Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Esmaspäeval toimusid Pärnumaa kutsehariduskeskuses (PKHK) sisseastumiskatsed keskhariduse järgsetele erialadele. Populaarsemateks osutusid kosmeetiku (2,94 inimest kohale), majandusarvestuse ja maksunduse (2,9) ja väikeettevõtluse (2,53), juuksuri (1,69) ja ärikorralduse (1,4) eriala.

Laupäeval, 9. augustil alustasid 4H Pärnumaa noored Pärnust sõitu Ida-Virumaale Karjamaale, et veeta neli toredat päeva Eesti 4H suvepäevadel.

Pärnu linnapea Toomas Kivimägi ja abilinnapea Jane Mets saatsid täna hommikul presidendi vastuvõtule sõitvad kuldmedaliga kooli lõpetanud Pärnu noored heade sõnadega pidulikult teele.

Täna lõpetas oma malevasuve Rääma kooli rühm.  Kümme 6.–8. klassi seljatanut alustas kaks nädalat tagasi, korjates prügi Raekülast, Reiu jõe ja Jaansoni raja äärest.

Pärnu linnavalitsuse tänasel istungil otsustati määrata gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetajatele 100 euro suurune õpilaspreemia.

Reedel toimus Pärnu linna noortekogu 2013/2014 viimane pidulik istung. Vaadati läbi rahuloluküsitluste kokkuvõte, tunnustati parimaid, valiti uus juhatus: esimees Karoliine Aus, aseesimees Mattias Soosalu ja infojuht Laura Kiviselg ning tehti kokkuvõte äsja lõppenud tegevusaastast.

Paikuse põhikooli kaks aastat kestnud Comeniuse projektile pandi punkt viimastel kohtumistel Hollandis ja Saksamaal.

Kui koolikell viimast korda heliseb ja lapsed suvepuhkusele tõttavad, ei tähenda see sugugi, et nad koolimajaga hüvasti jätavad. Raeküla kooli lastel on tore võimalus veel nädal kooli pikendust saada. Nimelt toimub meil isemoodi linnalaager, mille vältel pakuvad õpetajad algkoolilastele tegutsemist koolis ja väljaspool koolimajagi.

Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi 42 õppijat oli kutsutud Koidula muuseumisse, et võtta vastu tänumeene oma tubliduse eest.

Pärnu kolledž tegi vastuvõtutingimustes olulise sisulise muudatuse: enam ei arvestata riigieksamite tulemusi, vaid vastuvõetute pingerida moodustub ainult sisseastumiseksami tulemuste alusel.

Olen esimest aastat klassijuhataja. Meie klassi Otepää reis oli mu esimene ööbimisega reis õpilastega ja ma ei osanud midagi karta, arvasin, et kõik läheb suurepäraselt. Kui ilmnes, et pean olema ainus täiskasvanu reisil, imestasid kolleegid Pärnu Vanalinna põhikoolist, et küll ma olen julge, kui sellise suure ja testosterooni täis klassiga aktiivseid tegevusi tegema lähen. Mõtlesin, et mis mul ikka karta.

Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi 42 õppijat oli kutsutud Koidula muuseumisse, et võtta vastu tänumeene oma tubliduse eest.

Õppeaasta ongi läbi. Vene gümnaasiumi 5.k klassile polnud see üldse lihtne aasta. Nii vanematele kui lastele oli palju uut: uued õpetajad ja klassikaaslased ning vajadus õppida osa aineid eesti keeles.

Pillerpalli lasteaia Mürakarude rühma 6–7aastased lapsed käisid koos peredega ühisel õppereisil Tõstamaal ja Ermistu järve ääres.

Pärnu keskraamatukogu lasteosakond pakub suvel tegevust tänavadetektiividele. Proovida võivad kõik, kel uudishimu ankrukastist, laevast ja Pärnu linna kaardi pealt leitud asitõendid üle vaadata ja lünklikud tänavanimed paika panna.

Kuidas huvitavalt rääkida lapsele tervislikest eluviisidest? Kas õpilane on suuteline võtma iseseisvalt vastu otsuse ja tegema õigeid valikuid oma tervise heaks?

