Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pärnu raekoja saalis toimunud koolinoorte viktoriini "Meie Pärnu" võitis 7.-9. klasside arvestuses Kuninga tänava põhikool, 10.-12. klasside arvestuses oli parim Koidula gümnaasiumi võistkond.

Pärnu Mai tänava lasteaia ligi 30 koolieelikust poissi käisid eile Pärnumaa kutsehariduskeskuses, kus nad uudistasid autotehniku, puidu- ja metallitöötlemise ning ehituse eriala õppekodasid.

Politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse politseikooli vanemspetsialist Triinu Laos ja kuus esimese kursuse kadetti külastasid Lõvikeste lastehoidu, kus rääkisid liiklusest ja valmistasid mudilastele helkurid.

Pärnu linna kolmandate klasside õpilased võtsid mõõtu Nuputa võistlusel ja peastarvutamises.

Pärnu linna koolide parimad etlejad lugesid luuletusi teemal “Perekond”. Loeti eri autorite loomingut ja luuletustes olid tegelasteks isad, vanaemad-vanaisad ja isegi head vampiirid.

 

Tavakohasel algklasside kunstikonkursil osalesid kõik Pärnu linna koolide 1.-4. klasside õpilased.

Tahte triumf – nii võiks öelda Pärnu Kesklinna lasteaia õuesõppeklassi kohta, mida lasteaia hoovil kõrguvate kaskede kõrvale nädala alul ehitama hakati ja mis avardab oluliselt laste õuesõppimise võimalusi, sõltumata ilmast või aastaajast.

Pärnu Rääma põhikooli õpilastel valmivad käimasoleva üleeuroopalise jäätmetekke vähendamise nädala puhul vanadest euroalustest infotahvlid, mis pannakse üles pakendikonteinerite juurde.

Teel teadmiste juurde viib elu meid kokku paljude õpetajatega. Mida pikem ja käänulisem haridustee, seda enam teejuhte sinna mahub.

Pärnu loodus- ja tehnikamaja astronoomiaringi noored jälgivad interneti kaudu tähelepanelikult Euroopa kosmoseagentuuri (ESA) satelliidi Rosetta tegevust kauge komeedi juures.

Pärnu Koidula gümnaasiumi noored käisid novembri keskpaigas MTÜ Edela-Eesti Arenduskeskuse eestvedamisel nädalasel ettevõtlussuunalisel noortevahetusel Riias.

Pärnu ühisgümnaasiumi õpetajad käisid Prantsusmaal Bordeaux’s eestlaste kohta käivate stereotüüpide ja teiste riikide koolisüsteemidega tutvumas.

Tõstamaa keskkoolis toimus möödunud neljapäeval traditsiooniline üritus Playback, mille teema oli seekord 1980ndad. Kõik klassid alates 5. klassist olid ette valmistanud etteasted, mida hindas kolmeliikmeline žürii. Õhtu jätkus diskoga.

Pärnu Koidula gümnaasiumi meedia ja kommunikatsioonikursusi valinud õpilased sõidavad õppereisile e-Estonia esitluskeskusse, mis on võõrustanud paljude riikide ministreid ja presidente.

Käesoleval õppeaastal on Pärnu Koidula gümnaasium käivitanud projekti „Huvitav teadus“, mis on mõeldud põhikooli vanema astme õpilastele.

Eesti lipu selts korraldas Pärnumaa nelja kooli - Audru ja Vanalinna põhikooli, Pärnu ühisgümnaasiumi ja Vene gümnaasiumi õpilastele preemiareisi Tallinna.

Hiljutisel töövarjupäeval osales ligemale 40 Pärnu Vene gümnaasiumi 10.–12. klassi õpilast.

Pärnu Kuninga tänava põhikooli algklassilapsed pidasid traditsioonilist karnevali, mis seekord oli pühendatud Edgar Valteri 85. sünniaastapäevale, seetõttu olid lapsed kostümeeritud Edgar Valteri joonistatud tegelasteks.

Pühapäeva õhtul toimus Endla teatri suures saalis Pärnu linna ja maakonna noorte solistide konkursi Sügisulg 3-9aastaste solistide finaalkontsert.

Reede õhtul toimus Pärnu kontserdimajas Pärnu linna ja maakonna noorte solistide konkursi Sügisulg 10-19aastaste lauljate finaalkontsert, kus publikupreemia ja grand prix' pälvis Rael Rent (juhendaja Anne Uusna).

Halinga piimafarm kutsus Raeküla kooli algklassilapsed vaatama loomi ja sedagi, milliseks kujuneb piima teekond lehmadelt meie lauale.

Pärnu politsei- ja piirivalveameti noorsoopolitseinik Keiju Püvi rääkis Pärnu Pillerpalli lasteaia lastele ja peredele helkuri vajalikkusest.

Raeküla koostöökolmik ehk kool, lasteaed ja Vanakooli keskus korraldab seitsmendat aastat järjest hea kodaniku nädalat, mis avatakse laupäeva, 22. novembri  keskpäeval perepäevaga Madripidu.

Pärnu Liblika tänava lasteaias toimus mitu mardipäevale pühendatud üritust.

Pärnu Rääma põhikooli noored korraldavad detsembris Port Arturi kaubamaja juures helkuri kandmise ja jagamise aktsiooni “Sära pimedas!”, et näidata linnarahvale, kui oluline on helkur liikluses pimedal ajal.

Kooli minevate laste vanematele mõeldud loengusarja „Lapsest saab koolilaps“ teine loeng on täna õhtul Pärnu ühisgümnaasiumis.

