Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pärnu Nikolai tänava pärnaallee puudele kinnitati mitukümmend linnumaja, mille meisterdasid siinsed kooliõpilased ning Ahvenamaa kunstnikud ja lapsed.

Pärnumaa koolide 4. klasside inglise keele olümpiaadil jagasid esikohta Aet Marliise Eriste ja Maria Ilp.

Pärnu Raeküla koolis on traditsiooniks saanud korraldada ainenädalaid, näiteks emakeeles, võõrkeeltes, reaalainetes. Viimane oligi reaalainete nädal.

Eelmisel nädalavahetusel suundus Pärnu Raeküla kooli 20-liikmeline delegatsioon Lätti, kus Bergi kunsti- ja muusikakoolis toimus kohtumine Balti riikide koolide projekti „Riia – Euroopa kultuuripealinn 2014“ raames.

Pärnu kuursaalis toimus laupäeval traditsiooniline staarijäljendajate konkurss "Pärnumaa Playback", mis annab noortele võimaluse samastuda enda lemmikartistiga ja end laval staarina tunda.

Võrumaa õppejuhtide külaskäik Pärnu vabakooli kujunes nii külalistele kui võõrustajatele kasulikuks kogemuste- ja mõttevahetuseks.

 

Maakoolide 4.–6. klasside emakeeleolümpiaadil osales sadakond last.

 

Pärnu muusikakooli kolmanda klassi trompetiõpilane Aleksander Pors võitis rahvusvahelisel trompetisolistide konkursil „Tallinn 2014“ kolmanda auhinna ja seda juba teist aastat järjest.

Pärnu koolide 4. klasside õpioskuste olümpiaadi esimene ja teine koht läksid Koidula gümnaasiumi, kolmandat kohta jagasid Kuninga tänava põhikooli ja Vanalinna kooli õpilased.

Pärnu koolide teaduspäeva kõige nooremad osalised, Kuninga ja Vanalinna kooli kolmandikud, kuulasid täna huviga loengut sellest, mida kujutab endast äike ja millised on äikesenähtused.

Maakoolide vene keele olümpiaadil võistlesid 7.–9. klassi õpilased.

 

 

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi ja kirjastuse Varrak korraldatava kolmanda mängu ja kogu mälumängusarja võitis Sütevaka humanitaargümnaasiumi võistkond

Laupäeval, 12. aprillil ootab Karude jututuba 5–8aastasi raamatusõpru Pärnu keskraamatukokku reisilugusid kuulama. Seekord võtavad kõik jututegelased ette sõidu üle mere.

Gümnaasiumiõpilaste üleriigilisel bioloogiaolümpiaadil pälvis kümnendate klasside arvestuses kolmanda koha Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilane Ida Maria Orula, kelle õpetaja on Allan Lorents.

Neljapäeval, 10. aprillil on Pärnu linna seitsmes koolis teaduspäev, mis pakub huvilistele arvukalt põnevaid loenguid.

Pärnu koolide infootsimisvõistlusel olid edukaimad Kuninga tänava põhikooli õpilased.

“Tüdruk, armastan päikest ja tuuli. Tüdruk, sinust ma unistan vaid. Oi neid kirsina punavaid huuli, tüdruk, ütle mul, kust sa need said,” kaikus tuntud viis Raido ja Julius Koppeli pillidest täna hommikul üle Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi uue maja.

Rahvusvahelise lastekirjanduse päeva puhul kohtus Pärnu Vanalinna põhikooli õpilastega noor kirjanik Janika Vaht.

Emakeelepäev ja lasteraamatupäev andsid Pärnu Pillerpalli lasteaia Muumitrollide rühmale inspiratsiooni nädalateemadeks ja viie-kuueaastased lapsed said neil teemadel huvitavaid teadmisi-kogemusi.

Kolmapäeva ennelõunal ootab Pärnu keskraamatukogu Mürakarukool 1,5–4 aasta vanuseid lapsi koos vanemate ja vanavanaematega kevadpühadeks valmistuma.

Pärnu täiskasvanute gümnaasiumis on  näitus, mis tutvustab ajaloolisi ehitisi Eestis ja mujal maailmas. Siin saab tutvuda mõisaarhitektuuri ja kirikutega.

 

 

Sindi seltismajas toimus laupäeval võimlemispidu, millel osales üle saja esineja kohapealt, Kilingi-Nõmmest, Uulust ja Pärnust. Avasõnad ütles viimseni kohani vaatajaid täis saalile Sindi linnapea Marko Šorin.

24.–28. märtsini toimus Pärnu lasteaias Kelluke III teatrifestival. Kuna 27. märtsil on teatripäev,, on traditsiooniks saanud just märtsis teatrifestivale korraldada.

Märtsikuus toimus rahvusvaheline haridusjuhtide õppelähetus “Kutseõpe kui riigi hariduse ja majanduse alustala” Tšehhi Vabariigis Poděbrady linnas.

Kaitseministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi ning Eesti NATO ühingu korraldatud koolinoorte loomevõistluse „NATO mäng" võitjaks kuulutati täna Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi võistkonna koostatud kaardimäng „Natonia“.

