Logi sisse
Aktiveeri
digileht

(1)

Ostsin hiljuti uue auto. Ei ütle, mis marki. Sadu võimalikke automarke vaadates selgelt odavapoolse, rahakotti kiigates loomulikult hinge kriipivalt kalli.

Oktoobrikuust kehtib Eestis uus liikluskindlustuse seadus. Maanteeametile annab see võimaluse peatada pikemat aega kasutamata sõidukite registrikanne ja neile sõidukitele ei rakendu ka sundkindlustus. Kokku puudutab registrikande peatamine enam kui 100 000 sõidukit.

 

Euroopa majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu ECOFIN kinnituse järel hakkab juba 1. detsembrist kehtima autode käibemaksustamise muudatus.

 

Eesti suurima automüügiportaali auto24 andmeil püsib kasutatud autode ost-müük stabiilselt elujõuline ja on jätkuvalt eelistatuim viis taskukohase ja vajadustele sobiva sõiduvahendi soetamiseks.

 

Autorehvide õhu asemel lämmastikuga täitmine pole kuigi värske uudis, ometi ei vaevu enamik sohvreid süüvima, mis selles head võib olla. Aga tundub, et ikka on.

G4S Eesti valvedivisjoni direktor Villu Õun (pildil) möönab, et uuringute kohaselt ei kasuta ligi kolmandik Eesti elanikest oma kodu ja lähedaste kaitseks mingeid turvameetmeid: ei turvauksi, -lukke ega valvesüsteeme, kuigi viimasena nimetatuid peetakse kõige efektiivsemaks kaitseks sissemurdmiste korral.

 

Järgnev lugu ei juhtunud küll Pärnu-, vaid Harjumaal, kuid on õpetlik ka siinmail. Seda enam, et korteri- ja majavargused pole sagenenud ainult pealinna ümbruse valdades, vaid mujalgi.

Täna varahommikul alustas Eesti suuremates linnades ja nende lähiümbrustes programmi edastamist muusikaraadio Hit FM, kus rõhk on heli kvaliteedil ja isikupärasel muusikavalikul.

Eesti väikesed toidutootjad on üha enam selga sirgu ajamas ja vastu hakkamas suurte poekettide diktaadile, kus tarnehäirete korral ähvardatakse neid trahvidega.

Esmaspäeva jooksul tühistatakse Eesti riigimaanteedel suurima lubatud sõidukiiruse 110 kilomeetrit tunnis kehtivus.

Maanteeamet palub sõidukijuhtidel olla hommikutundidel liikluses eriti ettevaatlik, kuna härmatis võib teedel tekitada libedust.

Kui Pärnus Postipoisi kööki jõuan, ei anna siin miski tunnistust, et juba viie tunni pärast istub 80 inimest kuuekäigulise piduliku õhtusöögi lauda: keegi lõikab, keegi koorib, aeg-ajalt astub sisse mõni kelner.

Lapseootust kutsutakse kaunisõnaliselt õnnistatud seisundiks. Ideaalis peakski see nõnda olema, paraku ei käi elu raamatutarkuse ja etaloni järgi.

Riigikogus läbis neljapäeval esimese lugemise korrakaitseseaduse muutmise eelnõu, millega taas keelatakse avalik alkoholitarbimine.

24. oktoobril ostis 80aastane vanainimene Pärnu bussijaamast pileti Pärnu-Ikla liini bussile, et sõita Lemme peatusesse.

(1)

“Akende pesemise aeg on möödas,” ütleb Andres Arro, firma Ideaalpuhastus juhataja, kui hakkame rääkima kodu puhastamisest. Nüüd saab keskenduda ruumide koristamisele.

Tarbijakaitseametis räägiti esmaspäeval, 10. novembril e-kaubanduse olukorrast ja e-äris esinevatest probleemidest. Leiti, et usaldus on e-kaubanduse võtmeküsimus ning et e-kauplejate usaldusväärsuse kasvu eeldus on ennekõike korrektsus.

 

Nüüdisaegse kosmetoloogia üheks populaarsemaks protseduuriks loetakse nõelteta mesoteraapiat. Mida selline näoplastika protseduur endast kujutab ja kuidas mõjub, sai oma näonahal järele proovitud Pärnus Aida tänava salongis.

Neljapäeval Tallinnas Saku suurhallis avatud mardilaadal saavad kokku käsitöömeistrid ja -fännid, kes ehedast loomingust lugu peavad.

Ainus kodumaine linnulihatootja Tallegg tõi Eesti poelettidele esimese tervest fileetükist valmistatud kanatasku juustu ja singiga.

 

Maailmas leidub üle 20aastaste inimeste seas poolteist miljonit ülekaalulist, Eestis on ülekaalus ja rasvunud ligemale pool täiskasvanuist.

Väliselt raskel sügisperioodil pole mõtet halada külma ja pimeduse üle ega pageda soojale maale kergendust otsima. Just sel ajal kanname endaga kaasas suvesoojust ja päikeseenergiat.

Uute autode müük Pärnus tegi oktoobris võrreldes septembriga väikese tõusu: autosalongid müüsid eelmisel kuul suvepealinnas 135 sõidukit.

Pärnu staažikas käsitöömeister Helga Koger sai valmis raamatu “Pitsilised tikandid”, mis viib õrnade pitstikandite maailma.

