Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Lavassaare valla ajalehe Lavassaare Vallaleht lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Kihnu valla ajalehe Kihnu Leht lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Tori valla ajalehe „Kaldad“ lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Varbla valla ajalehe Varbla Valla Infoleht lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Vändra alevi ja valla ajalehe Vändra Teataja lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Tõstamaa valla ajalehe Tõstamaa Tuuled lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Tootsi valla ajalehe Tootsi Teataja lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Tahkuranna valla ajalehe Oma Leht lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Surju valla ajalehe Surju Sõnumid lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Sindi linna ajalehe Sindi Sõnumid lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Sauga valla ajalehe Sauga Sõnumid lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Saarde valla ajalehe Saarde Sõnumid lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Paikuse valla ajalehe Paikuse Postipaun lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Koonga valla ajalehe Junnumaa Kuukiri lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Häädemeeste valla ajalehe Koduvald lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Halinga valla ajalehe Valla Teataja lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Audru valla ajalehe Kodused Hääled (endine Tuleviku Nimel) lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Are valla ajalehe Are Valla Leht lehenumbrid. Ajalehed on saadaval pdf-formaadis. Vaatamiseks peab olema arvutisse paigaldatud vastav tarkvara, näiteks Foxit Reader või Acrobat Reader.

Kümme Pärnu Saksa tehnoloogiakooli õpilast läbis esimese kursuse järgse praktika Saksamaal, jättes endast võõrsil nii tööka mulje, et mitu firmaomanikku palus noormeestel rahulikumalt võtta ja töötempo alla lasta.

Pärnu õppenõustamiskeskus ja Pärnumaa kutsehariduskeskus korraldavad sügiskuudel noortele eri koolitusi, uusi teadmisi saab omandada nii filminduse kui tööotsimise kohta. Septembris alustab uute kursustega Tartu ülikooli Pärnu kolledþi noorte teaduskeskuski.

Peagi algav kooliaasta viib kõrgkoolidesse suurel hulgal noori. Kuigi kodust eemal peab rahaga omapäi hakkama saama, ei taha värsked tudengid endale õppetöö kõrvalt lisakohustusi võtta.

Pärnumaa noorte liit võttis osa eelmisel nädalal Tallinnas toimunud seitsmendast rahvusvahelisest noortepäevast “Aktivist töötuks ei jää!”, mille eesmärk oli juhtida tähelepanu kõrgele tööpuudusele noorte seas.

Aktiivsel noorel on võimalus liituda Pärnumaal tegutsevate noorteorganisatsioonidega, kes värbavad enda ridadesse vabatahtlikke noortejuhte.

Sel suvel leidis õpilasmaleva kaudu tööd 17 kuulmispuudega noort, kel tavaolukorras on raske tööd leida. Noored riisuvad Pärnus rannaniitusid ja korrastavad kalmistut.

Esmaspäeval arutati Pärnu noortekeskuses põhikooli õppekava tööversiooni, mille kohta õpilased said oma arvamust avaldada.

Pärnus aktiivselt tegutsev noortekogu on võtnud muu hulgas eesmärgiks linna üldpildi parandamise: hiljuti värvisid noored üle korvpalliväljakud, plaanis on kauniks muuta prügikastid.

Skype ja Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus ootavad noortelt õppuritelt Skype'i magistristipendiumi taotlusi, et toetada andeka magistrandi õpinguid välismaal. Juba neljandat aastat välja antava magistristipendiumi väärtus on 100 000 krooni.

Reedel lõpetas "Noored kooli" kaheaastase programmi esimene lend, kellest kõik tahavad jätkata Eesti hariduse edendamist õpetajana või muudel elualadel tegutsedes.

Collude on kahe Pärnu noore loodud bänd, mis teeb akustilist muusikat. See muudab duo üpris eriliseks, sest Eestis on niisugust stiili viljelevaid kollektiive vähe või pole nad avalikkuse ette tulnud.

Rahvusvahelise õpilasvahetusorganisatsiooni YFU Eesti büroo otsib tulevastele vahetusõpilastele aastaks kodu ja perekonda.

Laupäeval tuleb Sindi avatud noortekeskuse ees platsil sepatööpäev, kus igal huvilisel on võimalik rauast nael taguda või endale meelepärane ehe valmistada.

Hiljuti sattusin vaatama dokumentaalfilmi „Hope in a Sling Shot” Palestiina-Iisraeli suhetest. Sealt jäi kõlama repliik intervjueeritavalt: “Näe inimest, mitte rahvust!”

