Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Veebruaris toimuvad Pärnus neljandat korda Gruusia päevad.

Läheme abikaasaga kuuks ajaks Indiasse. Reis algab reede õhtul, laupäeva hommikul maandume Delhis. Kavas on Delhi, Varanasi, Bodh Gaya, Agra, Kochi, Allepey, Varkala ja Munnar.

Homme jõuab Pärnusse Eesti suurim videomängudele pühendatud üritustesari MängudeÖÖ, mis annab huvilistele harukordse võimaluse võistelda videomänguturniiril omavahel suurel kinoekraanil.

Eluloofilm on ühteaegu nii kõige lihtsam kui kõige keerulisem kinokunsti žanr. Seda kinnitab hiljuti suurele ekraanile jõudnud linateos „Murdumatu“, mille keskmes on kunagine tippsportlane ja sõjavang Louis Zamperini.

Suvepealinna viljaka muusikahuumuse peal üles kasvanud rokk-bänd The Boondocks nimetab end hellitavalt Pärnu oma Oasiseks. Ega poisid märgist väga mööda lasegi: ambitsioon ja „ättituud“ on neil paigas.

Homme õhtul astub Pärnu klubis-kohvikus Fookus lavale akordionist Maimu Jõgeda eestveetav ansambel Maimztet (pildil), mis ühendab endas džässiliku harmoonia, folgiliku helikeele ja põhjamaise improvisatsiooni.

 

Laupäeva, 31. jaanuari pärastlõunal oodatakse kõiki huvilisi Pärnu uue kunsti muuseumisse, kus toimub heategevuskontsert ning kunstioksjon Ukrainat kaitsvate sõdurite toetamiseks.

KONTSERT

Kontserdimajas
kl 17 Kiievi keelpillikvarteti Asturia kontsert.

Kilingi-Nõmmes toimus juba kümnendat korda maakondlik laste lauluvõistlus “Kauneim metsalaul”, kus lavalaudadele astus ligemale 90 noort esinejat.

Pärnu Postimees jagab igal nädalal meelelahutusürituste priipääsmeid.

KINO

Uue kunsti muuseumis
kl 17.30 filmiõhtu. Portreefilmid „Warna“ (28 min, 2010 Austria), „Aeg viib“ (40 min, 2009 Saksamaa). Tasuta.

Kolmapäeval, 4. veebruaril külastab Pärnu Endlat Rakvere teater, tuues suvepealinna teist korda lavale draama „Kaasavaratu“.

KINO

Uue kunsti muuseumis
kl 17.30 filmiõhtu. Nüüdisaegne ühiskond „Jakarta korralagedus“ (2013 Austria). Tasuta.

KINO

Uue kunsti muuseumis
kl 17.30 filmiõhtu. Kunstifilmid „Peegeldus“ (2011 Austria/Saksamaa),* „Borinboresi“ (2003 Austria). Tasuta.

KINO

Uue kunsti muuseumis
kl 17.30 filmiõhtu. Ajaloo õppetunnid „Lapsi meenutades“ (2005–2007 Austria/Prantsusmaa). Tasuta.

KINO

Uue kunsti muuseumis
kl 17.30 filmiõhtu. Moodsa aja portree „Riik minu jaoks“ (2011 Austria/Saksamaa). Tasuta.

KINO

Uue Kunsti Muuseumis
kl 17.30 filmiõhtu. Portreefilmid „Piir“ (6 min, 2009 Austria), „Midagi pole midagi“ (10 min, 2003 Austria), „Mehed tööl“ (32 min, 2010 Inglismaa). Tasuta.

Šoti indie-popi kuningate Belle and Sebastiani kaua oodatud album „Girls in Peacetime Want to Dance“ kutsub muusikasõbrad tantsima ja jätab lõppedes kõrvu natuke naljaka tunde.

