Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd pea 60 ametikohal. Tööd pakutakse teenindajatele, kokkadele, mehaanikutele, masinaoperaatoritele, pagarile, talutöölisele, aga ka taksojuhile.

Leiburi koduleibade konkursi Leiburi Leivategu võitis Pärnumaa leivaküpsetaja Allan Toodo, kes pääses finaali teist aastat järjest, aga mullu teiseks jäi.

KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu teatel on kevadel avanenud rekonstrueerimise meetme raames toetuste eraldamiseks 102 miljonit eurot, millest saab korda teha 1000 korterelamut.

Kuni 29aastaste tööotsijate kandideerimisaktiivsus on aastaga tõusnud 4,4 protsenti ja noorte palgasoov jääb alla Eesti keskmisele palgaootusele, kuid see ei korva tööandjate silmis vähest töökogemust ja noorte tööturule sisenemine on endiselt probleemne, selgub CV Keskuse uuringust.

(8)

Homsest jõuab ringlusesse uue kujundusega 20-eurone, mida saab olema rakse võltsida, kuna uue seeria puhul on kõige silmatorkavamaks muutuseks täiesti uus turvaelement.

Pärnu restoranid jäid Eesti 50 tipprestorani edetabelis tänavu viiendasse kümnesse.

Kui seni said inimesed endale peale panna kasiinokeelu ehk keelata õnnemängudes osalemise, võimaldab uuest aastast jõustuv hasartmänguseaduse muudatus sõltuvusse kalduvatel inimestel endale keelata arvloterii mängimise ja spordiennustustustel osalemise.

Pärnu haigla hakkab homsest erakorralise meditsiiniabi osakonna (EMO) ruume ümber ehitama, tööd on kavandatud 29. novembrini.

Subway avas Pärnus äsja valminud Bitestop ärihoones võileivapoe, mis on esimene Subway toitlustuskoht väljaspool Harjumaad.

Facebookis ringleb jutt, et juba novembris on keegi maksutagastusteate saanud. "Tegemist on petukirjaga, mis näiliselt on saadetud maksu- ja tolliametilt. Soovitame kirjas olevaid linke mitte avada ja kiri ära kustutada. Kui on jõutud delikaatseid pangaandmeid petukirjale vastuseks sisestada, soovitame esimesel võimalusel võtta ühendust oma pangaga," ütles MTA pressiesindaja.

SA Õigusteenuste Büroo (ÕTB) osutab Tallinnas ja mujalgi Eestis tasuta õigusabi vähekindlustatud inimestele. Tänavu aprillist on büroo jurist regulaarselt käinud pärnakaid nõustamas. Seda võimalust on kasutatud aktiivselt: kõik nõustamispäevad Pärnu kohtumajas täitusid bürool tihedalt kliendivastuvõttudega. Infot tasuta õigusabi kohta saab sotsiaaltöötajatelt või kohtumajast, teavet leiab büroo koduleheltki.

Alaealisele lapsele elatise maksmine tekitab lahus elavate vanemate vahel sageli vaidlusi. Elatis on ülalpidamise tagamine raha perioodilise maksmisega. Sellega toetab lapsevanem, kelle juures laps ei ela, oma last.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd ligikaudu 60 ametikohal. Palju on tööpakkumisi teenindustöötajatele, kuid tööandjad otsivad ka automaalreid, õmblejaid, kokki ja taksojuhti.

Pärnu ranna rajoonis aastaid kasutuseta seisnud Kuuse 3 majas algavad peagi ehitustööd, mille tulemusena hoone restaureeritakse ja laiendatakse ning sinna rajatakse korterid.

Eesti tarbijateühistute keskühistu (ETK) kannab nüüd nime Coop Eesti. Coop Vändra juhatuse esimees Gersti Kont selgitas Pärnu Postimehele, et ETK on juba kümme aastat olnud rahvusvahelise tarbijateühistute võrgustiku Coop liige ja nüüd kaubamärgid ühtlustatakse. Nii muutub senine ETK rahvusvahelistele koostööpartneritele paremini mõistetavaks.

