Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Laupäeval, 13.veebruaril räägib muinasjututaat Jaak lastele loomalugusid.

Pärnus Endla Küünis toimunud Sütevaka klassibändide konkursi SOKK võitis tänavu tertia humanitaari klassibänd Lycka Till.

Pärnus toimuvad taas tudengite talvepäevad.

Pühapäeval, 7. veebruaril kell 15 algab Pärnus Endla Küünis Sütevaka klassibändide konkurss SOKK.

Täna toimus esimest korda Pärnu linna põhikoolide ettevõtlikkuse päev, kus lasti end motiveerida noore ettevõtja sõnadest, võeti mõõtu teadmistevõistlusel ja valmistati Pärnu ettevõtliku kooli teemalisi logosid.

Noorte infomessi Suunaja korraldajad ootavad messi toimumispäevaks appi noori vabatahtlikke.

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus võistelnud maakoolide õpilaste seas paistis enim silma Sauga põhikooli 7. klassi poiss Andres Alumets, kes võttis mäekõrguse võidu 9. klasside arvestuses.

 

Pärnu Kellukese lasteaia isemoodi spordipäevast võtsid osa lapsed koos vanematega, sest seekord mindi õue pimedas.

Milleks vaja on lapsele aeda, / aga selleks, et kaugele kaeda. / Lasteaias on viljakas pinnas, / kus hellus ja armastus hinnas. / Ainult lulli siin keegi ei löö, / selles aias käib tõsine töö! (E. Laidna)

Pärnu ühisgümnaasiumis oli 25.–29. jaanuaril sotsiaalainete nädal. Õpilastel oli võimalus võtta osa aruteludest, mälumängust, veebipõhistest küsitlustest, e-viktoriinist, vaadata filme ja külastada näitust.

Pärnu maakoolide emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus näitasid oma teadmisi 7.–12. klasside õpilased.

Pärnu Mai kooli 4.a klassi õpilased kogusid neli kuud innukalt alumiiniumist teeküünlaümbriseid ja nakatasid kampaaniapisikuga nii oma vanemad kui kooli juhtkonna.

Pärnu Vanalinna põhikooli õpilased kogusid Pärnu kodutute loomade varjupaigale vajalikke asju ja teenisid kalendrite müügiga koertemaja ehituseks 480 eurot.

Detsembris kaardistati Paikuse noorte huvi vaimse tervise alaste teadmiste vastu ja äsja toimus loengusari kaheksandate klasside õpilastele.

Vändra gümnaasiumis on jalgpall kindlalt kõige populaarsem spordiala ja algatuse "Jalgpall kooli!" külaskäik tõi huvilisi veel juurde.

Pärnu uue kunsti muuseum ja linnavalitsus kutsuvad Pärnumaa põhikoolide abituriente ja gümnaasiumiõpilasi visioonivõistlusele, et leida ideid Eesti Vabariigi loojate monumendi püstitamiseks.

Ülelinnalisel vene keel emakeelena olümpiaadil said ritta Pärnu Tammsaare kooli parimad emakeeles.

Kihnu muuseumis peetakse täna rahvakalendri järgi küünlapäeva, kodudes viiakse aga tavakohaselt sel päeval välja jõulupuud, männid.

Pärnu linnakoolide matemaatikaolümpiaadil võidutsesid gümnaasiumiosas Koidula kooli õpilased, põhikooliosas oli edukaim Kuninga tänava põhikool.

Emakeeleolümpiaadil võistelnud Pärnu koolide õpilased viisid auhinnakohti kaheksasse kooli, kõige edukamad olid Sütevaka humanitaargümnaasiumi õppurid.

Pärnu Koidula gümnaasiumi õpilased Kristin Viikmaa ja Irma Kuusk korraldavad laupäeval, 20. veebruaril algusega kell 13 oma koolis siseorienteerumisvõistlus.

Pärnu Koidula gümnaasiumi haridusprogrammi "Huvitav teadus" võistlusmängud võitis Kuninga tänava põhikool.

Pärnu ühisgümnaasiumis toimus täna traditsiooniline linna üldhariduskoolide õpilaste kunstikonkurss, kus oma kunstiande pani proovile ligemale 60 õppurit.

Pärnus Kuninga tänava põhikooli õuel kasvava Puškini tamme ümber on lume sulamisega tekkinud hiiglaslik välibassein.

Käesoleva aasta esimene õppekäik viis Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi õpilased Tallinna teatri- ja muusikamuuseumi, tervishoiumuuseumi ja teatrisse NO99 vaatama lavastust „Kodumaa karjed“.

Pärnu Kellukese lasteaia ja Kohtla-Järve lasteaia Tareke lapsed õppisid tundma kahe linna maju ja nende ühisprojekt “Majad meie linnas” sai kvaliteedimärgi.

Pärnu linna koolide haridustehnoloogia ja arvutiõpetajate aineühenduste juhtrühm tutvus jaanuaris Londonis toimunud iga-aastasel Briti hariduse ja tehnoloogia messil BETT 2016 paljude väljapanekutega ja kuulas huvitavaid ettekandeid.

