Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Idee 1960ndate noorte iidolist Bob Dylanist kaverdamas lugusid, mille kuulsus kuulub põhiliselt viltuse kaabu ja ülikonnaga Frank Sinatrale, tundub juba enne albumi kuulama asumist veider.

Homme esitleb laulja Marek Sadama ümber koondunud kollektiiv Sadamasild Pärnu kunstide majas enda kontserdisarja „Eesti naine“, mis pakub kuulajaile mõjusat muusikateraapiat.

 

Homme õhtul esitleb Pärnu klubis Fookus oma debüütalbumit “Hingerännakud” duo Malva & Kirsipu.

 

Oleme jõudnud Delhisse ja lendame homme koju. Teen kogemuste põhjal ülevaate India ühistranspordist.

LÕBUSTUS

Pärnu muuseumis
kl 16 mudilastele Memme jututuba, teema „Paras palk“.

Pärnu Postimees jagab igal nädalal meelelahutusürituste priipääsmeid.

TEATER

Endla teatris
kl 19 armastusest ja aadetest „Meie aja kangelane“ (suures saalis),
kl 19 viktoriaanlik põnevuslugu „Gaasivalgus“ (Küünis).

Vabariigi aastapäeval on hea võrrelda naiste seisundit Eestis ja Indias. Kindlasti on siingi mehed ja naised ametlikult võrdsed, ent mõni tähelepanek võtab pead vangutama.

TEATER

Endla teatris
kl 19 melodraama „Armastuse õigekiri“ (Küünis),
kl 19 komöödia „Topeltelu“ (suures saalis).

 

Vastsel Eesti Laulu konkursil ülekaaluka esikoha saanud Elina Born ja Stig Rästa meelitasid Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi tänasele salongiõhtule nii palju publikut, et osa muusikahuvilistest pidi nende esinemist suisa õues kuulama. Pärast kontserti polnud tänavusel Eurovisiooni lauluvõistlusel Eestit esindavatel muusikutel pääsu autogrammiküttide piiramisrõngast.

Oleme pühapäeva pärastlõunast saadik Kochis ning peatume Ernakulami Jetty bussipeatuse ja paadisadama lähedal asuvas odavöömajade rajoonis. Läheduses on rannapromenaad, kus keeb niisama kirev elu nagu suvise Pärnu rannapromenaadil.

Nädalavahetusel tähistati MTÜ Pärnumaa Vähemusrahvuste Liidu Raduga eestvedamisel slaavi kultuuri vastlapäeva ehk maslennitsa’t.

Laupäeva õhtul toimus rokiklubis Volume kümnendat korda Pärnumaa noortebändide konkurss Bändomaania, mille võitis end kosmosealternatiivbändiks tituleeriv Steps to Synapse.

Tahtsin uut juttu postitada, aga elekter kaudus ära. Väidetavalt kogu Munnaris pole kolm tundi ei voolu ega internetti. Juhtub, eriti Indias.

Saime Munnaris toa J.J. Cottage'is ja jääme siia pühapäeva hommikuni. Öömaja asub Vana-Munnaris bussipeatuse ja templi lähedal, sellesse põiktänavasse on 600-800ruupiased hotellid koondatud. Vahe eilse 600- ja tänase 700ruupiase toa vahel on üüratu: eile asusid tubade juurde koondatud tualetid mingi angaari all, tänane tuba on nägus ja maitsekalt dekoreeritud. Ainult internet kaob vahepeal kuhugi ja tuleb siis tagasi – see on India omapära.

KINO

Uue kunsti muuseumis
kl 17.30 dokfilmisari: armastusfilmid. „Džungel hinges“ (Hispaania, 75 min). Tasuta sissepääs.

TEATER

Endla teatris
kl 11, 13 mudilastele mutukate elust „Põrrr...!!!“ (Küünis).

LÕBUSTUS

Tervise kultuurikeskuses
kl 19.30 kontsert. Johanna Debreczeni Soomest.

KONTSERT

Sütevaka humanitaargümnaasiumis
kl 18 esinevad Stig Rästa ja Elina Born. Lisaks Lisann Aljaste ja Ivo Leesar.

Esmaspäeval näeb Sütevaka humanitaargümnaasiumi salongiõhtul esinemas Stig Rästat ja Elina Borni, keda kihlveokontorid loevad tänavuse Eesti Laulu konkursi favoriitideks.

Lauljatest-laulukirjutajatest artistidega on alati veidi keeruline lugu. Tunnetest nõretavate autoritekstide sisu kipub enamasti ikka korduma ja muusikaliselt ei ole juba ˛anrist tulenevate piirangute tõttu võimalik midagi eriti huvitavat korda saata.

Eelmisel pühapäeval sai avapaugu järjekordne talendisaate „Eesti otsib superstaari“ hooaeg ja ehkki tänavu staarisaate eelvooruvagun Pärnusse ei jõudnud, pani nii mõnigi pärnakas end proovile Tallinna ja Tartu eelvoorus.

Homme tähistab Pärnu kohvikus Fookus oma 50 aasta juubelit löökpillimängija Toomas Rull ning kontserdil löövad kaasa Riho Sibul ja Raun Juurikas.

 

Neljapäev tõestas veel kord, et taksojuhte ei maksa usaldada. Olime ühega neist kokku leppinud, et ta tuleb kella 5.45ks hotelli juurde ja viib meid poole seitsmesele rongile. Taksojuhti polnud, tema telefon ei vastanud. Õnneks juhtus üks teine takso mööda sõitma, taksojuht kasutas juhust ja võttis sõidu eest kolmekordse hinna.

