Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pärnu ühisgümnaasiumi delegatsioon, kuhu kuulusid direktsiooni liikmed, õppetoolide juhatajad ja õpilasesinduse esindajad, külastas 23. novembril Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi, et vahetada kogemusi ja saada lisainformatsiooni moodulõppest, mida Petersoni gümnaasium on üle aasta juba edukalt rakendanud, sellega tähelepanu püüdnud ja õpilaste suure rahulolu saavutanud.

24. novembril 70. aastapäeva tähistanud Pärnu Tammsaare kool on ainuke venekeelset haridust andev õppeasutus Pärnumaal.

Koolitulevate laste vanematele mõeldud loengusarja „Lapsest saab koolilaps“  viimases loengus 1. detsembril räägitakse kooli valikust ja ootustest kooli tulevale lapsele.

Pärnumaa hariduskonverentsil “Tuleviku kool” andis Pärnumaa ettevõtlus- ja arenduskeskuse (PEAK) juhataja Teet Kurs tunnustuskirja ja preemia Vändra ja Pärnu-Jaagupi gümnaasiumi ja Raeküla kooli esindajatele neis koolides koostatud edulugude eest.

Helsingis tähistatava UNESCO maailma filosoofia päeva raames kirjutasid noored üle maailma rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil filosoofilisi esseid ja Pärnu ühisgümnaasiumi õpilane Alexander Rannar pääses oma tööga teise vooru.

Pärnu Mai kooli digipöörde meeskond käis Tartus uurimas, kuidas Veeriku koolis digipööret tehakse ja mida huvitavat nendelt õppida on.

Eile Pärnu keskraamatukogus toimunud traditsioonilise koolinoorte viktoriini "Meie Pärnu" võitsid Kuninga tänava põhikooli ja Sütevaka humanitaargümnaasiumi võistkond.

Pärnu Vanalinna põhikoolis toimus linnakoolide väikeklasside õpilaste "Nutikas spordikohtumine".

Pärnu Mai kooli 3D printimise 3D Kajakad meeskond osales laupäeval Tallinnas Eesti tuntuima start-up’i TransferWise'i korraldatava Challenge-sarja avaüritusel, kus võistlevad enamasti noored ettevõtjad ja tudengid.

Pärnu Tammsaare lasteaias algatatud vahva heategevuskampaania käigus on huvilistel võimalik osta endale lasteaia saali nimeline tool ja toetada sellega ühtlasi lasteaia tunnusraamatu sündi.

Tori põhikooli neljanda ja viienda klassi poisid meisterdasid tehnoloogiatundides Pärnu kodutute loomade varjupaiga kassidele istumis- ja turnimislavatsid.

Pärnu ühisgümnaasium tähistas oma 154. aastapäeva kontserdiga. See oli kooli teine aastapäev valges koolimajas Kooli 13. Sünnipäeva tähistab kool aga uue õppesüsteemiga.

Kõikidesse Pärnu lasteaedadesse jõuavad täna vineerist kuused, mida lapsed saavad piltide või soovidega kaunistada.

Kui Pärnu Mai lasteaia poisid eile Pärnumaa kutsehariduskeskusesse (PKHK) külla tulid, ootas neid kooli puidutöökoja ees vägev kingitus: uhke erkoranž mängumaja.

Koolieelsed aastad on laste elus väga olulised. Pärnu Tralli lasteaia eesmärk on, et kooli minnes vastaks lapse areng riiklikus õppekavas välja toodud eeldatavatele tulemustele.

Pärnumaa karjäärivõimalustega tutvumiseks esitas KredExile sooviavalduse kuus piirkonna kooli. Tänavu lähevad karjääriretkele Surju põhikooli 8.–9. klassi õpilased, kes päeva jooksul külastavad nelja tegevusala ettevõtet.

Täna külastab Pärnut grupp Baskimaa hariduse, ettevõtluse ja innovatsiooni valdkonna inimesi.

Pärnu Koidula gümnaasiumi algatatud projekt „Huvitav teadus“ annab tänavugi Pärnu põhikoolide vanema astme õpilastele võimaluse oma teadmised proovile panna.

Kolmandatel üleriigilistel koolinoorte jutuvestjate võistlusel „Kratilood“ oli edukas Pärnu Kuninga tänava põhikooli neljandik Sös Maria Kristensen, kes pälvis kolmanda koha.

Sel kolmapäeval ootab Mürakarukool 1,5–4 aasta vanuseid poisse-tüdrukuid uusi sõnu, samme ja helisid avastama.

Sindi gümnaasium tähistas kahe nädala jooksul kooli 178. sünnipäeva mitmesuguste ettevõtmistega, keskseks sündmuseks kujunes paarikümne tordi valmistamine ja parimate kondiitrite väljaselgitamine.

Maxima Eesti korraldatud andekatele noortele mõeldud stipendiumikonkursil Tulevikutalent 2015 pälvis kultuuritalendi kategoorias peaauhinna Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilane Liisamari Viik.

Täna peeti Pärnu Kuninga tänava põhikoolis heategevuslaata, mille tulu läheb Pärnu nukuteatri toetuseks.

Pillerpalli lasteaia lapsed käivad üle nädala Pärnu Kalurihallis liikumistundides, nii tekkis idee tähistada seal isadepäeva ja teha midagi lõbusat lastele, nende õdedele-vendadele, vanematele ja vanavanematele.

Port Artur 2 kolmandal korrusel on avatud näitus Pärnu linna algklasside õpilaste kunstikonkursi parimatest töödest.

