Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Raeküla põhikooli kuuendate kuni üheksandate klasside ligemale 150 õpilast vahetas koolipingi eile töötubade vastu, et saada aimu, milline kutseõppevalik teha.

 

Neljapäeva õhtul toimub Sütevaka humanitaargümnaasiumis salongiõhtu, kus astuvad üles Kristiina Ehin, Silver Sepp ja erikülalisena Ly Seppel-Ehin.

Igal aastal esimese advendihommiku tähistamisega saab Pärnu Pöialpoisi lasteaias alguse jõulumuinasjutt. Esmaspäeva hommikul, laste saabudes on lasteaed muutunud muinasjutumaaks. Igal aastal pisut isemoodi, kuid kindlasti on enamiku majast vallutanud päkapikud.

Pärnumaal Lindi külas meisterdati tänavuseks jõuluajaks lasteaia-algkooli hoovile omanäoline jõulupuu, mille valmimisel olid abiks kohaliku kaluriküla mehed.

Pärnu Mai kool osutus valituks koolidevahelisse strateegilisse koostööprojekti Erasmus+, mille teema on „Loodusteaduste õpetamise eri metoodikate uurimine tõstmaks õpilaste motivatsiooni ja teaduslikku kirjaoskust“.

Eile selgusid üle-eestilise ProgeTiigri tehnoloogiakonkursi „Tuleviku õpperuum 2050!“ finalistid, kelle hulka kuulub ka Pärnu Mai kool.

Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilased viisid Pärnu linna koolide geograafiaolümpiaadilt kodukooli üheksa auhinnalist kohta.

Pärnu neiu Liisa Lotta Tomp algatas oma luulekoguga kampaania “Loe läbi ja anna edasi”, et suurendada eestlaste huvi luule vastu.

Pärnu vabakool avas Endla teatri jalutussaalis-galeriis järjekorras juba 13. Nõiamäe näituse, seekord pealkirjaga „Kaunitar ja koletis“.

Täna õhtuhämaruses toimus taas Koidula pargis juba 1960. aastatest alguse saanud Koidula kooli traditsioonile õpilaste tõrvikutega rongkäik ja ettevõtmisega tähistati Lydia Koidula 171. sünniaastapäeva (vana kalendri järgi). Pidulikul üritusel loeti Koidula luulet, esines segakoor, sõnavõttudega esinesid kooli direktor Indrek Kaldo, poeet Margus Konnula ehk Contra ja Koidula muuseumi juhataja Elmar Trink.

Täna õhtuhämaruses toimus taas Koidula pargis juba 1960. aastatest alguse saanud Koidula kooli traditsioonile õpilaste tõrvikutega rongkäik ja ettevõtmisega tähistati Lydia Koidula 171. sünniaastapäeva (vana kalendri järgi). Pidulikul üritusel loeti Koidula luulet, esines segakoor, sõnavõttudega esinesid kooli direktor Indrek Kaldo, poeet Margus Konnula ehk Contra ja Koidula muuseumi juhataja Elmar Trink.

Jõulukuu teise nädala neljapäeva hommikupoolikul täitis Pärnu toimetulekukooli sigin-sagin, sest algamas oli iga-aastane traditsiooniline jõululaat.

Pärnu Mai kool selgitas välja parimad emakeeletundjad, keda tunnustatakse 15. detsembril hotellis Strand toimuval jõulupeol.

Nelja aasta eest õpilasfirmana alustanud OÜ Tegude Kalender on välja andnud 2015. aasta seina-, laua ja e-kalendri.

Maakondlikus füüsikaviktoriinis võttis mõõtu kaheksa viieliikmelist võistkonda, auhinnalised kohad võitsid Vändra gümnaasium ning Sauga ja Pärnjõe põhikool. 

Pärnu lasteaed Pillerpall sai Tartu ülikooli 7. väärtuskasvatuse konverentsil "Hea kool kui väärtuspõhine kool/lasteaed. Kuidas tagada kiusamisvaba haridustee" hea lasteaia edendaja 2014 tunnustuse.

Pärnumaa noorte liit korraldas Pärnu noorte vabaajakeskuse klubis-kohvikus IN õpilasesindustele kahepäevase koolituslaagri.

Loodus annab märku, et varsti on jõulud käes. Kui eelmisel aastal vaatasid Pärnu Vanalinna kooli õpilased Endla teatris lavastust „Hiired pööningul“, siis sel aastal kutsus Pärnu muuseum vaatama rahvuslikku jõuluetendust „Mutionu jõulupidu“.

Neljapäeva, 11. detsembri ennelõunal ootab Pärnu toimetulekukool kõiki jõululaadale.

Käes on jõulukuu. Lapsed sätivad aknalauale susse ja ootavad pikisilmi päkapikke. Nii suured kui väikesed püüavad sel kuul olla sõbralikumad, töökamad, sõnakuulelikumad kui tavaliselt. Püüame öelda üksteisele häid ja tunnustavaid sõnu, mille tihtipeale unustame.

Üleriigilise inglise keele olümpiaadi Pärnu piirkonnavoorus võistles 53 gümnaasiumiõpilast, maakonnakoolidest võttis mõõtu 17 gümnasisti.

Pärnu koolide õpilased võistlesid üleriigilise saksa keele olümpiaadi piirkondlikus voorus.

Pärnumaa 4H noored kogunesid 5. detsembril Tootsi, et anda aru oma tegemistest aasta jooksul.

Pärnu Kuninga tänav põhikooli õpilased osalesid Tallinnas VPISLi sisekergejõustiku mitmevõistlustel ja tõid koju auhinnalisi kohti.