Ühel päeval tuli Uulu kooli õuele viis härrat, kes tutvustasid end meie 1.–6. klassi õpilastele järgmiselt: fotograaf, matkatark, jahitark, loodusevaatleja ja taimetark. Nad olid valmis meiega oma tarkusi jagama ja meie olime valmis kuulama ja vaatama.

Kolmapäeval, 2. aprillil tähistas Pärnu Vanalinna põhikool rahvusvahelist lasteraamatupäeva traditsiooniks saanud algklasside raamatutegelaste karnevaliga.

Raeküla lasteaia perel tekkis kümme aastat tagasi mõte korraldada lastele ja peredele ühiseks koosviibimiseks tore üritus – perepäev.

Tootsi kool kutsus naljapäeval külla teised Pärnumaa koolid, et iga kooli õpilased esitaksid Eesti naljajuttude ja -salmide kuldraamatust jutu või salmi.

Vändra gümnaasiumi õpilasesindus JATS korraldas juba viiendat korda filmifestivali.

Pärnu ühisgümnaasiumi abiturient Kevin Lilleleht saavutas üleriigilisel filosoofiaolümpiaadil kolmanda koha, finaalis oli sel aastal lausa neli ühisgümnaasiumi õpilast.

Üleriigilisel ajaloo-olümpiaadil säras Pärnu Koidula gümnaasiumi üheteistkümnenda klassi õpilane Petra Prints, kes võitis esikoha, kogudes sajast punktist 98,5. See polnud Printsil esimene kord Eesti parim olla, kaks aastat tagasi võitis ta samuti üleriigilise ajaloo-olümpiaadi.

Pärnu keskraamatukogu lasteosakond tähistab 2. aprillil rahvusvahelist lasteraamatupäeva lugemishuvilistele lastele mängulaeva avamisega.

(1)

Pärnu linnakoolides alustab järgmisel õppeaastal kooliteed kuni 19 klassitäit 1. klassi õpilasi, mis on ühe klassi võrra enam, kui läks kooli mullu sügisel.

Täna tunnustasid Sihtasutus Innove ning haridus- ja teadusministeerium 2013. aasta karjääri- ja õppenõustamisspetsialiste, laureaatide seas on Pärnu õppenõustamiskeskuse kaks spetsialisti. 

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Pärnu Koidula gümnaasiumi õppehoone rekonstrueerimistööde riigihanke, ehitustegevusega on plaanis alustada suvel ja kool avada 2015. aasta sügisel.

Maagümnaasiumide 10. ja 11. klasside maakondliku inglise keele olümpiaadi võitis Rasmus Karits Pärnu-Jaagupi gümnaasiumist, talle järgnesid Ago Tominga Kilingi-Nõmme gümnaasiumist ja Venno Männik Häädemeeste keskkoolist.

Audru valla kultuurikeskuse teise korruse näituseruumis rõõmustavad silma laste joonistatud pildid, mis valmisid parimate kohamuistendite järgi.

Kuigi rahvakalendris on maarjapäev rõõmsameelne kevadine püha, läheb tänavune Halinga vallas ajalukku kui päev, mil vallavolikogu otsustas Pärnu-Jaagupi gümnaasiumi muuta põhikooliks ja Vahenurme algkooli neljaklassiliseks.

Täna pärastlõunal avati pidulikult Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi uus 600ruutmeetrine õppehoone.

Laupäeval toimus Pärnu kontserdimajas laste ja noorte tantsufestivali “Koolitants 2014” Pärnumaa piirkondlik eelvoor, mis on tantsijatele viimane pingutus enne finaalkontserti.

Pärnumaa Kodukandi noortekoja algatusel toimus Nooruse majas foorum “Koos on mõnus”, kus plaaniti edasist tegevust koos gaidide, skautide, noorkotkaste ja kodutütarde esindajatega.

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi vilistlased, lapsevanemad ja toetajad kogusid kampaania korras 12 500 eurot, mille eest ostetakse kooli järgmisel nädalal avatava juurdeehituse õpperuumidesse sisustust.

Kuressaare ametikoolis korraldatud kokaõpilaste võistluste “Kokakunst Kuressaares” medalikohad läksid laiali üheksasse Eesti ametikooli, ühe esikoha tõi Erik Tammeleht Pärnu kutsehariduskeskusse.

Laupäeval, 12. aprillil toimub Pärnus kuursaalis traditsiooniline staarijäljendamise konkurss Pärnumaa Playback, mis annab noortele võimaluse samastuda enda lemmikartistiga ja end laval staarina tunda.

Uue Eesti lastefilmi “Supilinna Salaselts” osatäitjateks kandideerib kokku üle 4100 lapse, järgmisel nädalal Pärnus toimuvale proovivõttele on end kirja pannud 270 last.

Paikuse huvikoolis toimunud Pärnu maakonna kunstiolümpiaadist 7.–12. klassi õpilastele võttis osa 47 õpilast 15 koolist.

Emakeelepäeva sissejuhatusega alustas Paikuse lasteaed Mesimumm juba nädala algul.

Tori, Tootsi ja Vändra valla lastekoorid valmistusid Tori põhikoolis laululaagris laulupeo "Aja puudutus. Puudutuse aeg" repertuaari ettelaulmiseks.

Traditsiooniliselt peeti Tori põhikoolis emakeelepäeva eel eesti keele ja kirjanduse nädalat.

Küsitluses on osalenud  inimest