Logi sisse
Aktiveeri
digileht

28. märts

Sarjas “Väekivid” tutvustab Pärnus Rüütli tänaval tegutseva Kristallipesa kristalliterapeut Gerda Lemke olulisemaid ja tuntumaid kivimeid, mida kristalliteraapias kasutatakse.

 

Inna Sulg kasutab süvalihaste treeningus mitmest treeningsüsteemist võetud harjutusi, mis aitavad leevendada lihaspingeid ja parandada keha liikuvust.

 

Võiks arvata, et kella keeramine kaks korda aastas ühe tunni võrra mõjutab inimese enesetunnet vaid ühel-kahel sellele järgneval päeval, kuid tegelikult see nii lihtne ei ole.

Metsa 10 asuvas Pärnu eakate avahoolduskeskuses pakutakse koduhooldusteenuseid auväärses eas pärnakatele.

Tänu leebele talveilmale algas tänavune grillihooaeg tavapärasest varem, mistõttu Rakvere lihakombinaat alustas juba 16. märtsil uute grilltoodete valmistamist.

 

Talviste tee- ja ilmastikuolude jätkudes tohib naastrehve tänavu kasutada kuni 30. aprillini.

Kuigi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määruse järgi lõpeb naastrehvide kasutusaeg 31. märtsil, võivad sõidukijuhid talviste ilmaoludega siiski rehvivahetuse kuu võrra edasi lükata.

Veebikonstaabel Maarja Punak on saanud viimasel ajal teateid erinevatest Facebooki kampaanialehtedest, mille ainsaks sisuks on loosida välja Apple’i või Samsungi tooteid.

21. märts Kuu Jääras, vilitaimed. Kuu veerusõlmes, ebasoodus päev. Kevade algus kell 00.45.

Bull-tõugu koerte omanikud koondusid gruppi, et koos meeldivalt aega veeta ja kummutada eelarvamusi seda tõugu koerte sandi iseloomu ja ohtlikkuse suhtes.

“Olen siin kodus elanud 19 aastat ja niisama pikka aega olen kogunud siniseid klaasasju,” ütles Helju Võlmets, kelle koduaed Pärnus Õuna tänavas kuulutati mullu linna kaunite kodude konkursi võitjaks.

Reedest, 20. märtsist on Pärnu haiglas osaliselt lubatud taas haiglaravil olevaid patsiente külastada. Endiselt kehtib külastuskeeld haigla laste- ja sünnitusosakonnas ning sisehaiguste kliiniku nakkusosakonnas.

Pühapäeval, 15. märtsil oli ülemaailmne tarbijaõiguste päev. Äsja valmis uuring, millest selgus, et 2012. aastaga võrreldes on Eesti tarbija teadlikum oma tarbijakaitseõigustest.

“Rõngasvallad tõmbavad, kaugemad vallad tõukavad,” iseloomustas LVM Kinnisvara maakler Ingmar Saksing korteriturgu maakonnas.

Aasta alguses kirjutas Pärnu Postimees, kuidas taksojuhid on rahulolematud peatumiskohtade puuduse üle Pärnu kesklinnas eriti öisel ajal ja see sundis nii mõndagi neist rikkuma liikluseeskirja.

 

Tarbijakaitseamet nõuab, et kauplejatel tuleb pandipakendite hinnasildid välja vahetada.

 

Põltsamaa Felixi jookide sortimenti lisandusid vaarika-mustika mitmeviljanektar C-vitamiiniga ja Pai Pluss kõrvitsa-mango smuuti eestimaise astelpajuga.

Ehkki hammaste pesemine on elementaarne, teevad inimesed seejuures sageli levinud vigu, millest tuleks hoiduda.

Täna algab kirjapanek 2. mai "Teeme ära!" talgupäevale.

Veebruarikuu toidukorvi maksumus on möödunud aastaga võrreldes langenud koguni 5,4 protsenti.

(1)

Pärnu linnavalitsus valis riigihankega Rohelisele tänavale kavandatava mänguväljaku ehitajad.

(1)

Eile õhtul Pärnus kauplusest puuvilju ostnud naine avastas banaanil valge kookoni ja avaldas suhtlusvõrgustikus Facebook tehtud postituses kartust, et tegemist võib olla maailma ühe mürgisema ämblikuliigi, Brasiilia rändämbliku järeltulijatega. Pärnu minizoo omanik Peeter Põldsam kinnitas, et banaanile sattunud ämblikukookon inimestele ohtlik pole.

Pühapäeval, 22. märtsil võib Pärnu kunstide majas osaleda Veet Mano energeetilisel seminaril.

Telesaates „Köögikubjas“ tuntust kogunud tippkokk ja restoraniteadlane Juha Rantanen lõi käed Pärnu modern tex-mex restoraniga Margarita ja töötas söögikohale välja uue menüü.