Pärnu täiskasvanute gümnaasium korraldab taas üle-eestilise täiskasvanute gümnaasiumide uurimistööde ja praktiliste tööde seminari, mis on ainulaadne seda koolitüüpi ühendav ettevõtmine.

Pärnumaa 5.–9. klasside õpilaste Gulliveri teatrimäng on lõpusirgel, finaalis kohtuvad Sütevaka humanitaargümnaasiumi ja Kuninga tänava põhikooli võistkond.

Pärnu Vanalinna põhikoolis toimus Pärnumaa digipöörde projekti esimene ühiskoolitus, kus osalesid pilootprojektiga liitunud koolide arendusmeeskonnad.

„Helkur see on vahva sell, aitab meid ta iga kell. Sõber hea ta pimedas, saadab meid ju koju ta.“ Need luureread kutsusid Pöialpoisi lasteaia peret üheskoos helkureid meisterdama. 

Tänavusest Pärnu maakonna koolide 1.–5. klasside õpilaste lauluvõistlusest Väike Koolicanto Sauga avatud noortekeskuses võttis osa 80 noort lauljat 15 koolist.

KredEx viib põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased tutvuma atraktiivsete tööandjatega, et tekitada kooliõpilastes huvi oma piirkonnas avanevate karjäärivõimaluste vastu. KredExi karjääriretkedel avavad Pärnumaa noortele oma uksed neli ettevõtet.

Oktoobrikuu viimasel nädalavahetusel kogunesid noored üle Pärnumaa Tõstamaale karjäärilaagrisse, et tutvuda, kuidas olla maapiirkonnas edukas ettevõtja.

Pärnumaa Rajaleidja keskuses toimub 19. novembril kell 17.30 lastevanemate kooli vestlusring teemal “Elu võimalikkusest koos teismelisega”.

Raeküla koolis on alati olnud au sees loodusthoidev suhtumine. Tänavu tegelevad loodushoiu ja säästlikkusega süsteemsemalt kooli kõige pisemad.

Novembrikuud alustas Koidula gümnaasium Tallinna tehnikaülikooli mehaanika ja tootearenduse päevaga, edasi korraldatakse e-spordivõistlus, ollakse koduks üritusele Garage48 Tourism ja kuu lõpetab ettevõtmine Digigirls 2015.

Pärnu Kellukese lasteaias Rodnitšoki rühma jaoks oli reede üks ütlemata põnev päev, sest pärast lõunaund sai isad koos lastega kojuminekuni mängida.

Raeküla lasteaia üks põhiväärtus on traditsioonide ja kodukoha pärimuse kajastamine igapäevategevustes. Lähtudes eelmise õppeaasta motost „Armas kodupaik metsa, mere, jõe rüpes“, kaardistasime õueõpipaigad, mis asuvad Raeküla linnaosas ja kannavad endas kultuurilugu Raeküla kujunemisel.

Pärnu Vanalinna põhikoolis hakkab kujunema vahva traditsioon kutsuda isadepäeval kogu pere kooli sportlikult aega veetma. Tänast isadepäeva tähistasid pered võisteldes kuuel alal.

Pärnus Pernova hariduskeskuse Kooli tänava tehnikamajas tähistati täna isadepäeva, kus lapsevanemad said koos lastega võtta osa mitmesugusest tegevusest.

Tõstamaa keskkooli direktor Toomas Mitt on riputanud internetti video sellest, kuidas Tõstamaa mõisa trepile paigaldati kaks vahvat betoonlõvi.

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium ja vabakool korraldasid 6.–7. klasside projektipäeva, mille teema oli „Vesi“.

Pärnu on abilinnapea Jane Metsa kinnitusel valmis erakoolide toetamist jätkama.

Kooliminevate laste vanemad saavad 12. novembri loengus teada, millised on tugisüsteemid koolides.

Populaarne Soome noorsookirjanik Salla Simukka kohtub esmaspäeval Pärnu Ülejõe põhikoolis virtuaalselt koolinoortega.

Eesti hotellide ja restoranide liit tunnustab kümmet hotelli- ja toitlustuserialade õpilast stipendiumiga. Iga väljamakstava stipendiumi väärtus on 155 eurot.

Aastasadu on eestlaste kaasmaalasteks olnud teiste rahvuste esindajad. Oleme oma naabritega saanud väga lähedaseks, kuid jäänud ka pisut võõraks. Teame neid kui  inimesi meie kõrval, kuid kas tunneme lähemalt ka nende rahvuslikke eripärasid ja kombeid?

Huviharidus on olnud alati koolilastele tähtis. Sageli käivad lapsed oma kooli ringides, kuid paljud tegelevad kaunite kunstidega kodukoolist kaugemal. Pärnus on selleks mitmekülgseid võimalusi. Üks põnev võimalus andis endast ise märku ja kutsus Raeküla kooli algklasside õpilased end kaema.

Paikuse põhikooli peakokk Tiia Klein tõestas eile Tallinna humanitaargümnaasiumi koolisööklas piimateemalisel üritusel, et piimatoodetest saab valmistada kvaliteetseid ja maitsvaid koolilõunaid isegi koolitoidule kehtivates rangetes hinnaraamides.

Pärnu Vanalinna põhikool algatas hea tahte korras koostöös Pärnu maavalitsuse haridus- ja kultuuritalitusega maakonna koolidele mõeldud pilootprojekti "Pärnu maakonna digipööre ehk Õpime nutikalt".

Muhu, Laulasmaa ja Raeküla kool tähistasid täna viiendat sõprusaastat ühise uurimis- ja loovtööde konverentsiga Pärnus.

Küsitluses on osalenud  inimest