Pärnust pärit laulja Kaire Vilgats rääkis Kanal 2 saates “Avameelselt peresaladustest”, kuidas ta isa ei võtnud teda kunagi omaks.

Kümnendat aastat korraldatavale Pärnumaa noortebändide konkursile Bändomaania pani end kirja kaheksa bändi, kes kõik pääsesid 21. veebruaril Pärnu rokiklubis Volume toimuvasse finaali.

Pärnu keskraamatukogu tähistab homme oma 106. aastapäeva perepäevaga, mis mõeldud nii väikestele kui suurtele.

KONTSERT

Salzburgi muusikakooli kontsert:
Tori kirikus kl 12, Raeküla Vanakooli keskuses kl 15.

Pärnu Postimees jagab igal nädalal meelelahutusürituste priipääsmeid.

TEATER

Endla teatris
kl 19 draama „Woyzeck“ (suures saalis),
kl 19 draama „Mandel ja merihobu“ (Küünis).

TEATER

Endla teatris
kl 19 hormonaalne komöödia „Testosteroon“ (suures saalis).

KINO

Uue kunsti muuseumis
kl 17.30 dokfilmisari. Muusikafilm „Tallinnast Tarifasse“ (Rootsi-Hispaania, filmitud Eestis). Tasuta.

Pärnumaa noortebändide konkursi Bändomaania žürii valis demode põhjal välja kaheksa kollektiivi, kes pääsesid veebruari lõpul rokiklubis Volume toimuvale finaalkontserdile.

Varem kollektiivis Tarbijakaitse tegutsenud Pärnu räppar Ingmar Gailit andis oma esimese videosingli sooloartistina.

KINO

Keskraamatukogu suures saalis
kl 18 Leander Haußmanni film „Hotell Lux“ (saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega). Sissepääs prii.

LÕBUSTUS

Tervise kultuurikeskuse Pilliroo baaris
kl 20 tantsuõhtu.

LÕBUSTUS

Tervise kultuurikeskuses
kl 19.30 „Varietee! Varietee!“. Viru varietee tantsutrupp.

Homme õhtul esineb Pärnu kuursaalis ansambel Hellad Velled. Bändi solisti ja kitarristi Märt Loddese jutu järgi on Hellade Vellede missioon pakkuda inimestele eelkõige meelelahutust ja korralikku tantsu-tralli.

Üha enam populaarsust koguv Pärnu ööklubi Vaarikas tähistab sel nädalavahetusel suurte pidudega oma teist aastapäeva.

Kaheksaliikmeline Diskreetse Mango Trio on 2005. aastast Tallinnas tegutsedes proovinud leida kontakti nüüdisaegse rahvakultuuri (levimuusika eri vormide) ja pärimusmuusika vahel.

 

TEATER

Endla teatris
kl 19 Kell 10 noortekomöödia „Armastus ei hüüa tulles“.

Pärnu Postimees jagab igal nädalal meelelahutusürituste priipääsmeid.

TEATER

Endla teatris
kl 19 komöödia „Topeltelu“ (suures saalis),
kl 19 melodraama „Armastuse õigekiri“ (Küünis).

„Pole ülbemat ninatoppijat kui mina. Ihkan ainult verd ja pisaraid ja ründan nii, et laibarida järel. Mind ei huvita inimese saatus, mind huvitavad reiting ja klikid. Ma olen see värdjas ajakirjanik,“ peegeldas Asso Puidet läbi enda mõni aeg tagasi Pärnu Postimehe veergudel avalikkuse arvamust ajakirjanikest.

TEATER

Endla teatris
kl 19 komöödia „Kvartett“ (suures saalis),
kl 19 moodne armastuslugu „Eedeni aed“ (Küünis).

KINO

Uue kunsti muuseumis
kl 17.30 dokfilmisari. Muusikafilm „Südasuve öötango“ (Saksamaa). Tasuta.

