Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Laupäeval toimus Pärnu kuursaalis 16. korda Pärnu linna ja maakonna õpilaste staarijäljendamise konkurss Pärnumaa Playback, mis annab noortele võimaluse samastuda oma lemmikartistiga ja end laval staarina tunda.

Tänavu olid Pärnu linna lasteaedade erirühmade mudilased kutsutud sportlikul mängupäeval Anu sünnipäevale Sipsikuga lustima. Lapsi osales nii linnast kui maakonnast. Esindatud olid tasandusrühmad Tammsaare, Raeküla, Pöialpoisi ja Sindi lasteaiast, Mai lasteaia silmaravirühmad, Pillerpalli lasteaia arendusrühm ja Pärnu toimetulekukooli noorem aste.

Kooliuuendusprogrammi „Samsung digipööre“ koolitusjuht Mart Laanpere avalikustas täna hommikul 12 pilootkooli, kes sellel aastal osalevad Samsung Electronics Balticsi ja Tallinna ülikooli algatatud Eesti kooliuuendusprogrammis. 

Juba viiendat aastat valmistati ja degusteeriti Pärnu Tammsaare lasteaias südamenädala raames tervislikke salateid.

Pärnu Mai koolis toimus vahva staarijäljendamise võistlus, mille eesmärk oli leida parimad, kes esindaksid kooli 18. aprillil kuursaalis toimuval Pärnumaa Playbackil.

Pärnu Vanalinna põhikoolis tähistati mitmekesisuse päeva, mille eesmärk oli märgata ja väärtustada iga õpilase erakordsust ja tähtsust.

Pärnus Nooruse majas toimus kolmapäeval, 15. aprillil 15. miniteatrite päev. See on tore vaheldus võtta kevadisel akadeemilisel kiirteel aeg maha ja näitelaval lustida.

Pärnu linna liikumisõpetajad kutsusid koos Pipiga kõiki sügisel esimesse klassi minevaid lapsi spordihalli koolieelikute spordipäevale „Liikuda on vahva – liikuda on hea.“

Paikuse vallamajas saab 21.–29. aprillini vaadata Pärnu maakonna koolide õpilaste kunsti- ja käsitöid.

Pärnu vabakoolis kogunesid kahe kooli 2. ja 3. klassi lapsed, et traditsioonilisel kevadisel kohtumisel „Nüüd ma tean!“ üksteisele oma uurimusi tutvustada. Valikus oli lastepäraseid teemasid loodusest, loomadest ja vanasõnade kasutamisest oma peres.

Sütevaka ja Varraku neljanda hooaja mälumängusarja võitis Sütevaka võistkond.

Kuigi ammu vastu võetud seadusetäht kohustab tagama, et üldkasutatavates ehitistes pääseb liikumispuudega inimene kõigisse ruumesse, pole mitmes Pärnu koolis ei inva- ega tavalifti, pole ratastoolis liikujale nii olulist majja viivat kaldteedki.

Homme pärastlõunal on Pärnumaa Rajaleidja keskuses infopäev noortele, kes soovivad minna edasi õppima kõrgkooli või keskhariduse baasil kutseõppesse.

 

Esmaspäeva õhtul tunnustati Victoria hotelli kohvikus tänavusel üleriigilisel parima noore instrumentalisti konkursil edukalt esinenud Pärnu maakonna muusikakoolide klaveri- ja puhkpilliõpilasi, kes andsid sealsamas kontserdigi.

Kolmapäeval, 15. aprillil jalutab Mürakarukoolis lapilise mantliga loomi ja lendab linde. Õpitakse sõnu, lauluviise ja tantsusamme. Pärnu keskraamatukogu esimese korruse saali on oodatud emad-isad, vanaemad-vanaisad koos 1,5-4aastaste pisipõnnidega.

Pärnu Raeküla koolis on tava korraldada igal õppeaastal ainenädalaid. Eelmine nädalal oli reaal- ja loodusainete päralt. Kõikidele päevadele jagus vahvaid tegevusi.

Pärnumaa koolide emakeeleolümpiaadil võistlesid 4.–6. klassi õpilased.

Pärnu maakonna 4. klasside inglise keele olümpiaad tõi võistlema ligemale poolsada võõrkeelehuvilist õpilast.

 

Neljapäeva, 16. aprilli pärastlõunal on Pärnumaa Rajaleidja keskuses infopäev noortele, kes soovivad minna edasi õppima kõrgkooli või keskhariduse baasil kutseõppesse.

Pärnu vabakooli eestvedamisel toimus 5.-8. klasside ülelinnaline draamakonkurss, kus tänavu oli teemaks „Pärnu linna kummituslood ja legendid”. 

Pärnu maakonna 7.–9. klasside vene keele olümpiaad oli osavõtjaterohke, oma teadmised pani proovile kokku 66 õpilast.

Sindi noorte initsiatiivgrupi eestvedamisel kogunes eile õhtul kogunes Sindi gümnaasiumi juurde spordiväljakule üle 70 noore, et anda välihooajale avapauk.

Pärnu ühisgümnaasiumis toimus neljapäeva õhtul kooli lauluvõistlus “Püüne”, kus publiku ette astusid muusikalised kooslused solistidest rokkbändideni.

Pärnu maakonna 4. klasside inglise keele olümpiaad tõi võistlema ligemale poolsada võõrkeelehuvilist õpilast.

Koidula kooli traditsiooniline konverents KOKOKO on tänavu rahvusvaheline ja kannab pealkirja „Looduse mitmekesistumine või vaesumine - see on ellujäämise küsimus“. Ühtlasi võtab konverents kokku kooli kolmeaastase Comeniuse projekti.

