Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pärnu ühisgümnaasiumi 250 algklassiõpilast pidas 23. aprillil konverentsi teemal „Rahvakultuur kui esivanemate pärandi kandja“.

Süda on nagu auto mootor, mis peab alati töökorras olema. Sellest, kuidas oma südamele head teha ja teda rõõmustada, pöörati Pärnu Pillerpalli lasteaias ja toimetulekukoolis aprillikuu jooksul rohkelt tähelepanu. Selleks et tervist edendada ja elust rõõmu tunda, olid planeeritud üritused suurtele ja väikestele.

Aprill – seda kuud seostatakse paljudes riikides kevade, ärkamise, uute senitundmatute võimaluste avastamisega.

Sauga põhikool otsustas veeta selle aasta kevadise jüripäeva Valgerannas orienteerudes.

Lasteaed on selline tore koht, kus tähistatakse kõiki tähtpäevi, võetakse aktiivselt osa nii ülemaailmsetest kui ka üleriigilistest teemanädalatest. Sel nädalal tähistatakse 22. üle-eestilist südamenädalat.

Täna algab gümnaasiumi riigieksamite periood. Vene õppekeelega gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste lõpetajad teevad täna eesti keele teise keelena riigieksamit, kuhu on registreerunud 2284 inimest.

Koolide ümberkorraldus toob tuleval õppeaastal kaasa õpilaste liikumise ühest koolist teise.  Et Koidula kooli 5. klassi õpilased tutvuksid uute koolikaaslaste ja õpetajatega, kutsusid Raeküla kooli 5. klassid nad endale külla.

Pärnu lasteaias Trall toimunud südamenädalal tähtsustasid lapsed ja õpetajad enim aktiivset liikumist ja tervislikku toitumist.

Maakondlikul 6. ja 8. klasside inglise keele olümpiaadil osales 64 õpilast ja tugevaimad olid tasavägised.

Suures auditooriumis žürii ja kuulajate ees oma õpilasfirma tegevuse ja toodete kaitsjatel oli küllap sees paras närv, sest esireas tegi märkmeid hindamiskomisjoni esimees Henn Vallimäe.

Pärnu Raeküla kool peab kolmapäeval ülemaailmset raamatu ja roosi päeva. Sel päeval on võimalus kinkida kooli raamatukogule mõni väärt raamat, mida kinkija enam ei vaja, aga teised loeksid hea meelega.

Pärnu  täiskasvanute gümnaasium korraldas heategevusürituse “Kevadmaitse”, mille tulu läks kooli õpilaste stipendiumifondi.

Kolmapäeval, 23. aprillil ootatakse 1,5–4 aasta vanuseid lapsi koos vanemate ja vanavanematega Pärnu keskraamatukogu Mürakarukooli sõnu ja samme õppima. Jüripäevases mängupooltunnis lauldakse õue kevadine kari ja tehakse muudki mängimise tööd.

Pärnu muusikakoolis on laupäeval, 26. aprillil lahtiste uste päev.

Kuigi Paikuse lasteaia Kellukese rühmas on kevadel lastel ja õpetajatel käed-jalad tööd täis, sest käib vilgas harjutamine lõpupeoks, leitakse aega muukski. Viimati pakkus põneva kogemuse Villa Wesseti külastus.

Sütevaka humanitaargümnaasiumi salongiõhtul esitles oma esimest kauaoodatud debüütplaati "Obsession" indie-roki bänd Frankie Animal.

Projekti „Võõrliigid (invasiivsed liigid) – looduse mitmekesistumine või vaesestumine“ kolmas kohtumine toimus seekord aprillikuus Türgis Iğdiri linnas Lisesi koolis, projektikohtumise teema oli  tutvumine invasiivsete liikide levikukaartidega.

Koidula kooli selleaastane konverents – KOKOKO – saab teoks 24. aprillil ja kannab pealkirja „Maailm – meie kõigi kodu“. 

Pärnu Ülejõe gümnaasiumis toimus 4. klasside õpilastele ülelinnaline inglise keele võistlus ingliskeelsete ristsõnade ja mõistatuste lahendamise oskuses.

Esmaspäeval sõlmivad Pärnumaa kutsehariduskeskuse (PKHK) direktor Riina Müürsepp ja SA Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule koostöölepingu, et arendada ja tõsta kutsehariduse taset Pärnumaa regioonis. Koostööpartnerite ühishuvi on tagada sotsiaalhoolduse, tervishoiu ja teeninduse valdkonna konkurentsivõime.

Sütevaka humanitaargümnaasiumi salongiõhtul esitleb täna õhtul oma esimest kauaoodatud debüütplaati "Obsession" indie rock'i bänd Frankie Animal.

Sadakond koolinoort üle Eesti tuleb reedest pühapäevani kokku Kilingi-Nõmme, et noorte meediaklubi multimeedialaagris teha päris ajakirjandust ja õppida oma ala spetsialistidelt.

Pärnu Nikolai tänava pärnaallee puudele kinnitati mitukümmend linnumaja, mille meisterdasid siinsed kooliõpilased ning Ahvenamaa kunstnikud ja lapsed.

Pärnumaa koolide 4. klasside inglise keele olümpiaadil jagasid esikohta Aet Marliise Eriste ja Maria Ilp.

Pärnu Raeküla koolis on traditsiooniks saanud korraldada ainenädalaid, näiteks emakeeles, võõrkeeltes, reaalainetes. Viimane oligi reaalainete nädal.

