Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Laupäeval, 18. aprillil toimub Pärnu kuursaalis järjekordne staarijäljendamise konkurss Pärnumaa Playback, mis annab noortele võimaluse samastuda enda lemmikartistiga ja end laval staarina tunda.

Pärnu maakonna 10.–12. klasside inglise keele olümpiaadil jagus auhinnakohti kolme kooli, osalejaid oli kokku 23.

Väike, aga kodune Tootsi lasteaed tähistas oma 70. sünnipäeva sõbrapäeva kohvikuna, kus kogu lasteaia personal rõõmsalt kaasa tegi. Kodus küpsetati koogid, pirukad ja tordidki.

Tallinna tehnikaülikooli tudengimajas toimunud üle-eestilise eurolauluvõistluse võitis Pärnumaa ansambel Posõ.

Algamas on päästeameti koolitused algklassi õpilastele, gümnaasiumis ja kutsekoolis õppivatele noortele.

Pärnu ühisgümnaasiumis on sel nädalal Erasmus+ projekti raames kümme õpetajat ja kakskümmend õpilast Poolast, Küproselt, Türgist ja Itaaliast.

Täna toimus Pärnu Mai koolis teine laste ja noorte solistide konkurss Helisev Hääl.

Pärnu Päikesejänku lasteaia laste heaks toimus heategevuskontsert, mille korraldas lastevanemate loodud Eesti tulevikulapse sihtasutus, kontserdi kunstiline juht ja patroon oli Astrid Nõlvak.

Pärnumaa matemaatikaolümpiaadil üheksandike seas esikoha saavutanud Sauga põhikooli õpilane Andres Alumets käib kuuendas klassis ja matemaatikat õpib ta kodus isa käe all.

Pärnu linna noortekogu korraldab kirjandivõistluse, kuhu ootab osalema Pärnumaa kõikide põhikoolide ja gümnaasiumide õpilasi.

Pärnu kolme gümnaasiumi sisseastumiskatsetel osales ligemale pool tuhat õpilast, nii et koolid said vastu võtta tõesti vaid tublimad.

Pärnu kesklinna koolide võimlas toimus laupäeval neljandat korda tantsuvõistlus Pärnu Spring Cup, mis tõi kevadisse suvepealinna ligemale pool tuhat tantsijat.

Pärnu Mai koolis tähistati emakeele päeva ja alustati kevadist koolivaheaega Scrabble’i ristsõnamängu meistrivõistlustega.

 

Pärnumaa kooliteatrite festivalil žüriilegi silma jäänud Lindi väikesed nukunäitlejad käisid märtsi algul oma “Punamütsikesega” külas Viljandi nukuteatril, kellelt nukunäidend selgeks õpitigi.

Pärnumaa Rajaleidja keskuses alustab tegevust lastevanemate kool, et aidata lapsevanematel oma last paremini mõista ja arendada oskust toime tulla keeruliste olukordadega ning vähendada sellega kaasnevat stressi.

 

Vändra gümnaasiumi võistkond naasis Eesti koolinoorte mälumängu meistrivõistlustelt põhikoolide arvestuses teise kohaga.

 

Emakeelepäeval astus Pärnus Nooruse majas igakevadisel kooliteatrite festivalil üles 16 truppi oma lavastustega, kus kõlas mõttetihe emakeel.

Laupäeval, 21. märtsil toimub Uulu spordi- ja kultuurikeskuses jalgpalliklubi Poseidon lasteaedade päev, kus saavad esimese võistluskogemuse paljud noored Poseidoni pallurid ja oma esimese võistluse peavad maha suvel Eesti noorte meistrivõistlusi mängima hakkavad E-klassi tüdrukud.

Vändra gümnaasiumi võistkond naasis Eesti koolinoorte mälumängu meistrivõistlustelt põhikoolide arvestuses teise kohaga. 

Pärnumaa Rajaleidja keskuses alustab tegevust lastevanemate kool, et aidata lapsevanematel oma last paremini mõista ja arendada oskust toime tulla keeruliste olukordadega ning vähendada sellega kaasnevat stressi.

Sel kolmapäeval ootab Mürakarukool kõiki 1,5-4 aasta vanuseid poisse-tüdrukuid Pärnu keskraamatukogu saali sünnipäevalaule laulma, sest nende kool saab kolmeaastaseks.

Neljapäeval toimus Paikuse põhikoolis tugitoolispordipäev, mis oli ühtlasi 8.b klassi õpilaste Joanna Liisa Orava ja Maria Noormetsa loovtöö.

 

Keskraamatukogu lasteosakonnas on veel mõned päevad võimalik vaadata näitust "Loodus ja kaunid kunstid", kus üheskooas on  rõõmsat loomistööd teinud Pärnu lasteaialapsed ja nende õpetajad.

Surju vallas toimus eile juba neljandat aastat Ilmi Kolla nimeline etluskonkurss, millega ühtlasi tähistati emakeelepäeva.

Pärnumaa kutsehariduskeskus tutvustab järgmisel nädalal töötubades koolis õpetatavaid erialasid.

Märts kannab endas mõnusat kevadhõngu, pakkudes linnulaulu ja tärkavate lumikellukestega rõõmu nii suurtele kui ka väikestele. Märtsis tähistame peale kevade emakeelepäeva. See toob endaga kaasa loenguid, põnevaid kohtumisi, võistlusi ja viktoriine. Pärnu Vene gümnaasium tähistas emakeelepäeva juba traditsioonilise eesti keele peoga.

