Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Sel kuul tähistab Pärnu üks vanimaid, Ülejõe lasteaed oma 50 aasta juubelit.

Koolinoorte keemiaolümpiaadi Pärnumaa piirkonnavoorus oli kõige arvukamalt osalejaid kaheksandate klasside seas – 26, gümnaasiumiosas aga osalejaid nappis.

ProgeTiigri õpilaskonkursilt “Tuleviku õpiruum 2050” tuli auhinnaline koht Pärnu Mai kooligi.

Pärnu Koidula gümnaasiumi ja Vene gümnaasiumi ühises meedilaagris jagus mõtteainet, huvitavaid tegevusi ja uusi kogemusi kahte päeva.

Sel nädalal toimuvad 15 maakonnakeskuses ja Tallinnas noorteadlaste projekti „Elus teadus“ ja Eesti maaülikooli koostöös põhikooliõpilastele mõeldud Teaduslahingu eelvoorud. Pärnumaa piirkonna eelvoor toimus teisipäeval Mai koolis.

Kolm noort Pärnu kutti on valmis saanud midagi, mis ühendab kassettmagnetofoni helivõimsuse ja mobiiltelefoni portatiivsuse. See midagi on KMK ehk kaasaskantav muusikakeskus.

Pärnu täiskasvanute gümnaasiumis on väljas kaks uut õppetöö raames loodud näitust: „Väärtused minu elus“ ja „Reklaam või mälestusmärk“.

Sel kuul tähistab Pärnu üks vanimaid lasteaedu oma 50 aasta juubelit.

Viimaste päevade püsivad külmakraadid lubasid Pärnu Lastestaadionil lõpuks liuvälja avada, esimesed uisutajad pääsesid jääle pühapäeval.

Lastekrimkade kirjandusmäng tõi 106aastasesse Pärnu raamatukokku kümne Pärnumaa kooli võistkonnad, võitjatele saab au osaleda üleriigilises finaalmängus.

Algab Pärnu Zonta klubi andeka lapse stipendiumi ja Zonta Internationali ühiskondlikult aktiivsete noorte naiste stipendiumi taotluste vastuvõtmine.

Tori kool peab oma 140. sünnipäeva. Kooli alguseks loeme Tori kihelkonnakooli avamist.

Pärnu Vanalinna põhikoolis on juba kolmandat aastat korraldatud tervisenädalat, et tõsta õpilaste, õpetajate ja vanemate teadlikkust tervisest ja seda puudutavatest teemadest. Õpilastele on tervisest ja ohutust käitumisest kutsutud rääkima oma ala spetsialistid.

Täna jagatakse Varbusel Eesti maanteemuuseumis tunnustust riigi parimatele koolibussijuhtidele, kelle seas on Surju põhikooli bussijuht Vello Remmel.

Rimi eestvedamisel toimunud koolivihikute kujunduskonkursile “Minu uus vihik” saadeti üle 800 kavandi kogu Eesti koolidest. Gümnaasiumiastmes tunnistati parimaks Häädemeeste 10. klassi õpilase Merit Mägi vihikudisain.

Eelmisel aastal pidas Pärnu Männipargi lasteaed 50 aasta juubelit, kuid iga sünnipäev on tähtis. Traditsioonide kohaselt toimus ka sel aastal sünnipäevanädal, mille keskpunktiks sai maskiballi päev.

Eesti jalgpalliliidu projekti „Jalgpall kooli!“ raames käisid treenerid Rauno Tutk ja Eneli Vals Pärnumaal Lindi lasteaias-algkoolis ja Jõõpre koolis, kus panid pea kõik lapsed liikuma ja jalgpalli mängima.

Homme algab Vene ja Koidula gümnaasiumi kahepäevane meedialaager, mis on mõeldud kahe kooli meediasuuna õpilastele. Meedialaager toob õpilasteni tuntud meediategelased ja tutvustab Türi ringhäälingumuuseumi.

Pärnu linna noortekogu kultuuri- ja spordikomisjoni liikmete algatatud põhikooliõpilaste esimesed meistrivõistlused Vene kabes tõid omavahel mõõtu võtma 27 noort kabehuvilist.

Tartu ülikooli Pärnu kolledži vilistlaskogu eestvedamisel saab kolledžis peagi maailmakaardilt uurida, mis riikides kooli tudengid, vilistlased ja õppejõud parasjagu reisivad.

Pärnu ühisgümnaasiumis peeti seitsmendat korda Pärnu 5.–12. klassi õpilaste kunstikonkurssi.

Olav Ehala 65. sünnipäevale pühendatud 9. koolinoorte segakooride konkursi-festivali võitis A-kategoorias Sütevaka noortekoor.

Pärnu linna noortekogu korraldas möödunud nädalavahetusel teist korda ürituse „Tervisepäev“, et propageerida tervislikke eluviise. Seekordne tervisepäev toimus Pärnu Ülejõe gümnaasiumis.

Keeleõpetajad seisavad iga päev silmitsi küsimustega, kuidas keeleõpet tõhustada ja kuidas õpilasi keelt õppima motiveerida. Üks hea võimalus on võistlused.

Haridusorganisatsioonid otsivad võimalusi, kuidas siduda omavahel koole ja ettevõtteid ning panustada haridusse.

Gümnaasiumiõpilased peavad hiljemalt teisipäeval, 20. jaanuaril langetama riigieksamite valiku. Samaks ajaks peavad oma valiku tegema varem lõpetanud ja kutseõppeasutuste õpilased. Riigieksamitele registreerimine toimub eksamite infosüsteemis, kus koolid saavad oma õpilaste registreerimise seisu kontrollida 30. jaanuarini.