“Teie olete selline publik, kes on saanud rohkem kiita kui märkusi,” arvas muusik Silver Sepp, esinedes oma fantaasiapillide saatel väga tublidele õpilastele, kelle saavutuste loetelu kinnitas nende õpitahet ja edukat osalemist maakondlikel olümpiaadidel.

Pärnu maakonna tublide õpilaste tunnustamisel astus üles fantaasiapillimängija Silver Sepp, kes naelapilli mängides lõbusalt improviseeris.

Teisipäeval võis Tahkuranna vallas Reiu ja Rae ranna vahelisel alal mere ääres näha askeldamas Uulu kooli õpilasi, õpetajaid ja vallarahvastki, kel tööpäeval mahti oli, et ühistöös teha mereäär surnud kaladest puhtaks.

Lõppev õppeaasta oli Pärnu Kuninga tänava põhikool õpilastele ja õpetajatele edukas. Hästi tehtud töö eest andis kool üle terve virna raamatuid, tänu- ja kiituskirju.

Pärnus Raeküla suusa-jooksuradade alguses toimus järjekordne traditsiooniline Raeküla orienteerumispäev koolidele.

Kuninga kooli õuel peeti täna XII noorte käsitööpäeva. Avatud olid õpikojad, kus lapsed said põnevaid asju meisterdada.

Kuninga kooli õuel peeti täna XII noorte käsitööpäeva. Avatud olid õpikojad, kus lapsed said põnevaid asju meisterdada.

Peet Vallaku nimelise ilusa emakeele auhinna pälvisid Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õpilased Helen Sepp 12.c, Ago Tominga 11.c ja Kevin Ojala 9.b klassist, tavakohaselt kuulutati konkursi võitjad välja kooliaasta lõpus.

(1)

Juba teist kevadet järjest on suundunud Are valla õpilased kooliaastat lõpetama looduslaagrisse.

Laupäeval toimus Pärnu koolieelikute esimene laulu- ja liikumispidu, millest võtis osa mitusada linna lasteaedades käivat last.

Noortel, kes sellel kevadel põhikooli lõpusirgele jõudnud, on käes viimased koolipäevad. Sellel nädalal leiavad koolides aset viimase koolikella aktused üheksandikele. Seejärel ootavad neid lõpueksamid.

Ilusal maikuu päeval seadsid Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi õpilased end klassiruumi asemel bussi, et teha üks õueõppe päev.

Pärnu Raeküla koolis on saanud tavaks pidada avastuslikke õppetunde väljaspool koolimaja. Sel korral võtsime aga ette veelgi suuremalt. Nimelt on koolis viimastel nädalatel käimas klassiõpetajate eestvedamisel projekt “Läänemeri õppeainete lõimingus“.

“Kui Toots näeb kusagil mõnda matemaatikaülesannet, siis lähevad tal silmad särama. Talle meeldib hullult neid lahendada ja meie jaoks on see uskumatu. Kirjandusklassika on tema jaoks igav,” iseloomustavad Elis Pill ja Petra Prints klassivend Karl Marti Tootsi, kui fotograaf neist ühispilti teeb.

Vanast paberist annab vormida kaste, kangajääkidest kujundada kleite, ratta õhukummist õmmelda turvalisi nutitelefonihoidjaid – need on osa tootenäiteist, mida esitlesid „Pärnumaa noorte ideefesti“ finaali jõudnud 11 tiimi.

Juba mõnda aega Pärnu keskraamatukogus lapsi rõõmustanud purjelaev sai endale nime.

Möödunud neljapäeva varavalges, kui hommik hakkas kätte jõudma, asus Pärnu Vanalinna põhikooli 2.a klass täies koosseisus bussiga Kilplala poole teele, igaks juhuks kaasas bussijuht, õpetaja Piret Karu ja kaks ema.

Pärnu Kesklinna silla juurde kontserdimaja poolsele jõeäärsele haljasalale rajas MTÜ Pärnu Aiaklubi lillepeenra.

