Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Riskirühma kuuluvad pered, Pärnu lastekaitsespetsialistid ja MTÜ Pärnumaa Lastekaitse Ühingu liikmeid käisid Soontagana maalinnas, Soomaal ja Kilingi-Nõmme matkarajal.

Kolmapäeval, 29. oktoobril oodatakse 1,5-4 aasta vanuseid lapsi koos vanematega raamatukogu Mürakarukooli. Sellise nimega kool ei saa küll unustada sügisest kaisukaru päeva. Nii lauldakse seekord pehmetele sõpradele ja mängitakse koos nendega.

Vaata Maailma sihtasutus korraldab oktoobris ja novembris arvuti- ja internetisõpradest lastele ja noortele tasuta NutiLabori töötubasid Pärnus ja Pärnumaal. 

„Üks mehikene elutseb männikus, ta jalgupidi sügavas samblikus. Kuub tal valge nagu sai, kübar tumepruun ja lai. Kes see mees seal metsas küll olla võiks?“

Vaata Maailma sihtasutus korraldab oktoobris ja novembris arvuti- ja internetisõpradest lastele ja noortele Nutilabori töötube Pärnus ja Pärnumaal.

 

Kooli minevate laste vanemaid oodatakse 28. oktoobri õhtul Pärnu ühisgümnaasiumisse kuulama loengut koolivalmidusest.

Lääne-Lätis toimunud lõunanaabrite suurimal noorte militaarsportliku võistlussarja Grobina etapil tulid esikohale Audru kooli noorkotkad ja kodutütred.

Suvel Pärnus Alevi kalmistul töötanud õpilasmaleva rühmal on rahula korrasolek sügiselgi südamel ja nii riisub hulk Ülejõe gümnaasiumi 8.b klassi õpilasi seal langenud lehti.

Pärnu vabakoolis jätkub liikumisaasta ja esimese õppeveerandi lõpunädalad tõid kaasa liikumist nii kehale kui ka vaimule. Veerandi lõpus kutsusime külla omal alal maailmatasemel sportlase slackline’is Jaan Roose ja mitu klassi tegeles leiutamisega.

Lapsed ootavad koolivaheaega tavaliselt pikisilmi, aga mõnikord ei oska nad vaba ajaga midagi peale hakata. Kui endal parasjagu midagi huvitavat pähe ei tule, siis näiteks Pärnus pakuvad keskraamatukogu ja muuseum nii huvitavaid töötube, et kõik soovijad ära ei mahugi.

“Kui sulle tuuakse ootamatult kohvikus lauale õunakook koos lausega, et peremees saatis, on soe tunne küll,” tõi omaaegne Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Hilja Räni lihtsa näite.

Pärnu Kuninga tänava põhikooli 6. klassi võistkond tuli üleriigilisel õpioskuste võistlusel Miina Härma gümnaasiumi järel teisele kohale.

Ilusal sügisesel, tuulisel ent päikselisel kolmapäeval, kui lapsed voodisse pandud ja õpetaja abi valvsa pilgu ees magama jäetud, suundusid õpetajad õueõppe ja mängumeeskonna kutsel õpperajale. Pärnu Mai lasteaial on kolm õpperada, millest kaks viivad lasteaia territooriumilt välja, üks mere äärde ja teine metsa.

Igas tervist edendavas lasteasutuses peetakse oluliseks, et lastel kujuneksid tervislikud toitumisharjumused. Tervisliku toitumise väga oluline koostisosa on leib ja leivatooted, mis sobivad igas vanuses inimeste päevamenüüsse.

Pärnu koolide õpilased käisid Ida-Virumaal haridusfestivalil, viietunnisel festivalil võis kuulata loenguid ja osaleda töötubades.

Koostöös Jaapani animatsiooni filmifestivaliga  JAFF ja animeklubiga Asashio korraldas Pärnu uue kunsti muuseum 18.–19. novembril jaapani popkultuuri päevad.

Euroopa keeltepäeva veebiviktoriini kõikidele küsimustele õigesti vastanud Annabel Raudsepp Pärnu Kuninga tänava põhikoolist on üks kolmest õnnelikust, kes loosi tahtel saab peaauhinna – tahvelarvuti Prestigio.

Pärnu keskraamatukogus toimus Lermontovi 200. sünniaastapäevale pühendatud etlejate konkurss. 

Käes on kuldne sügis, õues sajab aastaajale kohaselt vihma, puud on kollased ja pihlamarjad valminud. Pärnu Männipargi lasteaias käib aga töö omasoodu, just lõppes meil leivanädal ja kätte on jõudnud veenädal.

Pärnu Postimees kutsub Pärnumaa eelkooliealisi lapsi osalema joonistusvõistlusel "Mina märkan!".

Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory avati täna Pärnu Saksa tehnoloogiakooli esindus ja Deutschland õppestuudio. Esinduse avamine on jätkuks suvel allkirjastatud koostöölepingule. Pidulikul avatseremoonial heisati Mektory maja ees väljakul Saksa Liitvabariigi rahvuslipp.

Kolmapäeval, 15. oktoobril tuleb Pärnu lastega kohtuma kirjanik Andrus Kivirähk. Paljude populaarsete raamatute autor ajab Pärnu keskraamatukogu esimese korruse saalis kuulajatega juttu, loeb ja vastab küsimustele.

Õpioskuste võistluse piirkonnavooru kolm parimat Pärnu linnas olid Kuninga tänava põhikooli, Vanalinna põhikooli ja vabakooli võistkond.

Elisa juhatuse liige Andres Hiiepuu andis täna digipöörde pilootprojektis osalevale Pärnu Vanalinna põhikoolile üle 30 uut tahvelarvutit.