Läksin pooletunnisele raviseansile suuremate ootusteta, eeldades, et tõenäoliselt jäävad imelised ja õrnad protsessid kehas märkamata, kuna olin kogu nädalavahetuse kannatanud tugeva hambavalu käes ja neelanud mitu korda päevas valuvaigisteid. Olemine oli nutune: pea oli valust ja tabletisöömisest tuim ja raske, tunda andis magamatus ja väsimus.

Paljud meist on näinud metsaveokeid tee ääres politseikaaludele sõitmas, kuulnud metsaärimeeste survest vedajatele tõsta peale võimalikult suur ja tihti lubamatult raske koorem ning trahvidest, mida maksab autojuht.

 

Pesin autot šampooni ja survepesuriga tões ja vaimus, kui aga masin ära kuivas, olin mustas masenduses, sest tolku sai tööst vähe, auto küljed olid hallid ja karedad.

Pärnulannad Gerda Lemke ja Janika Vaikla avasid suvepealinnas Rüütli tänaval Kristallipesa, kus omavahel on ühendatud kristallipood ja kristalliteraapia keskus.

14. märts Kuu Kaljukitses, juurtaimed. Kuu jõud on tõusvad.

Liikluskindlustus on kohustuslik ja tähendab, et liikluskindlustuseta sõidukit ei tohi liikluses kasutada. Kui liiklusregistris kirjas oleval sõidukil on liikluskindlustuse seaduses sätestatud korras kindlustuskohustus täitmata, rakendub sundkindlustus.

 

Rehvid on auto käimad. Paljajalu ehk vaid velgedel auto kaugele ei veere, midagi peab ikka all olema. Edevamad, kulunumad, hooajale vastavad või läbi aasta. Nagu meil, kahejalgsetelgi.

Soomes on kiiruse ületamise trahvid seotud rikkuja sissetulekuga, mis tähendab, et rikkamad saavad suuremaid trahve.

 

A.Le Coqi Aura Active Shake’ide sarja lisandus maasikamaitseline mahla-piimakokteil. Suviselt maitsev maasika Active Shake rõõmustab neid, kes armastavad mahlajooke ja otsivad uusi maitsekooslusi.

Kevade hoogne liginemine ajab aiapidajaid juba ärevile.

Eesti arstiteadusüliõpilaste selts (EAÜS) peab teist aastat perekoolides vaktsineerimise loenguid, sellest aastast toimuvad tudengite loengud sotsiaalministeeriumi toel.

Perekond Kase Sindis laiendas tänavu oma aiandit neljanda 240ruutmeetrise kasvuhoone võrra, et pakkuda ostjale senisest veel suuremas valikus lille- ja köögiviljataimi.

Aeg on planeerida suvised lillede, maitsetaimede ja köögiviljade istutusalad, et oleks teada, milliseid seemneid ja taimi vaja läheb.

Tarbijakaitseamet lisas oma kodulehele e-kauplejate musta nimekirja Minunetworks OÜ, mis pole tarninud tarbijatele ostetud kaupa ega tagastanud makstud raha.

Eelmise aasta suvel hakkasin saama töövõimetuspensioni, kuid puhkust sain 2014. aastal ainult 28 kalendripäeva. Kas saan kasutamata päevad sel aastal ära kasutada või olengi neist ilma?

Ravimitootjate liidu juhataja Riho Tapferi sõnade järgi ajavad paljude ravimite hinna väga kõrgeks pikk väljatöötamise protsess ja vähene kasutajate hulk.

Märtsis algab iga-aastane sõidukite tehnoülevaatuse periood, kuu lõpuks peab ülevaatus tehtud olema sõidukitel, mille registreerimismärk lõpeb ühega. Ülevaatuse tähtaeg sõltub sõiduki registreerimismärgi numbrist. Viimasena, hiljemalt detsembris tuleb ülevaatus teha autojuhtidel, kelle sõiduki viimane number on null.

Naistepäeva eel käib lillepoodides kibe töö. Traditsiooniliselt on see üks suurimaid lilleostuaegu, mille puhuks lisandub ohtralt uut kaupa.

7. märts Kuu Kaaludes, õistaimed.

Pärnu Strandi konverentsi- ja spaahotelli restorani kokk Lauri Ermi lemmiktoit on kodune suitsuliha, kuid naistepäevaks pakub ta metsseapraaadi ja šokolaadikooki.

Suuhooldustoodete tootja Colgate tõi turule hambapastad, mis sisaldavad peale fluoriidi arginiini ja kaltsiumi.

 

Sügise alguses jõuab poodidesse uus mahlatoodete sari Aura Mehu, milles on kaks maitset: õuna-virsiku-porgandi ja õuna-ananassi-porgandi.

 

Teisipäev, 24. veebruar oli Eesti Vabariigi aastapäev ja rahvuspüha, millele eelnevat tööpäeva on tööandja kohustatud kolme tunni võrra lühendama.

Pärnus võib osta ja laenutada invavarustust mitmest kohast. Kes esimest korda neisse kauplustesse satub, saab imestada valiku mitmekesisuse üle.

Aasta parim tegu keskkonna heaks on jäätmete äraandmise kohtade kaardirakendus kuhuviia.ee.

Küsitluses on osalenud  inimest