KALAD 19.02–20.03

Neptuun liigub ikka veel teie märgis, mis toob välja Kalade parimad omadused: leebuse, kunstilembuse, hoolivuse, ilutunnetuse, õrnuse. Kõige sellega olete ju igati harjunud ja see aasta pakub kõige selle kõrval teile palju uut, mida te veel kogenud pole. See teebki teie aasta väga huvitavaks ja annab kogemusi tuleviku tarvis eri eluvaldkondades.

VEEVALAJA 21.01–18.02

Sel aastal suhtlete tavalisest rohkem oma sugulaste, õdede-vendade ja lähemate naabritega, korraldate suguvõsa kokkutulekuid. Käite meelsasti külas, annate vastastikku head nõu või abistate talgutel. Käes on tõehetk: te leiate, et viimastel aastatel olete liialt vähe aega pühendanud oma lähedastele.

KALJUKITS 22.12–20.01

Pluuto asend Kaljukitse märgis teeb teid enesekindlaks. Rühite tippude poole mitmes elu valdkonnas niisama rahulikult ja veendunult nagu teie liigikaaslased looduses.

AMBUR 23.11–21.12

Tulised Amburid tunnevad, et nende energia on kusagile kadunud. Kuna Saturn liigub aasta esimesel ja viimasel kolmandikul teie märgis, tunnete, et olete tavalisest tõsisem, kriitilisem, ei hooli seltskonnast, tõmbute aeg-ajalt endasse. Kohati kahtlete oma võimetes, töö väsitab teid, muretsete kõige pärast. Ja Saturn liigub veel mitu aastat Amburis.

SKORPION 24.10–22.11

Skorpionidel on olnud järjestikku mitu rasket ja töist aastat, nüüd saate uue hingamise. Olete rõõmsameelne, endaga väga rahul, optimistlik ja energiline. Teie heatujulisus kannab positiivseid vilju igas valdkonnas.

KAALUD 24.09–23.10

Partnerlussuhetes tuleb aasta veidi rahutu. Olete suur vaidleja ja õigusemõistja, nii mõnigi vaidlus võib põhjustada lausa tüli. Oma elukaaslasega peaksite küll veidi sõbralikum olema ja vahel temagi soovidega arvestama. Mõni Kaaludest juhib oma kooselulaeva isegi karidele.

NEITSI 23.08–23.09

Teie suhted elukaaslasega on sellel aastal teineteist toetavad ja armastusküllased. Siiski kipub omavaheline läbisaamine kohati liiga rahulikuks jääma, te ihkate koosellu rohkem värve ja särtsu. Istuge koos maha, rääkige asjad selgeks ja seejärel astuge otsustavad sammud, et kooselu karidest mööda juhtida. Suuremaid riide ega erimeelsusi õnneks siiski ette näha pole.

LÕVI 23.07–22.08

Kuni 11. augustini jagub teil energiat. Tunnete end mõnusalt ja kui oletegi olnud tõbine või on jõudu nappinud, siis nüüd on meeleolu ja enesetunne tunduvalt parem. Olete igas mõttes heas toonuses.

VÄHK 22.06–22.07

Suhted elukaaslasega on armastuse ja turvalisusega õnnistatud, hoolite teineteisest. Sel aastal veedate ilmselt palju romantilisi õhtuid kahekesi, pinget pakub arutlemine maailma mõistatuslikkuse üle. Loomulikult tekib vaidlusi, kuid suuri omavahelisi lahkhelisid ei tule. Oskate teineteises avastada uusi tahke. Kuigi te koos eriti ei lõbutse, pakub just selline suhtlemine teile mõlemale palju.

KAKSIKUD 21.05–21.06

Sel aastal on teile eriliselt tähtis suhtlemine oma õdede, vendade ja teiste lähisugulastega, samuti on teile olulised suhted naabritega. Külastate üksteist ja vajadusel abistate. Pühade ajalgi on teil perekonniti mõnusat läbikäimist.

Küsitluses on osalenud  inimest