Tarbijakaitseamet alustab kampaaniaga „Kauple ausalt. Osta targalt!“, mis juhib nii tarbijate kui kauplejate tähelepanu eri ettevõtlusvaldkondades kohati üsna tihti kasutatavatele ebaausatele kauplemisvõtetele, nende äratundmisele ja nendest hoidumisele.

Pärnu odavaimat taksoteenust pakub Lahe Takso tellimisel kliendikaardita. Odavaimat kliendikaardiga R2 Takso ja GOTakso, viimased sõidavad maagaasi jõul.

Juhtimaks inimeste tähelepanu diabeedile, saab laupäeval, 14. novembril kell 12–14 Selverites tasuta veresuhkrut mõõta.

Swedbanki rahaasjade teabekeskus uuris Balti riikide elanike kindlustatust. Selgus, et kõige tähtsamaks peetakse eluasemekindlustust. Seda pidas vajalikuks 76% vastanuist. Tervisekindlustust hindas oluliseks 74%, sõiduki- ehk kaskokindlustust 67% ja elukindlustust 55% vastanutest.

Tarbijad rahata jätnud Tvitera UAB püüab nüüd kliente uuel veebilehel alfalaenud.ee.

Kui end praegu Pärnu haigla silmaarsti järjekorda panna, pääseb tohtri jutule alles veebruaris. Seepärast soovitab haigla silmahäda korral minna kõigepealt õe vastuvõtule. Tihti saab abi õelt ja kaob vajadus pikalt oodata.

Peale ahju või pliidi kütmise küttepuudega võib kasutada keskkonnasäästlikku põhukütet. Eestis on põhk alternatiivse kütusena tulnud kasutusele käesoleval sajandil ja eratarbija saab seda kätte nüüd ka Pärnumaal.

"Pärnu üüriturg on vajunud puhkeseisundisse, et kevadel taas pööraseid tuure üles võtta," teatab Arco Vara novembri kinnisvaraturu ülevaates.

Pärnu Maarja-Magdaleena gildi tervisetoidukojas toimub reedel, 13. novembril loeng, kus kõneks kilpnäärme tugevdamine toidu abil.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd üle 50 ametikohal. Tööd pakutakse nii klienditeenindajatele, kokkadele, müügiesindajatele teenindajatele, õmblejatele, automaalritele kui pärmitsehhi operaatorile.

Kinnisvarafirma müüb 25 000 euroga Pärnu südalinnas Akadeemia 5 asuva modern tex-mex restorani Margarita sisustust ja toitlusettevõtte operaatorfirmat.

Eesti Post tõstab uuest aastast lihtkirja saatmise hinda kümne sendi võrra.

Eesti Pank tutvustas eile Pärnu keskraamatukogus 25. novembrist ringlusesse lastavaid uusi kahekümneeuroseid, mis võetakse kasutusse paralleelselt vanadega.

Swedbanki juhatuse esimees Robert Kitt kiidab poliitikuid, kes väärtustavad ettevõtlust ja teevad palju ära Eesti majanduskeskkonna propageerimiseks.

Lähtudes võimalikust suurenevast nõustamisvajadusest seoses Euroopa Komisjoni otsusega Estonian Airi suhtes, pakub tarbijakaitseamet lisanõustamist.

Varem megalaenud.ee veebilehel tegutsenud ja mobiiltelefonidele massiliselt sõnumeid saatnud Leedu ettevõte Tvitera UAB on loonud uue laenu pakkuva veebilehe alfalaenud.ee, mille pakkumisi soovitab tarbijakaitseamet ignoreerida.

Pärnu Postimehe toimetus kutsub üles jagama teiste lehelugejatega oma kogemusi Pärnu söögikohtades. Selleks saatke oma arvamus meiliaadressil online@parnupostimees.ee. Lehetoimetus tagab kirjutajate anonüümuses ega avalda kirjasaatjate nime.