6. märtsil toimus Pärnu ühisgümnaasiumis Erasmus + projekti raames karjäärikonverents, mille sihtgrupi moodustasid 11. klassi õpilased. Konverentsi peaesineja oli karjäärikoordinaator-supeviisor-koolitaja Tiina Saar-Veelmaa, kes on oma ala tipp Eestis. Sellest annab tunnistust seegi, et teda olid tulnud oma kooli õpilaste kõrval kuulama huvilised Rajaleidjast ja linnavalitsusest.

Pärnus Nooruse majas stardib homme hommikul Pärnumaa kooliteatrite festival.

Tartu ülikooli Pärnu kolledži sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni 3. kursuse tudeng Merili Veskmets on koos kursusekaaslastega võtnud oma mureks aidata Aafrikas Tansaanias asuvat kooli.

Pärnu vabakoolis jõudis lõpule projekt “Vabakooli arenguhüpe aktiivõppemeetodite omandamise toel”, mille eesmärk oli õppida teadlikult kasutama aktiivõpet.

14. märts on emakeelepäev. Traditsiooniliselt korraldavad koolid emakeelega seotud üritusi kogu nädala. Kuna eesti keele ainesektsioonis oli juba sügisel plaani võetud, et Pärnu Vanalinna põhikooli korraldada on emakeelepäevaga seotud üritus, otsustasid õpetajad Eve Hirvela, Mare Hallop ja Eda Käsper arvesse võtta oma digipöörde kogemusi ja nii kuulutatigi Pärnu linna koolide 5.–9. klassi õpilastele välja luuletuste võistukirjutamine veebitahvlil: töö koostada kolme- kuni viieliikmelistes rühmades Piratepad- või Titanpad-veebitahvlil, vahetada kirjutamisjärge, igaühel vaid üks-kaks rida korraga.

Majandusolümpiaadi Pärnumaa piirkonnavooru kaks parimat, Mihkel Šorin ja Taavi Altpuu, kutsuti olümpiaadi lõppvooru.

Kuuendate kuni üheksandate klasside inglise keele olümpiaadi Pärnu linnavoorus olid kõige edukamad Reene Tammearu ja Kersti Pääro õpilased.

Pärnu Kuninga tänava põhikooli 8. hariduskonverents 16. märtsil on pühendatud teemale „Pädevused põhikooli riiklikus õppekavas: võimalusi muuta õppimist ja õpetamist mõnusamaks“.

Esimest korda toimunud koolinoorte teatripäeval said kooliõpilased praktikute käe all erinevais töötubades aimu, mida tehakse teatrite töökodades ja tagatubades.

Täna külastas Pärnu koole Saksa suursaadik Christian Matthias Schlaga, kes osales Sütevaka humanitaargümnaasiumis saksa keele päeval ja luges Kuninga tänava kooli neljandikele ette Janoschi raamatut „Kiri tiigrile“.

Täna võõrustab Endla teater kooliõpilasi, pakkudes koos 13 Eesti teatri, Viljandi kultuuriakadeemia ja Eesti kunstiakadeemiaga kogu päeva vältel õpitube ja etendusi.

Pärnu Kuninga tänava põhikooli 8. hariduskonverents 16. märtsil on pühendatud teemale „Pädevused põhikooli riiklikus õppekavas: võimalusi muuta õppimist ja õpetamist mõnusamaks“.

Üleeuroopalisele logopeedide päevale pühendatud teemapäeva Pärnumaa Rajaleidja keskuses tuli tähistama linna ja maakonna 35 logopeedi ja eripedagoogi.

Pärnu Vene gümnaasiumi õpilased võistlesid edukalt regioonidevahelisel vene keele olümpiaadil.

Pärnjõe põhikoolis oli noorteühingu Eesti 4H Pärnumaa piirkonna tantsupäev, mille teema oli „Minionidel külas“. Kaasa tuli tuua loomulikult banaane.

Endla teatri eestvedamisel on välja kujunenud tänuväärne traditsioon, et Pärnu toimetulekukooli õpilased ja nende pered on kutsutud enne esietendust osa saama teatri võlumaailmast.

Pärnu maakoolide käsitöö- ja kodundusolümpiaadi piirkondliku vooru parim käsitöötundja Marianne Hanson ja kodunduses parim Emilie Kirsi esindavad Pärnumaad üleriigilisel olümpiaadil Tallinnas.

 

Pärnumaa kutsehariduskeskuse noored riisusid Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimunud kutsemeistrivõistlustel Noor Meister koore, olles 12 medalikohaga Eesti edukaim kutsekool.

Pärnu linna vene keele kui võõrkeele aineühendus organiseeris sel õppeaastal ainealased võistlused 7.–11. klasside õpilastele.

Homme võõrustab Endla teater kooliõpilasi, pakkudes koos 13 Eesti teatri, Viljandi kultuuriakadeemia ja Eesti kunstiakadeemiaga kogu päeva õpitube ja etendusi.

Pärnu maakoolide käsitöö- ja kodundusolümpiaadi piirkondliku vooru parim käsitöötundja Marianne Hanson ja kodunduses parim Emilie Kirsi esindavad Pärnumaad üleriigilisel olümpiaadil Tallinnas.

Sel neljapäeval tuleb Pärnu keskraamatukogu saali lastega kohtuma Tähekese peatoimetaja Ilona Martson. Loetakse lugusid ja aetakse sünnipäevajuttu. Eesti vanim lasteajakiri on juba 55aastane. Lugemist ja loomingulist kaasalöömist pakub Täheke nii paberajakirjana kui tahvelarvuti vahendusel.

Pärnu linna õpilaste käsitöö, kodunduse ja tehnoloogiaõpetuse konkursil jagasid auhinnakohti 8.–9. klasside õpilased.

Pärnu maakoolide 4.–6. klasside matemaatikaolümpiaadil tuli auhinnakohti jagada tasavägiste võistlejate vahel.

Küsitluses on osalenud  inimest