Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pole saladus, et 9. klassi õpilased sageli ei tea täpselt, millist elukutset nad tulevikus valida tahavad. Mõnikord on isegi gümnaasiumilõpetaja segaduses, millist valikut teha. Loomulikult leidub palju infot ametite kohta. Kuid selleks, et õpilane saaks praktilisi teadmisi, n-ö katsuks oma käega, on võimalusi palju vähem.

Keskkonnaharidusliku projekti "Keskkond ja mina IV" raames said kõik Pärnu Vanalinna põhikooli 2. kooliastme õpilased osaleda sisalikuretkedel.

 

Kõikidel Pärnu Vanalinna põhikoooli 3. kooliastme õpilastel oli võimalus osaleda õppepäeval Manija saarel, et tutvuda sealse looduse ja pärandkultuuriga. Meie klassile meeldis see reis väga. Nii mõnigi meist oleks valmis mõnda aega elama sellises vaikses, mandrist eraldatud paigas.

Kui mõni aeg tagasi tuli Raeküla kooli õpetaja postkasti kiri, et Pärnu muuseum kutsub okariinitundi, ei osanud lapsed ja õpetaja sellest midagi arvata. Küll tekkis huvi, mis tund see on. Asutigi internetist uurima, millega tegu. Saladuskate kergitatud, otsustasid 1.c lapsed, et oma silm on kuningas, tuleb tundi minna.

Pärnu Kuninga tänava põhikooli õpilased osalesid mitmel Eesti Eriolümpia korraldataval võistlusel.

Pärnumaa kutsehariduskeskuses toimus kutsevõistlus Sõiduautotehnik 2015, kus selgus Eesti parim noor autotehnik.

Eile surus Pärnu linnapea Romek Kosenkranius Pärnu kontserdimaja laval kätt Pärnu koolide aineolümpiaadide, konkursside, võistluste võitjatel ja nende õpetajatel ja andis üle õpilaspreemiad.

Pärnu Koidula gümnaasiumi staadionil treenijate arvates ei ole spordirajatise olukord kiita: jooksuradade kummikate mureneb servadest, pingid lagunevad, inventari ei ole kusagil hoida ja treenerid ei tea, kelle poole oma muredega pöörduda.

Pühapäeval toimub Pärnu Kaubamajakas suvetegevuste mess, kus tutvustatakse laste suviseid ajaveetmisvõimalusi ja eksponeeritakse uudseid atraktsioone. 

Pärnu linnavalitsus eraldas linna reservfondist majandusosakonnale 800 eurot, et tasuda Lääne päästekeskuselt Pärnu Mai koolile tehtud ettekirjutuses ettenähtud sunniraha.

Homme toimub Pärnu kontserdimajas linnavalitsuse pidulik vastuvõtt aineolümpiaadide, konkursside, võistluste võitjatele ja nende õpetajatele ning antakse üle õpilaspreemiad.

Pärnumaa kutsehariduskeskuses mõõtu võtnud noored sõiduautotehnikud selgitasid enda seast parima, kelleks osutus Tartu kutsehariduskeskuse õpilane Janari Zirk.

Pärnu jõe kaldal asuva Jaansoni raja äärt kaunistab tänavu teist aastat linna lasteaialaste lillepeenar.

Täna ja homme toimub Pärnumaa kutsehariduskeskuses kahepäevane autotehnikute kutsevõistlus „Sõiduautotehnik 2015“, kus selgitatakse välja Eesti parimad noored autotehnikud.

Kolmapäeval, 27. mail ootab Mürakarukool oma 1,5-4 aasta vanuseid õpilasi ja nende vanemaid Pärnu keskraamatukogu saali. Koos õpetaja Katrin Hildunen-Alvelaga lauldakse päike taevasse ja kuulutatakse välja suvevaheaeg.

Pärnu Vene gümnaasiumi kuuenda klassi loodusõpetuse õpetaja Luule Kustassoo ja klassijuhataja Roza Fell organiseerisid meile väga põneva matka Soomaale.

Eelmisel neljapäeval täitus Pärnu spordihall värvikirevates rahvarõivastes tantsijate, lauljate ja pealtvaatajatega. Algamas oli Pärnu Mai kooli kevadpidu, millega tähistati nii peagi saabuvat õppeaasta lõppu kui austati emasid-vanaemasid, sõpru ja lähedasi. 

Inimeseõpetuse üleriigilise olümpiaadi lõppvoorus saavutas hea tulemuse Paikuse põhikooli õpilane.

 

Pärnu Vene gümnaasiumi kuuendikud realiseerisid kooliteatrite festivalil võidetud auhinna ja vaatasid Endla teatri lavastust „Peeter Paan ja valge lind Wendy“.

Kogu kevadise poolaasta on Pärnu vabakool ja Sütevaka humanitaargümnaasium kohtunud loovaks ja üksteist rikastavaks koostööks.

Paarsada Pärnumaa kuuendate klasside õpilast veedab kaks põnevat päeva Sindi külje all Helmondi peo- ja toidutares, kus toimub „Kaitse end ja aita teist“ ohutuslaager.

Täna, 21. mail toimuv matemaatika riigieksam lõpetab gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste lõpetajatele tänavuse riigieksamite perioodi. Eksaminandid said valida kas kitsa või laia eksami.

Sel kevadel käis Sauga kooli seitsmeliikmeline esindus külas Comeniuse projekti sõpruskoolil Hispaanias Ampollas. Õpilasi oli reisil kaasas neli, mina teiste seas. 

Raeküla koolil on üks tore traditsioon – igal aastal kutsume külla mõne kirjaniku. Seekord külastas meid lastekirjanik Kristiina Kass.

Pärnu toimetulekukool korraldab koos kooli hoolekoguga 22. mail oma toetajatele tänukontserdi Kairi Kuuse ja Olavi Kõrre eestvedamisel.