“Üle tüki aja on turule jõudnud innovatiivne vananemisvastane hooldus,” kiidab Wax & Beauty kosmeetik Ruth Rosimannus Feeligoldi plaastreid tutvustades ja lisab, et prantslaste uusim hooldus on peale tõhususe täiesti valutu.

Rakvere lihakombinaat soetas Saksamaalt uue hakklihaliini, mis võimaldas ettevõttel laiendada hakklihast toodete tootmist ja tuua turule uued, värskest hakklihast hakklihapallid ja hakk-kotletid.

Viis Pärnu maakonnas tegutsevat apteeki – Pärnu Vana apteek, perearstikeskuse apteek, Linnaapteek ja selle haruapteegid Karja tänaval ja Kihnus – võtsid kasutusele rahvusvahelise BENU kaubamärgi. Apteegid tegutsesid varem Apteek1 kaubamärgi all.

“Kilingi-Nõmme majandusühistul on 620 omanikku-liiget. Meil on välja antud 2500 säästukaarti, mis jagunevad Säästukaardiks ja Säästukaart Plussiks,” ütleb Kilingi-Nõmme majandusühistu esimees Peep Kaljuste sissejuhatuseks.

Eesti Maksu- ja Tolliamet hoiatas oma Facebooki lehel, et paljudele inimestele on alates eile õhtust saadetud nende nimel libakirju, milles teavitatakse kirjasaajat õigusest toetusele.

Tänase Pärnu Postimehe vahelt leiab ettevõtlikule maainimesele mõeldud väljaande Maa Elu värske numbri.

25. oktoober Kuu Skorpionis, lehttaimed.

Algus 4. oktoobri PPs.

 

Äsja välja kuulutatud Pärnu linna kaunite kodude konkursi võitjate seas oli Õuna 7 koduaed.

Kolmapäeval, 29. oktoobril on Pärnu kohtumajas sihtasutuse Õigusteenuste Büroo juristid, et nõustada vähekindlustatud isikuid õigusvaldkonnas.

Sel nädalavahetusel, mil Eesti läheb üle talveajale, soovitab päästeamet kontrollida oma suitsuanduritki.

Eesti riik tahab muuta enamiku ametlikust suhtlemisest aastaks 2020 paberivabaks, ümber kujundada sotsiaalkindlustusameti teenused ja kasutada era- ja avaliku sektori vaheliseks arvlemiseks alates 2016. aastast ainult e-arveid.

Toiduliit alustas oktoobrikuus täisteraviljast pagaritoodete teavituskampaaniat, et tutvustada täisteratoodete toiteväärtuslikke eeliseid ja kasulikkust.

 

Seoses kütteperioodi algusega soovitab päästeteenistus üle kontrollida ahjud-pliidid ja pühkida korstnad.

Kaupmeeste liidu korraldatud konkursi „Aasta kaubandustegu 2014“ võitis Statoil Fuel & Retail Eesti AS klienditeenindaja töö tähtsustamise eest meedias.

 

Poodidesse on jõudnud A.Le Coqi uus mahlatoodete sari Aura mehu, milles on kaks maitset: õuna-virsiku-porgandi ja õuna-ananassi-porgandi.

 

18. oktoober Kuu Lõvis, vilitaimed.

 

Pärnu suuremad õhksoojuspumpade müüjad kinnitavad, et pole soodsamat ja efektiivsemat küttelahendust kui õhksoojuspump, ent see on põhiküte ainult kuni teatud miinustemperatuurideni.

Kasutatud teekotikesi ei tasu alati ära visata, neid saab päris mitmel moel ära kasutada.

Pärnu linna elanikud saavad tasuta nõuannet ja abi, kui on oma võlgadega hädas.

(1)

Teisipäevast neljapäevani, 14.-16. oktoobrini on sõidukiomanikel kogu Eesti tehnoülevaatuspunktides võimalus kontrollida tasuta oma sõiduki tulede ja rehvide korrasolekut ja vastavust normidele. Vajadusel ja võimalusel saab sõiduki tuled kohapeal reguleerida.

Augustis ilmus raamat “Pärnu linna lasteaedade retseptikogu”, kuhu koguti Pärnu lasteaialaste 41 lemmikretsepti.

Pime aeg surub ennast peale järjest lühenevate päevadega ja toob taas kord päevateemaks helkuri kandmise vajaduse, et jalgsi astujad või rattaga sõitjad autotulede valguses kaugelt näha oleksid.

„Mööbliturul ringi vaadates jääb mulje, et puit on saepurule alla vandunud ja seepärast ei leia nooredki enam motivatsiooni tisleriks õppida,“ mõtiskleb Pärnus mööblitootmisega tegutseva väikeettevõtte juht Jaak Kõrts.

Kinnisvarapakkumiste arv tõuseb kiiresti enamikus linnades. See on muutnud varasema müüjakeskse turu ostjasõbralikuks: järjekorrad on kadunud ja hinnad kaubeldavad, teatas Pindi Kinnisvara analüütik Siim Simson.

Viimasel ajal on inimesed autokoolide tegevuse tõttu tarbijakaitseameti poole pöördunud. Amet soovitab enne ühe pakkuja kasuks otsustamist tutvuda mitme autokooli tingimustega ja neid võrrelda.

 

Küsitluses on osalenud  inimest

Küsitluses on osalenud  inimest