Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eesti Gaasi surugaasi valdkonna juht Valdo Vaker rääkis, et viit esimest suru- ehk maagaasitanklat (üht neist Pärnu) ehitades oli gaasifirma motivaatoriks Eesti riigi otsus osta CO2 kvoodiraha eest gaasibusse ja hübriide.

Vedelgaas ehk propaani ja butaani segu ehk LPG-gaas on Eestis ammu teada-tuntud autokütus. Nende seadmetega varustatud autosid toodi kasutatuina läänemaadest, gaasivariandiks ehitati ja ehitatakse meil autosid ümber praegugi. Iseküsimus, kui populaarne vedelgaas on, aga see on küll selge, et tankimisvõimalusi on surugaasist ehk CNGst palju kordi rohkem ehk praktiliselt igas bensiinijaamas.

Jutt olgu lühike või pikk, peaasi et on õpetlik. Sõitsin Škoda Octavia G-TEC CNGga kahe päevaga linnas ja maanteel, sealjuures tiiru Tallinnas 390 kilomeetrit, kulutades selleks 14 kilogrammi surugaasi. Gaasikilo maksab 77,9 senti, seega sai rahakott kergemaks 11 euro võrra. Muidu Škoda Octavia nagu ikka seda marki auto, kui just mõningaid topeltnäidikuid mitte arvestada.

Bensiini ja diislikütust neelavate autode kõrval on meiegi teedel vähesel määral muid esialgu suhteliselt edutult naftašeikide mängumaale trügijaid, nimelt elektri- ja gaasiautosid.

Pärnu Postimees loosib kõigi lehetellijate vahel detsembris igal nädalal välja tahvelarvuti, täna käis toimetuses auhinnal järel Varbla valla Vaiste küla elanik Helve Sludnikova.

Täna keskpäeval avati Pärnus Martensi väljakul jõuluturg.

Maks & Moorits võidutses Tallinnas Foodfesti messil tänavuse parima jõulutoote konkursil, kus pälvis lihakategooria seitsmest auhinnast kolm.

 

Kui olete puu metsast ära toonud, kuid ei plaani seda veel kohe ehtida, hoidke kuuske jahedas kohas, rõdul või garaažis. Nii ei jõua soojus teda kahjustada ja puu püsib kauem värske.

 

Reklaamist loobumiseks on Eesti Postil kõikjal ühesugused tingimused, teatas Eesti Posti kommunikatsioonispetsialist Erki Varma.

Igaüks ei taha süüa pühade ajal traditsiooniliselt sealiha, verivorsti ja hapukapsast.

Sädelevad või pehmed, valged, hõbedased või hallid linnud ja loomad – selline on kujundajate ja disainerite tänavuse aastalõpu jõulukaunistuste soovitus. Uudne jõulutoon on sel aastal härmatanud valge, klassikalised jõuluvärvid on must ja kuldne. Ka jõulu ja vana-aasta peolaua kujundas kauplus Suveniir tänavust suundumust järgides: jõululaud on valge, vana-aastaõhtu peolaud kuldne.

Pärnakas Piret Lillestel ilmus äsja raamat “Kudumite lummuses. Mütsid, sallid, kindad”, kust leiavad mõtteid nii algajad kui oskajad käsitööhuvilised.

Tervise arengu instituudi uuringu järgi jääb tubakasõltlasi Eestis aasta-aastalt küll järjest vähemaks, ent suitsetavad inimesed võiksid teada, mida nad üldse sisse imevad.

Männi talu noorim tütar Marie sagis muuseumis teiste lastega ringi, kui tema ema Jana Ruubel valmistus tutvustama oma esimest raamatut “Armastusega Kihnust, uut ja vana saareköögist”, mille kaanetüdruk on neljane pesamuna.

Et Venemaa keelas toiduainete ekspordi riiki, suurenes järsult kodumaise sealiha müük Eesti kauplustes. Kriisi järel on kasvanud nende tarbijate hulk, kes valivad teadlikult Eesti päritolu lihatooteid.

 

Viimane aeg on aias ringi vaadata pilguga, mida seal veel enne talve teha tuleks.

Toimetusele kirjutas tarbija, kes avaldas pahameelt Pärnu Maximas saadud ebameeldiva kogemuse üle.

 

Lehetoimetusse tuli pahane kodanik, kes ei olnud saanud Pärnu linnavalitsusest invaliidile ette nähtud parkimiskaarti, millega tohib auto seisma jätta keelatud kohaski.

 

Selgi aastal kutsub riigimetsa majandamise keskus (RMK) jõulude eel riigimetsa endale sobivat kuusepuud valima.

Koju jõulutulede ostmisel soovitavad asjatundjad eelistada LED-lampidega ja jämeda kaabliga profisarju, mis peavad kauem vastu ja võtavad vähem elektrit.

Kõigil Pärnu Postimehe tellijatel, keda häirib postkasti laekuv reklaampostitus, on nüüd võimalik tellida omale tasuta postkastikleebis "Ainult tellitud post, palun!".

Pärnu ja Viljandi liinil on rongidel kõigest üksikud möödasõiduvõimalused, ühe rongi hilinemine võib tekitada suure seisaku ja probleemi lahendamiseks on kavas uuendada kolme raudteejaama, kirjutas Postimees.

Pärnus müüdi novembris 160 uut autot. Sõiduautosid läks kaubaks 145 ja tarbesõidukeid 15. Automarkidest oli ostjate seas populaarseim Volkswagen.

Kodumaine lihatootja Rakvere tõi turule ahjuõuntega verivorstid, sealiharullid verivorsti ja pohladega, sealiha sinepises tarrendis ning loorberitega seaprae kamaraga.

 

Kodumaine linnulihatootja Tallegg lisas oma sortimenti kaks värske broileriliha minutipihvi.