Hoolimata kooliaastast asenduspinnal, algavad Pärnu Koidula koolis Lydia Koidulale pühendatud üritused tavapärasel ajal enne jõule: ettevalmistused üleriigilise luulevõistluse korraldamiseks on lõpusirgel ja koolipere on kutsutud traditsioonilisele tõrvikutega rongkäigule Koidula ausamba juurde.

Pärnu Kuninga tänava põhikoolis toimusid andeka noore laulja Helen Adamsoni algatatud üleriigilise kiusamisvastase projekti saalitunnid 4.–9. klassidele.

Laupäeval Pärnu Keskuses uksed avanud vabakooli jõulumaa pakkus linlastele meeleoluka päeva.

Nagu jõuluajal tavaks, kogunevad teise advendi eel Pärnusse Port Arturi kaubanduskeskusesse õpilasfirmad üle Eesti.

Pärnu Keskuses oli täna avatud vabakooli jõulumaa.

Pärnu linna koolide kolmkümmend kuus parimat ilulugejat esitasid Koidula muuseumis Lydia Koidula ja Contra loomingut - toimus üleriigilise etluskonkursi "Koidulauliku valgel" piirkonnavoor.

Pärnu Raeküla kool võõrustas hiljuti Muhu ja Laulasmaa kooli kolleege, kellega mindi pärast pikki nõupidamisi Pärnu kultuurielu kaema.

Kolmapäeval, 10. detsembril ootab Mürakarukool 1,5-4 aasta vanuseid poisse-tüdrukuid koos vanemataga laulumänge õppima. Keskraamatukogu suurte akende taga piiluvad seekord päkapikud.

Inimestel on tore komme kõige pimedamal ja energiavaesemal ajal jagada üksteisega hoolivust ja hingesoojust. Esimese advendi puhul käisid Raeküla kooli 2.b klassi õpilased Raeküla lasteaia lastele jõulujuttu lugemas.

Novembrit on ikka peetud halliks ja igavaks sügiskuuks. Vanarahvas nimetas novembrit hingede-, mardi- ja kadrikuuks. Pärnu Mai lasteaedki elab vanarahva kalendrit jälgides. Sel aastal aga tahtsime, et ka novembris võiksid lapsed ja suured näha kirevust ja tunda tegutsemislusti.

(1)

Pärnu Kuninga tänava põhikoolis saab vaadata fotonäitust „Veemaailm“, pildid on teinud Valdur Maibach.

Pärnu Rääma põhikoolist sai alguse üle-eestiline Jeemeni nädal, mille käigus tutvuvad Eesti viie kooli õpilased sealse kultuuriga ja korraldavad Jeemeni tüdrukute hariduse toetuseks heategevusüritusi.

Pärnu Mai kooli hoonet osaliselt rekonstrueeriv ja maja madalale osale pealeehitust rajav Remet on töödega graafikus.

Raeküla koolis on aastaid olnud tore komme tegelda heategevusega. Igal aastal oktoobrikuus koguvad lapsed Pärnu kodutute loomade varjupaigale annetusi. Kodudest tuuakse patju, tekke, koera- ja kassitoitu, ise meisterdatud mänguasju ning palju muud lemmikloomade eluks vajalikku. Lastega on alati liitunud loomasõpradest õpetajad ja teised koolitöötajad.

Neljapäevane kuues tund Pärnu Mai kooli kabinetis 333 oli kõike muud kui tavaline: põlevad küünlad, palju õpetajaid ja 18 õpilast, kõigil ühesugune kodutöö ette valmistatud. Algas Koidula ja Contra luule parima esitaja konkurss.

Pärnumaa Rajaleidja keskus vahendas portaali parnunoored.ee kaudu noortele töövarjukohti 28 ettevõttest ja asutusest Pärnust ja Pärnumaalt.

Pärnu linna ja maakonna gümnaasiumi lõpuklasside õpilased saavad reedel algavale Eesti suurimale haridus- ja infomessile Teeviit sõita Rajaleidja tellitud bussiga tasuta.

Pärnu maakoolide luulekonkursil „Koidulauliku valgel“ astusid publiku ja žürii ette noored  luulelugejad.

Teisipäeval, 2. detsembril võivad kooli minevate laste vanemad end kurssi viia, millised on ootused kooli minevate laste suhtes.

Pärnu raekoja saalis toimunud koolinoorte viktoriini "Meie Pärnu" võitis 7.-9. klasside arvestuses Kuninga tänava põhikool, 10.-12. klasside arvestuses oli parim Koidula gümnaasiumi võistkond.

Pärnu Mai tänava lasteaia ligi 30 koolieelikust poissi käisid eile Pärnumaa kutsehariduskeskuses, kus nad uudistasid autotehniku, puidu- ja metallitöötlemise ning ehituse eriala õppekodasid.

Politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse politseikooli vanemspetsialist Triinu Laos ja kuus esimese kursuse kadetti külastasid Lõvikeste lastehoidu, kus rääkisid liiklusest ja valmistasid mudilastele helkurid.

Pärnu linna kolmandate klasside õpilased võtsid mõõtu Nuputa võistlusel ja peastarvutamises.

Pärnu linna koolide parimad etlejad lugesid luuletusi teemal “Perekond”. Loeti eri autorite loomingut ja luuletustes olid tegelasteks isad, vanaemad-vanaisad ja isegi head vampiirid.

 

Tavakohasel algklasside kunstikonkursil osalesid kõik Pärnu linna koolide 1.-4. klasside õpilased.

Tahte triumf – nii võiks öelda Pärnu Kesklinna lasteaia õuesõppeklassi kohta, mida lasteaia hoovil kõrguvate kaskede kõrvale nädala alul ehitama hakati ja mis avardab oluliselt laste õuesõppimise võimalusi, sõltumata ilmast või aastaajast.

Küsitluses on osalenud  inimest