 

„Kas sul sirklit on? Anna ruttu, mul on vaja!“; „Kuidas teie oma masina disainisite?“; „Teeme hoopis kahekorruselise bussi!“; „Mhmm, ma pean uued patareid tooma!“; „Hakkame nüüd esitlust tegema!“; „Kuidas me oma masina otse liikuma saame?“

Kolmapäeval toimus Tallinnas Nordea kontserdimajas juba 11. korda noortekonverents-etendus "Lahe koolipäev", kus sel aastal osales rekordiliselt 1100 noort üle kogu Eesti.

Pärnu täiskasvanute gümnaasium korraldab täna kolmanda täiskasvanute gümnaasiumide õpilaste uurimistööde ja praktiliste tööde seminari, kus osalejaid on üle Eesti: Rakverest, Võrust, Raplast, Paidest ja Tallinnast.

Tänavu 1. septembril ühines Pärnu lasteaed Kelluke e-Twinningus rahvusvahelise koostööprojektiga “Healthy plate” ehk “Taldrikureegel”.

Pärnu Raeküla kool osaleb kolmeaastases rahvusvahelises Erasmus + programmis “Youth and Healthy Habits”, mis keskendub Euroopa teismeliste eluviiside uurimisele ja noorte terviseteadlikkuse tõstmisele.

Pärnu lasteaia Trall lapsed ning Koonga põhikooli, Pärnu Mai kooli ja Ülejõe gümnaasiumi õpilased osalevad programmeerimiskonkursil, mille tulemusi saab ProgeTiigri veebiküljel hinnata.

Pühapäeva õhtul võis paljude maja uste taga kuulda tuttavaid sõnu laulust "Laske mardid sisse tulla". Mardid käivad inimestel külas sellepärast, et soovida neile õnne ja heaolu.

Kooli minevate laste vanematele mõeldud loengusarja „Lapsest saab koolilaps“ teine loeng on 18. novembri õhtul Pärnu ühisgümnaasiumis.

Üle-eestilisel töövarjupäeval 20. novembril saavad gümnaasiumiõpilased lähedalt näha neid huvitava ameti esindaja igapäevatööd.

Sügishall hommik ootab saabujaid. Kell läheneb kaheksale ja Mai lasteaia 3. rühma ruum on hõre. Ongi tore, sest seekordne esmaspäev algab ju koos peredega, eeskätt isadega. Kell on veerand üheksa, rühm on ühtäkki rahvast täis. Tulevad lapsed isade, emade ja vanaisade käekõrval.

Pärnu Männipargi ja Liblika tänava lasteaia lapsed tähistasid koos Rääma kooli 1. klassi õpilastega tantsu ja laulu saatel mardipäeva.

Mitme maa ja mere taga, ühe väikese armsa linna Metsa tänavas elavad pöialpoisid, kes kõik armastavad muinasjutte, milles juhtub põnevaid seiklusi, kus kohtab vahvaid tegelasi ja mille sisse on põimitud/peidetud mõni kasvatuslik või õpetuslik eesmärk – nagu heas muinasjutus ikka.

Kolmapäeval, 12. novembril oodatakse 1,5-4 aasta vanuseid poisse ja tüdrukuid koos vanematega mürakarukooli, kus laulumängude sees on suuri loomi ja väikseid linde. Õppimise teeb põnevaks suur vihmavari, mille alla saali tulnud lehesaju eest peitu saab pugeda.

Pärnu täiskasvanute gümnaasiumis on tavaks saanud korraldada klassitundide kõrval õppesõite, et lõimida eri ainete teadmisi. Seekord käisime Palamuse muuseumis, Raigastvere  vaatlustornis, Elistvere loomapargis ja Jääaja keskuses.

Pärnu Vanalinna põhikoolis toimus juba teist aastat isadepäeval üritus "Kogu pere sportlik isadepäev".

Vammused üll, vuntsid nina all, läkiläkid peas ja laulujoru huulil, korraldasid Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi abituriendid eile õhtul oma õpetajatele mardidessandi.

Sel nädalal külastas Vaasa delegatsioon Pärnut ja Vanalinna põhikooli. Meie kooliga tegid lähemat tutvust koolidirektor Pirkko ja loodusainete õpetaja Anna.

Ettevõtja Andrei Korobeinik soovitas kuu aja jooksul igal õhtul ühest teleseriaalist loobuda ja endale programmeerimise põhitõed selgeks teha.

Vändra gümnaasiumi ja alevivalitsuse kodulehel on veel teisipäevalgi gümnaasiumi direktori nimi muutmata, kuigi Peeter Putk lahkus ametist 31. oktoobrist poolte kokkuleppel ja koolijuhi kohustusi täidab õpetaja Marget Privits.

Pärnus Mai koolis sai täna päeval kukkumise tagajärjel viga kaks viienda klassi õpilast.

Briti nädala raames esinesid Pärnu ja Pärnumaa koolides nii kohalikud inglased kui ka Briti saatkonna töötajad.

Endla teater kutsub gümnaasiuminoori üles võtma sahtlipõhjast välja oma kirjutised ja osalema „Hea idee“ konkursil. Osalema on oodatud kõik, kel huvi kirjutamise ja näitekirjanduse vastu, ja saata võib nii uusi kui juba sahtlis tuulutamist ootavaid lugusid.

Ühel sügisõhtul said Pärnu Tralli lasteaia Nöpsiku ja Täpsiku rühma lapsed teada, et tulemas on nende kalli lasteaia 36. sünnipäev.

Baltikumi suurim robotivõistlus Robotex toimub tänavu juba neljateistkümnendat korda ja pakub kohapealsete võistluste, tehnoloogianäituse ja arendavate töötubade kõrval võimalust näidata enda loomingulist poolt loovatel konkurssidel.

Küsitluses on osalenud  inimest

Küsitluses on osalenud  inimest