Eelmisel nädalavahetusel suundus Pärnu Raeküla kooli 20-liikmeline delegatsioon Lätti, kus Bergi kunsti- ja muusikakoolis toimus kohtumine Balti riikide koolide projekti „Riia – Euroopa kultuuripealinn 2014“ raames.

Pärnu kuursaalis toimus laupäeval traditsiooniline staarijäljendajate konkurss "Pärnumaa Playback", mis annab noortele võimaluse samastuda enda lemmikartistiga ja end laval staarina tunda.

Võrumaa õppejuhtide külaskäik Pärnu vabakooli kujunes nii külalistele kui võõrustajatele kasulikuks kogemuste- ja mõttevahetuseks.

 

Maakoolide 4.–6. klasside emakeeleolümpiaadil osales sadakond last.

 

Pärnu muusikakooli kolmanda klassi trompetiõpilane Aleksander Pors võitis rahvusvahelisel trompetisolistide konkursil „Tallinn 2014“ kolmanda auhinna ja seda juba teist aastat järjest.

Pärnu koolide 4. klasside õpioskuste olümpiaadi esimene ja teine koht läksid Koidula gümnaasiumi, kolmandat kohta jagasid Kuninga tänava põhikooli ja Vanalinna kooli õpilased.

Pärnu koolide teaduspäeva kõige nooremad osalised, Kuninga ja Vanalinna kooli kolmandikud, kuulasid täna huviga loengut sellest, mida kujutab endast äike ja millised on äikesenähtused.

Maakoolide vene keele olümpiaadil võistlesid 7.–9. klassi õpilased.

 

 

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi ja kirjastuse Varrak korraldatava kolmanda mängu ja kogu mälumängusarja võitis Sütevaka humanitaargümnaasiumi võistkond

Laupäeval, 12. aprillil ootab Karude jututuba 5–8aastasi raamatusõpru Pärnu keskraamatukokku reisilugusid kuulama. Seekord võtavad kõik jututegelased ette sõidu üle mere.

Gümnaasiumiõpilaste üleriigilisel bioloogiaolümpiaadil pälvis kümnendate klasside arvestuses kolmanda koha Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilane Ida Maria Orula, kelle õpetaja on Allan Lorents.

Neljapäeval, 10. aprillil on Pärnu linna seitsmes koolis teaduspäev, mis pakub huvilistele arvukalt põnevaid loenguid.

Pärnu koolide infootsimisvõistlusel olid edukaimad Kuninga tänava põhikooli õpilased.

“Tüdruk, armastan päikest ja tuuli. Tüdruk, sinust ma unistan vaid. Oi neid kirsina punavaid huuli, tüdruk, ütle mul, kust sa need said,” kaikus tuntud viis Raido ja Julius Koppeli pillidest täna hommikul üle Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi uue maja.

Rahvusvahelise lastekirjanduse päeva puhul kohtus Pärnu Vanalinna põhikooli õpilastega noor kirjanik Janika Vaht.

Emakeelepäev ja lasteraamatupäev andsid Pärnu Pillerpalli lasteaia Muumitrollide rühmale inspiratsiooni nädalateemadeks ja viie-kuueaastased lapsed said neil teemadel huvitavaid teadmisi-kogemusi.

Kolmapäeva ennelõunal ootab Pärnu keskraamatukogu Mürakarukool 1,5–4 aasta vanuseid lapsi koos vanemate ja vanavanaematega kevadpühadeks valmistuma.

Pärnu täiskasvanute gümnaasiumis on  näitus, mis tutvustab ajaloolisi ehitisi Eestis ja mujal maailmas. Siin saab tutvuda mõisaarhitektuuri ja kirikutega.

 

 

Sindi seltismajas toimus laupäeval võimlemispidu, millel osales üle saja esineja kohapealt, Kilingi-Nõmmest, Uulust ja Pärnust. Avasõnad ütles viimseni kohani vaatajaid täis saalile Sindi linnapea Marko Šorin.

24.–28. märtsini toimus Pärnu lasteaias Kelluke III teatrifestival. Kuna 27. märtsil on teatripäev,, on traditsiooniks saanud just märtsis teatrifestivale korraldada.

Märtsikuus toimus rahvusvaheline haridusjuhtide õppelähetus “Kutseõpe kui riigi hariduse ja majanduse alustala” Tšehhi Vabariigis Poděbrady linnas.

Kaitseministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi ning Eesti NATO ühingu korraldatud koolinoorte loomevõistluse „NATO mäng" võitjaks kuulutati täna Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi võistkonna koostatud kaardimäng „Natonia“.

Ühel päeval tuli Uulu kooli õuele viis härrat, kes tutvustasid end meie 1.–6. klassi õpilastele järgmiselt: fotograaf, matkatark, jahitark, loodusevaatleja ja taimetark. Nad olid valmis meiega oma tarkusi jagama ja meie olime valmis kuulama ja vaatama.

Kolmapäeval, 2. aprillil tähistas Pärnu Vanalinna põhikool rahvusvahelist lasteraamatupäeva traditsiooniks saanud algklasside raamatutegelaste karnevaliga.

Raeküla lasteaia perel tekkis kümme aastat tagasi mõte korraldada lastele ja peredele ühiseks koosviibimiseks tore üritus – perepäev.

Küsitluses on osalenud  inimest