Laupäeval, 16. mail toimub Pärnu avatud noortekeskuse klubis-kohvikus IN aadressil Noorteväljak 2 foorum Pärnumaa noortele.

Reedel algab Pärnus nädala vältav rahvusvaheline noorte meediatreening, mille eesmärk on noorteorganisatsioonide liikmetele, vabatahtlikele ja aktiivsetele õpilastele jagada teadmisi ajakirjanduse, suhtekorralduse ja turunduse kohta.

Euroopa Komisjon korraldab konkursi “Arengu noortepreemia”, mille peateema on Aafrika. Osaleda saavad noored vanuses 16-18 aastat üle kogu Euroopa. Esitada tuleb omaloomingut (video või plakat), mis rõhutaks arengukoostöö tähtsust Aafrikas. Iga tööga peaks kaasnema lühike sõnum, mis ei tohiks ületada 100 tähemärki.

Pärnu Rotary klubi aastapäevapeol Ammende villas anti esmaspäeval stipendium viiele Pärnumaa noorele, kes on silma paistnud kas oma õpitulemuste, spordisaavutuste või loomingulise tööga.

Mais astus ametisse Eesti suurima noorteorganisatsiooni, Eesti õpilasesinduste liidu (EÕEL) uus juhatus, mis valiti Pärnus aprillis toimunud EÕELi aastakoosolekul.

Saksamaalt pärit vabatahtlik Harald Alexander Werner töötab Pärnu noorte infopunktis viimast kuud. Eestist viib ta kaasa positiivsed mälestused ja lootuse siia tulevikus naasta.

Ehkki praegu võtab Eesti gümnaasiumiõpilastelt viimsegi võhma kooliaasta lõpuks valmistumine, on just nüüd viimane aeg kandideerida õpilasvahetusprogrammidesse, et veeta järgmine õppeaasta välismaal.

Süvenev majandussurutis on inimesed pannud poes hindu vaatama ja oma oste hoolega läbi mõtlema. Eesti üks tuntumaid stiliste Karolin Kuusik usub, et mõistlikkuse piires peaks tarbima kogu aeg, mitte vaid siis, kui rahakott pitsitama hakkab.

Eile toimus Pärnu Vanalinna põhikooli 12. koolikonverents, kus jagati tunnustust silmapaistvatele õpilastele ja kuulati telesaatejuhist külalise Hannes Võrno mõtteid.

Eesti üliõpilaskondade liidu (EÜL) küsitlus näitab, et aina rohkem õpilasi muretseb oma majandusliku olukorra pärast.

Nädalavahetusel võistlesid noored moedisainerid Pärnus konkursi “Koolimood 2009” võidu nimel, parimaks kollektsiooniks valis žürii Raeküla gümnaasiumi kahe õpilase ühistöö “PuHVaika”.

Pärnu õppenõustamiskeskuse noorte infopunkt korraldab aprillis ja mais tasuta klienditeeninduskursused, mis on mõeldud kuni 26aastastele huvilistele.

Pool aastat Pärnu noorsoopolitsei tööd tüürinud Nurmely Mitrahovitš loodab, et kord jõuab päev, mil alaealise õigusrikkuja vanus enam kolinal allapoole ei kuku ja lõpeb põhjus rääkida koolieelikutest suitsupahvijatest või verinoortest alkoholitarvitajatest.

Et emadepäeva Šotimaal märtsikuus tähistatakse, tuli mulle suure üllatusena. Ometi on see üsna loogiline, sest kui juba jaanuarikuus võib lumikellukesi näha, peab see tähendama, et ...

Kohalik hiphopiartist B2H meisterdas uue albumi, mille pealkiri on “Ütle oma sõna”. Üheksa looga plaadi saab alla laadida internetist ja sellel teevad kaasa teisedki muusikud.

Aprilli alguses toimub kümnendat korda staarijäljendajate võistlus “Pärnumaa playback 2009”, millest oodatakse osa võtma linna ja maakonna kooliõpilasi.

Riigi paremuselt teine kuldsuu, Pärnu ühisgümnaasiumis õppiv Andraš Tšitškan on võtnud sihiks aasta-paari jooksul Eesti gümnaasiuminoorte esikõnelejaks tõusta.

Sellel nädalavahetusel, 20.-22. veebruaril toimuvad Pärnus 11. tudengite talvepäevad. Sündmusest on kujunenud omamoodi traditsioon nii Tartu ülikooli Pärnu kolledžile kui Pärnu linnale.

Küsitluses on osalenud  inimest