Projektrühm "Hakkame mehed minema", mis koosneb Rääma kooli poistekoorist Valter, Raeküla kooli poistekoorist ja Vanakooli keskuse ekstreemrahvatantsurühma Viisuke junior-rühmast MiniViisuke, asus täna teele kontsertreisile Lätti ja Leetu. 

Tänavu toimus juba seitsmendat korda Gulliveri kirjandus- ja teatrimäng Pärnumaa 2.-4. klasside õpilastele. Seekord kandis võistlus nime Kassimäng ja oli pühendatud lastekirjanik Kristiina Kassi loomingule ja 45. sünnipäevale.

Pärnumaa Rajaleidja keskus korraldab koostöös Pärnumaa kutsehariduskeskusega  20. mail infopäeva „IT-inimene,“ mille eesmärk on tutvustada infotehnoloogia õppimisvõimalusi Eestis ja toetada noori teadlike otsuste langetamisel.

Pärnumaa Rajaleidja keskuse logopeed Riina Leok võttis osa 9. üleeuroopalisest logopeedide teaduskongressist Itaalias.

3.-9. mail viibisid Erasmus+ projekti „Equal Opportunity of Learning Skills Increasing the Level of Employability“ raames Kesk-Itaalias Avezzano linnas Pärnu ühisgümnaasiumi arendusjuht Liis Raal-Virks, kunstiõpetaja Marika Ristmäe ning õpilased Anita Beljanina, Laura Seos, Katre Aasaleht, Karoliine Aus, Jana Liivrand ja Mari-Liis Paasma.

Tasuta reisile? Tundub utoopilise soovina, aga meile, Pärnu Koidula gümnaasiumi G2A õpilastele, avanes selline võimalus.

Sel reedel tuleb Pärnu keskraamatukogusse lastega kohtuma ja oma uhiuut raamatut tutvustama kirjanik Kristiina Kass. 

Kolmapäeval, 13. mail ootab Mürakarukool kõiki 1,5-4 aasta vanuseid poisse-tüdrukuid Pärnu keskraamatukogu saali mängima. Koos emade ja isadega lauldakse koduseid laule, õpitakse uusi sõnu ja samme.

Paikuse põhikoolis toimus diginädal, mille raames kasutasid õpilased õppetundides tavapärasest rohkem nutiseadmeid ja teisi IT-vahendeid.

Jõõpre kooli 1.–4. klassi näitetrupp tuli üleriigiliselt algklasside teatrifestivalilt Jõgevalt koju laureaadina.

Homme on Pärnu Päikesejänku lasteaias suur rõõmupäev, kui pidulikult avatakse uus ronilakompleks, mille ostuks koguti raha 7. märtsil raekojas toimunud heategevuskontserdil.

Väikeses Rääma põhikoolis tegutseb sel õppeaastal ootamatult palju muusikakollektiive: neli koori ja kaks ansamblit.

Jõõpre kooli 1.–4. klassi näitetrupp tuli üleriigiliselt algklasside teatrifestivalilt Jõgevast koju laureaadina.

Reedel toimub Tartus teaduslahingu superfinaal, kus omavahel võistlevad kõigi maakondade 7.-9. klasside õpilaste võistkonnad.

Kaubanduskeskus Port Artur ootab lapsi ja noori osalema lauluvõistlusel „Laula Oti laulu“, kus võisteldakse Ott Leplandi laulude esitamises.

Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õpilased pälvisid üleriigilisel metsaviktoriinil auhinnalisi kohti.

(1)

Laupäeval, 9. mail tähistatakse Euroopa Liidu aastapäeva, mille puhul kogutakse pärnumaalaste ja teistegi eestimaalaste enekaid, mis pannakse Euroopa tervituskaardile.

Juurikaru põhikool tegi maapiirkonna koolidest esimesena digipöörde, õpilaste kasutuses on 16 tahvelarvutit ja õpetajad täiendavad ennast, et ajaga sammu hoida.

Täna 20 Eestimaa linnas toimunud 10. heategevuslikul teatejooksul startis Pärnu Vallikääru aasal 171 kaheksaliikmelist võistkonda nii linna kui maakonna koolidest.

Eelmisel nädalal toimunud volbriööl said Pärnumaa kunstikoolid kokku Paikusel. Paikuse huvikooli kogunes 35 õpilast Pärnu kunstikoolist, Paikuse huvikoolist ja Audru huvikeskusest. Õhtut alustasid nad temaatiliste näomaalingute ja soengute valmistamise ning unenäopüüdjate meisterdamisega. Õhtuhämaruses matkati Reiusse Pärnu jõe kaldale, kus lõkkesse visati paberile kirjutatud halvad asjad, millest sooviti lahti saada. Ujuvküünaldega saadeti mere poole teele head soovid.

 

Pärnu linna 8. klasside keemiaviktoriini võitis Pärnu Kuninga tänava põhikooli võistkond.

Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi õpilased võistlesid kuurordimängus ja võitjad saavad minna nautima lõunasööki Eesti ühte parimasse restorani Raimond.

Laupäeval, 9. mail tehakse Karude jututoas tutvust uute raamatutegelastega. 5-8aastaseid poisse-tüdrukuid oodatakse kuulama lugusid pettunud hambaharjast ja moosimaiast arvutist.

Pärnumaa õpilasmaleva tänavuse töösuve juhatasid sisse Audru ja Jõõpre kooli malevlased, kes kahe päeva vältel puhastasid rämpsust Valgeranna liivaranda.

Noorteühingu Eesti 4H Pärnumaa piirkond tähistas kevadpühi ja volbriööd „Kevad Weekendiga“ Kastna rahvamajas.

Küsitluses on osalenud  inimest