Pärnumaa 4H noored ja juhendajad kogunesid reedel Lindi lasteaeda-algkooli üritusele „Keep calm and have fun!“, mida korraldasid klubi A-rühm ja juhendaja Tarmo Tõnismann.

Kesknädalal toimus Pärnus Kentuki Lõvi seminarisaalis üle-eestiline KiVa (kiusamisvastane programm) kogemuspäev, kus osales 33 õpetajat, koolijuhti ja sotsiaaltöötajat.

Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi õppurid käisid õppereisil Tallinnas, kus külastasid raadio- ja telemaja ning energia avastuskeskust.

Teist aastat järjest jäätmekäitleja Kuusakoski korraldatud küünlaümbriste kogumisaktsioonile “Küünlaümbriste jaht” on registreerunud 5705 kooliõpilast kõikjalt Eestist ehk 2006 osalejat rohkem kui mullu.

Maa- ja linnakoolide ühisest muusikaviktoriinist võttis osa kuusteist 7.-9. klasside kolmeliikmelist võistkonda. Viktoriini teema oli Pärnumaa muusikaelu ja Eesti muusika.

Pärnu Raeküla koolis on kujunenud traditsiooniks kutsuda jaanuari kolmandal laupäeval sügisel esimesse klassi tulevad lapsed koos vanematega perepäevale.

Sügisel alustanud Pärnu Mai kool on oma esimesel õppeaastal pidanud taluma ruumikitsikust, ehitustolmu ja õppetööd mitmes majas. Nüüd on see aeg möödas: eile avati pidulikult 832 õpilasega kooli juurdeehitus ja uutes ruumides seati end sisse rohkem kui nädala jagu tagasi.

Sügisel alustanud Pärnu Mai kool on oma esimesel õppeaastal pidanud taluma ruumikitsikust, ehitustolmu ja õppetööd mitmes majas. Nüüd on see aeg möödas: täna avati pidulikult 832 õpilasega kooli juurdeehitus ja uutes ruumides seati end sisse rohkem kui nädala jagu tagasi.

Kolmapäeval, 21. jaanuaril kutsub Pärnu keskraamatukogu kõiki 1,5-4 aasta vanuseid poisse-tüdrukuid Mürakarukooli. Laulumängude sõnad on seekord villasemat sorti.

Pärnu linnavalitsus kinnitas uuel õppeaastal linna üldhariduskoolides avatavate esimeste ja kümnendate klasside õppekohtade arvu, senisega võrreldes on Raeküla koolis üks esimene klass rohkem ja ühisgümnaasiumis üks kümnes klass vähem.

Pärnu Mai kooli renoveerimise ajal lähikonnas laiali olnud klasside kolimine taas ühe katuse alla tõi kaasa halva üllatuse: rõivistu ei olnud suuteline nii suurt hulka lapsi vastu võtma.

Laupäeval Paikusel peetud Eesti karikavõistluste etapil E- ja D-klassis esinesid tublilt väiksed pärnakad.

 

Koonga põhikooli lumise peatrepi juures on sissepääsul suurte punaste tähtedega maalitud “ohutsoon”, siit käivad sisse-välja vaid ehitajad, teistel tuleb otsida tagaust.

 

Pärnu Vene gümnaasiumi ja Mai kooli sõprussuhted on alles lapsekingades. Kõik sai alguse Vene ja Mai kooli juhtkonna suhtlemisest.

Pärnu Vanalinna põhikoolis traditsiooniks muutunud loomade varjupaiga jõuluaegne abistamine sai selleks aastaks läbi.

Täna õhtul esineb Sütevaka salongiõhtul Trio Porteleki/Tärn/Pärnoja, kuhu kuuluvad Aron Porteleki (trummid, viola), Marti Tärn (bass) ja Erki Pärnoja (kitarr).

Mille jaoks me vajame traditsioone? Mis jääb kõige enam lapsepõlvest meelde? Mida meenutame soojusega südames ja mis annab jõudu elus edasi liikuda, naeratada ja jagada seda soojust ja rõõmu meie lastele?

Pärnu linnavalitsus alustas sel sügisel esimesse klassi tulijate avalduste vastuvõtmist. Eelmiste aastatega võrreldes algas avalduste vastuvõtt kaks kuud hiljem.

Ehkki käesoleva õppeaasta riigieksamid on veel mägede taga, üleriigiline eesti keele kirjalik eksam toimub 27. aprillil, on eksamitega seotud teine oluline kuupäev juba uksele koputamas.

Eesti Goethe seltsi, Tartu saksa kultuuri instituudi ja Tallinna Goethe instituudi korraldatud teise tõlkevõistluse võitis kooliõpilaste seas Pärnu neiu Ida Maria Orula.

Eesti koolispordi liidu ja Eesti haridustöötajate liidu korraldatud 26. üleriigiliste õpetajate võrkpallivõistluste võitja selgitasid finaalmängus Pärnumaa koolid.

Mürakarukool ootab kolmapäeval, 7. jaanuaril oma 1,5-4 aasta vanuseid õppijaid koos vanematega Pärnu keskraamatukogu saali lumehelbeid lennutama, laulma ja mängima.

Maapiirkonnas on jõutud gümnasistidele tasuta koolilõuna pakkumisega seadusest ette, arvestusliku 78 sendi kohta õpilasele möönavad koolipidajad, et abiks ikka.

Pärnu Mai koolis võeti eile kasutusse hulk ruume, mis lisandusid tänu 1971. aastal valminud hoone renoveerimisele ja maja ühekorruselisele osale pealisehituse rajamisele.

Küsitluses on osalenud  inimest