Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Lõpe kool tähistas liikumisnädalat sel moel, et kogu koolipere läks metsa seenele.

(1)

Pargi tänava iidses koolimajas juba kaks õppenädalat töötanud Koidula gümnaasium on uue koduga kohanenud.

(1)

Septembri teisel pühapäeval tähistatakse Eestis vanavanemate päeva. See on päris uus tähtpäev, riigikogu võttis otsuse seda päeva tähistada vastu 2010. aastal veebruaris.

Audru koolis toimus reedel traditsiooniline spordipäev „Reipalt koolipinki“, mis seekord oli eriline koolile ja kogu vallale, sest päeva peasündmus oli vastrenoveeritud võimla avamine.

Läinud õppeaastal saavutasid pärnakad üleriigilistel aineolümpiaadidel mitu esikohta: kaks võitu võeti ajaloos, emakeele- ja muusikaolümpiaadidegi parimad olid Pärnust.

Pärnu munitsipaalüldhariduskoolide 88 põhikooliklassis õpib ettenähtust rohkem õpilasi, seadusemuudatust ära kasutades lubas linnavalitsus erandina kuni 39 õpilasega põhikooliklasse.

Pärnumaa keskkonnahariduskeskuses on september aasta töiseim kuu ja peagi avatakse traditsiooniline seenenäitus, mis seekord tuleb täiesti teistsugune kui tavaliselt, kuu lõpp on teadlaste öö päralt.

Kogu kooli looduspäevad on lisaks looduslaagritele Pärnu vabakoolis vana hea traditsioon ja alati kõigi jaoks oodatud. 2. septembril mahutasid end kõik 9. klassi bussidesse ja teistmoodi õppepäev võis alata. Ilm oli oivaline.

Juba kaheksandat aastat järjest alustas Jõõpre kool uut õppeaastat Valgerannas.

Kui Eesti olümpiaadide korraldaja Tartu ülikooli teaduskool tegi kokkuvõtteid eelmisest õppeaastast, oli rõõm tõdeda, et Pärnumaa koolide õpilased on saavutanud üleriigilistel olümpiaadidel häid tulemusi.

Juba teist aastat korraldab Pärnu Vanalinna põhikool septembri algul üheskoos linna spordiringide treeneritega spordipäeva, et tutvustada õpilastele kodulinna sportimisvõimalusi.

Tervisenädal „Reipalt koolipinki“ saab avalöögi sel nädalavahetusel Pärnus toimuva Jüri Jaansoni kahe silla jooksu ja lastejooksudega. Tervisenädal kestab 12. septembrini.

Pärnu üldhariduskoolide õpetajaskonda lisandus sellest õppeaastast kolm verivärsket õpetajat: emakeele ja kirjanduse õpetajad Kristiina Hunt ja Joonas Krüger ning muusikaõpetaja Kadri Põder.

Teadmiste päeva lipuehtes Pärnumaa linnades ja külades helises eile koolikell esimest korda 928 tüdrukule ja poisile, kellele aktustel sooviti visadust tarkust taga nõuda.

Eile avatud Raeküla kooli algklasside maja võib pidada Pärnu kõige nüüdisaegsemaks renoveeritud koolihooneks, mis 1. septembril oli valmis õpilasi vastu võtma.

Lasteombudsmani eestvedamisel valmis kodulehekülg „Kool kiusamisest vabaks“, kust leiab praktilisi soovitusi kiusamise ennetamiseks ja kiusamisjuhtumite lahendamiseks.

Kolmapäeval, 3. septembril  kohtub Koidula gümnaasiumi 30 õpilast Tallinnas Nordea kontserdimajas USA presidendi Barack Obamaga.

Pärnu ühisgümnaasiumi kooliaasta algas valges koolimajas koolilipu sissetoomise ja Eesti Vabariigi hümniga.

Pärnu linna lasteaednikud kogunesid lõikuskuu lõpupäeval Jõulumäe mändide alla õppepäevale „Päri Pärnu pärimusi!“.

Kooliminek on kauaoodatud sündmus kogu perele, tähistades ühe ajajärgu lõppemist ja teise algust. Nukud, autod ja armsad lasteaiakaaslased ei kao kuhugi, kuid kindlasti tuleb kooliteed alustades muutuda iseseisvamaks. 

Pärnus avab esmaspäeval uksed Raeküla kooli renoveeritud algklasside maja.

Mõne päeva pärast algaval uuel kooliaastal peavad Pärnu ühisgümnaasiumi õpilased alustama koolitööd endises Hansagümnaasiumi majas Kooli tänaval, kus ühisgümnaasium on töötanud varemgi.

Üheksa riigi õpilased kirjutasid täna Pärnus Sütevaka humanitaargümnaasiumis olümpiaaditööd, mille teemaks oli "Esimene maailmasõda", meenutamaks esimese maailmasõja puhkemise 100. aastapäeva ja arutlemaks sõja pärandi üle.

Port Artur kingib kõigile Pärnu linna ja maakonna esimese klassi õpilastele koolitarvetega koti.

Selle nädala teises pooles toimub esimest korda Pärnus ja Eestiski rahvusvaheline ajaloo-olümpiaad, kus oma teadmised panevad proovile üheksa riigi gümnaasiumiastme õpilased.

Sel nädalal avatakse Pärnus Hommiku tänaval liikumiskunsti kool Marion, mis pakub noortele ja lastele tantsu- ja lavakoolitust ning täiskasvanutele kehakoolitust.

Esmaspäeval toimusid Pärnumaa kutsehariduskeskuses (PKHK) sisseastumiskatsed keskhariduse järgsetele erialadele. Populaarsemateks osutusid kosmeetiku (2,94 inimest kohale), majandusarvestuse ja maksunduse (2,9) ja väikeettevõtluse (2,53), juuksuri (1,69) ja ärikorralduse (1,4) eriala.