 

Põltsamaa Felixi veinivalikusse lisandus uus vähese alkoholisisaldusega vürtsidega glögi. Põltsamaa uue glögi alkoholisisaldus on 4,5%. Felixi turundusdirektori Marek Viiloli sõnade järgi on uus glögi tunduvalt lahjem ja kergem kui traditsioonilised hõõgveinid, ent maitse poolest niisama täidlane ja soojendav. Glögi on saadaval üheliitrises tetrapakis.

 

Aastalõpus lõpevad kümned tuhanded elektrilepingud. See tähendab, et sõlmida tuleb uus leping või pikendada olemasolevat. Leping pikeneb ka automaatselt. Sel juhul jäävad kõik varasemad lepingutingimused kehtima järgnevaks 12 kuuks.

Määrusemuudatusega kaob kirjakandjatel 8. detsembrist kohustus viia suuremõõdulisi rahvusvahelisi tähitud kirju saajale koju, edaspidi saab need kätte postkontorist.

Elektrilevi võtab täna ehitajalt vastu 1,13 miljoni euroga uuendatud Kilingi-Nõmme piirkonnaalajaama, mis varustab elektriga 6480 majapidamist ja ettevõtet Saarde, Häädemeeste, Surju ja Tahkuranna vallas.

Eesti korteriühistute liidu kinnitusel tuleb talvel toasoojana hoida sellisedki korterid, kus parasjagu kedagi sees ei ela.

Vastilmunud teosesse “Eesti käsitöö käsiraamat” on oma tööd ja teadmisi panustanud mitu Pärnumaa inimest, kes käsitöötehnikate tutvustamist oluliseks peavad.

29. november Kuu Kalades, lehttaimed.

 

Autistist poja ema, muusikuna tuntud Reet Kromel jagas Pärnus emadele ja õpetajatele oma kogemusi autistist lapse kasvatamisel.

Venemaa toiduainete ekspordikeelu tulemusena suurenes järsult kodumaise sealiha müük Eesti kauplustes, teatas lihatoodete valmistaja Rakvere. Kriisi järel on kasvanud nende tarbijate hulk, kes valivad teadlikult Eesti päritolu lihatooteid.

 

Toiduliit korraldab tumeda šokolaadi jätkukampaania. Sellega soovivad korraldajad tutvustada tumeda šokolaadi omadusi ja toimeaineid.

 

Sügis võtab juba talve nägu ja kaugel pole enam viiruste hooaeg.

Vahepeal liig kõrgete korterihindade tõttu pilgu eramute pööranud inimesed on hoo maha võtnud.

 

Mida teha, kui tööandja ütleb töötajale, et homme ära enam tööle tule. Kuidas sellises olukorras käituda, kas täita tööandja korraldust või on võimalik ennast kuidagi kaitsta?

 

Tõstamaa valla Seliste küla paljudes majapidamistes vooluvõrgus olnud elektroonika võib tõenäoliselt maha kanda, sest eile lõuna paiku kohalikus alajaamas käinud vargad tekitasid ülepinge.

Neljapäeval toimuva konkursi „Leiburi leivategu 2014“ finaalis, kus selgub tänavune Eesti parim kodune seemneleib ja selle küpsetaja, võistleb kümme parema hulgas ka Pärnu leivaküpsetaja Allan Toodo.

(1)

Ostsin hiljuti uue auto. Ei ütle, mis marki. Sadu võimalikke automarke vaadates selgelt odavapoolse, rahakotti kiigates loomulikult hinge kriipivalt kalli.

Euroopa majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu ECOFIN kinnituse järel hakkab juba 1. detsembrist kehtima autode käibemaksustamise muudatus.

 

Eesti suurima automüügiportaali auto24 andmeil püsib kasutatud autode ost-müük stabiilselt elujõuline ja on jätkuvalt eelistatuim viis taskukohase ja vajadustele sobiva sõiduvahendi soetamiseks.

 

Autorehvide õhu asemel lämmastikuga täitmine pole kuigi värske uudis, ometi ei vaevu enamik sohvreid süüvima, mis selles head võib olla. Aga tundub, et ikka on.

Oktoobrikuust kehtib Eestis uus liikluskindlustuse seadus. Maanteeametile annab see võimaluse peatada pikemat aega kasutamata sõidukite registrikanne ja neile sõidukitele ei rakendu ka sundkindlustus. Kokku puudutab registrikande peatamine enam kui 100 000 sõidukit.

 

G4S Eesti valvedivisjoni direktor Villu Õun (pildil) möönab, et uuringute kohaselt ei kasuta ligi kolmandik Eesti elanikest oma kodu ja lähedaste kaitseks mingeid turvameetmeid: ei turvauksi, -lukke ega valvesüsteeme, kuigi viimasena nimetatuid peetakse kõige efektiivsemaks kaitseks sissemurdmiste korral.

 

Järgnev lugu ei juhtunud küll Pärnu-, vaid Harjumaal, kuid on õpetlik ka siinmail. Seda enam, et korteri- ja majavargused pole sagenenud ainult pealinna ümbruse valdades, vaid mujalgi.

Täna varahommikul alustas Eesti suuremates linnades ja nende lähiümbrustes programmi edastamist muusikaraadio Hit FM, kus rõhk on heli kvaliteedil ja isikupärasel muusikavalikul.

Eesti väikesed toidutootjad on üha enam selga sirgu ajamas ja vastu hakkamas suurte poekettide diktaadile, kus tarnehäirete korral ähvardatakse neid trahvidega.

Esmaspäeva jooksul tühistatakse Eesti riigimaanteedel suurima lubatud sõidukiiruse 110 kilomeetrit tunnis kehtivus.

Küsitluses on osalenud  inimest