F-Secure tugikeskus hoiatab arvutikasutajaid ja ettevõtteid «freespeechmail» nime kandva krüptovara eest.

Elame ühiskonnas, kus tähtis on kasu saada, valimata viise, mille või kelle arvelt see toimub või mida hetke ajel tehtu tulevikule vaadates kaasa toob. See teeb kurvaks, kuid on paraku tegelikkus.

E-kaubandus kogub populaarsust ja mida rohkem inimesed ostavad, seda enam sõltub sobiva kauba leidmine ja rahulolu ostust nende haridusest ja teadlikkusest. Samal ajal pööratakse reklaamides aina suuremat tähelepanu lastele, kelle kaudu mõjutatakse vanemaid.

Viimasel kümnel aastal on inimesed kivikorstnale eelistanud üha enam lihtsa paigaldusega ja odavamaid metallist moodulkorstnaid, mis aga vale paigalduse ja hoolduse korral hoopis tulekahju põhjustavad.

Pärnus müüdi oktoobris 127 uut autot. Sõiduautosid läks kaubaks 104 ja tarbesõidukeid 23. Automarkidest oli ostjate seas popolaarseim Škoda mudelivalik.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd ligikaudu 60 ametikohal. Palju on tööpakkumisi teenindustöötajatele, samuti otsivad tööandjad ekskavaatori- ja tõstukijuhti, rahvusvaheliste vedude autojuhti ja testklienti.

GoBus teatas Pärnumaa ühistranspordikeskusele, et sulgeb 30. jaanuarist Mõisaküla-Pärnu-Tallinna liini, mida paljud Pärnumaa elanikud pealinnas käimiseks ja õhtul Pärnust kojusõitmiseks kasutavad.

Tele-ettevõte Baltic Media Alliance (BMA) avas novembrist Eestis uue eestikeelsele auditooriumile mõeldud telekanali Kanal 1+.

Oktoobris ja novembris soovitab Eesti toidupank magustoiduks Alma 150grammises topsis kohupiimakreeme.

Tallinna tehnikaülikooli doktorant, toidu- ja fermentatsioonitehnoloogia arenduskeskuse teaduri Rain Kuldjärve sõnutsi kipuvad inimesed arvama, et pakendatud 100protsendilisele mahlale lisatakse magusama maitse saamiseks suhkrut. “See ei pea paika,” väitis Kuldjärv.

Põltsamaa Felix tõi turule köögiviljadest valmistatud kodumaise Pai tomati-köögiviljasmuuti.

Hansaposti veebikaubamaja tänavune müügistatistika näitab, et Pärnumaa inimesed ostavad interneti vahendusel kõige enam aianduskaupa.

If Kindlustuse kaskoklientidelt on viimase viie aastaga varastatud 113 sõidukit, enim himustavad autovargad Hondat, BMWd ja Volkswagenit.

Eesti ornitoloogiaühing (EOÜ) kuulutas välja 2017. aasta linnu ideede konkursi.

Pärnu kesklinnas aasta alguses avatud burgerirestoran Diner kolib Rüütlist ära Riia maantee äärde Neste tankla kõrvale. Koos Dineriga seavad end Riia maantee serva kerkinud hoones sisse R-kiosk ja tuntud võileivapood Subway.

Spaa Grupp ja SA Pärnu Haigla allkirjastavad koostööleppe, millega hakkavad Eestisse tulevatele ravituristidele teenuseid pakkuma.

Liiklusekspert Villu Vane räägib, kuidas auto talveks valmis seada.

Töötukassa kaudu leiab Pärnumaal tööd ligemale 60 ametikohal. Tööd pakutakse nii IT-spetsuialistile, kokkadele, teenindajatele, müügiesindajatele, ehitajatele kui taksojuhile.

 

Küsitluses on osalenud  inimest