Vene gümnaasiumi kakskümmend kuus õpilast ja kolm õpetajat viibisid Erasmus+ projekti „Job Quest in East and West“ raames kümme päeva Belgias. Partnerkool Stedelijk Lyceum Olympiade asub Antverpenis ja aastatel 2009–2011 sai üheskoos korraldatud esimene projekt, mille tegevused olid seotud Belgia ja Eesti legendidega.

Märkmik-pastakas, elektripirnidest kuuse-ehted, helkurpatsid, enda kaunistatud purkides teesegud ja värvi muutev laualamp on põgus loetelu praktilistest töödest, mida õpilasfirmad eile Tartu ülikooli Pärnu kolledžis kaitsesid.

 

Gümnaasiumi lõpetamise üks eeldus on kaitstud õpilasuurimus või praktiline töö. Viimaste osakaal on hakanud aasta-aastalt kasvama – õpilasfirmade äriplaanide kõrval kaitsesid Koidula gümnaasiumi G2A noormehed edukalt oma praktilise töö „Eluline matemaatika“.

Kolmeaastases rahvusvahelises koostööprojektis “Noored ja tervislikud käitumisharjumused” osaleva Pärnu Raeküla kooli õpilased käisid 22.–28. märtsil esimesel projektiseminaril Saksamaal Kielis.

Pärnu linna infootsimise võistlusel panid oma oskused proovile nii põhikooli noorema ja vanema astme õpilased kui ka gümnasistid.

Paikuse põhikoolis selgusid pranglimise ehk peastarvutamise Pärnumaa finaali parimad

Laupäeval, 11. aprillil ootab Karude jututuba 5-8 aasta vanuseid raamatusõpru lugusid kuulama.

Pärnu Raeküla koolis  toimus juba 20. korda solistide konkurss, kus tänavu osales õpetajate Sirle Siku ja Tiiu Künnapase juhendamisel 54 õpilast.

Sindi seltsimajas toimus pühapäeval võimlemispidu “Kümme aastat võimlemist Sindis”, kus külalistega koos astus lavale üle 100 esineja.

Rahvusvahelisel teatripäeval võtsid Pärnu Raeküla kooli nooremad – 1.–5. klass – ette põhjaliku kultuurireisi Tartusse.

Pärnu Vanalinna põhikoolis oli juba teine digiõhtu koos töötubadega.

Naljapäeva õhtujuhid Liis Rekand, Katrin Klemmer ja Renee Balent tervitasid noorteühingu Eesti 4H Pärnumaa piirkonna 20. sünnipäevale tulnuid rõõmsalt: „Tere tulemast Tootsi lasteaeda-põhikooli südamenädala raames nalja tegema ja tantsu lööma!“

Neljapäeval, 2. aprillil kogunes Pärnu koolide luulehuviliste seltskond Rääma kooli, et võistelda ülelinnalisel vendade Liivide luulekonkursil. Iga osaleja esitas luuletuse ja proosapala, mille autorid olid Juhan ja Jakob Liivi kõrval Liivi luuleauhinna laureaadid.

1.aprillil tähistatakse rahvusvahelist naljapäeva. Sellel päeval visatakse sõprade üle nalja. Solnõško rühm Pärnu lasteaiast Kelluke otsustas päeva meeldejäävalt pidžaamapeoga tähistada.

Koonga külla 40 aastat tagasi ehitatud koolimaja ette on rajatud kaldtee ja mööda peatreppi siseneja leiab end avarast ja soojast fuajeest, mida enam ei koorma rõivistu vaheseinad.

Pärnu ühisgümnaasiumi külastasid Erasmus+ projekti „Equal Opportunity of Learning Skills Increasing the Level of Employability“ raames 20 õpilast ja 10 õpetajat Itaaliast, Küproselt, Poolast ja Türgist.

23.-27. märtsini toimus Pärnu lasteaias Kelluke IV teatrifestival, mis seekord kandis nime „Teatri imeline maailm“.

Eelmise aasta aprillis toimus Tallinnas võistlusmängu „Targalt internetis“ finaal, võitis Pärnu Vanalinna kooli võistkond, kes nüüd käis oma auhinnareisil Brüsselis.

Reedel, 27. märtsil toimus Jana Tringi erakoolis muusikaõppijate omaloomingu õhtu ImproviSSSimo.

108 Pärnumaa õpilast 13 koolist käis reedel Pärnu Rotary klubi eestvedamisel Tallinnas Nordea kontserdimajas vaatamas muusikali "Billy Elliot" eelesietendust.

Kolmapäeval, 1. aprillil kutsub Mürakarukool pisipõnne kevadpühadeks valmistuma. Keskraamatukogu saalis tehakse tutvust näpumängude, laulude ja lõbusa keksimisega.

Laupäeval, 18. aprillil toimub Pärnu kuursaalis järjekordne staarijäljendamise konkurss Pärnumaa Playback, mis annab noortele võimaluse samastuda enda lemmikartistiga ja end laval staarina tunda.

Pärnu maakonna 10.–12. klasside inglise keele olümpiaadil jagus auhinnakohti kolme kooli, osalejaid oli kokku 23.

Väike, aga kodune Tootsi lasteaed tähistas oma 70. sünnipäeva sõbrapäeva kohvikuna, kus kogu lasteaia personal rõõmsalt kaasa tegi. Kodus küpsetati koogid, pirukad ja tordidki.

Küsitluses on osalenud  inimest
23:59