Paikuse lasteaias Mesimumm tuli mõte olümpiast esimest korda jutuks eelmist õppeaastat lõpetades. Samal päeval sai kokku lepitud, et teeme mõtte teoks, ja nii ta sündis.

Maikuu palaval päeval, kui termomeeter näitas õues 28 kraadi, astus toimetulekukooli pere sisse hämarasse ja jahedasse Jääaja keskusesse – just õigesse kohta, kus panna ilus punkt veeaastale.

Pärnu Pillerpalli lasteaed ja toimetulekukool pidutsesid üheskoos Kalurihallis. Tähistati rahvusvahelist perepäeva ja emadepäeva. Kontserdiga tänati ka kõiki lähedasi ja kaugemaid toetajaid, kes panustasid eelmisel aastal Rõugu 8a uue aia ehitamisse.

Sel kevadel toimus Pärnus linna- ja maakoolide vaheline Muumimäng. Teatrimängu võistlus koosnes neljast voorust. Pärnu Vanalinna koolil õnnestus võita poolfinaal ja pääseda edasi finaali ning lõpuks kogu mäng võita.

Teisipäeval toimub Pärnu kontserdimajas linnavalitsuse pidulik vastuvõtt aineolümpiaadide, konkursside, võistluste võitjatele ja nende õpetajatele.

Comeniuse projekti raames avanes Pärnu Vanalinna kooli üheksal õpilasel ja viiel õpetajal suurepärane võimalus avastada nädal aega Itaalia idüllilisi väikelinnu, saada sõõm saapakujulise maa kultuurist ja ajaloost ning teha tutvust itaallaste koolieluga.

Läinud nädalal tegid Sindi gümnaasiumi ja Paikuse põhikooli õpilased ühisreidi pealinna, kus külastati presidendi lossi ja osaleti kogemuste vahetamise eesmärgil õppepäeval Tallinna 21. koolis.

Pärnu ainsas vene õppekeelega lasteaias Kelluke toimus väike laulu- ja tantsupidu „Mu koduke on tilluke” koos hoolekogu korraldatud heategevusliku küpsetiste müügiga.

Haridusprojektis „Õigekiri metsa!“ osalevatel Pärnu nelja kooli algklassiõpilastel tuli pakkida oma matkakotti pinal kirjutusvahenditega, sest neid ootas ees logopeediline õuesõppepäev Kilingi-Nõmme metsarajal.

Üleriigilise bioloogiaolümpiaadi põhikooliastme lõppvoorus näitasid Pärnu õpilased tublisid tulemusi.

Neljapäeval, 22. mail saab teoks järjekordne Pärnu lasteaia- ja klassiõpetajate kogemuspäev, kus Koidula gümnaasiumi õpetajad Merle Mänd ja Tiiu Vendel annavad 2.b ja 2.c klassi õpilastele lahtise tunni teemal „Muutused“.

Maa on enam kui 70 protsendi ulatuses kaetud veega. Sellest umbes 2,5 protsenti moodustab magevesi, millest omakorda vaid üks protsent on inimestele kättesaadav. Vesi on eluks vajalik kõikidele organismidele.

Täna lõpevad Pärnumaa kutsehariduskeskuses (PKHK) eile alanud autotehniku eriala üleriigilised kutsevõistlused.

Pärnu Nooruse majas toimus järjekorras juba neljateistkümnes Pärnu maakonna miniteatrite konkurss, milleks Vene kooli viies klass valmistus koos klassijuhataja Roza Felliga juba varakult, et 5.–9. klasside seas võistelda.

Sauga põhikooli kaheksandate klasside õpilased kaitsesid oma loovtöid, nad näitasid suurepärast esinemisoskust ja esitlesid loova mõtlemise tulemusel valminud põnevaid projekte, ettekandele tuli isegi omaloominguline heliteos.

Kogu Kilingi-Nõmme gümnaasiumi kooliperele toimus liiklusohutusele pühendatud üritus.

Küsitluses on osalenud  inimest