Kaunil oktoobriõhtul kutsusid Pärnu Liblika tänava lasteaia lapsed külla oma armsad vanaemad ja vanaisad, et tutvustada neile lasteaeda ja veeta koos õdus õhtupoolik.

Elisa Eesti ASi juhatuse liige Andrus Hiiepuu andis eile Pärnu Vanalinna põhikoolile üle 30 Samsung GalaxyTab 4 tahvelarvutit.

Sideteenuste pakkuja Elisa töötajate heategevusliku eesmärgiga fondi abil soetati 30 Samsung Galaxy Tab 4 tahvelarvutit ja anti need täna pidulikult üle Pärnu Vanalinna põhikoolile.

Õpioskuste võistluse Pärnu piirkonnavooru võitsid Paikuse põhikooli kuuendikud, teiseks tuli Kilingi-Nõmme gümnaasiumi võistkond ja kolmandaks Audru kool.

Reedel oli Tootsi lasteaias-põhikoolis leivapäev ja õhtul võis nautida muusikute jäljendajaid.

Ettevõtlusnädalal külastasid Pärnu Vanalinna põhikooli õpilased ettevõtteid ja iga klass sai näha, kuidas neis töö käib.

Ettevõtlusnädala ettevõtmiste raames osalesid ekskursioonil ettevõtetesse 36 õpilast Pärnu Raeküla kooli 7.–9. klassidest.

Pärnus Raeküla metsas toimusid 1. oktoobril Pärnu linna koolide teised elamusmängud, mille korraldamiseks kirjutasid Raeküla kooli õpetajad haridusprojekti.

Eile toimus Pärnu keskkonnahariduskeskuses Pärnumaa koolide 5.–7. klasside õpilastele Soome lahe teemaline viktoriin “Üheskoos Soome lahe heaks”.

Sügisel suure hulga varem teistes koolides õppinud õpilasi vastu võtnud Pärnu Raeküla kool on muutustega kohanenud, rahul on nii lapsed kui esimest aastat Raeküla kooli õpetajad.

Pärnumaa Rajaleidja keskus ootab kuni 26aastasi noori seminarile „Teadlikult tööturule“, esimene selleteemaline seminar on 4. novembril.

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium alustab salongiõhtute hooaega täna Claudia Schwab Trioga.

Mai kool kavandab kooliveerandi lõpus õpilaste innovatsioonipäeva, mille raames toimub arvukalt üritusi, sealhulgas annavad õpilastele etendusi Tartu teadusteater, robotiteater ja vaadatakse planetaariumietendust.

Täna tähistas Audru kool oma 75 aasta juubelit.

Laupäeval, 11. oktoobril kutsub Karude jututuba 5-8aasta vanuseid raamatusõpru kolli- ja tondilugusid kuulama ja üheskoos kollihirmu ületama.

Tänavune aasta on üle-eestiline liikumiseaasta. Pillerpalli lasteaia meeskond korraldas enneolematu nädala – olümpianädala.

Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi eri ainete õpetajatel on saanud heaks tavaks teha koostööd ühiste arvestustööde koostamisel, ainevaldkonna päevade, näituste, õppekäikude ja -reiside korraldamisel.

Mürakarukool ootab kolmapäeval, 8. oktoobril kõiki 1,5- kuni nelja-aastaseid poisse-tüdrukuid koos vanematega laulumänge õppima. Ette võetakse koogitegu. See meeldib nii Krõllile kui karuperele, kes just kolmapäeviti kööki tõttab.

Nagu iga aasta oktoobri alguses, toimus ka tänavu Pärnu Vanalinna põhikoolis õpetajate päeva tähistamine. Tunde andsid 9. klasside õpilased ja õpetajad said vaba päeva. Kõikidel õpilastel oli neli lühendatud tundi, mis möödusid kõigi jaoks kiirelt ja lõbusalt.

 Eesti rahvakalendri üks paljudest tähtpäevadest on mihklipäev, mida tähistatakse 29 septembril ja loetakse suve lõpetamise ja talve alustamise pühaks.

Pärnumaa kutsehariduskeskuse (PKHK) 100 töötajat on täna koolipingis, et osaleda seminaripäeval „Hariduse väljakutsed“, õpilastel on sel puhul iseseisva töö päev.

Reede õhtul toimus Pärnu kontserdimajas õpetajate päeva kontsertaktus "Pidulik õhtu sulle, õpetaja", kus linnajuhid andsid üle Pärnu tänavused hariduspreemiad.

„Õpetaja, mida see tähendab? “uurisid Pärnu Raeküla kooli 1.c ja 1.b klassi õpilased, kui olid kuulnud RMK Kabli õppekeskuse programmi nime. Küll nad mõistatasid, mida sellist pealkirja kandvas tunnis õppima hakkavad. Kuid õpetajad ei reetnud saladust. Oma silm on kuningas ja nii otsustatigi metsaelu saladused ise järele kaeda.

Kolmapäeval leidis Pärnu keskraamatukogu saalis aset liikumisaasta lugemisvõistlus, kus parima ettelugeja tiitlile võistlesid Pärnu linna ja maakonna neljandate klasside õpilased.

Pärnu Päikesejänku lasteaia vanema rühma lapsed käisid Vana-Pärnu keskuses tegutsevatele väärikatele tervist ja jõudu soovimas.

Tänavu augustis ilmus Pärnu lasteaedade majandusjuhatajate algatusel linna lasteaedade esimene retseptikogu, milles pakutakse hõrgutavaid lisandeid igapäevase toidu rikastamiseks. Kogumiku valmimisel on kaasa löönud idee algatajad, kokad, lasteaiaõpetajad, lapsed ja nende emad-isadki.

Küsitluses on osalenud  inimest