub tööotsijate andmete kogumisele.

Kevade arenedes tahavad kõik toa- ja aiataimed turgutuseks ümberistutamist ja väetamist.

Aianduspoodides on juba müügil beebitaimed, millest saab kombineerida kauni lilleampli.

5. aprill Kuu Kaksikutes, õistaimed.

Baltimaade pealinnade leibkondade kulutuste vastvalminud analüüsist selgus, et oma sissetulekust suurima osa ehk 47 protsenti kulutavad toidule, eluasemele ja transpordile Riia elanikud. See on kolm protsenti rohkem kui Vilniuses ja koguni 18 protsenti rohkem kui Tallinnas, samal ajal on tallinlaste keskmine sissetulek kõrgeim.

Võõraste telefonide lembus pole varastel kadunud ja iga kuu lastakse Eestis musta nimekirja panna sadakond telefoni. Mobiilifirmad jagavad soovitusi, kuidas käituda taskutelefoni varguse korral.

Uuringu järgi käis mullu hambaarsti juures alla 40 protsendi elanikest ja seda pahatihti mitte probleemide puudumise, vaid rahanappuse tõttu. Nii ei tee paha uurida, mida me ise hammaste olukorra hullemaks muutumise vältimiseks teha saame.

Uute autode müük Pärnus pööras märtis pärast aasta unist algust tõusule. Eelmisel kuul müüdi Pärnus 134 uut autot – 115 sõiduautot ja 19 tarbesõidukit.

(1)

Kuigi postkaste ummistavad reklaamlehed võivad tunduda esmapilgul tüütud, kinnitavad Eesti suurimad kauplejad ja paljud uuringud, et inimesed on tegelikult otsepostitusreklaamidest huvitatud.

Kolme aasta eest võttis riigikogu vastu korrakaitseseaduse, mis muudab senist öörahu korda. Kui praegu algab öörahu kell 23 ja kestab kella 7ni, siis alates 1. juulist kehtib tööpäeviti öörahu kella 22–6 ning reedeti ja laupäeviti kella 24–7.

Ajast aega on Kuu lummanud inimesi. Kuu jõud on nii suured, et tõstavad meresid ja ookeane, põhjustades tõuse ja mõõnasid, ning muudavad ilmastikuolusid.

29. märts Kuu Kalades, lehttaimed.

Järjest soojemaks muutuvad ilmad annavad märku, et käes on aeg teha puukentsefaliidivastane kaitsesüst. Puugid muutuvad aktiivseks, kui maapinna temperatuur on pidevalt viis kuni seitse kraadi.

Inimesed on hakanud üha harvem toidupoes käima – iga päev täiendab seal oma varusid alla veerandi peredest, enamasti ostetakse toitu kaks-kolm korda nädalas.

Pärnu haigla lõpetas infektsioonikontrolli arsti ettepaneku kohaselt haiglaravil olevate patsientide külastuspiirangu.

Pühapäeval, 30. märtsil kell 3 tuleb kellaosutid nihutada ühe tunni võrra edasi.

Haigekassa juurutab elektroonilist töövõimetuslehte, mis tavainimesele tähendab eelkõige seda, seni haiguste kõrgajal nädalaid oodatud hüvitis võib saabuda pangaarvele juba järgmisel päeval.

Koalitsioonileppes on kirjas, et tööturu reformimisega seoses nimetatakse töötukassa ümber töökassaks.

Tartlased Karen ja Kamal Prasad Chalise avavad aprillis Pärnus Rüütli tänaval Nepali, Hiina ja Tai toite pakkuva restorani Vaga Mama.

Küsitluses on osalenud  inimest