Laupäeval, 9. augustil alustasid 4H Pärnumaa noored Pärnust sõitu Ida-Virumaale Karjamaale, et veeta neli toredat päeva Eesti 4H suvepäevadel.

Pärnu linnapea Toomas Kivimägi ja abilinnapea Jane Mets saatsid täna hommikul presidendi vastuvõtule sõitvad kuldmedaliga kooli lõpetanud Pärnu noored heade sõnadega pidulikult teele.

Täna lõpetas oma malevasuve Rääma kooli rühm.  Kümme 6.–8. klassi seljatanut alustas kaks nädalat tagasi, korjates prügi Raekülast, Reiu jõe ja Jaansoni raja äärest.

Pärnu linnavalitsuse tänasel istungil otsustati määrata gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetajatele 100 euro suurune õpilaspreemia.

Reedel toimus Pärnu linna noortekogu 2013/2014 viimane pidulik istung. Vaadati läbi rahuloluküsitluste kokkuvõte, tunnustati parimaid, valiti uus juhatus: esimees Karoliine Aus, aseesimees Mattias Soosalu ja infojuht Laura Kiviselg ning tehti kokkuvõte äsja lõppenud tegevusaastast.

Paikuse põhikooli kaks aastat kestnud Comeniuse projektile pandi punkt viimastel kohtumistel Hollandis ja Saksamaal.

Kui koolikell viimast korda heliseb ja lapsed suvepuhkusele tõttavad, ei tähenda see sugugi, et nad koolimajaga hüvasti jätavad. Raeküla kooli lastel on tore võimalus veel nädal kooli pikendust saada. Nimelt toimub meil isemoodi linnalaager, mille vältel pakuvad õpetajad algkoolilastele tegutsemist koolis ja väljaspool koolimajagi.

Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi 42 õppijat oli kutsutud Koidula muuseumisse, et võtta vastu tänumeene oma tubliduse eest.

Pärnu kolledž tegi vastuvõtutingimustes olulise sisulise muudatuse: enam ei arvestata riigieksamite tulemusi, vaid vastuvõetute pingerida moodustub ainult sisseastumiseksami tulemuste alusel.

Olen esimest aastat klassijuhataja. Meie klassi Otepää reis oli mu esimene ööbimisega reis õpilastega ja ma ei osanud midagi karta, arvasin, et kõik läheb suurepäraselt. Kui ilmnes, et pean olema ainus täiskasvanu reisil, imestasid kolleegid Pärnu Vanalinna põhikoolist, et küll ma olen julge, kui sellise suure ja testosterooni täis klassiga aktiivseid tegevusi tegema lähen. Mõtlesin, et mis mul ikka karta.

Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi 42 õppijat oli kutsutud Koidula muuseumisse, et võtta vastu tänumeene oma tubliduse eest.

Õppeaasta ongi läbi. Vene gümnaasiumi 5.k klassile polnud see üldse lihtne aasta. Nii vanematele kui lastele oli palju uut: uued õpetajad ja klassikaaslased ning vajadus õppida osa aineid eesti keeles.

Pillerpalli lasteaia Mürakarude rühma 6–7aastased lapsed käisid koos peredega ühisel õppereisil Tõstamaal ja Ermistu järve ääres.

Pärnu keskraamatukogu lasteosakond pakub suvel tegevust tänavadetektiividele. Proovida võivad kõik, kel uudishimu ankrukastist, laevast ja Pärnu linna kaardi pealt leitud asitõendid üle vaadata ja lünklikud tänavanimed paika panna.

Kuidas huvitavalt rääkida lapsele tervislikest eluviisidest? Kas õpilane on suuteline võtma iseseisvalt vastu otsuse ja tegema õigeid valikuid oma tervise heaks?

“Teie olete selline publik, kes on saanud rohkem kiita kui märkusi,” arvas muusik Silver Sepp, esinedes oma fantaasiapillide saatel väga tublidele õpilastele, kelle saavutuste loetelu kinnitas nende õpitahet ja edukat osalemist maakondlikel olümpiaadidel.

Pärnu maakonna tublide õpilaste tunnustamisel astus üles fantaasiapillimängija Silver Sepp, kes naelapilli mängides lõbusalt improviseeris.

Teisipäeval võis Tahkuranna vallas Reiu ja Rae ranna vahelisel alal mere ääres näha askeldamas Uulu kooli õpilasi, õpetajaid ja vallarahvastki, kel tööpäeval mahti oli, et ühistöös teha mereäär surnud kaladest puhtaks.

Lõppev õppeaasta oli Pärnu Kuninga tänava põhikool õpilastele ja õpetajatele edukas. Hästi tehtud töö eest andis kool üle terve virna raamatuid, tänu- ja kiituskirju.

Pärnus Raeküla suusa-jooksuradade alguses toimus järjekordne traditsiooniline Raeküla orienteerumispäev koolidele.

Kuninga kooli õuel peeti täna XII noorte käsitööpäeva. Avatud olid õpikojad, kus lapsed said põnevaid asju meisterdada.

Kuninga kooli õuel peeti täna XII noorte käsitööpäeva. Avatud olid õpikojad, kus lapsed said põnevaid asju meisterdada.

Peet Vallaku nimelise ilusa emakeele auhinna pälvisid Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õpilased Helen Sepp 12.c, Ago Tominga 11.c ja Kevin Ojala 9.b klassist, tavakohaselt kuulutati konkursi võitjad välja kooliaasta lõpus.

Küsitluses on osalenud  inimest