Paikuse põhikooli ja Pärnu Tammsaare kooli ammune koostöö leidis järje, kui üheskoos elati kaasa Sindi gümnaasiumi foorumteatrile.

Kilingi-Nõmme klubis jagas laulukonkursi "Kauneim metsalaul 2016" patroon Liisi Koikson oma austajatele autogramme, järjekord kodulinnast sirgunud tuntud laulja juurde oli vahepeal lausa pikk.

“Müts maha meie eneste ees,” lausus Pärnu kunstide maja direktor Tiit Erm võidukal häälel, kui eile õpetajaskonna ees torti lahti lõikama asus.

Esmaspäeval, 1. veebruaril kell 19 esietendub keskraamatukogu rippsaalis Pärnu ühisgümnaasiumi teatritrupi lavastus "Vihane hirm".

Kui varem harjutasid tulevased hotelliteenindajad ametit mõnes kohalikus hotellis, siis nüüd ei pea nad esmaste kutseoskuste treenimiseks koolist lahkuma.

Eile õhtul Tallinnas Kultuurikatlas peetud Eesti noorsootöö tunnustussündmusel pälvis aasta huvikooli preemia Pärnu kunstide maja, mille mõju on Eesti noorsootöö keskuse direktori Edgar Schlümmeri sõnade järgi palju laiem kui ainult Pärnu linn või maakond.

Oma isikunäitusega üles astunud 13aastane koolipoiss Aleksander Kaljola joonistaks meelsasti hommikust õhtuni, tema lemmikud on robotid ja müstilised olevused.

Raeküla kool võtab viiendat aastat vastu spordiklassi, varasemast erinevalt aga otsustas kool teha tänavu spordihuvilistele katsed, et nad mõistaks, mida soovitud ala endast kujutab.

Täna tunnustas haridus- ja teadusministeerium noortevaldkonna silmapaistvamaid tegijaid. Riigi parima huvikooli tiitli sai Pärnu kunstide maja.

Laupäeval Keilas peetud Eesti kümne tantsu meistrivõistlustel pääsesid Pärnu laste klassi tantsupaar Nikita Kilevoi ja Anna Maria Pogrebnaja tugevas konkurentsis finaali ning pälvisid kümne tantsu 2016. aasta Eesti meistri tiitli.

Keemiaolümpiaadi Pärnu piirkonnavoorus võistlesid linnakoolide õpilased 8.–12. klassini ja Sütevaka humanitargümnaasiumi õpilaste kõrval pääses pjedestaalile vaid neli teiste koolide õpilast.

Pärnu Vanalinna põhikoolis puudub kolmandik õpilastest, Ülejõe põhikoolis vähem ja haigestunud on just algklasside õpilased.

Pärnumaa kutsehariduskeskuses (PKHK) alustas kooliteed grupp elektroonikaseadmete koostajaid, kes omandavad ametit siinsetes elektroonikaettevõtetes Note Pärnu, Scanfil ja MS Balti Trafo.

Pärnu Ülejõe poistekoor kutsub 40. aastapäevaks kokku vilistlased, et nood pidupäevakontserdil poiste laulude kõrvale mõne mehisema pala esitaksid.

Vanalinna kooli tervisenädalal toimus arvukalt üritusi ja loenguid, mis suurendasid õpilaste teadlikkust tervislikust eluviisist.

Ainenädalate raames peetakse Audru koolis sel nädalal saksa keele nädalat, mida veab koolis sügisest tegutsev vabatahtlik Lena Fiederling Saksamaalt.

Kuigi Tartu FC Santos Indoor Cupil auhinnakohti ei jagatud, võisid Pärnu JK Poseidoni vutipoisid oma mänguga rahul olla, sest nad võitsid viiest mängust kõik viis.

Goethe instituut koos Saksa suursaatkonnaga toob juba neljandat korda Pärnusse ülipopulaarse mängu „Autobahn“, et tutvustada 5. klassi õpilastele saksa keelt ja kultuuri.

Koostöös Ühendkuningriigi suursaatkonnaga Eestis ja Briti saadiku Christopher Holtbyga toimuvad neljapäeval Pärnu Koidula gümnaasiumis ingliskeelsed avaliku esinemise töötoad.

Koostöös Ühendkuningriigi suursaatkonnaga Eestis ja Briti saadiku Christopher Holtbyga saavad neljapäeval, 28. jaanuaril Pärnu Koidula gümnaasiumis teoks ingliskeelsed avaliku esinemise töötoad.

Maanoorteühingu Eesti 4H Pärnumaa piirkond alustas aastat möödunud nädalavahetusel Lindi lasteaias-algkoolis üritusega "Keep calm and have fun vol 2".

Eelmised kaks nädalat olid Pärnu Mai lasteaia 4. rühmas avastusterohked.

Kuna Pärnumaal asuval Lõpe põhikoolil pole korralikku spordisaali, sõitsid lapsed bussiga naabrite juurde Koongasse ja osalesid koos sealsete õpilastega "Jalgpall kooli!" treeningul, vahendas jalgpalliliidu koduleht.

Küsitluses on osalenud  inimest