KINO

Endla teatris
kl 16 Elmo Nüganeni mängufilm „1944“ (suures saalis).

Pärnu Postimees jagab igal nädalal meelelahutusürituste priipääsmeid.

Elevantidega sõita me Varkalas ei saanudki. Mina olen seda kaheksa aastat tagasi kogenud, Veste mitte. Kuna elevant on natuke suurem loom kui kaamel või hobune, on õõtsumist vähem.

TEATER

Endla teatris
kl 12 kole ilus muinasjutt lastele „Kaunitar ja koletis“ (suures saalis),
kl 19 hormonaalne komöödia „Testosteroon“ (suures saalis).

TEATER

Endla teatris
kl 19 südamlik komöödia „Kõik naistest“ (Küünis),
kl 19 komöödia „Kvartett“ (suures saalis).

Pärnus on peagi restoranide nädal. Hulk inimesi üle maailma sõidab kevadisse Eesti suvepealinna kogema, milliseid imelisi roogi seal pakutakse. Lõuna mitte üle kümne, õhtusöök mitte üle 15 euro, lugesin tutvustusest.

Koolivaheajaeelsel kolmapäeval, 11. märtsil tuleb Pärnus esimene koolinoorte teatripäev, millele on õla alla pannud 17 teatrit ja teatrierialasid õpetavat kõrgkooli kogu Eestist.

KINO

Uue kunsti muuseumis
kl 17.30 dokfilmisari: armastusfilmid. „Henry Fasti armuvõrrand“ (Poola, 41 min). Tasuta sissepääs.

13. veebruaril esitlesid Genka ja Paul Oja üritustesarja Eksistants järjekordsel peol oma uut plaati. Öölokaali Fookus oli kohale tulnud fänne üle kogu Eesti.

 

Oleme pühapäeva hommikust saadik Varkala põhjarannikul Santa Clausi puhkekülas. Kui Allepey rongilt maha astusime, olid poeg ja tema elukaaslane vastas, kes olid Varkalasse jõudnud veerand tundi varem. Indias on nad kaks kuud, käies vahepeal Sri Lankal.

Pärnus Martensi väljakul oli täna pärastlõunal sõbrapäeva tähistamiseks kontsert, kus esinesid rahvatantsuansambel Kajakas, Rasmus Rändvee & Facelift Deer ning Audru Jõelaevanduse Punt.

Käisime täna Allepeyst 16 kilomeetri kaugusel asuvas Marari rannas. Ilus liivane kookospalmirand. Ujuda eriti kõrgete lainete tõttu ei saanud, pigem tuli laineid passides sobival hetkel kõrgemale kalpsata.

Avastasime meie Allepey kodumajutuse toast kaks kaamerat. Tundusid küll mitte töötavat, aga igaks juhuks riputasime nende otsa sokid.

KINO

Keskraamatukogu suures saalis
kl 18 Gruusia režissööri Audrius Stonyse film „Ramin“ (ingliskeelsete subtiitritega). Sissepääs prii.

KINO

Pärnu muuseumi kinosaalis
10–13 amatöörfilmid Kaitseliidu Pärnumaa maleva taasloomisest (1990).

LÕBUSTUS

Tervise kultuurikeskuses
kl 19.30 kontsert „Meistrite akadeemia“ sarjast. Iseseisvuspäeva kontsert. Andreas Lend (tšello) ja Allan Jakobi (akordion).

Pärnus algavad taas Gruusia päevad.

Father John Misty, sünninimega Josh Tillmann, laulab enda vastsel albumil „I Love You, Honeybear“ armastusest – armastusest kui majandusnähtusest ja armastusest kui institutsioonist. Aga mitte ainult.

Täna õhtul esitlevad kunagisest hiphopi-triost Toe Tag tuntud räpikunnid Genka ja Paul Oja öölokaalis Fookus oma albumit, mille juba on heaks kiitnud nii muusikakriitikud kui räpifännid.

LÕBUSTUS

Jõuluvana Korstna talus
12–16 sõbrapäeva perepäev. www.maria.ee.

Pärnu Postimees jagab igal nädalal meelelahutusürituste priipääsmeid.

Mobiilioperaator arvas koguni, et Kerala kuulub Jumalale. Jumalik on see India osariik tõesti, erinevalt Põhja-Indiast rahulikum, soojem ja mõnusam.

Neljapäeval, 12. veebruaril oodatakse kõiki lõõtsamuusikasõpru Kentuki pubisse, kus toimub rahvaliku muusika õhtu ja üles astub ansambel Karmoškasõbrad.

Homme õhtul esitleb uue folgilaine ansambel Rüüt Pärnus Sütevaka humanitaargümnaasiumis oma plaati "Maasikille".

TEATER

Endla teatris
kl 12, 14 mudilastele mutukate elust „Põrrr...!!!“ (Küünis),
kl 19 draama „Woyzeck“ (suures saalis).

Moodsal India rikšajuhil olid juuksed mustaks värvitud. Kõrvad ja särgikrae ka, ilmselt polnud juuksur just kõige täpsema käega. Lemmikvärvideks on must, oranž või punane, kusjuures pea ei pruugi ühtlaselt värvitud olla.

Küsitluses on osalenud  inimest